mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:07:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje po tepihih-pomoč
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje po tepihih-pomoč  (Prebrano 14016 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« : nedelja, 25.10.2009 : 17:09:17 »

Pozdravljeni!

Prebrala sem nekaj tem na temo lulanje v stanovanju,pa nisem našla odgovora.

Imam 2 leti staro psičko,ki me včasih razočara z lulanjem po tepihu(izključno po tepihu,poleti smo tepihe prav zaradi nje odstranili!),čeprav drugače hodi na balkon(ko se ji da na kako potrebo popraska po balkonskih vratih in jih odpremo,ima pa nas tudi večkrat za norca in gre samo firbcat ven,ampak ji vrata odpiramo,če nas pa ni doma,ji damo pred balkonska vrata platno kamor lula) lulat jo peljem tudi ven po mojem občutku(za tja ne "vpraša",ko jo pač peljem se zunaj polula in je pohvaljena....).Ne vem,al se včasih zmoti in se pač polula na tepih-danes se je recimo med igro kar počepnila in polulala,včasih je enostavno lena za popraskat po balkonskih vratih,....
Morda obstaja kaka stvar,ki se pošprica pa psa odganja?Nimam pojma kaj bi lahko jaz delala narobe.
Hvaležna bi bila za kak nasvet!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : nedelja, 25.10.2009 : 17:10:55 »

Kaj pa če bi jo večkrat peljala ven? Tudi to mi ni jasno, da psico spuščaš lulat na balkon namesto, da bi to opravljala zunaj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2 : nedelja, 25.10.2009 : 18:00:38 »

Zakaj mora 2 leti stara psica lulat na platno in na balkon?
Če nima zdravstvenih težav, potem bi ji morali dovolj pogosti redni sprehodi zadoščati.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : nedelja, 25.10.2009 : 18:02:53 »

Na kaaj pa lula na balkonu? Če na kakšen tapison ali kaj podobnega, potem ni nič čudnega, da lula notri tudi na tepih.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : nedelja, 25.10.2009 : 18:14:05 »

Hja, k temu bi jaz tudi rabla kak pameten odgovor, naši tudi slej ko prej označijo vsak tepih, pa ne iz potrebe po lulanju. Sad
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5 : nedelja, 25.10.2009 : 18:21:11 »

Missy je lulala na tepih, ko je prišla k nam, vedno na isto mesto, packa. Smo ga umaknili za nekaj mesecev in ga očistili z vsem mogočim. Prav tako smo tla (parket) na tistem mestu očistili (čistilo, alkoholni kis, parfum...). Po nekaj mesecih smo vrnili tepih nazaj in lulanja na tepih ni bilo več.
Pomoje je bil triger za lulanje vonj, ki je vedno ostajal v tepihu, čeprav smo ga vmes čistili s čistili, kisom, parfumom...
Šele, ko se je tepih ˝razdišal˝ in ko je navada/potreba markiranja izzvenela, smo ga vrnili. Pa še zrasla je medtem in je lažje zadrževala urin.

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : nedelja, 25.10.2009 : 19:43:38 »

Prvič, ali ste izključili zdravstvene težave?
In drugič - kolikokrat na dan gre psička ven na sprehod? Ne mi rečt, da jo spuščate lulat samo na balkon - upam, da sem to razumela popolnoma narobe!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #7 : nedelja, 25.10.2009 : 22:09:54 »

zavseoci, bom malo nesramna - da vas ni sram! Zmigajte svoje lene riti in peljite psico na sprehod!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : nedelja, 25.10.2009 : 23:11:33 »

 Shocked Shocked Shocked
zakaj psico spuščate na balkon lulat??
ojoj Shocked Shocked Shocked

če ima pes npr.zdravstvene težave potem ni čudno da lula notri, ampak da psico načrtno spuščate na balkon lulat?? zakaj?
Logiran
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.10.2009 : 05:26:35 »

Kako ste vsi pametni!!!Pa sem si že stokrat rekla,da na tem forumu ne bom več iskala pomoči!!!
To je očitno forum za pametne lastnike psov,ki ne znajo pomagat zaskrbljenim lastnikom ampak se grejo samo neke nesramne napadalce.Hvala za nič!!!
In lena rit.....najprej se prepričajte zakaj lula na balkon,zakaj je imela tako šolo,potem pa dajte z leno ritjo!

Mislim,kako je en folk pokvarjeno nesramen!!!!!!Kreteni!
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 26.10.2009 : 07:22:42 »

samo odgovorila pa še vedno nisi  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : ponedeljek, 26.10.2009 : 07:48:16 »

zavseoci, saj sem ti jaz napisala, kako sem jaz odvadila Missy lulanja na tepih. Nikjer nisem omenila rednih in zadosti pogostih izhodov, ker se mi to zdi ob normalni oskrbi psa samo po sebi umevno.
In tudi večkrat (še pred ˝lenimi ritmi˝) je bilo postavljeno vprašanje, zakaj psica lula na balkon, saj je to ključnega pomena za to, da se najde odgovor in rešitev težave. Tvojega odgovora pa ni bilo, zato ti nihče ne more svetovati bolj podrobno in prav konkretno za tvojo psico.
Dejstvo je, da je to izredno neobičajno, da hodi odrasla psica lulat na balkon in da, če ne podaš drugih informacij, kaže na to, da je pač ne sprehajaš zadosti pogosto. In spet, če ne podaš informacij, zakaj je ne sprehajaš zadostno, kaže na to, da gre za lenobo.
Tako je pač sklepanje, ki se lahko potegne iz tvojega posta.
Dokler ne napišeš kaj več, seveda. Če si sploh pripravljena razkriti pravi razlog, zakaj se to dogaja. Ker dokler ne bo odpravljen vzrok, se definitivno ne bo dalo odpraviti posledice.
Si pa s svojim zadnjim postom lepo nakazala, da zna biti v naših domnevanjih zrno resnice, ker takega ogorčenja ljudje, ki so v resnični stiski, ponavadi ne zlijejo na tiste, ki bi jim lahko ponudili nasvet.
Kaj je zdaj, zakaj torej psica lula na balkon in celo noter?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 26.10.2009 : 07:49:25 »

Ajajaj, zavseoci, tile kreteni so ti pri istem vprasanju ze svetovali, ko je bil se cas:

Tudi mi imamo ta problem;imamo psičko staro 6 mesecev,pri nas je že 2 meseca.Je mala pasma,zato smo jo navajali tudi na lulanje doma.V DM smo kupili platna za dojenčka,ki jih ima pred vrati balkona,ko nas ni.Je pa problem ta,da skoraj vedno zadene mimo.Ko smo doma,včasih popraska po vratih balkona in jih takoj odpremo,včasih naredi kaj na balokonu,včasih pa pride nazaj notri in enostavno polula ali pokaka notri.Se pa zelo trudimo,jo opazujemo,ko išče in jo hitro damo na balkon,a slabo napredujemo!!Žal!!

Torej se kupi spreje za špricanje,da tam potem opravlja potrebo-pa niso strupeni?
Kaj pa taki spreji za odganjanje,recimo,da ne gre tam kjer ne sme?Tudi to noče ubogat,je res prava trma.

Nekateri so mi rekli,da male pasme rabijo dlje,da se naučijo...upam,da je to res!!

Lp

Hm ..., psa je treba vozit lulat ven, pa ne po obcutku ali ko se spomnimo, temvec takrat, ko pes dejansko potrebuje it ven, da opravi potrebo. V prvih parih mesecih sicer res se ugotavljamo in navajamo na ritem, potem pa ne vec. To pomeni red, red, red ... in setkanje okrog tudi takrat, ko nam ne pase najbolj. Ocitno reda psica nima in se ji sanja ne, kaj pomeni it ven na potrebo, pa jo pac opravi tam, kjer ste jo naucili. Ce bi jo kdo navajal na red, bi ze zdavnaj opravljala potrebo zunaj in bi se notri zgodila samo kaksna "nesreca".

Pises, da psica hodi ven firbcat in vas ima za norca. Ali se zavedas, da je treba psa peljati ven tudi samo zato, da firbca? Ce nimas pojma, kdaj je psico treba peljat ven na potrebo, potem ji nimas kaj zamerit, da te "nateguje", kot tudi tega ne, da ti lula po tepihu. Pri dveletnem psu mora biti lastniku kristalno jasno, kdaj je treba z njim ven samo na potrebo, kdaj pa ne bo nic opravil, temvec samo "prebral cajtnge". Tako tudi takoj ugotovimo, ko je kaj z zdravjem narobe.

Najprej sebe v roke vzet, potem lahko pride pa se psica na vrsto. Kot pises, ti kar privoscim, da ti dela sranje po tepihu, bojim se le, da je za tvoje napake ona kaznovana.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : ponedeljek, 26.10.2009 : 08:06:18 »

Vas je pa nekdo fejst nategnil, ko vam je predlagal, da jo vozite lulat in kakat na balkon, ker je pač majhna pasma Shocked
In vam se je to zdelo normalno? Lažje vsekakor, ampak normalno?
Jaz sem paniko zagnala takoj, ko se je Missy (seveda ob zadostnih sprehodih) nekajkrat polulala na isto mesto v stanovanju. Mi je bilo kar jasno, kam bi to lahko vodilo...
Lulat in kakat noter in na balkon bruham  bruham
Bo pa pomoje kar trajalo, da tole ˝sranje˝ sedaj spucate in jo navadite hodit ven.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.10.2009 : 08:18:47 »

Glede na to da se ukvarjam s psi iz Dubravice,kateri so navajeni opravljat potrebo kar pod sebe,saj drugače niso mogli(ni zadostnih sprehodov),naj povem,da to "sranje" in vonj po urinu,ni blo moč očistiti.Tukaj mi tudi urin off ni pomagal.Laminat v redu-tepih-vrgla stran-že dva.Pse sem peljala na vsake pol ure,kadar me ni bilo doma,sta na pomoč priskočili hčeri in mož,šele po enem mesecu je Koki(ki je bil starejši) ugotovil,da je luštno zunaj,ker je nagrajen,Zara(3 mesece),pa se je v sili navadila na papir.Za vse in vsakogar je potreben čas in vztrajnost,tudi pri otroku rabiš čas.Nič ne gre čez noč.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 26.10.2009 : 10:38:52 »

Nekaj je, ce imas ti mladica, ki ga je treba navadit na red, ali pa imas odraslega psa, ki reda do sedaj sploh ni poznal. Start je povsem razlicen, zdaj pa sta obe na istem. Zona in zavseoci. zavseoci je imela moznost naredit prav, vendar ni, temvec je pomagala psu, da pri dveh letih nima pojma, kaj je red. Zona ni imela moznosti dve leti navajat psa na red. To pa je ogromna razlika tudi v dopovedovanju, kje je problem in kaj storiti, da bo ta problem cim manjsi oz. cim prej presel iz problema v red in zadovoljstvo. Ce zavseoci ne bo prepoznala svojih napak in zacela zdaj delati s psom, kot bi morala z mladicem (le trajalo bo nekajkrat dlje, kot bi sicer), potem noben nasvet ne pomaga.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : ponedeljek, 26.10.2009 : 10:50:04 »

Velikost psa pri vzpostavljanju osnovnega reda in sobne čistoče ne igra nobene vloge. Tako velik kot majhen pes se morata naučiti opravljat potrebo zunaj.

Kot lastnica in vzrediteljica mahne pasme lahko rečem samo eno: nehajte že enkrat ujčkat svoje majhne pse! Delate jim medvedjo uslugo. V prvi vrsti so to psi, tako kot velike pasme, in imajo pasje potrebe in pasji karakter. So učljivi, radoživi, fizično sposobni narediti peš marsikateri kilometer tudi v hrib, svoj teritorij (na prostem!) tudi oni markirajo in "berejo pasji časopis" na vogalih, ki so jih pomarkirali drugi psi. Prav nič niso bolj ranljivi, občutljivi krhki. Zaradi svoje majhnosti niso nenadoma "psi s posebnimi potrebami" temveč še vedno predvsem canis familiaris tako kot vsi drugi predstavniki njihove živalske vrste in imajo torej pasje potrebe.

Prosim, ne delajte iz njih pasjih invalidov!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #17 : ponedeljek, 26.10.2009 : 10:53:31 »

Velikost psa pri vzpostavljanju osnovnega reda in sobne čistoče ne igra nobene vloge. Tako velik kot majhen pes se morata naučiti opravljat potrebo zunaj.

Kot lastnica in vzrediteljica mahne pasme lahko rečem samo eno: nehajte že enkrat ujčkat svoje majhne pse! Delate jim medvedjo uslugo. V prvi vrsti so to psi, tako kot velike pasme, in imajo pasje potrebe in pasji karakter. So učljivi, radoživi, fizično sposobni narediti peš marsikateri kilometer tudi v hrib, svoj teritorij (na prostem!) tudi oni markirajo in "berejo pasji časopis" na vogalih, ki so jih pomarkirali drugi psi. Prav nič niso bolj ranljivi, občutljivi krhki. Zaradi svoje majhnosti niso nenadoma "psi s posebnimi potrebami" temveč še vedno predvsem canis familiaris tako kot vsi drugi predstavniki njihove živalske vrste in imajo torej pasje potrebe.

Prosim, ne delajte iz njih pasjih invalidov!

Podpis.

Katarina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : ponedeljek, 26.10.2009 : 11:34:28 »

Točno tako! Poznam psa, ki sploh ne zna sam hodit, in ne zna, oz. nikoli sam ne skoči na sedežno, ker ga vedno dvigujejo lastniki. (maltežan) Meni se tak pes smili, ker ga resno delajo invalida, kot je omenila Kalsang. On je ravno tako pes, kot je to nemški ovčar, z isto dušo in razmišljanjem.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #19 : ponedeljek, 26.10.2009 : 11:42:36 »

Ne vem za druge,vendar meni je ratalo,z voljo in seveda brez ujčkanja,ne glede iz kako hudih razmer prihajajo...Preprosto,za ujčkanje res nisem imela časa,je pa zato uspeh toliko bolj zagarantiran.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #20 : ponedeljek, 26.10.2009 : 11:54:12 »

Kalsang in Xena, a imata kakšno idejo kako rešit mojo težavo? Meni psi vsake toliko (ne v kakšnih rednih obdobjih) po-označijo vse tepihe, ko pride s stroja, tisti ki je pralne narave ali s čistilnice, traja v povprečju od enega tedna, pa do enega meseca in slej kot prej ga nekdo izmed mojih štirih označi. Poudarjam označi ker to ni flek za lulanje, to je tistih par kapelj. Dobim nikoli nobenega, tako da skregat jih ravno nisem uspela do zdaj, ponavadi namreč stopim noter, no moj mož večinoma. A je kakšna druga teorija kot to, da tepihov pač ni?
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #21 : ponedeljek, 26.10.2009 : 11:57:05 »

Moram vpadit noter in mišljen je kot šala-Ti kar peri,jaz bom pa vseeno vedno "gazda".
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #22 : ponedeljek, 26.10.2009 : 12:12:49 »

Kalsang, tole je bil pa tolk dober post! Afro
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #23 : ponedeljek, 26.10.2009 : 12:25:06 »

Kalsang in Xena, a imata kakšno idejo kako rešit mojo težavo? Meni psi vsake toliko (ne v kakšnih rednih obdobjih) po-označijo vse tepihe, ko pride s stroja, tisti ki je pralne narave ali s čistilnice, traja v povprečju od enega tedna, pa do enega meseca in slej kot prej ga nekdo izmed mojih štirih označi. Poudarjam označi ker to ni flek za lulanje, to je tistih par kapelj. Dobim nikoli nobenega, tako da skregat jih ravno nisem uspela do zdaj, ponavadi namreč stopim noter, no moj mož večinoma. A je kakšna druga teorija kot to, da tepihov pač ni?

Zdi se mi, da če je pod isto streho več psov - če je trop večji, več psic in/ali samcev - je tudi več markiranja. Po navadi vzreditelji, ki živijo z večjim številom psov v hiši/stanovanju, umaknejo vse tepihe in tapison/parket zamenjajo za bolj pralen, trpežen pod, tudi kamnite plošče (s talnim ogrevanjem). Gre pa tu za nekaj čisto drugega kot v primeru psov, ki niso navajeni na sobno čistočo. (McKruster, vem, da ti je jasno, samo mogoče komu drugemu ne bo.) Tu gre za markiranje, rangiranje znotraj tropa. Bo pa mogoče Xena kaj več povedala na to temo, saj ima večji trop kot jaz. Čeprav je pri njej dinamika verjetno nekoliko drugačna, saj so njeni vsi sterilizirani in kastrirani, ti pa imaš plemenjaka in plemenke.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #24 : ponedeljek, 26.10.2009 : 12:46:39 »

Bo pa mogoče Xena kaj več povedala na to temo, saj ima večji trop kot jaz. Čeprav je pri njej dinamika verjetno nekoliko drugačna, saj so njeni vsi sterilizirani in kastrirani, ti pa imaš plemenjaka in plemenke.

Tako je - pri meni je markiral samo Konan, ko je (NEKASTRIRAN) prišel v hišo, v trop, kjer sta že bila psica (sterilizirana) in pes (kastriran) - je očitno kljub temu mislil, da je potrebno markirati. Moja prva reakcija je bila, da sem ga trdo prijela in markiranje s strogim NE tudi ustavila, verjetno delno tudi zaradi tega, ker je bil nad mojim dejanjem tako presenečen - to je bilo namreč pol ure po tem, ko sem ga pripeljala domov. Tisto mesto na steni (je namreč frajer možato dvignil nogo in konkretno pocahnal steno v dnevni sobi) sem ful prešpricala z vsem mogočim (v tem hipu se spomnim se edino VANISH-a) in ga še nekaj dni strogo opazovala, a vaje ni ponovil.
Zdaj imam dva meseca 4. člana - pol letno pasjo punčaro, a (zaradi nje ali česa drugega) ne markira nihče. Zunaj mi sicer najbolj markira ravno psička - Xena, najstarejša, vodja krdela, a tega nikoli ne izvede v stanovanju.

Menda za preprečevanje markiranja pomaga "Urine off", vendar ne vem, če potem kanidati za to ne izberejo drugega mesta - tistega, ki ni pošpricano s tem sredstvom.

Žal pa nimam nobene informacije o takih težavah od koga, ki ima nesteriliziano in nekastrirano kredelo, oz. kako rešuje morebitno občasno markiranje.

Katarina
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #25 : ponedeljek, 26.10.2009 : 13:03:30 »

Žal pa nimam nobene informacije o takih težavah od koga, ki ima nesteriliziano in nekastrirano kredelo, oz. kako rešuje morebitno občasno markiranje.

Katarina

Občasno nesterilizirano- nekastrirano kardelo. Kadar je na obisku sestričnin paglavi pinč-mix.

toliko časa ga po vrtu pojam da vse premarkira in ima prazem mehur Grin

Prvič, ko je pa samo nakazal  notri v hiši ,da bo pomarkiral je pa eno čez rit fasal- izbuljil oči na pecle in nikoli več poizkusil. Evil
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #26 : ponedeljek, 26.10.2009 : 13:03:48 »

Urin off je sicer za odstranjevanje urinskih madežev,vendar so zarad njega moji nehal markirat,aja pa kastracija super pomaga,res.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #27 : ponedeljek, 26.10.2009 : 13:37:51 »

Saj mi  smo tudi zdaj bolj kot ne brez tepihov in je mir, ampak jaz ne bi bila jaz, če nebi mela želje po kakšnem novem, zaenkrat pa nima smisla. Drugače nimamo težav z markiranjem kakšnih drugih mest, tudi samec je čisto ok, malo se mu "sfuzla" mogoče ko se katera goni, ali pa pride kak privlačen obisk, ampak vsakodnevno pa ni nekih težav. Samo tile tepihi jim grejo v nos. Nekaj časa smo imeli v dnevni namesto tepihov te tavelike pasje drybed-e, pa so tudi postali tarča lulanja, sem jih prala vsak teden, pol pa obupala. Zdaj so razrezani in podloga boksev in kletk, pa se noben ne spomni it tja lulat...grrr
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje po tepihih-pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines