mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:39:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Olga in Mičo
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Olga in Mičo  (Prebrano 12278 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #30 : sobota, 19.12.2009 : 17:28:15 »

Mi imamo novice.  pevka Jaz sicer osebno nisem prav navdusena nad njimi, se manj pa ponosna na to, sem pa vesela, da mi Smet ni potrgala uses ... kuncka sta se namrec, khm, razmnozila.  Roll Eyes Uspelo nam je namrec narediti tocno to, pred cemer je opozorjen vsak lastnik kastriranega samca - po kastraciji so se kaksne tri tedne sposobni oploditi samico. Ker ju zelo bistro nismo locili - ker sta navezana eden na drugega in ker pri prvem UZ in RTG pregledu samica ni bila breja, kljub temu, da se je gonila in Mico ni bil kastriran. Predvidevamo, da je do sedaj sicer poskusal, ampak "akt"  Roll Eyes ni uspel zaradi poskodbe in bolecin.
V torek smo bili preseneceni, ko si je populila dlako in zacela delati gnezdo, UZ je potrdil brejost, ki je bila prav na koncu in posledicno bi bila sterilizacija prenevarna.
Tako kuncki se pribl. 5 tednov ostajajo pri nas. Malo - spol ni znan, ker jih je potrebno nekaj dni pustiti pri miru, se bo oddajalo s pogodbo ZH.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #31 : sobota, 19.12.2009 : 17:33:22 »

Eh, kdor dela, se mu včasih tut kje zalomi Smiley Edino tisti, ki doma čičajo in teoretizirajo, nikol ne kiksnejo Roll Eyes
Vseeno čestitke za naraščaj, familiji želim vse fajn  Kiss
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #32 : sobota, 19.12.2009 : 17:39:44 »

Moja mama bi rekla: Živemu človeku se vse zgodi.  Wink
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : sobota, 19.12.2009 : 19:14:50 »

Hahahaha. Grin Grin Grin Grin Grin veselje veselje Sam, da se meni to ni zgodilo z Bruslijem in Pujso. Pa da ne bom samo zleht, mulckom, mami in atu zelim cim boljsi dom. Kiss Kiss
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 19.12.2009 : 19:19:40 »

O, matr...saj je vendar Božič, ne Velika noč. Huh Tile "zajci" so vse pomešal Grin Grin Grin.
Čestitamo za naraščaj in želimo vse dobro.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #35 : sobota, 19.12.2009 : 21:06:56 »

kaja, ti se kar rezi  Angry Ves kaksnega hudica sem naredila (potem, ko sem si opomogla od prvega soka), ko je UZ pokazal, da ni samo navidezno breja. So mi morali vsi malo manj kot pisno obljubit, da se bodo osebno angazirali pri oddaji vseh treh (jaz pa naredim izbor med celo hordo potencialnih posvojiteljev).
Menda sta malo Nikolas (tako mu/ji je ime), mladicek je samo en(o) in mama Olga ok. Je prav hecno gledat (od dalec, da ju ne vznemirjamo prevec), kako notri v gnezdu vsake toliko kaksna bilka sena pomiga.
Aja, ocka Mico je seveda dislociran od ostale familije  Roll Eyes
m.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #36 : nedelja, 20.12.2009 : 10:28:52 »

Samo, da ste OK, pa da je otrocek samo eden. Je pa vseeno lazje oddat kaksnega kuncka vec, kot pa macko. Tako, da brez skrbi... Wink
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #37 : petek, 15.01.2010 : 22:56:59 »

Ostala sta samo se dva kuncka, mama Olga in tamali Nikolas (imam slike, ampak danes nekako nisem pri volji zanje).
Mico je danes zjutraj zacel kazati znake prebavnih tezav, ob 10h smo bili na RTG, nekaj minut zatem je dobil zdravila, infuzijo in ostalo oskrbo. Ker je prvotnemu izboljsanju sledilo poslabsanje, smo se odlocili za operacijo - tudi RTG sum na trihobezoar (dlacna kepa, ki predstavlja tujek in povzroci podobne zadeve kot zasuk zelodca pri psih - zastajanje vsebine, nabiranje plinov in tekocine v prebavilih, dilatacijo zelodca in dela crevesja pred tujkom). Pri kuncih je to zelo urgentna zadeva, zal pogosto s tragicnim izidom in eden od najpogostejsih vzrokov za nenaden pogin - brez intervencije kunec pogine v nekaj urah (sistemski vpliv na krvozilni sistem, obremenitev srca, komprimirano dihanje, bolecina na katero so kunci zelo obcutljivi).
Kakorkoli, ... med operacijo je najprej nehal dihati, kar smo uspeli stabilizirati, sledil je ponovni zastoj dihanja in akutna odpoved srca ... Zal.  Undecided
m.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #38 : petek, 15.01.2010 : 22:58:42 »

Žal mi je  Cry
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #39 : sobota, 16.01.2010 : 10:18:34 »


Mico  Cry Cry Cry

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #40 : nedelja, 17.01.2010 : 17:57:45 »

Nekaj slikc Olgice in Nicolasa.
http://www.zverinice.com/slikce/kuncki/cvetka-kunec%20142.JPG
http://www.zverinice.com/slikce/kuncki/cvetka-kunec%20140.JPG
http://www.zverinice.com/slikce/kuncki/cvetka-kunec%20137.JPG
http://www.zverinice.com/slikce/kuncki/cvetka-kunec%20135.JPG

Tamali je ful prisrcen kuncek, navajen crkljanja (ce bozas mamo, se takoj pride ustulit zraven), je pa manjsi kot izgleda na slikah.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 21.03.2010 : 17:23:35 »

No sedaj, ko je 100% lahko pa napišem, a ne Maja  Cheesy

Skratka, ker '' tabeli'' kunček, ki je iskal nov dom preko Mačje hiše ostaja pri najditeljih, prihaja k nam Olga Cheesy Cheesy Cool Kiss
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 21.03.2010 : 17:24:30 »

 Smiley
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #43 : nedelja, 21.03.2010 : 20:58:37 »

Kaj pa Nikolas?
Logiran

Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Olga in Mičo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines