mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:10:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Resevalci iz vode
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Resevalci iz vode  (Prebrano 12775 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« : sobota, 28.05.2005 : 08:52:35 »

Ali obstaja pri nas tecaj za urjenje psa resevalca iz vode in kje? Kaksne kvalitete mora imeti pes, da lahko gre na taksen tecaj?

Moj kuza je sicer se mladic, ampak obozuje vodo. Vse kar mu vrzes noter prinese ven in ko to opravi, se vrne nazaj k svoji igri z vodnimi kapljicami. Kot, da bi imel potrebo po prinasanju na kopno. Niti prvi stik z globoko vodo zanj ni bil sok.
Taksno opazanje me je spodbudilo k razmisljanju, da bi pa se le lahko vkljucila v kaksen taksen tecaj, pa ne vem ce ga sploh imamo v Sloveniji

Hvala za odgovore
LP
Barbara
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 02.06.2005 : 22:44:54 »

Kot je meni znano se le KVRP (Klub vodnikov reševalnih psov) iz Kranja ukvarja z iskanje v vodi (in mogoče tudi z reševanjem). Pogled za kontakt na njihovo stran:
http://www.kvrp.v27.net/
Vodniki enot reševalnih psov v Kinoloških društvih se ukvarjajamo z iskanje v ruševini, iskanjem pogrešanih v naravi in (kot zimski trening) iskanje v snežni plazovini.
V pravilniku za delo reševalnih psov (ki je enak kot mednarodni pravilnik organizacijo IRO-mednarodna organizacija reševalnih psov in FCI) so sicer tudi izpiti za psa reševalca iz vode. Vendar jih nismo v Sloveniji še nikdar izvajali.

Lp Katja
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #2 : petek, 03.06.2005 : 16:22:49 »

Ja to iz vode pa ne bi bilo slabo.Naš bi bil cel dan v vodi Cheesy.Imamo pač njufkota.
Sicer sem pa nekje brala,da v Franciji (upam,da se nisem zmotila Sad )Njufkote spustijo na ponesrečenca v vodi kar iz helikopterja Shocked.Hudo hudo.
Enkrat bi moralo biti kakšno tekmovanje v Slo.Bi 99% prišla gledat.

Lp,Tjaša
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : petek, 03.06.2005 : 16:57:39 »

Sicer sem pa nekje brala,da v Franciji (upam,da se nisem zmotila Sad )
Jap, to drži Wink Tam šolajo njufkote za reševalce iz vode.

L Jana
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #4 : petek, 03.06.2005 : 20:41:15 »

Sicer sem pa nekje brala,da v Franciji (upam,da se nisem zmotila Sad )Njufkote spustijo na ponesrečenca v vodi kar iz helikopterja Shocked.Hudo hudo.


Ne dolgo nazaj sem si na netu ogledovala ene filmčke, kjer je vaja njufkotov-reševalcev iz vode in skačejo iz helikopterja. Bom poskusila poiskati to stran in potem prilepim link, če koga zanima.

Sicer pa, če se ne motim, najbližje v temu koncu šolajo pse za reševanje iz vode v Trstu. Nisem sigurna...

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #5 : petek, 03.06.2005 : 21:26:47 »

Zdaj sem sigurna! Tečaji potekajo v Trstu, spada pa to šolanje pod okrilje italijanske organizacije Cani Salvataggio (torej reševalni psi).
Link, kjer lahko izveste vse informacije o šolanju (večinoma je v italijanskem jeziku  Undecided, osnovne stvari pa so na srečo v angleškem.  Wink : http://www.canisalvataggio.it/Index.htm

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #6 : petek, 03.06.2005 : 21:43:06 »

uuuuuu, the best je tale link. Vsaj tisto, kar je napisano v angleščini Smiley Smiley Smiley

Me pa veseli (zelo veseli Smiley Smiley Smiley) en stavek: pasma ni pomembna, pomembna je velikost psa!!! In da mora imeti pes najmanj 25 kg. Končno eno šolanje za naše velikane. Samo škoda je da je v Trstu Undecided Sicer pa tukaj na gorenjskem reševalnega psa iz vodo sploh ne potrebujemo Cheesy Grin Cheesy

Lp Jana
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #7 : sobota, 04.06.2005 : 14:22:22 »

Fino Cheesy.N3wfka a boš poskusila poiskati še tisti filmček? SmileyČe bo šlo seveda Wink.
Ja Bina res bi bila fino kakšna šola v Slo.Bi šli pa na Bled plavalce mučit Grin.Ko so pa naši "velikani" prikrajšani za vse tiste supr športe (agilitiy-upam da je prav napisano Sad ).

Lp,Tjaša
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #8 : nedelja, 05.06.2005 : 11:52:37 »

To je filmček o katerem sem govorila (upam, da link deluje): http://www.newfoundlander.be/movie.asp?stream=heli256
Pravo adrenalinsko doživetje bi bilo to  Shocked Cheesy.

Ja tudi meni se zdi škoda, da v Sloveniji ni takih tečajev, ampak po drugi strani imamo srečo, da smo tako blizu Italije, kjer je to zelo razširjeno (ogromno obale...).

Lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 05.06.2005 : 12:47:43 »

Skoda da tega ni pri nas - pa se bo kaj naredilo v tej smeri?
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #10 : petek, 19.08.2005 : 12:38:00 »

Moram priznat da so res teli njufkoti odlicni v takelem resevanju Shocked Pa tudi ostale pasme niso napacne (NO in labradorec) doma imamo tudi zlato prinasalko in mislim da bi ji bilo takole delo pisano na kozo Cheesy upam da se bo zacelo kaj delati na tem in bi lahko vadili kar na blejskem jezeru Grin

Lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : petek, 19.08.2005 : 13:24:37 »

Moram priznat da so mi šle kocine pokonci ob ogledu tega filmčka..Noro!!!

Če imate na zalogi še kakšen filmček, ga bomo vsi z zanimanjem pogledali  Cheesy

LP,
Diana
Logiran
Zimon
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.09.2005 : 21:52:24 »

Glede na to da pri reševanju ni pomembna pasma le da pes ni agresiven.A mislite da bi laho Ameriški staffordshirski terier  bil vredu pes za reševanje?

LP
Simon
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #13 : torek, 06.09.2005 : 10:07:41 »

Avstrijec s to pasmo je lansko leto na svetovnem prvenstvu v reševanju (ruševina) osvojin naslov svetovnega prvaka...Tako da ja! Vsaka pasma je primerena. Skoraj vsaka Wink Je pa res da je potrebno kar nekaj znanja, da pripraviš in odfuraš takšnega psa..


Lp,
Jure
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #14 : torek, 06.09.2005 : 11:29:36 »

Tale svetovni prvak je imel staffordshireskega bullterrierja. Ne spoznam se toliko na te pse tipa bull, ampak pes je bil enkrat manjsi od am. stafforda. Res ful majcken kuza.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #15 : torek, 06.09.2005 : 12:06:01 »

Imaš prav.. V glavnem ful hecen.. Sem ga spet videl v Avstriji prejšnji teden. Celo ves team obstaja s temi malimi kužki Cheesy
Logiran
Zimon
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #16 : torek, 06.09.2005 : 14:24:12 »

jah no ni treba lih pretiravat da je tako majhen Cheesy ker konckoncu je Am.Staff. narejen iz Staf.bulla Cheesy
Razmišljam da bi se upisal na tečaj za reševanje iz vode v Trstu, ker je moj Amor ( pes ) zelo nor na vodo in cvili če nekdo plava v njej Cheesy
Logiran
ZigaM
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #17 : sobota, 17.12.2005 : 16:24:36 »

Flora nas že tko ali tako rešuje iz vode...Pa je nikoli nisem učil, oz. jo poskušam odvadit reševanja..ker nas ne spusti dlje kot 20m od obale...potem pa priplava do tebe..pa okoli..dokler je ne primeš za ovratnico in te odvleče na obalo... Včasih je problem..ko se grem potapljat pa me pride iskat.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #18 : sobota, 17.12.2005 : 16:41:06 »

Nas Odi ima tudi take fore. Vcasih hoce resit kar kaksnega tretjega cloveka. Se je ze zgodilo, da mi je usel v morje resevat ene fante, ki so se tunkali. Sem morala na vso moc sprintat na konec pomola, da sem jim lahko zavpila, da se bliza moj pes, ki jih hoce resit iz vode, in dala navodila, kako naj se ga znebijo. Kadar je tako odlocen, se ga otreses le tako da ga parkrat potunkas. Edina druga moznost pa je, da ga primes za ovratnico in se pustis "resit". Smiley
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 18.12.2005 : 14:00:07 »

Sm gledala filmček... Res full hudo Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Resevalci iz vode
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines