mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:46:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Boleče mišice
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boleče mišice  (Prebrano 21623 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #30 : petek, 18.06.2010 : 13:20:21 »

Je bil mogoče kreatin kinaza?

Tina.g kako ste pa ugotovili, da gre za avtoimuno zadevo? A se to sploh da ugotovit?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #31 : ponedeljek, 21.06.2010 : 09:39:29 »

No, mi smo eno leto živeli v prepričanju, da je komolčna displazija, za katero je operacija prepozna, ker je star že 8 let, v petek smo se pa končno spravili do Matkota - okostje BP, encim v mišicah 2x povečan (takrat si nisem zapomnila imena, ampak je očitno kreatin kinaza). Edino na vratnih vretencah možno minimalno odstopanje od normale, kar bi prav tako lahko povzročalo šepanje in kar je tudi bilo slikano, ampak je primer na meji in ne more podati natačnega mnenja, lahko samo subjektivno pove, da je, ampak to dejstvo itak nič ne pomaga, ker je odstopanje res minimalno in glede na to, da so bili encimi povečani še po štirih dneh šepanja, je sigurno miopatija. Podrobnosti bodo pa znane po nadaljnih preizkavah, če se bo šepanje še pojavljalo. 3 mesece bo dobival L-karnitin, če se bo šepanje po enem mesecu še vedno pojavilo, gremo nazaj na pregled takoj, ker v petek ni šepal, je pa par dni prej, ampak je očitno ostala vrednost zvišana dovolj, da se je videlo. Je pa rekel, da bi mu naj to ziher pomagalo in obstaja možnost, da več ne bo šepal, če bomo pazili, kar pomeni, da smo ukinili praktično vse aktivnosti Sad (nekatere že leto ali več nazaj), razen sprehodov po ravnem, kolikor bo pač mogel. Do petega leta je bil res ful aktiven, tekel ob kolesu, rolerjih, pred smučmi, na začetku nekaj agilityja, mali milijon trikov, ki predvsem vključujejo tudi sprednje noge, na katere šepa, tako da je zdaj to res šok.

Jaz sem mislila, da je tale diagnoza boljša kot displazija, zdaj pa več nisem prepričana.

Zanima me predvsem razvoj in potek bolezni, če ima morda kdo kakšne informacije iz prve ali druge roke, ni važno.

Aja še to. A vaši vsi šepajo na iste noge ali vedno drugače? Sammy šepa konstantno na prednje noge, od tega imam občutek, da je leva bolj na udaru. Ker če je mišična zadeva, katere vzrok je v encimu, bi po logiki rekla, da je možno, da pes šepa izmenično na katerokoli taco.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #32 : ponedeljek, 21.06.2010 : 09:49:21 »

Nekdo je vprašal, ali je HMLR in CNM isto ... Očitno je: http://www.labbies.com/hmlr.htm (glej zadnji odstavek)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:29:04 »

Sammy, kaj pa borelija, erlihija, babezija?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : ponedeljek, 21.06.2010 : 14:04:40 »

Potem pa še endokrine (ščitnica, nadledvična žleza..)
Pri samojedih sicer obstaja neka dedna oblika, ampak zelo redka, pojavi se pa že pri mladičih.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #35 : ponedeljek, 21.06.2010 : 15:56:40 »

Kri je bila pregledana, vse ok, je pa rekel, da se "pravih" testov ne splača delat, ker bi se potem že na teh videla določena odstopanja, zdaj pa ne vem. Undecided

Ja, je rekel, da je tudi za samojede značilna ta miopatija ... Saj to se že vleče zelo dolgo časa. No, ampak če bi šlo za to dedno obliko, verjetno ne bi mogel delat agilityja pa trikov kasneje, pa vsega ostalega tam do šestega leta ful aktivno (ali pač? Huh). Je pa že takrat šepal občasno na vsakih nekaj mesecev (najdlje nazaj se spomnim pri dveh letih, možno, da je bilo prej tudi).

A motnje v endokrinih žlezah lahko tudi povzročijo povečanje teh encimov?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : ponedeljek, 21.06.2010 : 17:31:38 »

pri samojedih od dednih najdeš tole obliko:
http://www.upei.ca/~cidd/Diseases/musculoskeletal/xlinkedmusculardystrophy.htm
pa še to je zelo redko.
Kreatin kinaza pa je lahko povečana pri vsaki poškodbi mišic ali drugih organov v katerihse nahaja, ne glede na vzrok.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #37 : torek, 22.06.2010 : 19:24:58 »

Ah ja, hvala za info! Bomo še to preverili naslednjič.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #38 : petek, 25.06.2010 : 10:49:09 »

Citat
Dodaj citat
Je bil mogoče kreatin kinaza?


Zna bit to, ja. Nisem pa prepričana.

Citat
Tina.g kako ste pa ugotovili, da gre za avtoimuno zadevo? A se to sploh da ugotovit?
Točno ugotoviti se da mislim, da le z biopsijo tkiva, ki ga v Evropi sploh ne delajo. Mi smo šli po sistemu izločanja možnih vzrokov in to je pač mnenje veterinarja. Mi je pa nekdo pred kratkim rekel, da veterinarji pač rečejo, da gre za avtoimuno bolezen, ko nimajo pojma zakaj gre. Možno. Jaz sem pač optimist.

Dejstvo pa je, da psica že par mesecev ne šepa. Medrol še bo jemala tri tedne, potem pa bomo videli kaj bo. Matko je optimističen.

Jaz sem se pač sprijaznila s psom, ki se mu nič ne ljubi in ki je postal penzionist pri dveh letih. Kaj hočem. Sammo, da je brez bolečin.
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #39 : ponedeljek, 09.08.2010 : 14:17:56 »

Pri našem labiju Tasku še vedno niso ugotovili, kaj točno je; problem je, da izgublja mišično maso, pred par leti je bil ful nabildan, zdaj ima 6 let, pa je skoraj vse mišice izgubil... Sad Ne šepa sicer izrazito na posamezno taco, ampak nekako bolj težko hodi, kot da je že malo betežen starček.

Smo bili pri Matkotu; ja je rekel podobno kot pri vas; encim kreatin kinaza 4x povečan; kosti BP, verjetno gre za avtoimuno bolezen?; zdaj jemljemo l-karnitin že skoraj 3 mesece pa ni efekta.

Sem Matkota še dvakrat kontaktirala, pa ni deloval ravno zaiteresiran za pomoč (očitno zaradi rpeveč dela), kar prek telefona me je na hitro odslovil, oz. nekaj omenil kuro s kortizonom  ( a ni to steroid?) in kao to je to, več se ne da narediti....

Jutri grem še enkrat do ene druge veterinarke ortopedinje; bomo videli, če ga bomo lahko peljali na magnetno resonanco, da bi ugotovili, če je kaj s hrbtenico narobe; pa ta veternarka je rekla, da lahko naredimo tudi biopsijo mišic (Matko je trdil, da to delajo samo v ZDA?). No, javim kaj več v naslednjih dneh.
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #40 : sreda, 11.08.2010 : 12:00:11 »

Kaj pa če bi poskusila malo povprašat v Moravske Toplice ? Tale link malo preberi - je sicer iz strani za konje, a dela tudi z psi. Z mojo psičko sva to že preizkusile in sva navdušene.
http://konjopis.konji.com/zdravje-in-oskrba/veterina-in-zdravje/bicom-bioresonancna-metoda/
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #41 : nedelja, 05.12.2010 : 23:16:46 »

Tudi nas peso ima povecan encim kreatin kinaza in sicer je vrednost cez 600 (zgornja meja je namrec 200).
Pri njem pa ni problem pesanje misic, ampak so bile na stegnih taksne, kot da bi ga vsak dan gnala na Krim in nazaj, ga terala ob kolesu in se sopala s stereoidi. Dejansko pa ima pes, zaradi vratne hernije, samo redne krajse sprehode po ravnem brez kakrsnih koli naporov.
Na trenutke so bile trde, kot kamen in tako vroce, da sem jih hladila. Ob tem ima tudi izredno nizko specificno tezo urina. Vet je rekel naj mu neham dajati hrano, ki bi vsebovala sol in se je stanje res malce izboljsalo. Misice sicer niso izginile, ampak so vsaj mehkejse na otip, manj vroce in imam obcutek, da ga ne zategujejo vec tako mocno. Tudi na prsih med sprednjima nogama se je oblikovala nekaksna trsa misicna masa, ki mu malce otezuje gibanje.
Pravijo, da gre za avtoimuno, ampak kaj tocno je ni jasno nikomur, ker baje o tem nikjer nic konkretnega ne pise in o tem nihce nic ne ve niti v strokovnih krogih.

Pa me vseeno zanima ali je morda kdo od vas ze kdaj zasledil kaj podobnega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #42 : ponedeljek, 06.12.2010 : 00:28:34 »

Katera pasma? Koliko je pes star? Od kdaj ima povecane misice (od vedno, ali so kar naenkrat zrastle)?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #43 : ponedeljek, 06.12.2010 : 02:03:47 »

Gre za 10 let starega Cirneca, kar za pasmo se ni neka visoka starost.
Da ima malce bolj kitasta stegna sem opazila nekje maja letos, vendar je bilo tako malo, da ni bilo omembe vredno. Potem pa se je postopoma zacel bildat.
Psa smo letos testirali zaradi drugih tezav (prekomerno pitje vode, malce povesen trebuh, redkejsa dlaka) in ima potrjen zacetni stadij kushinga. Vendar je tudi to bolj ugibanje, ker so taksni rezultati lahko razlog za druge bolezni (sem bila tako paf, da niti vprasala nisem kaj vse je se lahko na seznamu),
hormoni so bili testirani 14 dni nazaj in so v mejah normale, sladkorne nima, scitnica je super, ledvica normalna, malce povecana jetra a nic alarmantnega, kri ok glede na starost psa, razen tega encima, ima pa malce porusen imunski sistem in smo pred kratkim pojedli vse antibiotike zaradi vnetja mehurja in je tudi to zdaj ok (do nadaljnjega).
Toliko na kratko.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 19.02.2014 : 19:49:23 »

Zivjo! Mene pa zanima ali je mozno, da imajo psi, tudi misicne vozle. Moj pes ima med hrbtenico in lopatico malo bulico. Ko jo parkrat potipas pa, kar zgine. Na tistem mestu je bil cepljen in je kar nekaj casa imel bulico. Potem je pa izginila in se zdaj spet pojavila. Od cepljenja je zdaj pribljizno 9mesecev.
Ali je mozno, da je misica malo drugace razvita?
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Boleče mišice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines