mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:14:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali  (Prebrano 28732 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #30 : petek, 13.11.2009 : 10:45:38 »

Moj komentar je letel na tole:

Ne na konkreten primer.
Upam, da te nisem dobro razumela, te pa vprašam vseeno: a naj najamem detektiva, da ga najde in potem naj najamem koga da mu da lekcijo?
Ali naj vsi skupaj pišemo pravosodnemu ministru in zahtevamo ostrejše kazni za take osebke, pa za take ki z avtom pijani pobijajo, pa za vse ostale kriminalce ki spadajo v tako in podobne kategorije? Malce bolj sprejemljiv predlog, ne?
Bi bilo že nadnaravno odlično, če bi njegovo fotko in polno ime objavili.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #31 : petek, 13.11.2009 : 10:46:09 »

Moksa?  Huh
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #32 : petek, 13.11.2009 : 10:46:38 »

Ja?  Wink
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #33 : petek, 13.11.2009 : 10:47:12 »

Saj v temu tiči problem. V najboljšem primeru bo tip (če ga dobijo, seveda) plačal nekaj kazni ali pa oddrsal neko družbi koristno delo, karkoli to že je.
Pomanjkanje strahu pred kaznijo, ker kazni itak ni, vsaj take primerne ne, je v naši družbi vodilo.


Na zalost tudi tako kaznovanje ni nic kaj uspesno...recimo, primer, kjer je lastnik zivali narocil fantu, da mu pokonca njegovega psa, je ta fant dobil 1 teden druzbenokoristnega dela (ki ga baje naj ne bi niti opravil), lastnik pa samo 200 € kazni (ali celo 120 samo, se ne spomnim natancno)!!!

Ce pa imas psa neprivezanega pa je kazen kaksna? 200 € ce se ne motim!

To kaze, kaksno vrednost ima zivljenje zivali v oceh nase zakonodajne oblasti, kaj sele v oceh nekega poprecnega primitivca, kot je ta v Sezani  Angry
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #34 : petek, 13.11.2009 : 10:48:35 »

Uf, ste hitri - odg moksi:

Ne razumem tvojega komentarja. Ker se mi zdi, da je problematika malo širša od konkretnega debila, ki nastavlja strup.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #35 : petek, 13.11.2009 : 10:50:08 »

LooNee: pa sej v temu je fora. Tak človek bi moral odsedeti leto ali dve ali tudi več.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #36 : petek, 13.11.2009 : 10:56:49 »

Uf, ste hitri - odg moksi:

Ne razumem tvojega komentarja. Ker se mi zdi, da je problematika malo širša od konkretnega debila, ki nastavlja strup.
Saj to govorim tudi jaz, mogoče na drug način. Pri nas vlada skoraj prepričanje, da boš za marsikatero kaznivo dejanje šel skozi brez večjih posledic in nimam v mislih samo živalske problematike. Kar se pa živalske "problematike" tiče - gre menda samo za prekrške in ne za kazniva dejanja in v temu grmu po mojem tiči debel zajec (če sem ustrelila mimo me popravite) in tegale gospoda, če ga sploh dobijo, čaka verjetno zgolj smešna denarna kazen. Biti toleranten do takšnih in podobnih izmečkov je očitno moderno. Se motim?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #37 : petek, 13.11.2009 : 11:01:25 »

In? A se bo kdo zganil in kaj naredil?

Bom drugače napisala - sporadični/posamezni primeri ne doprinesejo k izboljšanju problematike in obravnavanja domačih živali (jst sem se tukaj omejila na živalovarstveno sceno, ne na splošno problematiko gnilega sveta). Treba je delat organizirano. Treba je delat skupaj, v večih bojnih linijah. So stvari, ki jih ne more naredit posameznik, so pa stvari, ki jih lahko. Pa da bom še malo bolj dreznila - samo/le/edino zgražanje nad takimi primeri ne prinese kaj dosti koristi. Ali še drugače - za premik stvari je potrebna kritična masa ljudi, ki lahko nekaj dosežejo. In če kje pričakujem aktivne ljudi, potem je to tale forum.

Za konkreten primer pa: sem vesela, da je prišlo vsaj do te stopnje, da policija nekaj (karkoli že) dela. Da ni tako kot v določenih krajih naše prečudovite dežele, kjer se moraš na 112 še vedno kregat, da "ja, dežurni veterinar se bo vozil zaradi enega povoženega mačka sem!".
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #38 : petek, 13.11.2009 : 11:03:44 »

Treba je delat organizirano. Treba je delat skupaj, v večih bojnih linijah. So stvari, ki jih ne more naredit posameznik, so pa stvari, ki jih lahko. Pa da bom še malo bolj dreznila - samo/le/edino zgražanje nad takimi primeri ne prinese kaj dosti koristi. Ali še drugače - za premik stvari je potrebna kritična masa ljudi, ki lahko nekaj dosežejo. In če kje pričakujem aktivne ljudi, potem je to tale forum.

Se strinjam, ampak konkretne ideje?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : petek, 13.11.2009 : 11:07:32 »

Pa mislite, da strah pred kaznijo kaj pomaga? Ne ga srat no.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #40 : petek, 13.11.2009 : 11:10:52 »

Hm.... Veliko idej  Grin

Za začetek bi lahko odprli temo "Občine v Sloveniji in njihova skrb za zapuščene živali". In bi recimo vsak povprašal na svojo občino (vemo, da to pogosto ni "povprašati", ampak je "igrati se detektiva"), kdo je na občini zadolžen za zapuščene živali, s katerim zavetiščem imajo pogodbo, kako poteka sprejem v zavetišče. Podatki se zapisujejo v temo. Ko imamo pregled 15ih občin (optimist  Tongue ) se lahko tisti "ta aktivni" in ki jim je do sprememb, pozanimajo na ostalih 200ih občinah, kako imajo to urejeno in zakaj nimajo, če nimajo. Recimo. To bi bil začetek.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #41 : petek, 13.11.2009 : 11:15:17 »

Pa mislite, da strah pred kaznijo kaj pomaga? Ne ga srat no.
Ja, jaz sem v to prepričana. To ne pomeni, da zaradi strahu pred kaznijo določenega kaznivega dejanja nihče ne bo storil ker ga je strah, je pa bistvena razlika, če VEŠ, da ne boš kaznovan.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #42 : petek, 13.11.2009 : 11:17:34 »

Hm.... Veliko idej  Grin

Za začetek bi lahko odprli temo "Občine v Sloveniji in njihova skrb za zapuščene živali". In bi recimo vsak povprašal na svojo občino (vemo, da to pogosto ni "povprašati", ampak je "igrati se detektiva"), kdo je na občini zadolžen za zapuščene živali, s katerim zavetiščem imajo pogodbo, kako poteka sprejem v zavetišče. Podatki se zapisujejo v temo. Ko imamo pregled 15ih občin (optimist  Tongue ) se lahko tisti "ta aktivni" in ki jim je do sprememb, pozanimajo na ostalih 200ih občinah, kako imajo to urejeno in zakaj nimajo, če nimajo. Recimo. To bi bil začetek.

Podobna tema že obstaja, mislim, da je tam navedenih kar nekaj več kot 15 občin.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #43 : petek, 13.11.2009 : 11:18:44 »

Daš link?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #44 : petek, 13.11.2009 : 11:20:13 »

Pridna, to ena od Žverc že počne. Prek raznih kanalov, pa je težko do česa konkretnega prit.

Drugo leto bomo volili župane. Dajmo kandidate zasut z vprašanji o teh tematikah, pa dobit na papirju kakšno obljubo. Ampak spet bo treba v posamezni občini eno večjo maso ljudi ki bi pritisnila, kar bo sploh v manjših, ki nimajo urejeno, pomojem težko, ker tam tudi folk rajši vidi da gre keš za kakšno veselico kot za ''tele mačke.''
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines