mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:27:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Tek s psom
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tek s psom  (Prebrano 24315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #15 : torek, 20.04.2010 : 09:54:36 »

To je pa dril Wink. Res da polarci nekje že po naravi vlečejo, ampak tudi Alba bi označevala, šnofala vse okoli, ampak jo je bilo treba naučiti, kaj pomeni ajde ajde. Počasi odvajati vmesne postanke in izbrati nek ukaz, ki da psu vetra Wink.

Jst samo vaja, vaja, vaja. Včasih sem bila jezna nase in Albo, ker sva se dostikrat ustavljali, zdaj je že toliko napredovala, da šibamo brez vmesnih postankov.
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #16 : torek, 20.04.2010 : 10:03:39 »

Ja, moj se tud mora še parkrat ustavt....čeprav že razume 'ajde gremo, gremo' mu nos vseeno ne da miru...pa ga prej sprehodim da opravi potrebe....

ampak bomo vztrajali na tem, da se bo čimmanjkart ustavil, ali pa nobenkrat, oz. takrat ko jaz ne bom mogla več laufat  Grin Grin Evil
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #17 : torek, 20.04.2010 : 11:58:56 »

To je pa dril Wink. Res da polarci nekje že po naravi vlečejo, ampak tudi Alba bi označevala, šnofala vse okoli, ampak jo je bilo treba naučiti, kaj pomeni ajde ajde. Počasi odvajati vmesne postanke in izbrati nek ukaz, ki da psu vetra Wink.

Jst samo vaja, vaja, vaja. Včasih sem bila jezna nase in Albo, ker sva se dostikrat ustavljali, zdaj je že toliko napredovala, da šibamo brez vmesnih postankov.

Joj, ja, že, ampak ... preden bi prišla do tega, bi trajalo. Jaz pa potem od takih tekov ne bi imela nič, samo izgubo časa in živcev. Tako da grem raje s psom v miru na sprehod, teč pa sama. Čeprav ... no, ideja pa je v redu, da bi lahko to poskušala na navadnem sprehodu s psom, pred ali po mojem teku.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #18 : torek, 20.04.2010 : 12:34:10 »

Lahko si pa poiščeš sparing partnerja, ki bo pomagal do tega, da se bosta psa grebla za prvo mesto v vrsti. Tudi to deluje. Lani enkrat smo šli skupaj z Majchy in njenima 2 psicama teči na Rašico in je bilo odlično.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : torek, 20.04.2010 : 17:26:39 »

Omenila bi še, da pri teku ni nujno, da pozna pes levo, desno, ker hitrosti vseeno niso take. Za kolesarjenje je pa to nuja Smiley. Tara to da pes vleèe je pozitivno, èe pa je pes premoèan zate oziroma, nimaš dovolj moèi in kondicije zna biti zadeva vèasih tudi nevarna. Ampak dejstvo je, da ne bo vlekel, èe greš teèi 5 km ali veè celo pot, ker ne bo zmogel. Ali pa pojdita na zaèetku teèi v klanec, kjer je pomoè psa izredno dobrodošla, on pa se bo še malo bolj utrudil. Potem pa nadaljujta po ravnini. Èe imaš kje možnost take proge.

Če vleče po moje pride zelo prav, da se ga usmerja brez, da se ga moti pri tempu. Jaz sem s psico sicer rolala in je vseeno hitrejše. Je pa super prav prišlo tudi na navadnem sprehodu Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #20 : sreda, 21.04.2010 : 06:54:08 »

Jaz imam včasih občutek, da imava z Albo telepatijo  Grin Cheesy Grin. Imamo različne proge, pa psica vedno izbere pravo  Grin.

Je pa absolutno fino, če pes to obvlada. Ampak najlažje ga je naučiti od malih nog. Jaz pa imam Albo od njenega leta in pol dalje.

No pri rolanju je pri nas hitrost že res velika - več kot 30 km/h, tam pa mora poznati ukaze.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #21 : sreda, 21.04.2010 : 07:26:14 »



No pri rolanju je pri nas hitrost že res velika - več kot 30 km/h, tam pa mora poznati ukaze.


Koliko časa pa lahko teče tako hitro?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #22 : sreda, 21.04.2010 : 07:59:39 »

Odvisno od temperature. Je pa zaradi blazinc ne želim goniti dlje kot nekje 5-6 km.  Ampka da pa res do konca vleče tako močno pa mislim da nekje pol poti.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #23 : sreda, 21.04.2010 : 09:07:59 »

Odvisno od temperature. Je pa zaradi blazinc ne želim goniti dlje kot nekje 5-6 km. Ampka da pa res do konca vleče tako močno pa mislim da nekje pol poti.

Se opravičujem, ker sem čista nevednica. Ampak a je ta tvoja Alba kakšna izjema ali je pač ta pasma na splošno sposobna tako hitrega teka ob človeku?
Jaz si namreč ne predstavljam, da bi lahko moj pes tekel z mano ob kolesu 30 km/h ali hitreje. Pravzaprav ga tudi 20 km/h ne bi "terala", ker vem, da v tem ne bi užival. Čeprav mi je bil sposoben pri preganjanju srne uiti z verjetno še precej višjo hitrostjo.

Citat
Je pa zaradi blazinc ne želim goniti dlje kot nekje 5-6 km.


Zaradi blazinic? Torej bi ona zmogla še več?  Shocked

Tale tema mi je prav fascinantna. Najprej to, da lahko tekač zaradi psa teče toliko hitreje, kar še vedno ne verjamem in se mi zdi, da bi bil tekač tudi brez psa potem sposoben teči vsaj približno tako hitro,
potem pa še tole o tako hitrem pasjem teku.
Jaz sem pa mislila, da je tale športna disciplina za rekreativce, potem pa ugotovim, da gre v bistvu za napol profije.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #24 : sreda, 21.04.2010 : 10:31:09 »

Alba če je spuščena in bi na primer lovila zajca, kar se nam je enkrat na žalost zgodilo, je divjala s polno hitrostjo kar ene 10 minut.  To so pač huskyji, njim tek pomeni vse. Pa ne le da me vleče, ampak tako, ko imam možnost biti na kakem srečanju v zagrajenem prostoru divja z manjšimi presledki lahko tudi več ur.

Drugače pa smo bili zadnjič na sprehodu z whippetkom in ta ji je pokazal kaj je hitrost Wink.

Drugače huskyji dosegajo tudi hitrost nad 40 km/h, jaz ji na kolesu težko sledim. Ampak to pa na krajši razdalji, kak km.

Blazinice in nasploh asfalt sta strup za vse pse, mi šibamo raje po travnikih in gozdovih.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #25 : sreda, 21.04.2010 : 10:32:56 »

Aja pa še eno tako meni neljubo zgodbico lahko napišem - enkrat je ušla možu ta srno, ko je bila na slednem povodcu, pa sva oba mislila, ker je povodec dolg 30m, da jo bo vseeno ujel. Nrekaj časa je bil dokaj blizu, ko je to videla je dala v turbo pogon. Tako da zelo pazimo, da dejansko pobegov ni več.
Logiran
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #26 : torek, 18.01.2011 : 15:03:44 »

Pri kakšni starosti pa bi bilo priporočljivo, da začneš mladega psa uvajati v tek? V knjigah sem zasledila, da pred enim letom tek ob kolesu odpade (in kakšni hudi izleti navkreber tudi), kako pa je z občasnim bolj kratkotrajnim tekom, npr. 1x ali 2x na teden? Je pri 8 mesecih za kužka manjše rasti še prezgodaj? Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #27 : torek, 18.01.2011 : 15:37:59 »

Nikoli ni prezgodaj, da psa začneš NAVAJATI na tek ob tebi. Seveda naj bodo razdalje kratke in ravne, take, da bodo psu ustrezale. Najprej ga je sploh treba navadit nase in da nas koliko toliko uboga, pa na ovratnico in povodec, šele potem lahko začnemo. Če vidimo, da je pes pripravljen za krajšo aktivnost, naredimo nekaj hitrih korakov in med tem psa večkrat popravimo. Ko približno obvlada to, vse pospešujemo. Če je kuža star samo dva-tri mesece pa še manjše rasti, naj tek v enem ne bo daljši nekaj minutk, lahko ga nekajkrat ponovimo, a moramo vmes počakati vsaj 3minute.
Smem vprašati katere pasme psa imate?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #28 : torek, 18.01.2011 : 15:42:59 »

Aja, psiček je star osem mesecev, sem prej narobe prebrala Tongue ... Po tem je verjetno že ubogljiv, zato čimprej začni z navajen na tek. Postopek je sicer isti, nikoli se ne začne kar takoj tekat na polno, najprej hitri koraki, natose vse pospešuje. Lahko pa mirno tečeta v enem v zmernem tempu kakih sedem, osem ali celo več minut, odvisno tudimod pasme (zato me mal firbc matra, kera pasma je Tongue) postanki ne rabijo bit daljši od minute ali dveh, pač glede na progo, njeno zahtevnost in temperaturo ter seveda pripravljenost tebe in psa. Opazuj psa, on ti bo najbolje povedal, kaj mu ustreza in kak ne .
Logiran
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 19.01.2011 : 14:50:54 »

Hvala za nasvete! Uf ja, problem je edino to, da bi skoz skakala in norela naokoli in jo v bistvu moramo malo nazaj držat Smiley Potem mi ni treba skrbeti glede teka in njenih vezi? Kdaj pa bi bila primerna starost za bolj reden tek?

"Pasma" je pa hiperaktivna mešanka s koker španjelom  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Tek s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines