mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:54:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kolcanje
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolcanje  (Prebrano 25149 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« : četrtek, 08.05.2003 : 23:45:55 »

Eno vprašanje:ali se mladim kužkom pogosto kolca (po jedi) ali se to dogaja samo mojemu? upam,da to ni nobeno slabo znamenje.........hvala za odgovore!

LP janja

Še nekaj.........lahko pes je čokolinota? Tongue zgleda da je nanuku všeč, ker vedno,ko ga jem, prosi...... naj mu ga dam?

Ja ja....jem čokolinota tud jst...ma ne nism otrok.....malo bolj odrasel otrok
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1 : petek, 09.05.2003 : 07:39:34 »

Glede čokolinota: jaz ji sicer včasih dam mal čokolade vendar ni zdravo tako da mislim da tudi glede čokolinota ni vredu - nevem. Kar se pa tiče kolcanja: mojo Belo (4 mesece) včasih tak "vtrgava" da se mi prav smešna zdi. In dostikrat se ji prav po jedi kolca (sej men tut  Grin). Mene je prav šokiralo ko sem jo prvič vidla kolcat kr sem do pred tem mela samo mačka (še ga mam ) in pri njem nisem tega nikol opazla.

LP
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #2 : petek, 09.05.2003 : 10:09:59 »

Jap...kužko kolcajo.  Grin Ampak se to kasneje neha. Liza je tudi kolcala vsakih 5 minut nekje do petega meseca, potem se je pa kar samo od sebe nehalo.  Wink  Cheesy

LP, Eva
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #3 : petek, 09.05.2003 : 11:25:48 »

Kužki pač kolcajo.
Čokolino pa ni primerna hrana za psa, razen če ji ga daš izjemoma.
  lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #4 : petek, 09.05.2003 : 12:32:34 »


Mladiči pogosto kolcajo, včasih je dovolj kakšen skok ali pa da se malo ustraši, pa začne kolcati.
Jaz pa predlagam namesto čokolina-keksolino ali rižolino. Če je še mladič, pa če mu paše mu kar daj, samo ne pretiravati.
Pa dober tek!

     lp erika
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #5 : petek, 09.05.2003 : 13:44:47 »

Hehe, nasemu Darcku se je res pogosto kolcalo, ampak je nekaj casa kolcal, potem je pa nehalo samo od sebe. Pri kakih petih mesecih se je kolcanje zmanjsalo, pri kakih sestih pa cisto ponehalo. Kar se tice pa Cokolinota se pa strinjam, da ne pretiravat, kenedele? Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : petek, 09.05.2003 : 14:13:51 »

Čokolino ni primerna hrana za psa.Moji prijeteljici se je zgodilo,da  psica ni hotela jesti nič drugega kot čokolino.Od moje prijateljice psički,pa so se na zobeh naredile zobne obloge.Pa tudi psi čokolina ne prebavlajo dobro pa še večina psov ima po mleku drisko.jasno pa je da imajo vsi psi radi čokolino. Wink
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #7 : sobota, 10.05.2003 : 09:53:54 »

Ja no....hvala za odgovore.......sicer sem Nanuku dala samo za probat in je pojedel..glede mleka nima težav, pije tudi kozje, vendar v majhnih količinah... zaenkrat je na briketih, ker se mi zdi najbolj 'komot' pa še vse je not, kar rabi... Ne je pa dosti.....na technicalu piše da mora pojest enih 400g( ne vem prav točno, ma poje manj... in je malo suhljat... no ja, ma 3 mesce in ma nekej čez 11 kil......ma bo že zrasu!  

čokolade mu ne dam nikoli, ker nočem, da bi potem postal kot gospodarica-odvisen od sladkarij
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #8 : sobota, 10.05.2003 : 10:26:55 »

janja512, HVALA!!! Zakaj...??-tudi jaz sem že razmišljala o tem, da bi odprla temo na ta naslov, ker me je že kr mal panika grabila, ko sem gledala mojo Tošo kolcat... Kolcat začne, če hitro poje obrok, če se kaj ustraši, če se igra, ko jo kregam, ko.....,.....,......itd. itd. itd. Sem že mislila, da je to povezano s kako boleznijo Grin.
Se pa glede hranjenja tudi jaz kar držim tiste "tabele" na hrani. Potem pa itak vidim, ali ratuje "bajsasta" al' tko"normalno" zgleda za mladiča (to pa je seveda vedno malce okrogel trebušček, ko se naje  Cheesy). LP
Logiran
darka
gost
« Odgovor #9 : nedelja, 08.06.2003 : 12:26:46 »

moj pes je star 3 leta pa se vedno kolca a je to normalno? Huh
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #10 : nedelja, 08.06.2003 : 15:25:48 »

Kar se tice kolcanja - mladim psom se ocitno kolca, tudi Zivi se je.

Kar se tice cokolade - kakav, ki je v cokoladi, je lahko v vecjih kolicinah za psa strupen zaradi kofeinu podobne snovi (teobromin), ki jo vsebuje. Prav tako vse druge hrane in pijace, ki vsebujejo kofein in njemu podobne snovi. Zato cokolade cim manj oz. raje ne. Ce ga hoces razvajat s sladkim - kdaj pa kdaj si ze lahko privoscita, vzami raje sladkarije brez cokolade.
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #11 : nedelja, 08.06.2003 : 17:48:55 »

nas georg je star tri mesece in se mu po jedi tudi zmeraj kolca. Glede čokolinota te pa razumem. vsako jutro mu dam brikete in jih poje samo če so namazane s čokolinotom, same jih še povoha ne. Cool
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : nedelja, 08.06.2003 : 18:09:31 »

Sedemnajst let nazaj sem dobila prvega psa.
Ko je se jedel 4 obroke sta bila dva obroka cokolesnika in dva kuhana obroka. Ko smo presli na obrok manj in potem na dva je bil se vedno jutranji obrok cokolesnik. Tako sem tudi jaz zacela jesti zajtrk. Grin
Zobov ni imel gnilih, zdravstvenih tezav ni imel, tudi kakal je povsem normalno. Shocked
Cokolade je pojedal tudi ogromno. Bil je mali cokoladodetektor.  Shocked
Ko so nam ga zastrupili in smo se ze resnicno odlocali, da ga damo uspavat, sem naredila se zadnji test. Sla sem v trgovino in kupila mlecno Milko. Ce te ne bi pojedel, potem bi sel v vecna lovca.
No pa je vseeno zivel 11 let in se ni poslovil zaradi cokolade, ampak zaradi slabih kolkov.  Cry Cry

Naslednji pes, je zopet imel zivljenje s cokolesnikom in cokolado, prav nobene driske ni imel, pa zobnih oblog tudi ne. Shocked
Na zalost je moral zaradi raka na prostati obiskat prvega psa  Cry
Ajsa je stara 3 leta, jedla cokolesnik, ko je bila dojencek, v bistvu ga se zdaj kadar ga jem jaz.
Cokolado pa  Roll Eyes ce jo pustim na mizi je ni vec. Jezkov in puncevih tort raje ne stejem, da o tamalih Gorenkah z mletimi lesnik raje ne govorim, koliko jih je pojedla, ko sva se ucile cakat pred trgovino. Grin
Mleko, popije ga kar nekaj na dan, ce muc premisljuje pred svojo posodico z mlekom. Driska  Huh na sreco je zaradi teh jedi ni. Zobne obloge, jih tudi nimamo, ostale tezave tudi se ne. Wink

Kaj pa psi na kmetih vse pojedo, pa vseeno prezivijo, pa se na prekratki verigi so. Lips Sealed
Logiran
Teddy
gost
« Odgovor #13 : petek, 27.06.2003 : 15:39:25 »

čokolada lahko v prevelikih količinah ubije ali vsaj zastrupi psa-zato jaz svoji psički kupujem le pasjo čokolado. tudi Eukanuba jo ima, to ima še najraje. malce premislite tisti, ki delite s kužki Milko in Gorenjko. čokolino odsvetujem, potem že raje keksolino ali grisolino ali doma narejen mlečni zdrob. kar pa se tiče hranjenja mladička zgolj s briketi: ker samo ti ne zadoščajo odraslemu psu za prehrano, tudi moja psička ni bila hranjena le z njimi. dobivala je tudi sadje, zelenjavo, mlečne stvari, dokler jih je prebavljala (sedaj, ko bo kmalu dve leti stara, dobi le še sir in občasno skuto), kak rumenjak za dlako tudi priporočam. pa pasje piškotke s kalcijem. Smiley kolca pa še sedaj občasno, običajno kadar med divjanjem naokoli pozabi sapo zajeti. Smiley
Logiran
anna
gost
« Odgovor #14 : sobota, 26.07.2003 : 10:28:11 »

Tudi sama sem se rahlo prestrašila, ko je mala višavka začela kolcat. Zdaj vem, da že par požirkov vode pomaga odpraviti 'težavo'.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #15 : četrtek, 20.05.2004 : 14:25:11 »

Sicer je ta tema že malo zastarela, a vseeno mi je prišla prav Grin Tudi sama sem bila takoj na začetku panična, ker je naša mala lumpa neprestano kolcala. Roll Eyes Sedaj pa le vidim, da se to ne dogaja samo nam in da je normalno Grin
Lp Kiss
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #16 : četrtek, 20.05.2004 : 15:09:46 »

Tudi nasega "malcka"veliko kolca,ampak to je za mladicke normalno tako,da nismo vec v skrbeh  Wink

Cim manj kolcanja vam in vasim mrcinam zelim  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #17 : četrtek, 20.05.2004 : 19:54:53 »

Kaj je rjavo, kosmato in nekaj časa lebdi v zraku?
Bokser ki kolca...  Grin
Na začetku je pomagala masaža trebuščka...
Sadaj pri šestih mesecih pa lebdi le še sem in tja...

Čokolinota, le za oba gospodarja!!! Wink

pa, pa
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : četrtek, 20.05.2004 : 21:39:46 »

Hehe, ja našemu se je tudi tako kolcalo, da ga je kar v luft metalo, ampak sedaj je že bolje, se mu ne kolca več tako pogosto Wink lp
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #19 : sreda, 07.07.2004 : 14:27:33 »

Do kolcanja bojda prihaja zaradi nezrele trebušne prepone. Ko psiček zrase in se prepona okrepi, je tudi kolcanja vedno manj. (tako pravijo "stručkoti").
LP
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #20 : sreda, 07.07.2004 : 14:35:47 »

Psom se ponavadi kolca zato, ker prehitro pojedo(posebaj velikim, ce imajo posodo na tleh in pri jedi "pogoltnejo" prevec zraka). Zato je super, ce ima pes, ki je vecji, stojalo za posodo...

lp,pia
Logiran
tady
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #21 : torek, 05.07.2005 : 09:30:24 »

Tole temo sem ravno hotela na novo odpreti, pa sem jo že našla in prebrala. Tudi naši mali lumpi se kar naprej kolca, tudi ponoči, ko pride k meni v posteljo in mi da glavo zraven ušesa in potem poslušam:  hkk, hkk, hkk...... me s tem že kar uspava   Smiley  Smiley   Smiley

Imam pa eno rešitev, ki je sicer preizkušena na ljudeh, na kužkih še ne in sicer:
"kolcajoči" človeček se mora postaviti mirno, roke odročiti od telesa (narediti kot 180), potem pa mu mora nekdo ponuditi vodo iz kozarca pred usta in jo mora spiti  Smiley
Res pomaga, čeprav se sliši zelooo hecno, je preizkušeno!

Ja kako bi pa to probali pri naših pasjih marcinicah? Grin Grin Grin
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #22 : nedelja, 24.07.2005 : 08:43:08 »

Moj kuža je star 3 leta in se mu je 1.  kolcalo pred 1 tednom. Bilo je zelo čudno ker ni še nikoli kolcal. Dala sem mu malo mleka in nehal je kolcati. Ali vaši kužki hitro kolcajo? Kajti mi ljudje enkrat kolcnemo in potem šele čez par sekund še enkrat itd.  Moj kuža je pa kolcal kar hitro.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #23 : torek, 28.03.2006 : 12:10:30 »

Mojemu enoletnemu mladenicu se zadnjih 14 dni pogosto kolca, sigurno 1x na dan. Ima mogoce kdo kaksno idejo zakaj in kako to odpravit? Sem mu ze ponudila macjo travo, a jo je raje razkopal kot pa pouzil.
Dobrodosel vsak nasvet.

Lp, Tina
Logiran
cvirk
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 21.06.2009 : 13:30:33 »

moja mladičko staro 4 mesece in jo občasno kolca in to kr hitro rešitev je preprosta potrebno si je vzeti nekaj sekund časa in jo počohati ali božati po trebuhu in stvar je hitro rešena. drugače pa nič narobe če psa kolca poskusi dati hrani na kakšno stojalo da nebo jedel iz "poda".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 21.06.2009 : 14:01:50 »

cvirk, a bi slo pisanje z locili? Vejice, pike, velike zacetnice ... Ker tole je nemogoce brat.
Logiran

AnGeŁ
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #26 : torek, 20.10.2009 : 20:50:21 »

Pri mladičih je kolcanje pogosto, vendar je potrebno biti previden saj gre lahko za notranje zajedalce.
Torej...če ima psiček napet trebušček in motno dlako ter se mu kolca gre lahko za gliste.


LP Ana
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #27 : torek, 11.01.2011 : 14:27:52 »

Kaj pa kolcanje pri odraslih psih?
To se je mojemu zgodilo dvakrat, obakrat pozno zvečer/ponoči, pri čemer je bil tudi nervozen in je začel lizati stvari (tla, sedežna ...). Ima kdo kakšne izkušnje s tem? 
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #28 : torek, 11.01.2011 : 14:49:15 »

Švicarski planšarski psi lahko imajo bolezen (swissy lick), ki se kaže z lizanjem ali požiranjem vsega na dosegu. Ne vem pa, kako je to pri drugih pasmah.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #29 : torek, 11.01.2011 : 21:31:07 »

Švicarski planšarski psi lahko imajo bolezen (swissy lick), ki se kaže z lizanjem ali požiranjem vsega na dosegu. Ne vem pa, kako je to pri drugih pasmah.

In kaj drugega je še značilno za to bolezen? Saj bom malo "poguglala".
Torej se ne bom popolnoma osmešila, če to težavo omenim veterinarju?
(Čeprav je pes daleč od kakšnega švicarja.)
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #30 : sreda, 26.01.2011 : 19:01:49 »

Da se še javim. Smo zamenjali hrano in zaenkrat po novi hrani pes ne kolca.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 26.01.2011 : 20:00:26 »

Super, pol, če ne bo drugih težav zaradi hrane, kr ostanite na tej hrani.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : sreda, 03.12.2014 : 14:08:43 »

Hehe, pa če obstaja tema na tem forumu, ki je ni  Cool...ja, mojemu Bučku (star skoraj 5 mesecev) se tudi velikokrat kolca, vidim da je to normalno pri mladičkih, kar se mi je tudi zdelo. Ampak sem šla vseeno pogledat. Nekajkrat na dan kolcne, ampak hitro neha. Je pa tako simpatično  ljubezen ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #33 : sreda, 03.12.2014 : 14:19:06 »

Ful kolcajo, ja.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kolcanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines