mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 05:46:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55]   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 157890 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #810 : četrtek, 11.03.2010 : 23:14:05 »



Pedofil ima najbrž po svoje tudi rad otroke a ne. All we need is love... Mislim haloooooooooooooooooo?!?

Na svoj način jih ima rad ali kako že? Lips Sealed 

Direktorica VURSa je v tej oddaji tudi izjavila, da je lastnik teh hrtov na nek svoj način poskrbel za njih.
Pa kako na nek svoj način? To razumem samo tako, da pač vsak se naj odloči sam kako bo skrbel za svojo žival, pa če ta trpi ali pa ne, ker itak je v vsakem primeru zagotovljen zakonski minimum.
Jaz to razumem tako, da je pač vse dopustno in nihče nič ne more narediti, ker jih je dejansko imel rad, pa četudi na mrzlem, v neprimernih pogojih za njih .... Shocked

Zakaj pa je potem zakonodaja, če je vse dopustno??? Čemu zakonodaja, če se ne upošteva potreb PASME vrste živali, torej v tem primeru PASME PSA.

Resnično se delajo norca iz nas in s tem žalijo vse nas, ki poskrbimo za svoje živali tako kot je treba, nekaterim pa se dopušča prav vse, četudi žival vidno trpi. Aja, to je  samo v očeh nas posameznikov, lastnikov živali, društev ..., ker mi pač ne raumemo zakonodaje. Roll Eyes

Žalostno ... Undecided
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #811 : petek, 12.03.2010 : 10:51:21 »

Pogledala prispevek...VČŠ...bo kdo podal prijavo in pritožbo, ker je gospa zaključila, da je so bili psi ukradeni??? Pa kaj je zdaj to??? Pa kaj se ona gre? To je zrelo za tožbo in sodišče, res. To je pa višek viška!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #812 : petek, 12.03.2010 : 11:09:43 »

hmmm... kam naj bi se jo pa prijavilo? Saj vidiš, kako je zadnje čase... kradejo ko srake...zraven izsiljujejo in grozijo...pri vsem tem jih dobijo z roko v žaklju in orožarno v kevdru...pa nikome ništa Tongue

A potem bo pa ena oskubljena Špelička odgovarjala za svoje izjave.
Že izjava da so psi bili zdravi in un tumor na psu dovolj pove...že zaradi tega bi morala letet... mah.... pa še 300 tisoč drugih stvari ki jih je zašuštrala je še tukaj.
Ampak ta babura še vedno trdno v sedlu s tistim križem in svojim glasom mori....

Meni je vse skupaj že totalna bedarija... vse... vse te naše inšpekcije... nasplošno vse mi je  bruham
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #813 : petek, 12.03.2010 : 17:53:48 »

Nevem, mogoče kar policija, ker ona sama dela zaključke, da so bili psi odtujeni (samo, da jim ni treba delati)..in da zdaj lastnik trpi...njene izjave res niso več za v javnost, še huje pa je, ker ona dejansko tako misli in tako VURS v večini primerov tudi dela. In zaradi takih ljudi, so potem tudi možje bogi, ker je žena končno odšla v varno hišo, ker zdaj sigurno doma trpijo, ker nimajo koga za maltretirati. Take izjave v tem času ne bi smele biti več dopustne sploh ne s strani človeka, ki sedi na takem položaju. To je resnično zrelo za kakšno "interpelacijo" a kaj, ko politike zanima samo še merjenje moči in o vrednotah in etiki ni duha ne sluha...enostavno normalen človek tega ne more več tolerirati!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #814 : petek, 12.03.2010 : 19:14:23 »

A ni čudno - pri bulmastifih se kljub krvavemu dildotu na osumljencu ne da zaključit, da so bili zlorabljeni, tule pa na podlagi izjave lastnika kar zaključi da jih je nekdo ukradel.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #815 : petek, 12.03.2010 : 20:17:59 »

Zala_, najvecji hec je, da to ni niti izjava lastnika, se manj koga drugega. Policist iz PM Kranj je povedal jasno, da lastnik ne ve, ali so psi usli, ali jih je kdo spustil ali pa so bili ukradeni.
Torej? Ve VČŠ vec od lastnika?
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #816 : sobota, 13.03.2010 : 09:12:24 »

Aha, to je zdaj tako, da ce nekdo izjavi, da ima rad svoje pse, potem se psov nikakor ne odvzame, ceprav zivijo v lastnem dreku, na mrazu, imajo znj stevilo odrgnin, prelezanin, tumorjev, se zaradi zdravstvenih tezav komaj premikajo...?
Kateri clen zakona ze to doloca?  Undecided
Ocitno ne znamo brat zakona, saj je tudi BS svoje pse dobil nazaj... ker jih je imel taaaaakoooo zeeeeloooo rad  bruham

Je spiker pri vecernih porocilih na popu lepo povedal, da svojemu otroku ne more razloziti kaj je pravna drzava, prav lepo pa mu lahko razlozi kaj je banana republika, ker v njej zivimo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #817 : sobota, 13.03.2010 : 09:30:05 »

Ja tista izjava mi je bila izredno všeč.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #818 : četrtek, 15.04.2010 : 11:57:00 »

12.03.2010
Pojasnila v zvezi s prispevkom v oddaji Tednik z dne 11.3.2010
 
V prispevku RTV Slovenija v oddaji Tednik z dne 11. 03. 2010 so bili prikazani dogodki v zvezi hrti v Kranjski gori in ukrepanjem VURS v tem primeru. Ker v prispevku niso bila prikazana vsa realna dejstva, VURS z namenom zagotovitve javnega interesa po objektivni, vsestranski in pravočasni informiranosti podaja naslednje informacije: 
 
Ugotovljeno število živali - hrtov:
2007 ( februar) ugotovljeno 5 hrtov. Junija ugotovljeno, da je en hrt oddan v Italijo. Ostanejo še 4 hrti.
2008 ( november) ugotovljeno, da je oddan še en hrt  v Italijo - ostanejo še 3 psi.
2009 (  november) ugotovljeno, da je psička Sally poginila (datum odjave v CRP 5.10.2009) - ostaneta še dva hrta.
2010 ugotovljeno ( 29 januarja ), da hrtov ni na običajnem mestu. 1. februarja imetnik hrtov po telefonu izjavi, da sta hrta izginila, o izginotju pa je bila obveščena tudi policija.. 

VURS- u je bilo  prehodno po telefonu podano sporočilo, da bodo posamezniki sami odvzeli pse in zanje poskrbeli. Enako je bilo več  pozivov za nasilni odvzem živali na spletnih forumih (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,34829.0.html ). Ob izginotju živali VURS ni postavil suma, da bi lastnik usmrtil živali, obveščena pa je bila policija o izginotju živali. 

Izvedeni ukrepi VURS v zvezi z bivalnimi pogoji hrtov:
v letu 2007: Ob prvem pregledu, 27. 2. 2007, je VURS ugotovil, da so pesjaki dvodelni, del predstavlja predprostor, drugi del predstavljajo ležišča, ki so z odejami ločena med seboj in od predprostora. Izpust je bil vendar blaten in onesnažen. Z odločbo je bila odrejena ureditev bivalnih pogojev ( utrditev in čiščenje izpusta, čiščenje pesjakov) kar je bilo izvršeno.
V letu 2008: večkratna kontrola bivalnih pogojev, lastnik vzdržuje predpisane pogoje bivanja v izpustu pesjakov.
V letu 2009: kontrola bivalnih pogojev  uradnega veterinarja tudi s kontrolo temperature v notranjosti pesjakov ob zunanji temperaturi -1 stopinja C: ugotovljeno 10 stopinj C v prostoru, kjer so ležišča psov. 
( Član upravnega odbora slovenskega kluba za hrte je dne 19. decembra 2008  pregledal bivalne prostore in ugotovil temperaturo na ležiščih v vrednosti 16 stopinj C pri zunanji temperaturi - 1)
V letu 2010: ponovna kontrola bivalnih pogojev 

Izvedeni ukrepi VURS v zvezi z zdravstvenim stanjem hrtov:
2007 :  klinični pregledi psov pri veterinarju in vakcinacija ter registracija živali.
2008 september: veterinarski klinični pregled živali s kontrolo gibanja v veterinarski ambulanti , operacija paraanalnih tvorb  - tumorjev pod repom,
2009 januar: veterinarski klinični pregled in odstranitev prsnega žulja.
2010 januar: klinični pregled obeh hrtov v veterinarski ambulanti. 

Izrečene globe:
- v letu 2007 VURS izreče imetniku psov globo v višini 125,19 evra zaradi nespoštovanja z veterinarsko zakonodajo predpisanih ukrepov. 

Našteta dejstva kažejo, da je VURS ukrepal tako glede uskladitve bivalnih pogojev kot  glede ureditve zdravstvenega stanja hrtov. 

Prispevek  oziroma posnetki uporabljeni v oddaji,  so starejšega izvora in kažejo stanje pred odrejenimi in izvedenimi ukrepi VURS.

Prispevek torej ne prikazuje realnega stanja po izvedenih ukrepih, ne prikazuje realno opravljenega dela VURS, kar pa je zavajanje javnosti.

vir http://www.vurs.gov.si/si/splosno/cns/novica/article/1603/5397/f17ad145a6/

Tekst je v celoti prekopiran zato, ker pogosto kaksni prispevki na vladnih spletnih straneh nenadoma izginejo, zelim pa, da je tekst v celoti dostopen tudi kasneje.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #819 : četrtek, 15.04.2010 : 12:37:23 »

ohohoho, VURS bere mojpes.net Smiley dobrodosli na sirjenju svojih obzorij.

Citat
Našteta dejstva kažejo, da je VURS ukrepal tako glede uskladitve bivalnih pogojev kot  glede ureditve zdravstvenega stanja hrtov.

pa vi ste krasni. Zal obstajajo tudi druga "dejstva", kot recimo izmerjena temperatura, izjave VCS (mislim, ce poskusamo odmisliti vse drugo, ga. pac ne bi smela odpirati ust v javnosti. Sploh. Ne morem preboleti njenega intervjuja v Lady, kjer je po domace in ljubko povedala, da se je k njim zatekla macka in "nekega dne tudi odsla") in xy obiskov inspektorja, ki ni delal drugega kot metal stran davkoplacevalski denar.

Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #820 : četrtek, 22.04.2010 : 08:48:04 »

A kdo ve, če je pesjak še vedno prazen?
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #821 : petek, 21.05.2010 : 18:51:55 »

(upam)
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines