mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:12:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36419 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 24.11.2009 : 20:28:54 »

Na kratko: iz občine Divača so me klicali in naročili oskrbo 5-ih zapuščenih mačk, lastnica je umrla. Zadevo so vlekli eno leto, prejšnji pogodbeni jih ni prišel odlovit.
Ujeli smo vseh pet mačk. Ena je sprejeta in še vedno pri nas, ker je bila čisto shirana in majhna - je divja in se ne pusti prijemat. Druge 4 odrasle smo označili, s/k in vrnili v okolje - so popolnoma divje. Spodaj prilagam nekaj mail pogovorov:

G. Gerželj iz občine Divača:


ga.Polona Samec
 
 
po pridobitvi informacije, da  šele v torek imate namen priti po mačke v Divačo na naslov ***********, vas opozarjam na naslednje:
 
- prosim,da izpolnjujete pogodbene obveznosti,
- zapuščenih, neoskrbovanih živali ne vračati na teren, ampak jih zadržite v
   zavetišču  ter jih  predajte novim skrbnikom,  oziroma,da ukrepate skladno z
   Zakonom o zaščiti živali (ZZZiv) UR.list RS št. 98/99
- mi  vas opozorjamo, oziroma posredujemo informacije občanov, da živali
  nimajo  oskrbovalcev, zato je naročen ulov in odvoz v zavetišče. Ne vem od kje
  vam ideja, da živali sterilizirate in jih vrčate nazaj,
 - spoštujte dogovore oziroma naročila s strani občine Divača,
 
 
Ponovno prosim, da najdene, oziroma pritečene muce na naslovu Divača,************, odpeljete čimprej v zavetišče ter  speljete postopek v skladu z zakonskimi določbami.
 
Nikakor pa ne morete voziti živali v zavetišče na sterilizacijo in jih vračati na območja kjer ste jih prevzeli, ne vidim smisla za tako početje.
 
Prosim,da prijavljene primere rešite v najkrajšem možnem času.
 
Lep dan želim,
 
 
Gerželj

In moj odgovor:


Pozdravljeni,

opozarjam vas, da je potrebno spostovati Zakon o zasciti zivali in Pravilnik o pogojih za zavetisca za zapuscene zivali, ne glede na to, s katerim zavetiscem imate/boste imeli sklenjeno pogodbo. Obcina namrec ne more narociti zavetiscu nezakonitega delovanja, kot tudi nobeno zavetisce nezakonitega narocila ne bi smelo sprejeti. Nismo komunalno podjetje, ki bi odvazalo zivali, ker gredo nekomu v nos. Sprejeti moramo vsakega psa, ga oskrbeti in oddati ali evtanazirati, v kolikor oddaja ni mogoca, pri mackah je drugace. V skladu s stroko, pravilnikom in zakonom VSE prostozivece, nikogarsnje, divje, neposkodovane in zdrave macke MORAMO odloviti, jih sterilizirati, odpraviti parazite, cepiti, oznaciti in VRNITI V OKOLJE, KI GA POZNAJO. Tega si nisem izmislila jaz, tako je doloceno v zakonu, pravilniku in stroki in je edino pravilno in zakonito. Ce ste bili dosedaj vajeni drugacnega ravnanja s strani pogodbenega zavetisca, potem vsekakor predlagam odpoved pogodbe, vas pa ponovno opozarjam, da tudi z drugim zavetiscem na tak nacin kot vi zelite pri prostozivecih mackah ne smete ravnati.

Tudi vam želim lep dan,

Polona Samec


Po tem je sledil njegov telefonski klic, označil me je za revolucionarko (Huh??), vendar sem presodila, da se nekako razumeva, da je treba delat v skladu z zakonom. Poslala sem mu še VURS-ova navodila o ravnanju s prostoživečimi mačkami. Po nekaj dneh zatišja se je zataknilo na drugi lokaciji (pri sorodniku pomembnega predstavnika občine je mačka s tremi mladiči, ki sem jo ravno tako želela vrnit v okolje).

Rezultat je zavrnjen račun za že opravljene storitve, ker jih nisem odlovila in ODPELJALA. Po njihovem mnenju občina v času, ko ljudje prosijo za kruh, NE POTREBUJE ZAVETIŠČ, KI SKRBI ZA MAČKE.

Tole je tipičen primer komunikacije občinarjev, ki mislijo, da lahko delajo v neskladju z zakonom. Če je kdo od novinarjev zainteresiran za pomoč pri spravljanju nešteto takšnih reči v javnost, naj se mi prosim javi: polonaafnazavetisce-horjul.net ali 051304435.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1 : torek, 24.11.2009 : 20:35:37 »

Barabe, res upam, da kdo to prebere. Ima kdo veze pri kakem tedniku? Lahko skupaj napišemo pismo.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2 : torek, 24.11.2009 : 21:28:14 »

Dober odgovor si mu poslala.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3 : torek, 24.11.2009 : 21:49:50 »

Imamo že en zelo odmeven medij, ki je pripravljen sodelovati, potrebujemo še občane in državljane, ki ste imeli probleme kar se brezdomnih mačk tiče in ste to pripravljeni povedat v kamero in mikrofon.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #4 : torek, 24.11.2009 : 22:06:58 »

A šteje katerikoli državljan/ka?  Tongue  Evil
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5 : torek, 24.11.2009 : 22:08:11 »

A greš ti pred kamero? Si mlada, brihtna, luštna, z ostrim jezikom, lih ta prava.  Azn Evil
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6 : torek, 24.11.2009 : 22:09:37 »

 Grin Sam se boš mogla zadržat, ker ne smemo svetu pokazat vsega kar znamo 
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #7 : torek, 24.11.2009 : 22:13:40 »

Drugače pa - ja, sem imela preblisk, ampak nisem jst za pred kamere, ni dobro za splošno počutje  Tongue

Bom pa malo pobezala naše punce. Poznam kakšno tako, ki je rada pred kamero  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #8 : torek, 24.11.2009 : 22:17:02 »

No, daj, pa še s kakšno čisto konkretno izkušnjo z občinami ali Vursom naj ima za sabo. In še iz kakšne čisto konkretne občine, ki za mačke pa že ne bo skrbela in jim je zavetišče kao komunalna služba.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #9 : torek, 24.11.2009 : 22:44:55 »

No, zdej pa resno. Horjul ima problem z Divačo in verjetno še s kom. Torej nekaj konkretnega že imamo in bi rekla, da bo vodja zavetišča govorila v mikrofon in se upala postavit pred kamero. Sama grem za eno od naših najbolj problematičnih občin.
Rabimo še vsaj nekaj takih s konkretnimi zadevami.
Oddaja bo na najbolj gledani TV v najboljšem terminu. Izkoristit bi bilo treba, da se vsaj potem mogoče kaj premakne, al se motim??

No, kdo ima kaj, glede na to, da ves čas pljuvamo po občinah in Vursu??
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #10 : torek, 24.11.2009 : 22:54:52 »

Pred nekaj dnevi je bil v Slovenskih novicah predstavljen problem v občini Pivka: hranitelj se trudi za s/k prostoživečk, pa občina ne odobri. Morda bi se bilo dobro navezati tudi na tako zgodbo, z vidika hranitelja.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : torek, 24.11.2009 : 22:56:29 »

A res? Pivka je moja pogodbena! Mati mila....
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #12 : torek, 24.11.2009 : 22:57:39 »

Sem se prav spomnila nate, ker si enkrat govorila ravno o Pivki. A ti pošljem članek?

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : torek, 24.11.2009 : 22:58:04 »

Ja, prosim.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : torek, 24.11.2009 : 22:59:20 »

Ne morem verjet. Pivka je bila na svetu zavetišča, bila sta tudi dva predstavnika VURS-a, razlagali smo vse mogoče...
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines