mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:00:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36173 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #165 : sreda, 06.01.2010 : 13:44:40 »

 bravo bravo Bravo punce!
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #166 : sreda, 06.01.2010 : 20:01:03 »

Plastificirana obvestila/opozorila,ki smo jih za javna mesta v Divaci sestavili v sodelovanju s policijo in vursom so odposlana Wink

Zastrupljeni muci smo s strani drustva podarili tudi paket i/d briketkov in nekaj i/d vreckic ... Upam, da bo z njo vse v redu.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #167 : četrtek, 07.01.2010 : 06:52:27 »

bravo bravo Bravo punce!
podpis!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #168 : četrtek, 07.01.2010 : 09:05:58 »

Babe, vražje ste Cheesy Kiss
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #169 : četrtek, 07.01.2010 : 11:21:30 »

Pridna NIkca, čakam paketek  Cheesy
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #170 : petek, 08.01.2010 : 20:27:41 »

Pridna NIkca, čakam paketek  Cheesy

Upam, da se dopisi niso prevec zvili/ukrivili ... Nisem namrec dobila vecje skatle. Prav tako mi je zmanjkalo folij, zato je en dopis brez ovitka Sad
Ocitno bo ta folija za plastificiranje v prihodnje pogost potrosni material in bi mogoce v tej smeri zacela prositi za donacije kaksne firme, ki jih proizvaja ...  Undecided
Ojej, oproscam se za off-topic ...
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #171 : sobota, 09.01.2010 : 09:43:56 »

Dobljeno, vse ok, razobešeno po naselju-bom še preverla za zihr. Wink
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #172 : torek, 12.01.2010 : 12:07:46 »

Članek v Primorskih novicah o zastrupitvah mačk, če želi kdo vnaprej pogledat (na izjavo prijavitelja-no comment, ampak ni tako žleht kot izhaja iz zapisanga  Wink). Skeniram kasneje še za ostale.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #173 : torek, 12.01.2010 : 19:21:32 »

Članka mi še ni uspelo dobit in skenirat. Pa v nadomestilo Tongue tole vprašanje upravi VURSA in njihov odgovor (aja pa odgovor sem dobila šele, ko sem pisno priporočeno s povratnico poslala vprašanje-se mi tudi pri prijavah dogaja, zato priporočam):

VPRAŠANJE:
Spoštovani.
V skladu s 4. in 5. členom Zakona o dostopu do informacij javnega značaja (Ur.l.RS, št. 24/2003, 7. 3. 2003) in Zakona o dostopu do informacij javnega značaja (uradno prečiščeno besedilo, ZDIJZ-UPB2, Ur.l. RS, št. 51/2006) prosim odgovorne osebe za uraden statističen podatek, podprt s kopijo uradnega dokumenta (upoštevajoč 7. člen tega zakona) o tem, koliko odgovornih oseb na občinah je bilo zaradi namernega kršenja ali neizvajanja določil Zakona o zaščiti živali (ZZZiv, Ur.l.RS, št. 98/1999,3. 12. 1999) kaznovanih v skladu s kazenskimi določbami ZZZiv v letih 2007, 2008 in  2009?
Prosim za odziv v skladu s 23.členom ZDIJZ.

ODGOVOR:
Številka: 091-34/2010_1
Datum: 12. 1. 2010

Spoštovani,

Ravnanje v nasprotju z 27. členom Zakona o zaščiti živali je kot prekršek
odgovorne osebe pravne osebe opredelil šele Zakon o spremembah in
dopolnitvah Zakona o zaščiti živali, ki je bil uveljavljen dne 4. 3. 2007.
Od takrat je VURS uvedel prekrškovni postopek proti eni odgovorni osebi
občine. Postopek še ni končan zaradi uveljavljanja pravnih sredstev.

Želimo še omeniti, da smo pred uveljavitvijo Zakona o spremembah in
dopolnitvah Zakona o zaščiti živali vodili postopke v zvezi s plačili občin
za stroške zapuščenih živali, vendar so bili postopki s sodbami upravnih
sodišč odpravljeni. primere sodb vam pošiljamo v vednost.
(See attached file: 20100112122437027.pdf)
(See attached file: 20100112122638389.pdf)
(See attached file: 20100112122704687.pdf)

Lep pozdrav!
p.s.: Poslali smo vam tudi pisni odgovor
Matjaž EMERŠIČ
________________________________________________
Veterinarska uprava Republike Slovenije
Veterinary Administration of the Republic of Slovenia

Predstavnik za odnose z javnostmi / Public Relations Manager
Parmova 53, SI – 1000 Ljubljana, Slovenija
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #174 : torek, 12.01.2010 : 23:45:04 »

Tole je bistvo:

Od takrat je VURS uvedel prekrškovni postopek proti eni odgovorni osebi
občine. Postopek še ni končan zaradi uveljavljanja pravnih sredstev.


In bistvo prilog (ki jih raje ne bi objavila tule):
1. Iz zakonodaje NI razvidno, da je obcina zavezana placevati stroske za zapuscene zivali, nastanjene v zavetiscu. Placnik je zavetisce, ki se MED DRUGIM financira tudi iz obcinskih sredstev, obcina stoskov ni zavezana povrniti (zanimivo, nikjer nic ne pise, ali je potemtakem sploh zavezana placati tistih 30 oskrbnih dni ...).

2. Zakonodaja sicer predpisuje, da mora obcina zagotoviti oskrbo za zapuscene zivali, sankcije za obino, ki tega nima urejenega, pa NE OBSTAJAJO.

Mater, kje zivimo ...
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #175 : sreda, 13.01.2010 : 01:27:20 »

Članek v Primorskih novicah o zastrupitvah mačk, če želi kdo vnaprej pogledat (na izjavo prijavitelja-no comment, ampak ni tako žleht kot izhaja iz zapisanga  Wink). Skeniram kasneje še za ostale.

Ne, res ni zleht, hihi ... Omenjeni obcan, pa tudi drugi obcan, s katerima smo sodelovali na krajo dogodka, sta v bistvu resnicno fajn cloveka.  Ce ne bi bilo njiju, ki sta situacijo najprej prijavila nam, se z nami ukvarjala po temi in sneznem metezu, z nama pisala najrej drustveni zapisnik, nato z nami poklicala policijo in inspekcijo, gostila naju z riam in kriminaliste, sodelovala pri sestavi policijskega zapisnika, skrbela a bolno muco, razobesala obvestil .... ne vem, kaj bi bilo ... Zelim si, da bi bili vsi obcani taksni! In problemov bi bilo ze pol manj Wink

Vsem obcanom, s katerimi smo sodelovali, je resnicno mar za zivali in to je bila glavna skrb, ko so situacijo prijavili.

Izjava obcana v clanku glede evtanazija se zal slisi malo 'nerodno' - kot da bi se tej obcani sicer znebili mack tako, kot so opisali, ce bi jim le-te bile na poti.

No, naj povem, da tega nikakor ne bi naredili, muce jih niso bile napoti, prav obratno - radi so jih imeli in jim je hdo zanje.

V izjavi o evtanaziji je hotel gospod povedati, da je evtanazija veliko human nacin usmrtitve, zastrupljanje pa ne. Logicno. Ampak gospod zal ne ve, da da tudi tisti najhujsi sovrazniki zivali, ki macke strupijo, ne smejo zdravih mack (ali celo svojih lastniskih zivali) kar odnesti na evtanazijo samo zato, ker so jim pac na poti.
Tukaj je problem osvescenosti sirse javnosti. Prepricana sem, da marsikdo ne ve, da je evtanazija zdrave zivali (ki bi se ji radi odpovedali) v navskrizju z zakonom.
Ker se je leta tako tudi delalo in prepricana sem, da se kje to se vedno dela ...

Skratka, ceprav omenjena izjava v clanku nima povezave s stalisci nasega drustva, se nase drustvo vseeno pocuti obvezano reagirati in prositi novinarko, ce lahko v novicah objavijo nekaksno nase 'pojasnilo' glede evtanazij. Z namenom osvescanja javnosti - da ne bodo bralci glede na izjavo obcana mislili, da lahko zivali, ki so jim napoto, kar na evtanazije vozijo ...

Z riam torej pripravljava omenjeno pojasnilo za objavo.

Clanek pa je tule:



(Primorske novice, 12. 1. 2010)
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #176 : sreda, 13.01.2010 : 08:38:48 »

hvala, Nika2, da si me "rešla" s scanom  Grin!
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #177 : sreda, 13.01.2010 : 08:42:16 »

A jaz prav vidim?! Shocked  ..." Če se že kdo hoče znebiti mačk, obstajajo druge poti. Ni jih treba zastrupljati, lahko se jih odpelje k veterinarju in jih uspava,"
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #178 : sreda, 13.01.2010 : 08:50:41 »

ma dejansko marsikdo tkole razmišlja, ja. Je pa Nika2 napisala, da bojo objavili popravek oz. pojasnilo, da jih ne bi še več tkole razmišljalo.

svašta, res...kukr da gre za cajtng -ga prebereš, pa ga flikneš ma kaki v koš za odpadni papir, je bolj kamot direkt v smeti pa je. bruham
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #179 : sreda, 13.01.2010 : 10:25:21 »

Ja, res nam je prijavitelj to izjavo zakuhal. Sej zato pa bo društvo objavlo popravek oz. pojasnilo. Prijavitelj je hotel v bistvu poudarit, da je evtanazija zaenkrat najbolj humana oblika usmrtitve (sploh v primerjavi z zastrupitvijo), ampak v tej obliki je seveda nelegalna. Sej ga bomo podučili, ne se bat, pa ostale tudi  Wink. Je pa treba poudarit, da ta isti možakar, ki je to izjavil, futra vse prostoživeče mačke naokoli (tako smo se menli) in je zadevo prijavil ravno zato, ker nima nič proti njim in so jih pričeli zastrupljat, tako da dvomim, da bi on osebno kakšno peljal na usmrtitev. Se pa strinjam, da lahko nastane problem, če kdo vzame to info. za verodostojno, ja, se strinjam.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines