mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:04:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36174 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #180 : sreda, 13.01.2010 : 10:42:23 »

Super! Edino pravilno, da se popravi oz. pojasni, ker bere se res zelo narobe Sad. Če bi slučajno potrebovali, poznam avtorico.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #181 : sreda, 13.01.2010 : 11:49:02 »

Hvala SunnyDay, ce bo treba, stopimo v stik.

Kot ze receno, prosim, da se nihce zaradi tiste izjave ne razburja - sva ze z riam pojasnili, da ni potrebno. Obrazlozitev za objavo v casopisu bom napisala se danes. Z riam zal nsiva imeli casa, da bi takrat na mestu dogajanja imeli se celo predavanje o tem, kdaj je evtanazija dovoljena. Sploh pa je bilo jasno, da nas je prav ta prijavitelj na kraj dogodka poklical ravno zato, ker ne bi rad, da se tej macki kaj zgodi in da ljudje mack ne bodo iztrebljali tudi v prihodnje. Morate pa upostevati, da je v tem delu Slovenije, kjer je osvescenost obupno slaba (samo sledite ceremonijam v Obcini Divaca in prostoziveckah), tako izjavo prijavitelja treba stati v 'olajsevalne okoliscine' - ta clovek mackam ne bi skodil, je pa res, da ne moremo reci, da jih tisti, ki se jih zelijo znebiti' lahko odpeljejo na evtanzijo.

To, da se taka izjava objavi, je le odraz tega, kar govorim - totalne neosvescenosti obcanov nasploh. Ah, z obrazlozitvijo bomo gotovo dosegli svoj namen ...   
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #182 : ponedeljek, 18.01.2010 : 23:04:50 »

Ekola, danes je bilo v Primorskih novicah objavljeno nase pojasnilo glede clanka z dne 12. 1. 2010 (ki je v skenirani obliki med drugim nahaja na 12. strani te teme - ce ste slucajno pozabili, o cem je clanek porocal).

Danasnje pojasnilo:


Primorske novice, 18. 1. 2010
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #183 : torek, 19.01.2010 : 06:41:24 »

 Afro
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #184 : sreda, 10.02.2010 : 09:31:56 »

Občina Divača bo kmalu sklenila pogodbo z zavetiščem v Vitovljah. Tretuntno nima pogodbe z nobenim zavetiščem, saj mu je s Horjulom pretekla. Občani bomo morali biti bolj previdni, še posebno kar se tiče oskrbe prostoživečk, saj v Vitovljah z njimi domnevno ne postopajo po pravilih.

Kakšna pa je po 30. dneh usoda živali v Vitovljah?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #185 : sobota, 27.03.2010 : 00:46:00 »

Pogodba je najbrž že? Je določeno, kako ravnati s prostoživečkami?
Logiran

riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #186 : sreda, 31.03.2010 : 07:25:53 »

Po zadnjih (ustnih) informacijah od "uradnih pristojnih" oseb, smo verjetno edina občina v Sloveniji, ki prostoživečih mačk sploh nima, saj vendar vsaka mačka ima lastnika, a ne. Saj veš, da se v naših krajih z zakonodajo ne strinjamo in smo pristojni, da jo tolmačimo po svoje, da ne govorimo, kako se (ne) ukrepa.   jezen

Je bil pa pred slabim mesecem odlov prostoživečk tudi v Divači (pogodbeno Vitovlje) in bi mogla prijavitelja kontaktirat za informacije, vendar dvomim, da bi dobila verodostojne, ker so se borili,
da se jih v okolje ne vrne, kljub vsem strokovnim in zakonodajnim pojasnilom, ne vem pa, kako je ukrepalo zavetišče, ki smo mu iz društva pisno pojasnili svoje stališče okrog unih dveh problematičnim primerov, ki si jih že ti srečala. Mislim, pa da je spremljanje teh "starih" primerov skoraj nemogoče, ker gre za privat zemljišča, ki niso vidna z javnih površin (vsaj, kjer so se mačke zadrževale), pri pogodbenem zavetišču in občini pa posamezniki in društvo nismo ravno najbolje zapisani, da bi odgovarjali na naše prošnje, kako so ukrepali.

Ravno včeraj sem prijaviteljem pomagala spisati eno prijavo kolonije in gre danes k stanovalcem pol pa na občino. Takrat bom komaj videla, kaj in kako pristojni (ne) delajo v praksi.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #187 : nedelja, 04.04.2010 : 14:24:36 »

Ravno včeraj sem prijaviteljem pomagala spisati eno prijavo kolonije in gre danes k stanovalcem pol pa na občino. Takrat bom komaj videla, kaj in kako pristojni (ne) delajo v praksi.
Da, pocakajmo najprej, da vidimo, kaj se iz tega izcimi. Nato pa se vedno lahko na divasko obcino naslovimo uradno vprasanje.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines