mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:16:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Dlaka v ušesih
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dlaka v ušesih  (Prebrano 11775 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dido
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #15 : nedelja, 14.05.2006 : 10:09:47 »

Tudi jaz imam dolgouhca - pudlčka Didota, in ko mu pulim dlako iz ušes se mi zdi, da celo uživa, kaj šele da bi se pritoževal. Lahko garantiram, da kužku to ni nič boleče. Samo hvaležen je lahko, da potem nima problem z ušeski. Grin
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #16 : nedelja, 14.05.2006 : 11:45:49 »

Naš ima tudi zelo poraščena ušesa ,zato ima tudi večkrat vneta. En ušesek pa je dostikrat umazan ,kljub rednemu čiščenju. Imam takočino in je blazno dobra pa prijetnega vonja.Samo imam občutek ,da to ni dobro delati prevečkrat.Ali kdo ve kaj o tem ,na deklaraciji piše ,da po kopanju ali po potrebi.
                     lp tanja
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #17 : četrtek, 17.08.2006 : 15:42:55 »

Mi smo pulili oz. je pulila frizerka, dokler je pes se hodil k frizerju. Ze nekaj let pa ga strizemo doma in ne pulimo vec. Vneta usesa...kaj so ze to? Nikoli imeli-ne v casu ko smo pulili, ne kasneje. Pa tudi to puljenje je bilo....vsake toliko enkrat, tudi slucajno ne tako redno.
V usesih sicer imamo dlake, ampak ne pretirano veliko.

ni dobro da mu pustiš dlake v ušesu, tudi če jih je malo
nanje se lahko nabira umazanija in ušesno maslo in nekega dne se bojo ušesa vnela in potem bo bolelo
dlake je treba populiti približno vsake 3 tedne ali takrat, ko pač spet preveč zrastejo
meni je veterinar povedal, da je treba to početi precej redno in ne čakati na frizerja (obiskujemo ga vsake dva meseca)
Logiran
kaja2
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #18 : sreda, 08.08.2007 : 15:50:33 »

...jaz svojemu psu redno pulim dlako iz ušes...psa pravilno puljenje dlak iz ušes ne boli!!!!! Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #19 : torek, 06.11.2007 : 12:15:26 »

Ne vem, če ravno ne boli.  Roll Eyes Tudi sama sem pulila doma, s prsti, in psičke ni bolelo, se je pa vseeno praskala po ušeskih. Tudi sama sem pač prebrala, da se populi toliko dlake kolikor jo gre s puljenjem s prsti ven. Pa se je praskanje psičke še vedno nadaljevalo. Pa smo šli k veterinarju, ki je moji psički populil prav vse dlake v ušesku z nekakšno večjo pinceto in jo je kar pošteno bolelo, saj je šlo tako precej dlak ven. Cry  Rekel je, da je potrebno psu populit prav vse dlake, če ne, je vnetje lahko hitro tu.  Tongue
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Dlaka v ušesih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines