mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:16:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: izcedek iz spolovila
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: izcedek iz spolovila  (Prebrano 13974 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tini106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« : sreda, 15.03.2006 : 16:28:27 »

danes smo dobili za našega kužka antibiotike Enroxil 15 mg(vnetje) in Specicare -genital cleaner-s tem naj bi mu razkužila spolovilo. Kužka tako boli, da mu ne morem vbrizgati tekočine, tako da ne vem kaj naj naredim. Ima tak rumenkast izcedek in rdeče spolovilo. A je že kdo imel podobne težave?lep pozdrav
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 16.03.2006 : 13:19:50 »

Ja imeli in to večkrat, pri mojemu je bil izcedek rumeno-zelene barve. Tudi jaz sem imela na začetku probleme pri vbrizgavanju joda (prbl 2 dni) ampak sem ga prislila k mirovanju; privezala na kratek štrik, mama ga je držala za zadnji del. Po dveh dneh pa je bilo očitno, da ga ne boli več tako hudo in je lepo mirno prenesel.

Veliko sreče, vem da je zoprna zadeva. Smiley
Logiran
pijek
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2 : petek, 17.03.2006 : 12:20:50 »

Tini106 ali imaš psa ali psičko?
Logiran
tini106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #3 : torek, 21.03.2006 : 13:17:15 »

psa,
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #4 : petek, 16.06.2006 : 19:42:24 »

Hey!

Naš pes ima bakterijo in je dobil antibiotike Enroxil, nima nobenega izcedka, vendar pa je spolovilo zatečeno in vneto - rdeče barve...ful malo lula, noče hoditi, npr. leži natrebuhu, potem pa kod bi ga nekaj močno pičilo, skoči in čisto poklepan in zelo na hitro vstanein se prestavi na drugo mesto...kot bi se hladil...(joj upam da nisem preveč zakomplicirala, ampak drugače ne znam napistai...sori)...če ima kdo izkušnje, naj jih deli z nama.

Lp Danijela in Ask
Logiran
čarko
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 20.12.2006 : 19:40:14 »

Zdravo!
Pri svojem kosmatincu sem opazil, da mu v času spanja iz splovila uhaja smrdeč izcedek. Na otip pes ne kaže nobenih znakov bolečine.
Ima kdo podobne izkušnje?
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #6 : sreda, 20.12.2006 : 19:50:47 »

Kakšen pa izgleda izcedek?
Je mogoče na tleh rumeno-zelena pikica?
To ima kdaj tudi moj, vendar ne vem če smrdi.

Če je to, potem ti lahko povem, da se to pojavlja pri veliko kužkih. Smiley Ne gre za kakšno resno vnetje. Nekateri dobijo za to antibiotike, jaz sem pri veterinarju za prejšnjega psa dobila eno kremico. Kadar se mojemu to pojavi, skuham kamilice, v katere namočim gazo in s tem sperem. Samo pri mojemu ni nikoli šlo za velike količine izcedka, pa tudi nikoli nisem opazila, da bi smrdel.

miša
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : četrtek, 21.12.2006 : 12:19:34 »

V kolikor ima izcedek mocan vonj ali je cudne rumeno-zelene barve, bi jaz psa peljala na pregled k veterinaju, nezdravljene okuzbe se lahko sprevrzejo v kaj resnega.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #8 : četrtek, 21.12.2006 : 12:32:09 »

Ampak malcek izcedka rumenkaste barve je normalno Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : četrtek, 21.12.2006 : 12:37:21 »

Ja, ne pa mocan vonj.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 21.12.2006 : 15:24:25 »

Če je zelen še manj, če pa rdeč pa sploh....
Logiran
čarko
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 21.12.2006 : 16:49:10 »

Za barvo ne vem točno...ni pregosto, ma pa pes potem zlepljene dlake...pa kar precej je tega...jutri pokličem k veterinarju za nasvet pa vas obvestim...
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #12 : petek, 22.12.2006 : 12:17:04 »

Vnetje o katerem govorite se imenuje Balanophostitis in je zelo pogosto pri psih.Vsekakor je pametno občasno pri svojemu psu pregledati njegovega lulčka in pa izvod ali celo vrh penisa.Vsekakor mora biti slu,ki ga obdaja čista,svetla in prozorna ,nikakor pa ne sme biti rumenkasta ali celo zelenkasta,gosta,motna.To vnetje ni tako nedolžno,kot mnogi mislijo,saj se zaradi nezdravljenja lahko razvije v močno vnetje sečnih poti in pa celo do poslabšanja splošnega zdravstvenega stanja psa.Potem imamo pa hudiča,ko pes naenkrat gre zelo težko na vodo,ga boli itd.
Običajno se to vnetje zdravi s peroralnimi antibiotiki,čistili za čiščenje prepucija in pa celo z antibiotičnimi tubami,ki se uporabljajo za zdravljenje vnetij vimena pri kravah.
Tako da bodite pozorni-na izvodu pasjega spolovila ne sme biti nobenih rumenih čepkov ali mastno zamazane dlake.
LP Tjaša
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #13 : sobota, 23.12.2006 : 17:17:57 »

Jaz sem se včeraj naučila nekaj novega:

Pri nas doma smo vedno imeli samo samičke, Bombon je naš prvi samček. Ko sem bila včeraj na cepljenju, me je vprašala vet če ima kdaj povečan izcedek. ker ga nima, je bil moj odgovor "ne". Pa mi je svetovala, naj redno čistim "tička". Le kako? A z vatko? Ne, ne, mi je rekla. Naj vzamem šprico, žajbljev čaj (ki je baje bolji od vseh pripravkov) in naj mu v luknjico ubrizgam čaj. Na ta način se mu opere guba, da to izvrstno čisti in dezinficira.
Hmmm, nismo še probali. Pa bomo, prav v izogib kakšnim vnetjim.
Vaše izkušnje z brizgo in žajbeljevim čajem pri pranju "tička" Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #14 : sobota, 23.12.2006 : 18:42:19 »

Moj pes ima od vedno (no, odkar je "odrasel") malo rumenkastega izcedka (nikoli prozornega), ki si ga sam cisti, zato sem mislila, da je to normalno... no ocitno ni... to s sprico bomo probali, me prav zanima, kako bo gospodic reagiral Roll Eyes Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 23.12.2006 : 20:43:36 »

Ma kaj ni vedno najboljša obramba tista naravna - telesna...
Če umivamo zdravega psa, mu s tem umijemo tudi naravno zaščito. Vsaj tako jaz vidim.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : sobota, 23.12.2006 : 21:07:03 »

Kolikor vem, morajo tudi človeški fantje malo bolje poskrbeti za higieno tega dela telesa in da je pogosto problem, ker mamice fantkov tega ne naučijo, ker za to ne vedo.

Tako da mogoče niti ni tako slaba ideja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 23.12.2006 : 21:15:14 »

Nisem vedla  Tongue
Logiran
Zajfa
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #18 : nedelja, 04.02.2007 : 21:08:45 »

Naš kuža ima že od 4 meseca belo-prozoren izcedek iz lulčka. Bili smo pri veterinarju, dal nam je tekočino s katero bi naj spirali. Za nekaj časa je pomagalo, potem pa se je zelo hitro ponovilo.
Izcedek zdaj traja ze pol leta. V zadnjem mesecu smo opazili da ima izcedek tudi iz oči. Izcedek je rjave barve. Brišemo ga večkrat na dan. Prozoren izcedek ima iz nosu. Izcedka je toliko, da ga lahko popivnamo z robkom. Spredaj po nosu in iz strani. Izcedek je fizično viden.

Prosimo za nasvet.


Veterinarji znajo samo zaracunavati, narediti pa nič.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #19 : petek, 16.02.2007 : 21:05:33 »

Zdravo!

Jaz sem imel psa pred kratkim na operaciji očesa, ker si je poškodoval oko... no in mimogrede sem po operaciji ko se je psiček zbujal vprašal veterinarja glede tega rumenega izcedka... Odvrnil je, da je to povsem normalno za mlade pse saj imajo kožico preveč skupaj in med uriniranjem jim tece nekaj tja not al nekaj takega pol pa se strdi pa pol tece ven. Naj bi bilo normalno za pse do približno enega leta. Svetoval pa mi je kamilični čaj (mlačen) da mu to tekočino vbrizgaš in s tem umiješ in še delno razkužiš... no take so moje izkušnje
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #20 : nedelja, 18.02.2007 : 15:15:11 »

Te dni sem skakala okoli pri veterinarjih in pogovor je nanesel na ta izcedek...meni je dr. Matko svetoval, da se to naj ne bi čistilo v normalnem stanju, saj so tam bakterije, ki delujejo kot obramba pred raznimi vdori svinjarije (to je pomembno sploh pri pritlehnih psih, ki vse pometejo), je pa drugačna pesem v času gonitve, ko je povečano delovanje hormonov in se tudi izloča več semenske tekočine. Takrat bi naj bili malo bolj pozorni na izcedek, saj lahko pride do vnetja, če je kuža preveč len (tako kot moj) in si ne čisti sproti.

Vendar jaz ne bi uporabila kamilice (še kakšen košček ostane tam vmes med penisom in kožico, potem bi šele bila huda vnetja), se pa dobi v lekarni prav za to primerna tekočina in se ščisti....sem pa že pozabila, kako se ji reče.

Me pa je posebej opozoril, da se naj to ne opravlja na redni bazi, saj s tem izpereš dobre bakterije in uničiš obrambo.

Lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #21 : sobota, 02.08.2008 : 00:53:37 »

Malo me zanima glede tega izcedka...
A če je belkaste barve naj bi bilo normalno? Lulček pa mora bit take lepe rozaste barve?  Huh
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #22 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:06:53 »

Pozdravljeni!
Imam eno vprasanje...moja psicka, stara je 5 mesecev ima zelenkast izcedek iz noznice, je pa brez vonja...ali gre za kaksno vnetje? Hvala
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:28:30 »

Lahko gre za piometro - gnojno vnetje maternice, če ni sterilizirana oziroma če so ji pri sterilizaciji odstranili samo jajčnike. Zelen izcedek na splošno pomeni nekaj gnojnega in s tem se ni za hecat. Čimprej na veterino!
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #24 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:12:53 »

Hvala! Sem jih tudi ze klicala, tak da kar greva tja. Lp
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 10.12.2009 : 12:01:54 »

Živjo
Imam eno "zdravstveno" vprašanje. Naš Din (francoski buldog) ima v zadnjem času belo-rumenkast izcedek (gnojav) iz penisa (no ubistvu iz prepucija). Bil sem pri veterinarki, ki je povedala, da ima to veliko psov in da nekega ciljanega in specifičnega zdravljenja ni, dala mi je samo neko milo, ki ga razredčim z vodo in potem to mešanico z brizgo vbrizgam v prepucij, da se ščisti.
Po pravici povedano, s to "terapijo" nisem najbolj zadovoljen, zato se obračam na vas. Je kdo že imel podobne težave? Kako jih je rešil?
LP
anže
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : četrtek, 10.12.2009 : 12:08:35 »

Mi smo pri naših zunanjih dveh pustili pri miru. So sami vse popucali.  Pri naših se ni nikoli ta občasni izcedek spremenil v kaj resnega. In tudi vet ni nikoli nič dajal na to temo.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: izcedek iz spolovila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines