mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:52:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Vpliv talnega ogrevanja na zdravje in počutje psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vpliv talnega ogrevanja na zdravje in počutje psa  (Prebrano 5150 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : nedelja, 10.08.2008 : 11:39:42 »

Nisem zasledila podobne teme, me pa zanima, ali talno ogrevanje škodi zdravju in dobremu počutju psa?

Kako pripraviti ležišče v tem primeru? Je ležišče lahko še vedno na tleh ali mora biti dvignjeno? Miško sicer ne more in ne sme skakati na "višje položaje".

Ima že kdo izkušnje s tem?

Hvala že vnaprej za odgovore in mnenja!
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1 : nedelja, 10.08.2008 : 20:36:39 »

Po mojem, če normalno ogrevaš (temperatura tal 25 do 26 stopinj), ne bi smelo škoditi. Verjetno so mrzla tla bolj škodljiva. Kvečjemu bi talno gretje lahko bilo slabo za pse, ki jih imajo ljudje ponoči v hiši, podnevi pa zunaj (ali obratno).  Bi pa težko kaj konkretnega rekla, ker imam izkušje v glavnem z bokserji, ti pa itak ne smejo (in tudi nočejo) ležati na mrzlem.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #2 : sobota, 25.04.2009 : 12:58:32 »

Vis jaz mislim, da to ne sme biti problem, naša kužika je sicer poleti na parketu, kjer ji je hladneje pozimi, se pa rada greje...tako, da talno ogrevanje na normalnih temp. 21 - 25 st. C ne bi smelo škodovati.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : sobota, 25.04.2009 : 13:13:09 »

Talno ogrevanje ni problem. Poznam vzreditelje shih tzujev, ki so dali talno ogrevanje vgraditi prav zaradi psov, da se hitreje posušijo, ko pridejo mokri z vrta v hišo. Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #4 : sobota, 25.04.2009 : 13:57:11 »

Hvala vsem, sicer pa imamo že vgrajenega! Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Vpliv talnega ogrevanja na zdravje in počutje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines