mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:06:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spet krzno, grrrr!  (Prebrano 52482 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #120 : torek, 03.01.2012 : 09:46:04 »

Gledala, navsezgodaj mi je bilo  bruham

Jadranka, res bravo! Tole je bilo pa težko.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #121 : torek, 03.01.2012 : 11:30:47 »

Hja, glede na to, da je treba postreliti toliko in toliko lisic (ker jih sicer pobere steklina ali pa garje, če jih proti steklini cepimo)....Če se še najde kakšna ustreljena v dobrem stanju, je škoda zavreči krzno. Kaj je torej večje mučenje: odstreliti določeno število lisic in jih predelati v krzno ali pustiti jih da crkavajo od garij?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #122 : torek, 03.01.2012 : 11:49:34 »

Če se še najde kakšna ustreljena v dobrem stanju, je škoda zavreči krzno. Kaj je torej večje mučenje: odstreliti določeno število lisic in jih predelati v krzno ali pustiti jih da crkavajo od garij?

S tem bi se strinjala, ampak krznarska industrija žal ne bazira na nekaj milostno ustreljenih lisicah.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #123 : torek, 03.01.2012 : 12:07:28 »

A lahko kdo link do oddaje prilima?
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #124 : torek, 03.01.2012 : 12:09:52 »

http://tvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-2-del/ava2.124960128/#ava2.124961978;;

Super, Jadranka!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #125 : torek, 03.01.2012 : 13:21:09 »

Se strinjam. Ampak mogoče bi pa ne bilo slabo razlikovati med krznom glede na to, na kakšen način in od katere živali je pridobljeno. BTW: Če imam plašč iz recimo ovce obrnjen z dlakami na ven nosim krzno in sem tagrda, če imam dlake na noter pa imam usnjen plašč in je vse ok. Če imam jopo iz kunčjega krzna sem tagrda, filc iz te iste dlake je pa povsem nesporen material.... .... .....
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #126 : torek, 03.01.2012 : 13:39:24 »

Jaz se opravičujem ljubiteljici krzna in tako strastni nasprotnici vseh umetnih materialov ... ampak jaz ne morem za tek obleči niti volne, kaj šele krzna ... Ajde, bombaž je ok, ampak prisegam pa vseeno na umetne materiale.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #127 : torek, 03.01.2012 : 13:46:01 »

Se mi zdi pa vsaj neokusno, da je gospodična na razpravo o moralnosti nošenja krzna prišla z lisico okrog vratu - tudi če je slovenska in ustreljena od slovenskega lovca na slovenskem oziroma štajerskem Pohorju.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #128 : torek, 03.01.2012 : 14:40:54 »

Če imam plašč iz recimo ovce obrnjen z dlakami na ven nosim krzno in sem tagrda, če imam dlake na noter pa imam usnjen plašč in je vse ok.

Verjamem, da če bi bilo v oddaji govora o vseh produktih iz živalske kože, bi se govorilo tudi o tem, da razlike med krznom in usnjem ni. Torej ni ok, če nekdo nosi ovčjo dlako obrnjeno navznoter.

Sama sem proti in ne nosim krzna, usnja, niti volne. Volna bi bila sicer v nekaterih primerih še sprejemljiva, naprimer iz ekoloških kmetij, kjer ovce živijo zelo dostojno, kjer so lahko kar ovce pač so in nimajo nobenega posebnega stresa, volna pa je "produkt" nekega res nujno potrebnega striženja. Vendar pa vemo, da tako "pridelovanje" volne seveda ne more zadostiti povpraševanju po vsem svetu...

Uporaba usnja in krzna kot stranskega produkta je zame povsem nesprejemljiva. Stranski produkt gor ali dol, krava ali katera druga žival je bila ubita z enim samim namenom in tisti "stranski produkt" ni nič drugega kot pa dodaten zaslužek na račun nekega živega bitja, ki je klavrno končalo svoje življenje v klavnici in na krožnikih samooklicanih "najvišje razvitih" bitij.  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #129 : torek, 03.01.2012 : 14:51:02 »

Lepo, a če hočeš biti povsem dosledna, potem si ne smeš privoščiti niti mesojedega ljubljenčka - ker je kravi vseeno ali jo poje pes ali človek, poleg tega pa malo večji pes rabi več mesa (v kakršnikoli obliki) od ne preveč požrešne vsejedske človeške družine.

Ps: volne je preveč in se meče stran.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #130 : torek, 03.01.2012 : 14:54:37 »

PS: vsi ki prisegate na umetne materiale: pri proizvodnja/predelava/uničevanje umetnih materialov ima na okolje pogubne vplive in posredno povzroča večje trpljenje živih bitij kot pridelava za meso in krzno.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #131 : torek, 03.01.2012 : 14:54:53 »

Se strinjam z Lanabelo.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #132 : torek, 03.01.2012 : 14:57:13 »

Citat
PS: vsi ki prisegate na umetne materiale: pri proizvodnja/predelava/uničevanje umetnih materialov ima na okolje pogubne vplive in posredno povzroča večje trpljenje živih bitij kot pridelava za meso in krzno.

Se strinjam.
Odgovarjam pač tistim trditvam, da je krzno neznansko udobno in tako naprej. Zame je popolnoma neuporabno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #133 : torek, 03.01.2012 : 15:14:43 »

Ni...Ampak brez puhovke pa pozimi ne morem. Ali je nositi puh (perje) bolj etično kot nositi živalske dlake v taki ali drugačni obliki?
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #134 : torek, 03.01.2012 : 15:32:43 »

Ps: volne je preveč in se meče stran.

Vsak, ki ima doma ali kje drugje zaprte ovce in prodaja volno ni ekološka kmetija.

Lepo, a če hočeš biti povsem dosledna, potem si ne smeš privoščiti niti mesojedega ljubljenčka

Se strinjam s prvim, ampak ne gre toliko za to, da kdo je ali ne je mesa. Osebno nikomur ne odrekam mesa, razen seveda sebi, in to iz meni zelo pomembnih razlogov. Menim, da če bi prenehali s tem množičnim pobijanjem živali za meso bi bil to velik korak v "pravo" smer. Problem (v mojih očeh) je torej množična proizvodnja, katere "stranski produkt" je tudi usnje in krzno (slednje sicer manj velja za krzno kot usnje). Če množične proizvodnje mesa nebi bilo, tudi nebi pridelali toliko usnja, torej je usnje proizvod neke človeške požrešnosti, če lahko tako rečem. In je kot tak nesprejemljiv.

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines