mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:14:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Capi/Postojna
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Capi/Postojna  (Prebrano 18898 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #15 : nedelja, 03.01.2010 : 19:40:28 »

Če je slučajno kaj name letelo, se jaz z vami popolnoma strinjam. Moj pes je imel značko, a ko sem videla, da mu bo ravnokar padla z ovratnice (ker je zarjavela), sem jo spravila in ga peljala na čipiranje, poleg tega ima na ovratnici tudi svoje ime in mojo telefonsko številko. Jaz sem samo napisala, da nekateri psi niso čipirani, ker je neobvezno za pse kotene pred letom 2003. Se pa zavedam in vidim, da ogromno psov ni označenih, tudi tisti, koteni po letu 2003. Se seveda strinjam z vami, da morajo biti označeni vsi, tako ali drugače. Moj post se je nanašal na samo čipiranje, ne na drugačno označenost psa.
Glede petard in psa, ki gre lulat v tistem času, ko poka se pa tudi strinjam. Jaz imam zelo ubogljivega psa, pa ga niti slučajno v tem obdobju ne peljem brez vrvice lulat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 03.01.2010 : 19:50:11 »

zalarjeva, vecina mojega pisanja leti na tiste, ki najbrz sem redko zaidejo in na tiste, ki sem zahajajo, pa lepe slikce gledajo. In najbrz je moje pisanje namenjeno samo mojemu samopucanju, saj tisti, ki jim je namenjeno, ne berejo. Posebej ne berejo za njih nepomembnih zadev in izpadov zafrustriranih "ljubiteljic psov", za kar me marsikdo ima. Ampak moje psice so doma in zaradi njih ni treba nikomur 1.1. ob 7h kje okol letat.

Vseeno bom se enkrat napisala famo o cipiranju:

Cipiranje je obvezno za VSE pse, starejse od treh mesecev in kotene po 1.1.2003 in vse starejse pse, ki nimajo znacke. Tudi 15 let star pes, ki nima NA OVRATNICI (ovratnico pa na sebi) znacke, MORA BITI PO ZAKONU CIPIRAN. Znacka v predalu ne velja. V tem primeru je OBVEZEN CIP, kot za vse mlajse pse. Torej - oznaceni morajo biti vsi psi, brez vsakrsne izjeme.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 03.01.2010 : 19:55:59 »

Zal pa vecina tistih psov, ki gredo na silvestrovo (pa tudi sicer med letom) sami ven lulat, ni ne cipiranih in nima znacke. Le kako to?
Bo najbrz treba v Lady in Pop-Inu objavit ta clen zakona. S kaksno zajcico, ki bo v narocju imela luskanega kuzka.

Res hecno, a ne, da imamo cipirane (in sicer oznacene) pse tisti, ki jih vlacimo lulat vedno na striku ali sicer pod budnim nadzorom? Najbrz je z nami kaj hudo narobe.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #18 : nedelja, 03.01.2010 : 19:56:21 »

Sorry. Se vedno ne razumem. Al pa vedno manj, bi rekla ...
Jaz se pa takih sloh ne trudim razumet. Verjetno so moji možgani premalo razviti, da bi to dojemali .
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #19 : nedelja, 03.01.2010 : 20:21:07 »

Tako bo izgledala - upam - moja Mora čez deset let.
Kar se pa vsega "ostalega" tiče, za moje pojme pove vse link, ki ga je smetka prilepila ob 11:30:40
Deželica dobrih ljudi.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 03.01.2010 : 20:58:41 »

Hehe, še dobro, da kdo razume. Sem bila že v dilemi, če naj sploh nalimam, da ne bi sprožila domnev, da muziko poslušam pa govejo župo kuham  Roll Eyes.
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #21 : nedelja, 03.01.2010 : 21:02:52 »

Če bo komu prav prišlo - v stari Ljubljani imajo v eni trgovini zajčja ušeska na popustu. Taka, lepa, cufasta Wink
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #22 : nedelja, 03.01.2010 : 21:52:46 »

Hehe, še dobro, da kdo razume. Sem bila že v dilemi, če naj sploh nalimam, da ne bi sprožila domnev, da muziko poslušam pa govejo župo kuham  Roll Eyes.
Smetka, ti se hecaš?! Jaz sem skoraj s stola padla in poklicala vse trenutno prisotne v bajti, da se nisem sama smejala ...
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #23 : sobota, 09.01.2010 : 15:11:44 »

Sramota Postojna se ima za nekakšno vele mesto gradijo trgovine, trge se baškarijo nimajo pa denarja za eno pogodbo z najboljšim zavetiščem v celi sloveniji a da vam ne pišem o luknjah po cesti od železniške postaje naprej, ki so kot sklede kjer cela  guma od avta pade noter .Sram me je da sem iz Postojne v večini poznam kužke po Postojni ampak tega še nikoli nisem videla.Je pa lep se bom malce pozanimala,če kaj izvem sporočim.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #24 : sobota, 09.01.2010 : 15:52:42 »

popriki,

ker si iz Postojne:

Ali slucajno ves karkoli o nekem srednjevelikem psicku, ki naj bi se redno brez nadzora sprehajal po/ob kriziscu pri Supernovi? To sporocilo sem sicer dobila pre pribl. pol leta, vendar nikomur od 'nasih' ni uspelo psicka opaziti od blizu, da bi ga zadrzali. Dobila pa sem dodatne indormacije, da naj bi se veliko zadrzeval tudi v blizini Liva. Morda je v bistvu neki lastniski pes, ki nja bi bil last nekega neodgovornega lastnika iz okolice. Natancnejsega opisa se ne spomnim, ne najdem mojih postov, kjer sem ga opisala. Ce karkoli ves, sporoci, lahko tudi nasemu drustvu - www.dpzivali.net
Hvala in sorry za smetenje teme.
Logiran
resa
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 11.01.2010 : 23:53:12 »

Zdravo!

Vem da se vam zdi vsaj z našega vidika da so na svetu skrajno neodgovorni ljudje, ki nikoli ne peljejo svojga psa k zdravniku. Da ne bo pomote to ne odobravam, če je žival poškodovana ali bolna po mojem mnenju mora takoj k veterinarju. So pa ljudje, ki nimajo sredstev da bi svojo žival peljali in plačali 30EU ali več za oskrbo. Samo poglejmo upokojence ali ljudi z minimalno plačo dobrih 400 EU, še sami ne morejo preživet s svojimi računi. lahko je obsijati. In priznam da so med kužki in mucki, ki se znajdejo večinoma neoodgovorni lastniki. Mogoče sem res predobra duša in dam vsem "benifit of the doubt".
 Toda na nas je da pomagamo tudi tem, radi imajo svoje živali,in diskusija o tem ali je pes čipiran ni  ravno produktivna. Zkaj se takoj sprevimo na posledico in ne na problem. Vsi mi imamo pse in mačke, ki so cepljeni in čipirani, ter ob vsaki mali praski okrbljeni pri vterinarju. Smo priviligirani. Tako da ni samo dejstvo da človek pelje psa k veterinarju merilo ali dobro skrbi zanj. Vse je potrebno gledati celostno.

Kristalno mi je jasno da Slovenske organizacije za potrebe zapuščenih in zanemarjenih živaliu nimajo dovolj sredstev. In ja veliko lažje je najti lastnika preko čipa, TODA NE OBSOJAMO.

Smetka videla sem te na TV bila si veliko bolj zadržna kot si v naših pogovorih. In je dobro da spodbujamo odgovornost. Če ža imaš žival. Skrbi zanjo se popolnoma strinjam. Drugače je ne imej. Moram dodati, ampak vedno so bili in vedno bodo neodgovorni lastniki, ne samo to tudi kruti, in čipiranje je samo korak k temu, da bi njih na nek način prisilili da se začnejo obnašati odgovovrno.  Ker pa me je  moje delo naučilo da moramo vsi sklepati kompromise in ne obsojat na prvo žogo, čeprav je človek na koncu verjetno izkazan kot kriv si prepustimo "benifit of the doubt". Poskrbimo za male naše sopotnike in vse izgubljence, zapuščence. kolikor moremo. In upam da bo nekoč zakon, ki ne bo dovolil neodgovornim lastnkom. da bi še kdaj imeli kako žival.

Sedaj pa plaz komentarjev na moje ratmišjlanje, vedno je!

LP Resa
Don't miss this investment opportunity, check that forex investment
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #26 : torek, 12.01.2010 : 08:12:42 »

Čakaj, čipiranje je zakonsko obvezno! To, da ne pelješ žival k veterinarju
ni merilo dobre skrbi? Kaj pa je potem? To dvoje se mi zdi OSNOVNO pri skrbi za žival. Kaj vendar hočeš reči, da so vsa dognanja na tem forumu
glede skrbi za žival (pa recimo brez tistih s crkljanji pod kovtri) zmotna?
Ne delaj tega in ne proži novih in novih jarih kač o teh problemih. Ker večini tu nam je jasno, kaj je prav in kaj ne in se nam ne da več...zagovarjati tega.

Lp,  bourbonka
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #27 : torek, 12.01.2010 : 08:44:16 »

Zdravo!

Vem da se vam zdi vsaj z našega vidika da so na svetu skrajno neodgovorni ljudje, ki nikoli ne peljejo svojga psa k zdravniku. Da ne bo pomote to ne odobravam, če je žival poškodovana ali bolna po mojem mnenju mora takoj k veterinarju. So pa ljudje, ki nimajo sredstev da bi svojo žival peljali in plačali 30EU ali več za oskrbo. Samo poglejmo upokojence ali ljudi z minimalno plačo dobrih 400 EU, še sami ne morejo preživet s svojimi računi. lahko je obsijati. In priznam da so med kužki in mucki, ki se znajdejo večinoma neoodgovorni lastniki. Mogoče sem res predobra duša in dam vsem "benifit of the doubt".
 Toda na nas je da pomagamo tudi tem, radi imajo svoje živali,in diskusija o tem ali je pes čipiran ni  ravno produktivna. Zkaj se takoj sprevimo na posledico in ne na problem. Vsi mi imamo pse in mačke, ki so cepljeni in čipirani, ter ob vsaki mali praski okrbljeni pri vterinarju. Smo priviligirani. Tako da ni samo dejstvo da človek pelje psa k veterinarju merilo ali dobro skrbi zanj. Vse je potrebno gledati celostno.

Kristalno mi je jasno da Slovenske organizacije za potrebe zapuščenih in zanemarjenih živaliu nimajo dovolj sredstev. In ja veliko lažje je najti lastnika preko čipa, TODA NE OBSOJAMO.

Smetka videla sem te na TV bila si veliko bolj zadržna kot si v naših pogovorih. In je dobro da spodbujamo odgovornost. Če ža imaš žival. Skrbi zanjo se popolnoma strinjam. Drugače je ne imej. Moram dodati, ampak vedno so bili in vedno bodo neodgovorni lastniki, ne samo to tudi kruti, in čipiranje je samo korak k temu, da bi njih na nek način prisilili da se začnejo obnašati odgovovrno.  Ker pa me je  moje delo naučilo da moramo vsi sklepati kompromise in ne obsojat na prvo žogo, čeprav je človek na koncu verjetno izkazan kot kriv si prepustimo "benifit of the doubt". Poskrbimo za male naše sopotnike in vse izgubljence, zapuščence. kolikor moremo. In upam da bo nekoč zakon, ki ne bo dovolil neodgovornim lastnkom. da bi še kdaj imeli kako žival.

Sedaj pa plaz komentarjev na moje ratmišjlanje, vedno je!

LP Resa
Don't miss this investment opportunity, check that forex investment

Ne razumem, kje je point.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : torek, 12.01.2010 : 08:49:42 »

Ne razumem, kje je point.

V pomanjkanju pozornosti v vsakdanjem življenju. V želji pametovat in provocirat, biti boljši od samega papeža, biti pravičen do "ubogih" in koristen za "uboge" ljudi. V tem je fora. V čem pa bi bila?
Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #29 : torek, 12.01.2010 : 08:57:32 »

Spet filozofiranje. Če si sam ne znaš pomagati, pač poiščeš pomoč. Ne vržeš živali na cesto. The end.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Capi/Postojna
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines