mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:59:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Capi/Postojna
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Capi/Postojna  (Prebrano 18780 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 03.01.2010 : 11:02:48 »

Danes sem šla po starejšega psa, najdenega včeraj, ko je pred Postojnsko jamo ves dan čakal na ne vem koga. Ponoči se je preselil na Veliki Otok in tam čakal na ne vem koga, dočakal pa mene.

Označen ni, ima rdečo oprsnico.

Smo 3.1.2009 in občina Postojna nima sklenjene pogodbe z nobenim zavetiščem. Tudi zato vljudno prosim lastnika, da dvigne telefon in pokliče v zavetišče: 051304435.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 03.01.2010 : 11:17:57 »



Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 03.01.2010 : 11:30:40 »

Mogoče bi pa tole zbudilo lastnika. Mene je danes zaradi tvojega psa 112 Postojna. Pa me je za brez veze, ker nisem ne pristojna ne odgovorna.

http://www.youtube.com/watch?v=cGkEIy_gKi4

Logiran

marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #3 : nedelja, 03.01.2010 : 12:22:46 »

Smetka, manjka glagol.

Me prav preseneča, koliko psov je neoznačenih! Potemtakem tej psi ne grejo nikoli k veterinarju?

Sežanski veterinarji imajo vsako leto (že leta!) spomladi akcijo cepljenja psov po vaseh, špiknejo čip, dajo knjižico itd. Mislim, da pripeljejo pse čisto vsi vaščani.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 03.01.2010 : 12:29:38 »

marjeta888, vaska cepljenja imajo po vsej Sloveniji, v vsaki zakotni vasi. Pa je cipiranih okol lutajocih psov le za zelo majhen vzorec.
Bi rekla, marjeta888, da gledas cez roznata ocala Smiley.
Zal je realnost dalec od cepljenj, cipov, knjizic in vseh psov na cepljenjih.
Logiran

marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #5 : nedelja, 03.01.2010 : 12:36:48 »

Sej zato sem pa šokirana... Dioptrija pa je res že za menjat.  Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 03.01.2010 : 12:46:43 »

Smetka, manjka glagol.

Sem mislila, da je logično in da se ve, da gre za "zbuditi".
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #7 : nedelja, 03.01.2010 : 13:05:27 »

OT, ampak - kje pa naj bi manjkal glagol?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #8 : nedelja, 03.01.2010 : 13:17:02 »

Manjka samo normalen lastnik, &%$#"!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #9 : nedelja, 03.01.2010 : 16:26:34 »

Me prav preseneèa, koliko psov je neoznaèenih! Potemtakem tej psi ne grejo nikoli k veterinarju?

Kakor vem, je čipiranje psov obvezno od leta 2003, torej za pse skotene tega leta ali kasneje. Če je ta pes starejši torej od 7 let, ne rabi biti čipiran. Moj tudi ne bi rabil biti, ker je starejši pa je kljub temu, sem mirnejša zaradi tega.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #10 : nedelja, 03.01.2010 : 18:13:35 »

frigga, pomojem tule:

Mene je danes zaradi tvojega psa 112 Postojna.

Ne vem, meni je bilo jasno da se navezuje na ''zbudil''
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 03.01.2010 : 19:02:05 »

Hm, pa dajmo se mal pofilozofirat Grin

Res je, da cipiranje ni obvezno za pse, ki so koteni pred 1.1.2003 ali so mlajsi od treh mesecev, vendar ista zakonodaja zapoveduje, da mora imeti pred 1.1.2003 koten pes identifikacijsko znacko o cepljenju (s seboj in ne v predalu), ce le-te nima (jo lastnik ne najde, recimo, ali bla bla ..., kar je se takih bucnic), pa je tudi za takega psa CIPIRANJE OBVEZNO in zakonsko doloceno brez pardona.

Torej? Kako vendar je toliko neoznacenih psov? Ker starim ni treba bit cipiran? Jajca.
Jajca so tudi vsi psi, ki se setajo okrog brez lastnika, ne glede na izgovore, kam so cipi in znacke izginili.
Zame so vsi lastniki, katerih psi so brez oznak, neprimerni skrbniki, ne glede na starost psov. Sem pac za razliko od vecine (tudi tukaj) netolerantna do vseh, ki mislijo, da so dovoljene izjeme.

Dokler se folk ne bo zacel zavedat vsaj tega, da pes, ki gre sam ven scat mal pred polnocjo na silvestrovo in mu za ritjo poci petarda, odmagli v nepovrat v vseh primerih, tako dolgo ne bodo vedeli, da obstaja cipiranje. Vsak dan pa bolj intenzivno ugotavljam, da zivimo v totalnem informacijskem mrku. Res totalnem. Brez casopisov, brez TV-ja in brez interneta in celo prijateljev, znancev in sodelavcev vec ne poslusamo sploh. Celo dejstvo, da gleda POP TV dnevnik vecina Slovencev, ne pomaga, da bi mnozicneje sprejeli tisto, kar jim tam povedo. Morda bi morali policaji namesto stati za odrom na novinarski konferenci letati po kaksni avtocesti za sosedovim cuckom, pa bi Slovenci bolj pogledali. Ce bi pokazali se mal zverizene plocevine, pa morda celo slisali, kar pripovedujejo. Zal me vedno bolj spremlja obcutek, da zivim v dezeli Lady in Pop-In. Samo da lepe zajcice ali zajcki odprejo usta in po moznosti recejo "pes ...", pa vsi okol pademo. Ce reco to nekdo, ki nima zajcjih usesc, pac ni za akceptirat, ker pac ni pomembno.

Sorry, sem morala, ker res imam poln kufer ... Tako tezko, kot kaksno osnovno in resno informacijo do folka spravit, je najbrz samo se umret.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 03.01.2010 : 19:05:27 »

Tako tezko, kot kaksno osnovno in resno informacijo do folka spravit, je najbrz samo se umret.

Na-a, tole drugo je po mojem lažje  .
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #13 : nedelja, 03.01.2010 : 19:07:43 »

Pomojem tud. Umreš lahko zelo hitro in brez problema. Kakšno stvar komu dopoveduješ pa lahko več let, pa je kot bi z glavo v zid butal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 03.01.2010 : 19:13:42 »

Ja, najbrz res, ker umres samo enkrat, ne glede na dolzino umiranja, tele bedaste info pa spravljamo do folka vsak dan znova in znova, pred prazniki so jih spravljali po VSEH medijih celo policaji (prav in samo za pse in druge zivali), pa NIC. Nada, Njente, Zero.

Kar je pa najhuje, je pa to, da te s toleranco scat peljejo celo tisti, za katere bi clovek skorajda roko v ogenj dal, da so najmanj 10x slisali in prebrali vedno isti in enak info. Pa NIC. Pes gre se vedno ob polnoci na silvestrovo lahko sam scat ven. Neoznacen.

Neoznacen zgoraj pomeni, da je brez cipa in brez znacke. Tudi z zelenim sprejem mu niso na hrbet mobi cifre napisal. Jebemti.
A so bli ze pribiti, al so pa Maria prevec intenzivno gledal? Najbrz oboje.

Sorry. Se vedno ne razumem. Al pa vedno manj, bi rekla ...
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Capi/Postojna
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines