mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:52:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: ZALI V SPOMIN!
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZALI V SPOMIN!  (Prebrano 11326 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« : sobota, 09.01.2010 : 17:59:41 »

Zala...

Čeprav so minili že štirje meseci odkar te več ni, želim poklonit to temo spominu NATE! Ker misel nate boli! Še zmeraj...
Še kar se sprašujem ZAKAJ, zakaj ravno ti? Zakaj ravno moja mala pupa?Zakaj komaj pri starosti dveh let in pol?Saj si šele pričenjala prav živet... Komaj si se pričela spreminjat iz tiste nagajive gospodične v pravo damo...

Spominjam se, ko sem te videla prvič. Bila je ljubezen na prvi pogled! Takoj, ko sem te videla, sem vedela, da si ti tista. Da boš ti MOJA! Tako zelo si se razlikovala od tvojih treh sestric. Bila si največja, najbolj okrogla, vsa črna in edina z daljšo dlako. Vso pot domov si se stiskala v mojem naročju. In kljub dejstvu, da si  vsebino svojega želodčka trikrat izpljunila name in me za nameček še polulala, nisem podvomila v to, da si prava zame. Ne takrat in ne nikoli kasneje...Bila si prava navihanka. Niti za trenutek nisi mogla obstati pri miru. Nenehno si morala raziskovat in vse povohat. Bila si samosvoja in trmasta, prav tako kot jaz. In oboževala si svobodo, Nikoli nisi razumela zakaj, ne moreš svobodno dirjat okoli, se podit za srnami ali raziskat vse skrivne kotičke v gozdu. Kljub temu, da sem tako zelo pazila nate in se trudila, da si bila zmeraj pod mojim budnim očesom, se je zgodilo, da kdaj kdo v družini ni dobro zaprl kakšnih vrat. In ti si to v trenutku s pridom izkoristila. Kako sem takrat nadirala vse po vrsti v hiši, ker se bili tako nepazljivi. Tako zelo sem se bala zate. In jaz trapa sem zmeraj zdirjala za tabo misleč, da te bom uspela ulovit. Pa se ni nikoli izšlo po mojih željah. A si ti zmeraj prišla nazaj. In takrat sem bila najsrečnejši človek na svetu in še enkrat dala vsem prisotnim lekcijo, da se to ja nikoli več ne bi zgodilo.

Zelo hitro sem tudi ugotovila, da si drugačna. Pri šestih mesecih sem te prvič peljala k veterinarju zaradi vnetja kože. Potrebovala si posebno nego, predvsem posebno hrano, ki je vnetja vsaj malo omilila, če ne že čisto preprečila. Tudi te diete nisi nikoli razumela. Nisi razumela zakaj ne smeš jesti česa drugega, kaj bolj okusnega. A vedi, da je bilo to vse, samo za tvoje dobro.

Oboževala si tako ljudi kot druge pse. Mislila si, da so vsi na svetu samo za to, da te cartajo in se s teboj igrajo. Nikoli ti nisem uspela dopovedat, da pač ne moreš skočit na vsakega človeka in na vsakega psa, ker se vsem to ne dopade. Na sploh ti je bilo všeč vse kar se je premikalo:avtomobili, kolesa, rolerji, otroški vozički...A z vztrajnostjo nama je tudi te skoke v premikajoče se predmete uspelo omejiti na minimum.

In nato si se naenkrat umirila. Nič več nisi imela želje po igranju, po divjanju, po dolgih sprehodih. Vedela sem, da je nekaj narobe. Nalize so pokazale, da ti odpovedujejo ledvice. Zame je bil to pravi šok. ZAKAJ, KAKO, ČEMU?SAJ TO NE MORE BITI RES!Saj se to tako mlademu psu ne more zgodit.Predvsem, pa se to ne more zgodit MOJEMU PSU!!!PA SE JE!IN JAZ NISEM MOGLA STORIT NIČ PROTI TEMU!Takrat se mi je podrl svet.Pomenila si mi resnično vse!Trdila sem, da te ne bom nikoli uspavala tudi, če zdravljenje ne bo uspešno. A, ko sem videla, da ti več ne gre, da tvoja lučka počasi, a vztrajno ugaša (ko več nisi mogla sama it na potrebo, ko je tvoj želodček hrano sproti zavračal), sem vedela, da te morem pustit od sebe. In takrat sem se odločla. OPROSTI MI!!!RESNIČNO SEM NAREDILA VSE, KAR JE BILO V MOJI MOČI!!!

Imela si vse, samo tiste edine stvari, ki ti je jaz nisem mogla dati ne-zdravja.

In ne misli, da sem te zato, ker imam novo psičko pozabila!Nisem te in te nikoli ne bom!A tako zelo sem v tistih težkih trenutkih potrebovala nekoga, Ježa pa je potrebovala nov dom in ljudi, ki jo bodo imeli radi. In ti najbolje veš, da ji pri nas ne bo nikoli ničesar manjkalo!

Del srca bo pa za vedno ostal samo tvoj!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sobota, 09.01.2010 : 18:31:05 »

Iskreno sožalje. Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2 : sobota, 09.01.2010 : 19:07:03 »

Zelo lepo napisano.. Cry

Moje iskrene sožalje.  Cry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 09.01.2010 : 19:08:09 »

Sožalje  Cry
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #4 : sobota, 09.01.2010 : 20:24:06 »

Iskreno sožalje.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #5 : sobota, 09.01.2010 : 20:26:46 »

Moje sožalje.
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #6 : sobota, 09.01.2010 : 21:51:55 »

sožalje Sad
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 10.01.2010 : 09:26:45 »

In tako je izgledala moja lepotiočka:



[attachment deleted by admin]
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : nedelja, 10.01.2010 : 11:00:52 »

Moje iskreno sožalje  Cry, zelo lepa psička si bila, Zala  Kiss nekoč se zopet srečata... Kiss
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #9 : nedelja, 10.01.2010 : 13:34:25 »


Sozalje  Cry

Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 10.01.2010 : 19:35:57 »

iskreno sožalje. Cry zelo luštna psička je bila
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 10.01.2010 : 19:44:25 »

tincica, Zala bo za vedno ostala tvoja in počasi bodo solze zamenjali lepi spomini. Zdajle mogoče še ne verjameš - ampak bo, boš videla.
Zala, opzdravi mojega Triškota tam gori  Kiss
Logiran
samota
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 11.01.2010 : 18:23:09 »

Zelo lepo napisano in ko sem brala sem se kar razjokala, saj sem se spomnila na mojega kužka, ki mi je pred 8.meseci naravne smrti poginil in sicer zarad srčka. Jaz te zelo razumem in vsak mi se smili, ki  mora dati to skozi, jaz si enostavno še ne upam nabavit nobega kužka, ker še preveč žalujem. Moje iskreno sožalje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : ponedeljek, 11.01.2010 : 18:39:05 »

Iskreno sožalje  Cry
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #14 : ponedeljek, 11.01.2010 : 21:43:11 »

Iskreno sozalje.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #15 : torek, 12.01.2010 : 07:16:44 »

Tudi od mene iskreno sožalje. Zala, ti pa uživaj tam gor, ter pozdravi vse naše kosmatince, ki so nas prav tako prezgodaj zapustili...  Kiss
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 13.01.2010 : 08:43:08 »

Hvala vsem!
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 13.01.2010 : 22:02:59 »

Sožalje.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #18 : sreda, 13.01.2010 : 22:16:53 »

Zala, uživaj na mavrici! Kiss tebi tincica pa iskreno sožalje.  Cry Še dobro, da je Zala imela tebe (in seveda ti njo)... Drži se.
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #19 : torek, 07.09.2010 : 12:23:15 »

Danes mineva natanko leto dni odkar sem sprejela najtežjo odločitev v svojem življenju...se posloviti od tebe!

Sem prižgala svečko v tvoj spomin...

Še zmeraj te pogrešam, mislim nate in ponoči sanjam o tebi! Še zmeraj si tu z menoj! In še zmeraj misel nate boli!


Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #20 : torek, 07.09.2010 : 12:28:31 »

Tincica, sožalje za tvojo izgubo Cry, tako lepo napisano res, da so še meni solze v oči stopile.. Cry

Poljubčke gor na mavrico tvoji Zali... Kiss Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: ZALI V SPOMIN!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines