mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:12:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kašelj
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kašelj  (Prebrano 20072 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #45 : torek, 05.01.2010 : 17:48:16 »

Pojdi na pregled čim prej; popuščanje srca se da v začetku še regulirati z zdravili.
Logiran
vsezasreco
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #46 : torek, 05.01.2010 : 19:08:18 »

bom ja, hvala. kako hitro pa to napreduje? veterinarka nam je takrat rekla da mu da še ene par let in mi je čudno zakaj že zdaj bolj pogosto kašlja
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #47 : torek, 05.01.2010 : 19:09:41 »

Pojdi čimprej. Dr. Domanjko, VF v Ljubljani.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #48 : torek, 05.01.2010 : 20:05:23 »

bom ja, hvala. kako hitro pa to napreduje? veterinarka nam je takrat rekla da mu da še ene par let in mi je čudno zakaj že zdaj bolj pogosto kašlja
Različno hitro, ampak ko se enkrat začne nabirat voda v pljučih (in začne pes kašljat), je pa treba res it čim prej h kardiologinji, ki jo je omenila Yo. S tabletami se da potek kar precej upočasnit.
Logiran
vsezasreco
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #49 : torek, 05.01.2010 : 23:08:51 »

najlepša hvala
Logiran
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 11.01.2010 : 09:47:29 »

Imam 1 leto starega shi chuja, ki zelo pokašljuje. Najprej sem mislila da se mu je nekaj zataknilo v grlu. Potem je težko dihal in šla sva k veterinarju, ki ga je pregledal, Diagnoza bonhitis. Dobil je dve injekciji, eno za kašelj in eno antibiotik. Čez dva dni sva zopet morala po injekcijo antibiotika. Sedaj pa imava tablete. Vsak dan eno 5 dni. Temperature nima, vendar stanje še vseeno ni boljše. Noče nič jesti moram ga dobesedno prisilit. Je enkrat na dan in še to v majhnih količinah iz roke, samo da ga pitam. Počuti se tudi zelo slabo. Ali leži ali pa sedi in gleda v tla. Včasih tudi zakašlja kot da ima nekaj zataknjeno v grlu. Igrati se sploh več noče, čeprav je bil prej izredno živahen, če ne celo hiperaktiven. Vse ga je zanimalo, povsod je bil za mano, sedaj pa nič kot da je otopel. Prej je tudi vse pojedel, kar si mu dal in skoz je prosil za še. Sedaj samo povoha in se obrne stran.
Čisto sem obupana, ko ga gledam takega  Cry res ne vem več kaj mu je. Zakaj antibiotiki ne pomagajo?Huh? Cry Cry Cry.
Ali ima kdo podobno izkušnjo in kaj mi svetujete.
Hvala že vnaprej za odgovore.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #51 : ponedeljek, 11.01.2010 : 10:17:35 »

binci, ne vem od kod si in h kateremu vetu ste šli - nekateri gredo žal naprej po liniji najmanjšega odpora in ti tudi za poškodovano taco uvalijo antibiotike, zato bi jaz takoj šla k drugemu, če le imaš možnost. Počutje psa, kot si ga opisala, ni nič kaj obetavno, zato čimprej k drugemu veterinarju ali pa vsaj vztrajaj za dodatne preglede pri temu, kjer sta zdaj bila. Vso srečo vama želim.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #52 : ponedeljek, 11.01.2010 : 10:20:15 »

Zadnje čase razsaja kužni kašelj. Sama bolezen ni tako nevarna, lahko pa preraste v pljučnico in takrat je lahko tudi usodna. Nujno k drugemu veterinarju! Se bojim, da ga prvi ni prav zdravil.

Če mlad shih tzu odklanja hrano in samo ždi v kotu, je zadeva resna.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #53 : ponedeljek, 11.01.2010 : 10:22:37 »

Tudi jaz bi šla takoj še po drugo mnenje, na drugo kliniko. Nič ne piše, od kod si?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kašelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines