mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:41:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Naskok... Pomoč!
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Naskok... Pomoč!  (Prebrano 18904 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #30 : torek, 07.05.2013 : 09:45:36 »

Pozdravljeni, doma imam 4 letnega samca pasme Norfolk. Ima rodovnik, vzrejno dovoljenje in tudi naziv slovenskega mladinskega prvaka v lepoti. Odločili smo se, da muu poiščemo samico za naskok.  V Sloveniji je zgolj eno leglo po mojih informacijah in me zanima na koga bi se lahko obrnil, da bi dobil seznam najbljižjih psarn v Italiji/Avstriji/na Hrvaškem? Iščem po googlu ampak je to iskanje bolj jalovo...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #31 : torek, 07.05.2013 : 09:54:25 »

Hm ..., lastniki samcev ne iščejo samic okrog, temveč lastniki samic iščejo samce za parjenje. Da vas najdejo, jim je treba povedat, da vaš samec sploh obstaja, se pravi, da se je treba pojavljat v javnosti - oglaševanje, vključitev v pasemske klube, razstavljanje ...

Ko preberete, bo tole prestavljeno v ustrezno rubriko, dostopno članom - Vzreja in rodovniki.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #32 : torek, 07.05.2013 : 14:49:42 »


obrnite se v prvi fazi na vzrejno komisijo.

kot lastnica samic vam lahko samo potrdim to, kar je napisala že jana. jaz sem tista, ki išče samce in kombinira s kom bom parila. vkolikor precenim, da samec ne ustreza (po rodovniku, izgedu, karakterju,...) k mojim samicam me ne bo nihče prepričal (tudi, če se je lastnik samca odločil, da je moja samica idealna za njegovega samca), da bom svoje samice parila z njim, pa naj bo samec doma za prvim foglom. tudi za mojo pasmo (rdečko), ni samca tukaj naokoli pa sem, ker vem, da je samec dober odšla parit na dansko.

če ne bo nihče vedel, da vaš samec obstaja, bo za parjenje zelo težko.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : torek, 07.05.2013 : 16:09:16 »

Samca je treba kazat na razstavah, kjer tudi spoznaš vzreditelje, lastnike psic. poleg tega se splača dajat oglase v naše in tuje kinološke revije, seveda na stran pasemskega kluba, pa svojo spletno stran s slikami, kopijo rodovnika, razstavnimi dosežki, ocenami in zdravstvenimi testi je tudi zelo dobro imeti
Logiran
danimanfreda
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #34 : sreda, 08.05.2013 : 08:57:48 »

Hvala za pomoč.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Naskok... Pomoč!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines