mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 19:45:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjak za Gino
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pesjak za Gino  (Prebrano 28473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 25.03.2010 : 23:15:53 »

Bi počasi lahko resno zastavilli to akcijo? Gino očitno nekdo "osvobaja" in jo kar naprej lovimo po Postojni...
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #46 : petek, 26.03.2010 : 07:57:52 »

OK jutri se lotim risanja projekta pesjak, da se lahko izračuna koliko česa se potrebuje. Samo še eno vprašanje - koliko so pa doimenzije ute? Saj ostane že ta uta, ki je trenutno tam.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #47 : torek, 27.04.2010 : 23:43:27 »

Tukaj kaj novega?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #48 : sreda, 28.04.2010 : 06:17:14 »

Ja jaz bi rabila dimenzije ute in koliko je prostora na voljo, da se kaj nariše  sram. Brez tega zelo težko.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #49 : sreda, 28.04.2010 : 12:57:20 »

Alba, 2. stran te teme, post štev.6, citat od riam Smiley?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #50 : sreda, 28.04.2010 : 13:05:22 »

Ojej ko bi jaz vedela, kje se mene glava drži, hvala Wink. vseeno bi potrebovala še podatek o tem, koliko je lahko maksimalno velika zadeva - koliko je prostora na zemlji.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : torek, 04.05.2010 : 15:51:43 »

V 4,0 x 4,5 okvirih je lahko.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #52 : sreda, 05.05.2010 : 11:46:45 »

Ok takole, jaz sem zdaj malo narisala sebi, da sem dobila mere ven, v kolikor pa kaj ne bo jasno, pa bi bilo morda najboljše, da skice skeniram  Wink.

Takole (če se zdi premalo povejte):

Pesjak ima mere 4(dolžina)*4,5(širina)*2(višina).

Spodaj: jaz vidim dve opciji - 1. ali se zravna tla in položijo betonske plošče (za 18 kvadratnih metrov kolikor je ploščina se potrebuje 72 teh plošč v izmeri 50cm*50cm), pa potem da na te plošče še 12 kvadranith metrov veliko (3*4) ploščo - ladijski pod ali dile
                                            - 2. če je to predgaro, se lahko na vsak rob položi 0,25 kvadratov ceglov, na katerih bo stal pesjak in potem gor postavi pesjak.

Dejanski pesjak: Za obe varianti se potrebuje:

1. 2 kovinska okvirja v izmeri 8 kvadratov (2*4), ki prideta pri strani (plus na vsaki spodnji strani je dejasnka dolžina stranice 3 m in ne 2 - 1 m gre v tla in se zabetonira)
2. en kovinski okvir v izmeri 9 kvadartov (2*4,5) za zadnjo stran (plus na vsaki spodnji strani je dejanska dolžina stranice 3 m in ne 2 - 1 m gre v tla in se zabetonira)
3. en kovinski okvir v izmeri 3 kvadrate (2*1,5) - ta služi za vrata + en kovinski okvir v izmeri 6 kvadratov (2*3) za spredaj, kjer bodo prišla vrata. (plus na vsaki spodnji strani je dejanska dolžina stranice 3 m in ne 2 - 1 m gre v tla in se zabetonira)


Mreža:

Raje kak kvadratni meter več, zato bom napisala 35 kvadratov mreže, lahko pa se v tej izmeri dobi tudi gradbene mreže, ki pa jih je treba zbrusiti in pobarvati.

Dodatki: 2 panta za vrata + en zatič namesto kljuke


Vsi ti kovinski okvirji bi morali imeti na spodnji strani na vsakem od robov še kak m dolgo 'palico' ven, ki bi se jo zabetoniralo v tla. Mogoče bi bilo fino še imeti 4 tiste valje, kamor notri zabetoniraš, da se ne premika potem.


Za streho 2 hloda dolga 4 m ter 2 hloda dolga 4,5 m za grušt. Na prednji strani pol tanjša, da streha viši. Caa 20 kvadratov strešnikov in pa 20 kvadratov plate za pod te strešnike.

Joj upam, da nisem preveč zakomplicirala  sram.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #53 : torek, 18.05.2010 : 15:11:45 »

S Smetko sva se zmenili, da prevzamem tale projekt jaz in je načeloma nič ne sprašujem dokler zadeva ne bo pod streho. Roll Eyes Smiley

Torej, pozivam tiste, ki sledite temi in ki bi lahko na kakršenkoli način v tej zgodbi pomagali, da se mi javite na mail: afrikaner@siol.net, naslov naj bo kar PESJAK. Ko bomo naredili kak korak naprej ali potrebovali še kaj, pa se bomo javili v tej temi, sicer se bomo menili po drugih kanalih.

Jaz sem tu za to, da povežem vse sodelujoče, da končno nekaj rata, nimam pa nekega "tehničnega" smisla, kar pomeni, da potrebujemo tudi "tehnični nadzor", tako da se lepo prosim javite tudi taki, ki ste dejansko kdaj že kak pesjak postavili.

Bilo bi krasno, če bi zadeva stala najkasneje v roku dobrega meseca.

SMO TOLIKO SPOSOBNI??

Hvala vnaprej!!

Katarina
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #54 : sreda, 19.05.2010 : 15:08:23 »

Ja jaz sem ga za Albo Wink.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #55 : sreda, 26.05.2010 : 08:08:32 »

STorej, pozivam tiste, ki sledite temi in ki bi lahko na kakršenkoli način v tej zgodbi pomagali, da se mi javite na mail: afrikaner@siol.net, naslov naj bo kar PESJAK. Ko bomo naredili kak korak naprej ali potrebovali še kaj, pa se bomo javili v tej temi, sicer se bomo menili po drugih kanalih.
Katarina

Do danes se mi je na to temo na mail javila 1 (ena) sama samcata oseba. Hmpf....

Katarina
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #56 : sreda, 26.05.2010 : 08:14:50 »

Dajte, no, saj ne bo nič strašnega. Malo organizacije in kakšen lep sončen dan, pa bo. Pogumno! bravo
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 26.05.2010 : 20:56:07 »

Do danes se mi je na to temo na mail javila 1 (ena) sama samcata oseba. Hmpf....

Katarina
Sad
Ja, majkumilu, če nobenega mlajšega ni, pa močnejšega, pa ročnejšega, kot sva midva z mojim, bova pa midva šla tole zbijat!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #58 : četrtek, 27.05.2010 : 08:01:29 »

Hm, tale navodila so zame kar komplicirana Undecided. A bi avtorica bila zraven, ko bi se delalo?
Bom še mojega vprašala, če bi sodeloval, ko je zelo priročen-upam, da dobi kakšno soboto fraj. Kaj pa material, ga imamo?
No, torej, kot je razbrati, jst sem zraven.
Xena, se javim na zs.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 27.05.2010 : 08:46:28 »

Ok, zdej pa nisem več ziher. Katarina, si moj mail dobila? Huh
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjak za Gino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines