mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:07:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjak za Gino
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pesjak za Gino  (Prebrano 28476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:35:18 »

Kot je predlagala Xena, odpiram novo temo, v kateri se bomo dogovorili glede postavitve pesjaka za psico Gino iz Postojne. Prosim vse, ki ste pripravljeni pomagati in tiste, ki ste se že javili v njeni drugi temi, da se znova javite tukaj in sporočite, na kakšen način bi bili pripravljeni pomagati. Uto zanjo sem že našla, zbiramo torej še material za izgradnjo pesjaka in denar.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:37:04 »

Evo, še tukaj : lahko prispevam nekaj evrov. Komu jih dam in kako?
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:38:48 »

Aja, potrebujemo seveda še pridne in delovne roke, ki bodo pesjak zgradile Roll Eyes. Glede denarja se bomo še dogovorili.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:47:26 »

Daj mi samo povej, kaksna je uta. Dusko zahteva ( Kiss) dvoprekatno.Itak je besen name ( Kiss Kiss), ker se tole sploh grem.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #4 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:48:04 »

Ja kovinsko ogrodje za spodaj, da drži deske. Spodaj, če bo pesjak na betonu, se lahko da enostavno cegle na vsak vogel, ki se jih da se ne premikajo magari zazida.

Jaz prispevam kak €, čeprav šele, ko bo nova plača, torej po 8. februarju. Materiala pa žal nimam.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:49:13 »

Ok, rabimo torej nek osnoven načrt, kakšen pesjak bo, predvsem glede na možnosti in prostornosti lokacije, kjer se bo nahajal. Iz tega ven bomo potegnili, kakšen material in koliko rabimo. Potem se bo morda našel kdo, ki bo imel za kaj od materiala kako uporabno " vezo" ali bo zrihtal donacijo. Ostalo kupimo. Potem določimo datum, kdaj bi se delalo in ob tem zberemo razpložljivo človeško delovno silo.

 veselje
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #6 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:51:29 »

No, pri tem načrtu z veseljem pomagam. Tudi narišem, samo rabi pa se več informacij. Koliko prostora je na voljo, mere hiške.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 25.01.2010 : 13:54:36 »

Sem ravno hotela prašat kakšen material pride v poštev - bom počakala, da se bo vedelo Smiley
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 25.01.2010 : 14:19:21 »

Zadeva je taka. Psica bo najprej sterilizirana in cepljena, šele nato se jo lahko vrne v okolje. Ker je letos zima kar huda in se snega ne manjka, bo verjetno še nekaj časa trajalo, da bomo lahko projekt do konca izvedli. Pesjak naj bi stal na odprtem in do tja z avtom po snegu ni mogoče priti in postaviti kaj konkretnega. Zato bi najprej postavili uto in šele nato pesjak, ko bo sneg malo skopnel.

Uta, ki sem jo prej omenila, ni dvoprekatna, vendar se jo po mojem mnenju da preurediti in mogoče še izolirati. Če ima kdo kakšno boljšo na voljo, je seveda dobrodošel.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #9 : ponedeljek, 25.01.2010 : 14:24:18 »

Jaz dam 60 eur tistemu, ki bo šel kupit material.

Prosim, bodite pozorni na velikost ute. Mora biti ravno pravšnje velikosti glede na velikost psa. Ker če je prevelika, pes ne more s svojim telesom ogreti zraka v njej. Najbolje, da kar Duško pove. Če pesjak ne bo pokrit, rabi uta tudi nadstrešek in pod njim podest za ležanje zunaj.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 25.01.2010 : 17:22:01 »

Ahjoj, "moji" gradbeniki danes nedosegljivi, da bi se dalo razložit in zmenit okrog donacije materiala. Prosim za tistega, ki bo izdeloval načrt za pesjak ali, ki je dobro seznanjen, kaj se rabi pri delu, da bi naredil vsak približen spisek materiala, da lažje "fehtam" Smiley naokrog za konkretne stvari.

Imam pa donatorko za pasjo uto, ampak se bojim, da preveliko-narejena po merah za večje pasme kot so novofundlanec, bernardinec. Je sicer rabljena, ampak razen nekaj estetskih napakic super ohranjena (ne pušča, ali kaj takega). Ima dvižno streho (izolirana in zelo težka), je dvoprekatna, 120x120 notranjega prostora, predprostor 120x50, dolžina ute 180, širina 120 cm, notranjost lesena (ladijski pod), dvojna stena, zunaj tudi ladijski pod. Prevoz do Postojne zrihtam jaz. Bi šlo?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 25.01.2010 : 17:27:55 »

Veš da bi šlo, super.
Logiran

riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 25.01.2010 : 19:20:17 »

Ok, kako se začnem dogovarjat za prevoz do PO? Cca. kdaj bi bilo uto najboljš prepeljat?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 25.01.2010 : 22:24:00 »

Sem jo mislila zadržat tu vsaj do naslednjega četrtka. Do takrat enkrat bi bilo fajn. Bom jutri poklicala lastnika, da se zmenim še par stvari, pa sporočim.
Logiran

riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 25.01.2010 : 22:37:21 »

ok, hvala, samo da vem, kolk časa mam  Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjak za Gino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines