mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:22:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Možne težave z mehurjem in zadrževanjem urina?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Možne težave z mehurjem in zadrževanjem urina?  (Prebrano 6868 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« : četrtek, 28.01.2010 : 10:17:42 »

Babice so me učile, da nikoli ne smem zadrževati urina, saj bom imela na stara leta težave z mehurjem, saj urina ne bom mogla več zadržati sram
Zdaj pa me zanima, ali je možno, da je pri psu enako? Ali je večja verjetnost, da bo imel pes, ki več ur (8-9, ko smo v službi) zadržuje vodo, na stara leta težave z mehurjem?
Zjutraj gremo seveda na sprehod, takoj popoldan spet, vmes poskrbimo, da se ne nažlampa vode. Nimam občutka, da bi ga popoldan grozno tiščalo lulat, me pa vseeno zanima ali obstaja možnost, da to dolgoročno lahko vpliva na njegovo zdravje? In, če ja, kaj lahko naredimo, da to možnost zmanjšamo?


p.s.: če je tema že odprta, se opravičujem in prosim Jano, da me prestavi.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 28.01.2010 : 19:08:43 »

Če delamo primerjavo z nami: če bolj švoh pijem, me tekom službe nikoli ne tišči na wc (pustimo primere, če čajčkam, kafetarim in podobno). Ponoči tut spim mojih (kadar milost da) 8 (vikend mogoče celo 10) ur, pa ta cajt (spet, razen če se ga zvečer nacejam) ne grem lulat, niti me ne tišči.

Če torej prenesem tole moje Če-jotično modrovanje na psa... po mojem, da ni neke škode in drame. V normalnih razmerah in ko je pes zdrav. Če pa se ga fejst nalampa vode oz. če je kaj zdravstveno narobe, bo pa po mojem tut nekje spustil (kadar Pega ni mogla zdržat, je šla opravit ven iz svoje sobe  Roll Eyes ).


p.s. Upam, da ti ni spet kdo pral možganov in vzbujal občutkov krivde, ker hodiš v službo in imaš psa.  >:
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #2 : petek, 29.01.2010 : 09:09:38 »

Se popolnoma strinjam. Tudi jaz sem razmišljala, da mi med spanjem ni treba na WC, saj se vse funkcije v telesu upočasnijo (al kaj?). In tudi pes med našo odsotnostjo (vsaj moj) spi. Torej to ne bi smel biti problem. Vseeno pa je to le moja "kmečka pamet", ki pa nima nobene zdravstvene podlage oz. nimam pojma kaj o tem menijo strokovnjaki Undecided


p.s.: Ali ne bi bil svet lepši, če bi se vsi za vse ostale živali brigali vsaj pol toliko kot za mojega psa Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : petek, 29.01.2010 : 09:25:12 »

Moja psica ponoci brez problemov zdrzi 12 ur. Ven gremo nazadnje ob pol 8 zvecer in ne kaze nobenih znakov, da bi sla se enkrat. Smiley Cez vikend jo peljem kasneje, ker tudi kasneje vstanem. Smiley
Logiran

pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #4 : petek, 29.01.2010 : 09:41:52 »

Pri nas imata Kaja in Keli plenično podlogo v kopalnici. Ponoči gresta tja lulat.

Je pa mislim, da to stvar navade, ker starejšo Kajo nikoli ne tišči lulat ponoči, ko spimo v fantovem stanovanju, ker tam ne nastavim podloge, pri meni pa hodi redno vsako noč lulat.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #5 : petek, 29.01.2010 : 10:24:10 »

Saj vem, da je to stvar navade in tudi moj pes zdrži brez problemov.  Smiley Zanima pa me ali je to zanj zdravo oz. ali lahko to vpliva na njegovo zdravje? Ali obstaja možnost, da bi imel zaradi "prisilnega" zadrževanja lahko kdajkoli kasneje težave z mehurjem in ne bo mogel več zadržati. Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : petek, 29.01.2010 : 10:32:29 »

Ne verjamem, da bi pes, ki ima redne izhode za opravljanje potrebe pozneje imel težave. Vsaj med starejšimi psi, ki jih jaz poznam, ni nikogar, ki bi imel takšne probleme. Mislim, da ti ni treba skrbeti. Smiley
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #7 : petek, 29.01.2010 : 10:37:05 »

 Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : petek, 29.01.2010 : 10:40:57 »

Babice so me učile, da nikoli ne smem zadrževati urina, saj bom imela na stara leta težave z mehurjem, saj urina ne bom mogla več zadržati sram
............
ej, Soul - a sva midve v žlahti al kaj? Shocked  Mene so isto učile!
 Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : petek, 29.01.2010 : 10:45:25 »

Starejsa ze pokojna psica se ni nikoli noter polulala. Pa je tudi ponoci po 11 ur drzala. Tezave z uriniranjem (skoraj vsak dan se mi je polulala med spanjem, pa tudi na splosno je vec lulala) so se zacele malo pred 16 rojstnim dnem, dozivela je 16 let in dva meseca. Takrat pa mislim, da ji je ze pripadalo, da ji je kaj nagajalo. Smiley Kiss

Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #10 : petek, 29.01.2010 : 10:50:40 »

ej, Soul - a sva midve v žlahti al kaj? Shocked Mene so isto učile!
 Grin
Zgleda, da sva imeli pametni babici z zdravo kmečko logiko  Grin

Starejsa ze pokojna psica se ni nikoli noter polulala. Pa je tudi ponoci po 11 ur drzala. Tezave z uriniranjem (skoraj vsak dan se mi je polulala med spanjem, pa tudi na splosno je vec lulala) so se zacele malo pred 16 rojstnim dnem, dozivela je 16 let in dva meseca. Takrat pa mislim, da ji je ze pripadalo, da ji je kaj nagajalo. Smiley Kiss

Hvala kaja, zdaj že malo bolj verjamem, da je moja skrb vendarle odveč Wink
Ima še kdo podobno izkušnjo?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #11 : petek, 29.01.2010 : 11:04:59 »


Ima še kdo podobno izkušnjo?
Jaz  Wink
Prejšnja psička je ravno tako nazadnje lulala okrog 8. ure zvečer, nato cca 10 ur nič (ob vikendih še dlje) in ni nikoli imela težav s popuščanjem mehurja, doživela pa je 13,5 let. Notri se ni nikoli polulala, zlato moje  Kiss
Zdaj imamo 9+ let staro in 4+ let staro z enakim režimom, nikoli nič polulano  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Možne težave z mehurjem in zadrževanjem urina?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines