mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:13:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: pes lula/kaka v uto
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes lula/kaka v uto  (Prebrano 11651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mike1
novinec
*
Sporočil: 1


« : torek, 10.10.2006 : 15:04:36 »

imam 3 mesečno mladičko, ki ima svoj pesjak in uto. Problem je v tem, da ima uto za prostor kjer opravlja potrebo, namesto da bi jo imela za spanje! Kaj lahko naredim oz kako naj jo naučim da tega ne dela več! Sicer pa se to dogaja kljub temu da jo pogosto peljem na potrebo!
Logiran
mrcinica
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1 : sreda, 01.11.2006 : 18:37:36 »

tudi mene to zanima,ker nimam psa ampak ga bom dobila in če bo to delal da tudi jaz vem kaj storiti

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 01.11.2006 : 22:20:34 »

vse kar lahko narediš je to, da jo na dve uri minimum pelješ ven in hvališ na veliko, ko se pokaka in polula zunaj.
S časoma se bo že naučila.

Sicer je pa veliko odvisno tudi od vzreditelja. Če se je ukvarjal z mladiči in jim omogočil opravljanje potrebe izven kotilnika ne bo problemov, če pa tega ni naredil (ne bom napisala kaj si mislim o takih ljudeh) maš pa večji problem...

Tu je vsa teorija... Nič ni za komplicirat, samo za zavihat rokave...

Pa pazi da ti ne zmrzne zunaj zdaj ko je ratalo mratz...
Logiran
lopatca
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #3 : četrtek, 28.01.2010 : 17:33:31 »

Pozdravljeni!
Imam 11 mesecev starega nemškega ovčarja, ki že kake 3 mesece opravlja malo in veliko potrebo v kuči v pesjaku. Pes je čez dan odprt, samo čez noč ga zapremo v pesjek. Tudi pesjak mu je dovolj velik. Zakaj to dela? Kaj je za naredit?
Hvala, LP.
Tomaž
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4 : nedelja, 31.01.2010 : 16:34:58 »

Ker trpi.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5 : nedelja, 31.01.2010 : 17:15:06 »

Kje pa spi ponoči zdaj, ko je mraz in ima kočo pokakano?
Logiran
bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #6 : sreda, 23.06.2010 : 11:22:50 »

Moj pes je star 6 mesecev in je pasme Samojed.
Najprej je spal v nekakšnem indor pesjaku z uto, in je uto uporabljal samo za lulanje. nato smo mu uto zaprli in je občano, če je bilo res nujno lulal notri, drugače zunaj.

Nato se je preselil v pesjak, v katerem je dejansko samo čez noč oziroma ko nas ni doma (jaz sem vedno doma!).
Pesjak je ima polovoco lesenega poda, polovico pa betona. Vedno počiva/spi na betonu leseni pod in uto pa ima za lulanje (kadar je potrebno), največkrat ponoči.

Pri vzrediteljih je spal v uti s psičko.

Prosim za kakšen pameten odgovor! Pes je dovolj zunaj in je navajed da takoj ko gre iz pesjaka lula, celo na ukaz.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #7 : četrtek, 24.06.2010 : 18:04:51 »

Temu se reče ŠTRAJK.

( preveri v katerem sindikatu je Evil pomoje mu bo treba standard zvišat... zahteva kavč v dnevni .. sedaj pa sledijo pogajanja  Azn )


Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #8 : petek, 25.06.2010 : 09:21:51 »

pes ni za v uto,..niti  za v boks,....
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #9 : petek, 25.06.2010 : 11:28:02 »

Se strinjam z AngSeterko - ven na vsaki dve uri. Bodi vztrajen in čimprej začni, da mu ne pride v navado. Saj počasi dojamejo.
Pa se strinjam tudi z ostalimi - pes spada k družini in ne v uto.
Logiran
bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #10 : petek, 25.06.2010 : 13:43:38 »

Kakor sem napisal, sem reku da prosim za pameten odgovor.... ne za neumnosti. odgovore pes ni za v pesjak obdržite zase!
če ga imate vi notri še ne pomeni da ga morajo imeti usi.
Veliko ljudi poznam ki majo psa notri, čez noč pa spi v hodniku / vetrolovu... 

nevem če sploh berete... pes je cel dan zunaj, oziroma notri - od 6ih zjutraj pa tja do 11ih zvečer. ponoči pa menda nebom vstajal na 2 uri, ali..? Garantiram da če zaprem samo vhod v uto oziroma jo dam ven, nebo lulal v pesjaku.

Stvar je taka, da v tistem prejšnem indor pesjaku sem v uto dal rjuho ki je dišala po leglu - psici, in je bila verjetno kej polulana od mladičkou.. tako je on začel z lulanjem na njo. To je sedaj druga uta.
Prejšnji indor pesjak al kakor koli že, pač prostor z uto je bil v hiši, pri družini in je bilo isto. Tako da ni problem v štrajku, spadanju k družini in nespadanju v uto... GOT IT?!


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : petek, 25.06.2010 : 14:44:30 »

Ajajaj, ce prides vprasat in pricakujes odgovor, pa ljudje ne mislijo tocno tako kot ti, se nimas razloga za jajcanje na odgovore in pisce. Bo treba mal drugac, al pa mal drugam it vprasat.

Kaksen je zate pameten odgovor? Ce zate odgovor, da je pes za k druzini, pa ne bo vec scal tam, kjer tebi ne pase, ni pameten, potem poisci pametnejse strokovnjake, placaj jih in bos dobil konkreten odgovor in konkretno pomoc. That's all!
Sam ne se hodit sem jajcat, da ti je bilo svetovano vstajanje ponoci na dve uri Smiley, ker tega ocitno nisi pripravljen pocet, pa ceprav spada nekako k osnovam vzgoje vsakega psa.

Nekdo je povedal tvojemu psu, da je uta stranisce in zdaj pac meni, da je to to. Ti mu poras povedati, da je stranisce drugje in nic drugega. Kako bos to storil, so ti ze povedali, kot receno, pa lahko preveris se pri strokovnjakih.
Logiran

bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #12 : petek, 25.06.2010 : 18:45:54 »

Res sem prvi post malo pomanjkljivo napisal! Ampak vseeno nisem vprašal za mnenje ali je pes za v uto ali ne.
Vprašal sem za nasvet kako ga tega odvadit, ne zakaj je on s tem začel.

In kar se vstajanja tiče, sem to počel dokler ni zdržal celo noč.
In sem povedal da če samo zaprem vrata v uto, notri (v pesjaku) ne lula! Ampak se polula zjutraj na travi.

vem da misli da je uta stranišče in prosim za nasvet kako mu to dopovedat.

se opravičujem za jajcanje, ampak sem nenako alergičen na forumske slamače z njihovimi offtopici. nebom več Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : petek, 25.06.2010 : 19:13:23 »

Hm, jaz bi za zacetek ukinila pesjak in uto Smiley
A se to kaj lepse slisi oz. je bolj pametno, kot to, da je pes za h gospodarju? Tongue

Lahko pa se preselis v pesjak in psu, ko bo nakazal, da gre scat v uto, preusmeris pozornost in ga peljes iz pesjaka lulat. Najbrz ne bo dovolj le ena noc, pa tudi dve najbrz ne ... Tako, da bos psa zaprl v pesjak in odsel, ga pac ne bos mogel nikoli odvaditi. Tudi tako, da mu zapres vrata v uto, ne bos resil problema, saj tudi takrat, ko bi bilo treba it v uto, ne bo mogel vanjo (nevihta, mraz ...). Obstajajo razni spreji, ki odvracajo pse od scanja na dolocenem mestu, vendar potem cela uta izgubi namembnost, ker mu bo "smrdela" in je ne bo uporabljal. Brez ute pac pes ne more biti v pesjaku, ne samo, da to ne gre zaradi psa, temvec je tudi proti zakonu. Tezko sicer verjamem, da bos tudi sredi najhujse zime od 6h do 11h zunaj s psom Smiley, ampak sto ljudi sto cudi. Rabi pa vseeno odprto uto od 23h do 6h.

Lahko pa upas, da ga bo po prestani puberteti srecala pamet in bo sam pogruntal, da je stranisce drugje, ti pa bos resen skrbi Wink
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : petek, 25.06.2010 : 19:33:48 »

Al pa za začetek pogruntaš, da je malo nelogično imet težave in hkrati imet za trapaste vse tiste, ki teh težav nimajo.
Ostalo so ti pa že zgoraj napisali.
Logiran
bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #15 : petek, 25.06.2010 : 19:47:21 »

Hvala Jana!

Začelo se je pač s tem ko je imel v hiši uto,v katero sm dal tisto rjuho (za katero mislm da je vzrok) in je notri lulal. ko sem jo ukinil je čakal do jutra.

Z zaprtjem sem mislil tako da bi jo odprl spet ko padejo temperature.

Del pesjaka je betonskega, in vedno leži tam. Na lesenenm podu sploh ne leži.


Mi mogoče znaš razložiti tole vedenje: pes je bil spuščen in na vrtu jaz pa sem odšel v pesjak na leseni pod, kjer je tudi vhod v uto. pred vhodom sem počepnil in pogledal notri. ko je to videl je pritekel v pesjak proti meni, nekako skočil name in se s prednjimi tačkami odrinil stran in lajal dokler nisem šel na betonski del.



nimam jih za trapaste.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : petek, 25.06.2010 : 20:39:25 »

Hm ..., pesjak, uta in lesen pod imajo skupno funkcijo in sestavljajo domovanje psa, ce pac pes zivi izven hise. Eno brez drugega ne gre in malo ukinjati, pa malo nazaj dajati, pac nima pravega smisla, poleg tega pa sta dve od teh treh sestavin v zakonu KLIK - 31. in 32. clen, oz. KLIK Priloga 3 in KLIK Priloga 4. Pes mora imeti v uti moznost zavetja, ne glede na to, ali tja res hodi spat, ali samo cez vrata not gleda. Ce nima ute, pac nima kam gledat, se manj kam it v zavetje, ce mu morda tako nekega dne ali noci zapase, in ne glede na temperature. Torej, o zapiranju ali ukinjanju katerega od delov njegovega domovanja jaz ne bi razmisljala, razen tedaj, ce bi preselila psa v hiso (kar bi jaz pac vsekakor naredila, oz. pesjak in uta pri meni sploh ne bi bila opcija, ne v zacetku in ne kdaj kasneje). Ampak ok, smo pac ocitno razlicni.

Zakaj te je hotel pregnat? Hm ..., verjetno zato, ker te tam se ni videl in je menil, da tja ne spadas Smiley Ce bos bolj pogosto kukal v njegovo uto ali sedel na njegovem podiju, bo morda celo pogruntal, da ti dovoli tam bit brez bevskanja. Ti bi tudi pregnal vsiljivce iz svoje bajte Tongue in po povsalnem opisu lahko razumem reakcijo psa tocno tako - v njegovi bajti si vsiljivec. To ni prevec dobro za vajin nadaljni odnos. Lahko pa da se povsem motim, ker sem iz opisa narobe razumela njegovo reakcijo.

Lej, s psom je treba ustvarit kontakt, ustvaris pa ga lahko tako, da se z njim ukvarjas, da ga spoznas, da das moznost tudi psu, da spozna tebe, da mu dajes jasna navodila, vedno enaka in vztrajno, predvsem pa vedno, ko zelis, da nekaj naredi ali da naredi nekaj drugace, kot je pocel do sedaj, brez izjeme. Ne vem, kako si reagiral, ko te je odrinil in lajal in ne vem, kako je pes sprejel tvojo reakcijo. Lahko si se smejal in se poigral z njim, lahko si se pobral iz pesjaka brez besed, lahko si ga nahrulil ... Vsaka tvoja reakcija ima pri psu lahko svojo razlago.
Logiran

bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #17 : petek, 25.06.2010 : 22:25:03 »

psa imam 4 mesece in od prvega dneva ko sem ga dobil preživiva skupaj cel dan.
odnos in navezavo moram reči da sta dobra.

ko je lajal sem ga skušal na nek način pomiriti - saj ni nič hudega - nekako tako.

zgleda da bo treba jot z njim vred v uto spat.

misliš da bi premestitev ute na betonski del kaj spremenila?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #18 : petek, 25.06.2010 : 22:33:05 »



ko je lajal sem ga skušal na nek način pomiriti - saj ni nič hudega - nekako tako.



Tole je napaka. Če pes počne karkoli, česar ne želiš, ga ne smeš hvalit/tolažit, ker s tem samo utrjuješ neželjeno vedenje (on tvoje toleženje pač vzame kot pohvalo za to, kar v tistem trenutku počne - torej laja nate).

Kar se opravljanja potrebe v uti tiče pa žal nimam nasveta, mogoče samo moja izkušnja: par mesecev nazaj sem posvojila 4,5 letno psičko, ki je sicer od nekdaj notranja, ampak je bila navajena lulat/kakat noter, na papir. Jaz sem nabavila kletko, v kateri počaka, če nas ni doma.
V kletko je lulala in kakala takoj, ko je ostala sama, dokler mi ni začela zaupat oz. me ni sprejela za "gazdo" (sva pa hodili tudi v šolo). Potem se je enkrat odločila in frišne dekce ni več polulala; od takrat je OK.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: pes lula/kaka v uto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines