mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:31:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624341 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #105 : torek, 02.02.2010 : 23:51:06 »

Bomo delali na tem, da bodo ukrepi ustrezni.

Absurd. Zakaj bi vi delali na tem, da bodo ukrepi primerni? Retorično, itak.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #106 : torek, 02.02.2010 : 23:55:02 »

Nekdo je omenil obvezno solanje - solali bodo isti strokovnjaki, kot te bulmastife in o usposobljenosti bodo odlocali isti strokovnjaki, kot so pri teh bulmastifih. Torej? Kaj pa zdaj?

Kot pri vseh ostalih strokovnih vprasanjih in odlocitvah, je najprej treba postaviti sistem, po katerem bodo psi in ljudje res izsolani. Solanje samo zato, da se nekaj dogaja in da se danar od lastnikov psov pobere, ter da se zadosti nekim napisanim uradnim pogojem, ki so si jih izmislili ljudje z lastnim ozkim in pogosto osebnim interesom, nikakor ni resitev.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #107 : sreda, 03.02.2010 : 00:08:02 »

Kinolog št.10/2009 - Razumevanje pasje govorice Članek - ti da misliti.
Logiran
majnim
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #108 : sreda, 03.02.2010 : 00:14:48 »

jaz sem omenila obvezno solanje. ja, saj, potem se vedno vse spremeni v pobiranje denarja. mogoce idealisticno razmisljam o tem. pasja sola uci ljudi, mene je veliko naucila. pa tudi ni bila draga. zal pa tisti, ki se mu fucka, ne bi sel. zato bi moralo bit obvezno. vem pa tudi, da bi se lahko sfizilo v pridobitnistvo. razen ce bi imelo tudi dobrodelno dimenzijo,torej da se denar namenja v neki meri zavetiscem in osvescanju. ce bi te bulmastife solali prej, jih mogoce ne bi bilo treba prevzgajat. ma vse bi se dalo, ampak ni volje na nivoju drzave, da bi se delalo v dobro. ker gre vse preko kvazi usposobljenih komisij. ja, sistem je sprevrzen, na vseh nivojih  
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #109 : sreda, 03.02.2010 : 00:25:29 »

In ne moreš reči tegale, ko spodbiješ odločbo uradnega veterinarja o evtanaziji: "Čadonič-Špeličeva te očitke zavrača in pojasnjuje, da je le sledila procesnim določbam 2. odstavka 92. člena zakona o veterinarskih merilih skladnosti, ki pravi, da sme organ, pristojen za odločanje o pritožbi, izjemoma dovoliti, da se izvršitev odrejenih ukrepov odloži, če bi z njihovo izvedbo nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa zdravje ljudi in živali ni ogroženo.".

Aha, torej ona ima možnost preklicat odločbo inšpektorja?

Zakaj to stori v primeru, kjer sta za posledico 2 napada psov na ljudi (napadli so tudi zaposleno na Gmajnicah), in je za posledico tega kruta smrt človeka, ne prekliče je pa takrat, ko inšpektor presodi, da je zmrzovanje psa na -15/umiranje od garij/shiranost/neprimerna oskrba nekaj povsem normalnega?

A je narobe prebrala člen? A je prebrala ''..da sme organ, pristojen za odločanje o pritožbi, izjemoma dovoliti, da se izvršitev odrejenih ukrepov odloži, če bi z njihovo izvedbo nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa je zdravje ljudi in živali ogroženo."

Kako naj si drugače razlagam, da s svojimi odloki in odlogi posredno povzroča na eni strani smrt ljudi, na drugi strani pa z neukrepanjem in dajanjem prostih rok inšpektorju podaljšuje trpljenje živali? Če sem prej mislila da zato, ker daje prednost ljudem (inšpektorjem, lastnikom,...) zdaj ne vem več, v čigav prid dela (razen v svoj, ker predvidevam da je stolček fajn udoben).
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #110 : sreda, 03.02.2010 : 00:27:32 »

Tu pišejo še o tem da lastnik nad temi psi sploh ni imel avtoritete, da so ga vsi opozarjali do česa še lahko pride, sam pa z glavo skozi zid ..... pa vendar...
Vse to bi lahko / morali preprečeti !

http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042334944
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #111 : sreda, 03.02.2010 : 00:37:03 »

Evo, minister je (po zdravi kmečki pameti, najbrž) odkril srž problema: "MKGP je spoštovalo veljavne zakone in mnenje izvedencev za vedenje psov, za živali pa je vedno odgovoren lastnik,« se odgovornosti brani Pogačnik. In dodaja, da je v pripravi tudi sprememba novele zakona o veterinarskih merilih skladnosti, s katero bodo omejili število živali, ki jih ima lahko nekdo v stanovanju." (citat iz http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042334944)

Seveda, minister, to bo zagotovo rešilo problem in Vas opralo odgovornosti. Angry butnglavc
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #112 : sreda, 03.02.2010 : 00:42:30 »

Groza! S kakšno lahkoto se otepajo odgovornosti. Groza. Ne vem, a slepijo sebe ali res mislijo, da smo butasti? Pa kaj jim je? Življenje je nekdo izgubil, oni pa o tem, kako se papirje prestavlja. Za bruhat.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #113 : sreda, 03.02.2010 : 00:51:35 »

Ej, berem mal tukaj, mal tam, o vseh teh izjavah, pa o vseh otepanjih odgovornosti, ki so jih storili ob vrnitvi psov, pa vsa sklicevanja na strokovnost in pritrjujem Meglicu, ki pravi, da ga je sram biti drzavljan Slovenije. Tudi mene je.

Upam tudi, da ima prav Vidic glede spanja clanov komisije, ki je "strokovno odlocila", da se pse lahko vrne lastniku. Upam, da nikoli vec ne bodo mirno spali, ker jih bo preganjal pogled na razmrcvarjenega lastnika teh psov, na skrtanje z zobmi, na trganje mesa ...

Mirno noc vsem ostalim.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #114 : sreda, 03.02.2010 : 00:53:03 »

Lastniku seveda ni bilo vseeno za pse. Zaslepljen, čustveno vpleten, al kako se temu reče. Seveda jih je hotel nazaj, kaj takega kar se je žal zgodilo, si verjetno ni predstavljal niti v najhujši môri.

VURS in njihova BLAZNA STROKOVNOST bi morali precenit, da taki psi, sploh pa ne skupaj v tropu, ne morejo več it naprej. Kako bodo zdaj opravičili svojo strokovnost? Ups, se zgodi al kaj?! Jo že slišim, vso medeno in ''pretreseno'' kako groooozno jim je žal da je do tega prišlo, ampak da oni seveda tega niso smeli preprečit, ker so se držali črke zakona.  Angry

Ja, za dejanja psov smo odgovorni lastniki. Ampak če lastnik ni sposoben živali varno hendlat, mu jo je pač treba prepovedat imet. Zaradi drugega in tudi zaradi sebe. Valda ne bodo mene pustili da s črno mambo letam okrog, češ da jo obvladam in da nikomur nič ne bo? In potem, ko bo ugriznila dva človeka, mi jo seveda dodelijo nazaj, ''z določenimi omejitvami''?

Ne razumem. Ne razumem kako lahko njihova tako zelo strokovna in subtilna dejanja vodijo v trpljenje živali na eni in trpljenje in kruto smrt človeka na drugi strani.

ZAKAJ ENKRAT KLJUB JASNI ČRKI ZAKONA NE MORE PREKLICAT ODLOČBE in preprečit trpljenja dveh psov, drugič jo pa prekliče in izpostavi ljudi nazaj smrtonosnim psom?

Pa tele njihove ''veljavne zakone in mnenje izvedencev'' si lahko, pardon izrazu, vtaknejo nekam. Zakon enkrat upoštevajo (ko vodi v smrt človeka), drugič pa ne (zignorirajo to, da se more hrta PASMI primerno obravnavat in ga ne pustit bivat na minusu). Mnenja izvedencev pa itak izbirajo samo tista, ki jim ustrezjo in ko jim ustrezajo. Recimo upoštevajo enega Capt. ki se nekaj buni v imenu enega kluba pa drugič v svojem imenu, ne upoštevajo pa strokovnih mnenj kinologov, ki se ukvarjajo s hrti. Na primer. Tule so pa verjetno STROKOVNO izbrali tista STROKOVNA mnenja ki se strinjajo z vrnitvijo (kam je ta strokovnost pripeljala, smo žal videli). SO upoštevali tudi mnenja (tudi tako opevana mnenja samega inšpektorja, ki je kakopak kot vsi VURS inšpektorji višek strokovnosti in samostojnosti ki mu ni za oporekat, pa verjetno še kakšno mnenje priznanih strokovnjakov, ki so vrnitvi nasprotovali)
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #115 : sreda, 03.02.2010 : 00:55:10 »

Jana, sva istočasno pisali.
Kdo pa so bili člani komisije? In kdo jih je izbral? Zakaj take komisije ni v drugih primerih, ko se nad vse forsira mnenje inšpektorja kljub opozorilom zainteresirane javnosti in strokovnjakov, da primer ni ustrezno rešen?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #116 : sreda, 03.02.2010 : 01:11:37 »

Zala_, o komisiji pise tole:

... saj je posebna strokovna komisija, ki jo je imenovalo kmetijsko ministrstvo (MKGP), na veliko zgražanje domala vse veterinarske stroke ocenila, da je vrnitev (pod določenimi pogoji) varna.
vir: http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042334944

pa tole:

Čeprav je veterinarski inšpektor Uroš Andrenšek izdal kar tri odločbe, po katerih bi bilo treba psa humano uspavati, je minister s pomočjo ljudi v svojem kabinetu, pravnikov na ministrstvu in posebne strokovne komisije, ki jo je pomagal sestavljati kar Baričević, odločil drugače.
vir: http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042334944

pa tole:

Pri tem namenoma ali pa zaradi površnosti in nerazumevanja okoliščin pozabljajo, da je minister predpostavljen inšpektorju in posredno odgovoren tudi za delo veterinarskih inšpektorjev. Zato je ustanovil strokovno komisijo (dva kinologa in en veterinar), ki je zadevo preučila in ugotovila, da usmrtitev bulmastifov ni potrebna, če se zadosti določenim pogojem (to je sedanji lastnik že storil).
vir: http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042293908

pa tole:

Da bulmastifi za okolico ne predstavljajo nevarnosti, sta člana te komisije, Franček Šterman in Alenka Černe, že podrobno razložila in navedla tako testiranje psov kot tudi pogoje, pod katerimi lahko sedanji lastnik pse obdrži.
vir: http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042293908

Kot veterinar je bil menda Kastelic.
Logiran

missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #117 : sreda, 03.02.2010 : 07:10:16 »

Do konca in kraja skorumpirana država (pa ne, da šele zdaj prihajam do teh zaključkov).

Me zanima, poleg ostalega, kdo je te štiri bulmastife ženski za na luno prodal? Resnično verjamem, da vsak vzreditelj  z vsaj malo zdrave pameti premisli komu tako pasmo 'dati'. Mar ni nobenih psiho testov ali kakšnih drugačnih 'vprašalnikov', ki bi odločili, če je nekdo sposoben skrbeti za psa pasme, ki je ob nepravilni vzgoji lahko ostalih živim bitjem nevarna? Da ni dovolj imeti buci-buci odnos za to, da imaš doma trop bulmastifov in da to nikakor ni primerna vzgoja zanje?
Pišuka, za spremembo spola moraš it čez celo paleto psiho testov, tule se pa pse dodeljuje baš vsakomur...
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #118 : sreda, 03.02.2010 : 07:25:00 »

Kolikor se jaz spomnim sta prvega psa Knighta in psico Joy kupila na MAdžarskem,Atos in Atlas pa sta brata in potomca iz njunega edinega legla,ki so jih obdržali doma.Vse v žlahti.
LP Tjaša
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #119 : sreda, 03.02.2010 : 07:38:50 »

Najbolj pri vsem tem me resnično boli, da bo veliko psov dobilo rdečo etiketo. Pa nič krivi. Že tako je težko ne - pasjeljubcem razložiti, da je pes odraz lastnika in da je nevaren lastnik in ne pes, zdaj bo pa to zelo težko.

Upam, da to ne pomeni množično ubijanje 'potencialno' nevarnih psov.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines