mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:51:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624255 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #135 : sreda, 03.02.2010 : 09:11:25 »

in zanikajo sleherni vpliv genetike na vedenje psa - kar je popolna neumnost!

Tole je hudo dober point, s katerim se v celoti strinjam. Je pa drugo vprašanje, kako to umestiti v vse, kar zdaj sledi.

Preden bi se kdo s kom skregal okoli nevarnih pasem,psov ali lastnikov, bi bilo hudo dobro, če bi kdo odgovarjal za to, kar so ti trije psi (ali pa morda le en sam) včeraj naredili. Z obilno podporo VURS-a, ki je služba, ki "skrbi" za zaščito zdravja ljudi in živali.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #136 : sreda, 03.02.2010 : 09:13:09 »

Cats, rečeno je bilo v smislu - prav mu je. Kar pa se meni ne zdi. Res ne. Ni fora, da te tako malo raztrgajo trije psi v garaži. Meni se ne zdi, da je dobil tisto, kar si je želel. Da je vsak odgovoren za svoja dejanja je menda vsem jasno. Nikakor pa se ne morem strinjat, da si je kdorkoli zaslužil tako smrt. Sicer pa sem napisala samo zato, ker so to ljudje, ki jih imam jst za "nadpovprečno ozaveščene", saj praktično živijo z mano vsak dan vsaj 8 ur.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #137 : sreda, 03.02.2010 : 09:18:45 »

Poleg tega - zakaj pa mi potem ne dovolijo vozit priklopnika, če imam že ravno izpit za avto? Sej si bom sama kriva, če bom v graben zapeljala, ker ne znam zvozit ovinka.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #138 : sreda, 03.02.2010 : 09:22:32 »

Poleg tega - zakaj pa mi potem ne dovolijo vozit priklopnika, če imam že ravno izpit za avto? Sej si bom sama kriva, če bom v graben zapeljala, ker ne znam zvozit ovinka.
Ti ne dovolijo, ker ni v domeni VURSa. Če pa bi bilo v njihovi domeni, bi zdaj verjetno visela na kakem grebenu.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #139 : sreda, 03.02.2010 : 09:23:19 »

Sploh če boš s tem priklopnikom prej že nekoga poškodovala, pa te bo policaj kaznoval in ti prepovedal še kdaj vozit priklopnik, generalni direktor Policije pa bo to razveljavil, ti ga vrnil in rekel ''sam mal bolj pazi''

Kdo bo odgovoren, če se nato ubiješ v priklopniku?
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #140 : sreda, 03.02.2010 : 09:26:03 »

Potrebno bi bilo uvesti kazensko preiskavo in kazenski pregon vseh odgovornih, vse do ministra zaradi kaznivega dejanja ogrožanja varnosti.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #141 : sreda, 03.02.2010 : 09:32:43 »

Potrebno bi bilo uvesti kazensko preiskavo in kazenski pregon vseh odgovornih, vse do ministra zaradi kaznivega dejanja ogrožanja varnosti.
Nemo, misliš, da bodo ljudje zdaj kaj bolje sortirali smeti, ko je odletel Kahel?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #142 : sreda, 03.02.2010 : 09:39:55 »

Okej, najboljše, da nihče ne odgovarja. Samo pol naj tudi posledic ne bo.
Logiran

BUBIKAMB
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #143 : sreda, 03.02.2010 : 09:41:29 »

Tole je hudo dober point, s katerim se v celoti strinjam. Je pa drugo vprašanje, kako to umestiti v vse, kar zdaj sledi.

Preden bi se kdo s kom skregal okoli nevarnih pasem,psov ali lastnikov, bi bilo hudo dobro, če bi kdo odgovarjal za to, kar so ti trije psi (ali pa morda le en sam) včeraj naredili. Z obilno podporo VURS-a, ki je služba, ki "skrbi" za zaščito zdravja ljudi in živali.

Jaz se tudi strinjam s tem, da genetika ni zanemarljiva.
Eni so taki, drugi drugačni, tudi pri ljudeh je enako. Važno je, da lastnik psa to ve in si to prizna, da je npr. njegov kuža ali psička agresivna do drugih psov ali pa celo ljudi. Skratka vzgoja je pomembna, še bolj pomembo pa je, da lastnik ve in se ozavesti o svojem psu. Ne glede na velikost in pasmo ali nepasmo psa. Seveda so posledice pri večjih kužkih bolj grozne kakor pri malih.
Butasto pri vseh teh kužkih je to, da je njihova lastnica bila "poznavalka" pasme. To daje zelo veliko packo na vse vzreditelje, ki tako častijo svoje pasme. Pri vsem tem sploh ne razumem, kako lahko v opisu dotične pasme piše vse kar se je s psi dejansko dogajalo, sama pa tega ni prepoznala.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #144 : sreda, 03.02.2010 : 09:48:50 »

Kot je za 24ur Zvečer dejala Vida Čadonič Špelič, direktorica Veterinarske uprave RS (Vurs), je pred njihovim prihodom en pes že podlegel strelom, ostala dva pa so usmrtili, odpeljala pa jih je veterinarsko-higienska služba. Takojšnjo usmrtitev psov je odredil dežurni veterinar, še pred tem so jih uspavali.
Vir: http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-z-oraznove-ulice-ubila-lastnika-158683

Približno toliko je pa povedala tudi včeraj zvečer za (zdi se mi ) Odmeve.
Hja, saj če bi povedala kaj več kot to, bi lahko sama sebe v drek potunkala, ker tukaj pa ne more rečt, da so naredili prav vse, da do tragedije takih razsežnosti ne bi prišlo.
Suhoparna in v podtonu arogantna izjava, ki samo povzame dejstvo. Upam, da ne more spat in jo fejst premetava vest. Če je ne, pol pa ne morem kaj rečt. Kot tudi vseh ostalih vpletenih. Ministri so za manj kot je izgubljeno človeško življenje že ponujali odstop, ona pa samo pove, kot da gre za ogromen dosežek to, da so pse uspavali in na koncu se bodo še po prsih trkali, kako hitro so odreagirali.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #145 : sreda, 03.02.2010 : 09:56:11 »

Ne, take smrti si res ne zasluži nihče.

Nihče si tudi ne zasluži da ga, nič hudega slutečega, na ulici napadejo in poškodujejo psi neodgovornih lastnikov.

Ta smrt, čeprav grozljiva in kruta, bo mogoče dala kaj misliti tistim, ki bi radi imeli neobvladljivega psa/pse le zaradi prestiža.

Ali pa tudi ne. Ker prav miselnost "meni se kaj tazga že ne more zgoditi" je pripeljala do včerajšnjih dogodkov.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #146 : sreda, 03.02.2010 : 10:39:21 »

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano bo danes predvidoma sklicalo novinarsko konferenco, na kateri naj bi se odzvalo na torkov napad psov s smrtnim izidom.

Vir: http://www.vecer.com/clanekslo2010020305509238
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #147 : sreda, 03.02.2010 : 10:41:35 »

Se mi je zdelo, da se bo tako končalo, ko so vrnili pse lastniku. Samo vprašanje časa je bilo, ker je dopustil, da so mu zrasli čez glavo. Se strinjam z Vidicom, ki je rekel, da se psa še da prevzgojit, ampak človeka pa ne. In ti psi so bili dani nazaj h istemu človeku.  Sad

Moje mnenje je, da bi morali podobno kot za vozniško dovoljenje, imeti tudi dovoljenje za psa.

Tako kot so popisali nepremičnine, bi morali popisati vse pse, jih ob tem čipirati in vzpostaviti nadzor nad njihovo prodajo in prepoved oglaševanja prodaje psov drugje kot prek Kinološke zveze. Potem pa uvesti za vse bodoče lastnike obvezen tečaj odgovornega skrbništva in pravilnega ravnanja s psom. Po nakupu pa še en tečaj obveznega šolanja psov. Psa po mojem ne bi smel dobiti vsak, sploh pa ne tak, ki ga ni pripravljen šolati in se z njim ukvarjati.

Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #148 : sreda, 03.02.2010 : 10:45:41 »

Pa če že ljudje pravijo, da si je lastnik sam kriv (res, prav čakam da kdo pride do zaključka da je bil ubistvu samomorilen in si je želel umret tako grozljive smrti - mogoče je pa kdo že. Ne vem, ker ne berem komentarjev na raznih spletnih izdajah) - kako to, da tisti, ki so delali s psi in lastnikom niso opazili, da jim ni kos? Pa tudi če je kljub opozorilom rinil z glavo skozi zid (ja, žal - ''meni se kaj takega že ne more zgoditi'' je veliko prepogosto uporabljen) bi morali opazit, da jim ni kos in mu ne ugoditi, zaradi njegovega lastnega življenja in življenja drugih.

Psi so po uboju lastnika ogrožali tudi policiste in reševalce (so si sami krivi ker imajo tak šiht, ane? Danes v Delu piše da je po drugem streljanju tudi eden od policistov poiskal pomoč pri reševalcih, domnevno zaradi ugriza na roki), dva psa sta po poročanju Dela ob prihodu policistov, ki so enega takoj ustrelili, zatekla v kočo. Kaj če bi ušla na ulico? Bila sta verjetno do konca zagitirana (napad, streljanje, skrivanje,...) in bi lahko napadla še kakšnega mimoidočega. Bi si bil tudi ta sam kriv, ker je pa ja znano da so za to ograjo nevrni psi in da obstaja možnost, da uidejo?
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #149 : sreda, 03.02.2010 : 10:52:24 »

Moje mnenje je, da bi morali podobno kot za vozniško dovoljenje, imeti tudi dovoljenje za psa.

Saj se strinjam, samo kako bi kaj takega sploh lahko dejansko izvedli? Avto po moje težje dobiš "na črno" kot pa psa. In avti nimajo mladih. Ne me narobe razumeti, to ni kritika Penny. Samo razmišljam.

So me pa vaše reakcije kar malo prestrašile. Sploh nisem pomislila, da je možna taka panika "ne-pasjeljubcev"  v naslednjih dneh/tednih/mesecih...
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines