mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 17:00:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 630750 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #210 : sreda, 03.02.2010 : 18:57:58 »

http://www.facebook.com/notes/zmago-jelincic-plemeniti/poslansko-vprasanje-v-zvezi-s-prepovedjo-vzreje-in-lastnistva-borilnih-in-nevarn/277457211523

  butnglavc
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #211 : sreda, 03.02.2010 : 19:01:03 »

Pa saj to ni res Sad ne vem, kolikor se ljudi pozanimajo ampak bulmastifi so dejansko prijazni psi. Vsak pes pa potrebuje normalnega lastnika, da je lahko normalen. Nevarne pasme pa kaj še.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #212 : sreda, 03.02.2010 : 19:09:14 »

tudi jaz sem nagnjena k takim fenomenološkim razmislekom. ampak mene vleče bolj v to smer:

kako grozljivo je zanj šele moralo biti, da je zadnja leta (skoraj 3, če sem prav štela) živel v neprestanem spominjanju, da so njegovi psi nekoga hoteli ubiti, da sta z lastnico stala zraven in naredila NIČ, da bi človeku pomagala in da je preživel zaradi enega soseda, ki je s palico tepel pse ter policistov, ki so priskočili na pomoč. sosed je dva psa nato že vlekel za ovratnice stran, lastnika pa sta še vedno samo STALA ZRAVEN. bi laično rekla, da je trajalo vsaj 15 minut od takrat, ko je nekdo poklical policijo do takrat, da do prišli in človeka z raztrganinami, ki so mu kasneje povzročile težave z ledvicami in jetri, dokončno spravili izpod tropa psov.

kakšna sreča, da se trop ni obrnil proti sosedu, ko jih je mlatil, da so se en po en obračali proti njemu... da so bili fokusirani le na en cilj... lahko bi bila tragedija bistveno večja.

mislim, da je njegovo umiranje moralo biti odrešitev od neprestanega vrtenja tega filma...
mislim, da je moral imeti privide kapljanja krvi, renčanja, škljocanja čeljusti svojih psov, ko jih je hranil, božal, jim metal palce, karkoli je že počel z njimi na tistem varovanem vrtu, s po enim naenkrat...


in mislim, imajo privide krvi sedaj tudi mnogi drugi...

in upam, da bodo odgovarjali.
Absolutno. Močno upam, da se mu ni vrtel samo film lastna groze, ampak tudi tisti film s slabo vestjo. In da se vrti tudi odgovornim, ki so to dopustili. In še vedno naivno čakam, da bo šefica VURSA podala odstopno izjavo. Ker pa sem že davno snela roza špegle se pa vseeno bojim, da zelo velja stara ljudska modrost - kdor čaka, se načaka.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #213 : sreda, 03.02.2010 : 19:23:13 »

Mnogi komentarji pod vsemogočimi članki (že pred tem napadom) govorijo o nevarnih pasmah in kako jih je potrebno prepovedati (ljudje niti ne razmišljajo toliko v smer šolanja). Ampak kaj se s tem pravzaprav reši? A potem je recimo argentinska doga nevarna in prepovedana, mladič argentinske doge in mešanca z argentinsko je pa OK, ker pač nima rodovnika?




Ne iščem odgovora samo zgražam se nad nekaj pred katkim prebranimi izjavami...

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #214 : sreda, 03.02.2010 : 19:55:03 »

Houdini, Jelinčič govori tudi o križancih.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #215 : sreda, 03.02.2010 : 20:00:06 »

Hmmm ... sessa, kdo bo strokovnjak, ki bo na terenu povedal, kateri pes je krizanec z neko pasmo in kateri ne?
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #216 : sreda, 03.02.2010 : 20:13:19 »

No  , kar je on povedal seveda ne pomeni, da se strinjam z njim ali karkoli Smiley
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #217 : sreda, 03.02.2010 : 20:16:02 »

Mislim, da je naš foter še najbolj nazorno povedal.

Če bi se vsi sedanji zakoni dosledno upoštevali, izvajali in veljali za VSE, nebi bilo nikjer nobenega problema!

(Pa ne samo pri 'pasji' tematiki ampak tudi pri vseh ostalih politično/gospodarskih/... zadevah.)
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #218 : sreda, 03.02.2010 : 20:59:45 »

Zakon o zasciti zivali, 5. clen, 23. odstavek: Nevaren pes je pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival.

uh, sem ''rahlo'' v zaostanku z zakonodajo...

torej je moj prejšnji odgovor @marko006 brezpredmeten, vzamem nazaj glede grizenja.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #219 : sreda, 03.02.2010 : 21:15:39 »

ammm...
v dveh dneh sem se uspel pretolči čez  vseh 15 strani postov preden kaj napišem. Sedaj se pa zgolj sprašujem o čem za boga se menite.
Huda dilema.

Sam vidim zadevo takole. Če imaš veze in jih naprosiš  za pomoč, veze to naredijo. Če imaš boljše veze samo omeniš težavo in se zgodi tiha korupcija- torej pomoč pride sama od sebe. Tu je bila na več koncih mešanica obojega. Pride šef v službo in omeni da ima njegov dohtar pizdarijo ker so psi njegove ljubice zgrizli enega. Celoten oddelek pomaga šefu olajšat bolečino ker je njegov dohtar ali pa iz firme sosednji šef ki imaa tega dohtarja (prijatelj, brat, sosed, mama, prodajalka v trgovini, frizer....izberite ustrezno osebo) v težavah s katerimi se bo ubadal prav ta oddelek.

Potem lepo naredijo komisijo iz vsaj dveh kao strokovnjakov. Za pse je to sodnica za zunanjost in veterinar (veterinarji so za pse itak strokovnjaki po defolti. Tako kot so sodniki za zunanjost super avtoritete generalno- samo še to nam manjka da bo modni kritik imel pojma o šivanju al pa mizar o sečnji dreves. Sem prepričan da ko se  podre neko drevo namesto gozdarja dajo v komisijo dizajnerja pohištva in cvetličarja. sej oba delata z lesom ane?)

In kar me je danes zmotilo na 24ur. Imamo bojda tudi edino pooblaščenko za prevzgojo nevarnih psov al kako je že naziv. Madona, pa sej če ne bi vedel kdo to je bi bil še tiho. Amak na rit  sem padel ker to je pa še en pljunek državnih organov v lastno faco. Še dobro da doslej ni obrvnavala nobenega primera.
Za posrat vse skupaj, za posrat....ciničen smeh....Me prav zanima od kod ima ves ta folk jajca da se javijo na razpis ali da sprejmejo zadolžitev brez enega resnega poglobljenega razmisleka o mejah lastne nesposobnosti. To me res zanima.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #220 : sreda, 03.02.2010 : 21:32:07 »

Mene pa nekaj zanima oz.mi ne da miru - kaj je hajdinjak počel tam? S katero šolo je on prevzgajal pse? Ali ni res, da on sploh nima šole? Naj me kdo popravi prosim...
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #221 : sreda, 03.02.2010 : 21:35:57 »

Me prav zanima od kod ima ves ta folk jajca da se javijo na razpis ali da sprejmejo zadolžitev brez enega resnega poglobljenega razmisleka o mejah lastne nesposobnosti. To me res zanima.

Alo, Alti, prebral si 15 strani, ampak ti je ušlo: Birokratska mentalitetaje bila zakoličena že v prajuhi. Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #222 : sreda, 03.02.2010 : 21:39:07 »

Ja Nik sej zato sem pred leti zapustil državno upravo. Nikakor nisem mogel dojeti logike delovanja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #223 : sreda, 03.02.2010 : 21:41:12 »

Pogodbo za prevzgojo je imel direktor šole in zavetišča za živali ***** Dušan Hajdinjak. Maja 2006 po napadu v Ljubljani ga je pokojni Baričevič prosil, če bi prevzel prevzgojo psov. Pri njem doma je ugotovil, da so bulmastifi slabo socializirani, z močnim tropskim nagonom. Na podlagi ocene je izdelal program šolanja in ga poslal na sodišče in Vurs. Atlas in Joy, ki sta napadla, sta bila takrat pod pristojnostjo sodišča, Atos, ki naj ne bi sodeloval pri napadu, pa pod pristojnostjo Vursa.
Vir: http://24ur.com/novice/crna-kronika/video-psi-so-bili-tempirana-bomba.html

Na linku pise se vec ...
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #224 : sreda, 03.02.2010 : 21:48:01 »

Ja to sem si prebrala ampak, če se prav spomnim, sem nekaj časa nazaj na Preverjenem slišala, da nima papirjev za šolo. Zanima me ali to drži in če kdo ve kaj več o tem oz.kjer se bi dalo to točno izvedeti?
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines