mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:08:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624473 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #225 : sreda, 03.02.2010 : 21:59:55 »

jadranka; mislim, da na KZS-ju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #226 : sreda, 03.02.2010 : 22:02:05 »

Ja, tip ni pod KZS, vendar v zakonu ni predviden KZS kot glavni na vasi pri prevzgoji problematicnih psov Smiley
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #227 : sreda, 03.02.2010 : 22:02:37 »

Na sosednjem forumu sem prebrala, da naj bi Vidic na radiu izjavil, da je na sprehod peljati več kot 2 psa neodgovorno. Torej en lastnik, en pes. Sam pa naj bi svoje pse, tudi po tri na enkrat sprehajal.

No, saj ne da se strinjam z njegovo izjavo, ker sama dnevno sprehajam dva psa naenkrat.
Ampak mi je vseeno malce komicno, ker mu ocitate, da pelje na sprehod po tri pse naenkrat, sploh ce ves, da je eden srednji pudelj, drugi chihuahua, tretji pa je bila umirjena stara gospa od nemske ovcarke.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #228 : sreda, 03.02.2010 : 22:03:21 »

Na strani zavetišča ..., gospoda Hajdinjaka je 1 leto stara psička pasme  pittbull, ki jo opisuje kot "primerno za čuvaja".
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #229 : sreda, 03.02.2010 : 22:18:03 »

Ampak mi je vseeno malce komicno, ker mu ocitate, da pelje na sprehod po tri pse naenkrat, sploh ce ves, da je eden srednji pudelj, drugi chihuahua, tretji pa je bila umirjena stara gospa od nemske ovcarke.
'več kot 2 psa neodgovorno' - in on pelje tri? Glede na citat pasma nima veze - pes je pes pa če ma pol kile ali pa 70 kil.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #230 : sreda, 03.02.2010 : 22:20:09 »

V bistvu mislim, da gre za pritlikavega pudlja.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #231 : sreda, 03.02.2010 : 22:26:53 »

Psi naj bi ziveli pri lastniku, ampak loceno in do napada naj bi to lastnik uposteval.  Huh na prevzgoji napadel en se instruktorico. In ko so ponovili sceno iz napada iz leta 2006 s kombijem, da bi videli, kako se bodo obnasali skupaj, so napadli spet, le da so bili za ograjo in ni bilo zrtev. In po vsem tem, so sli nazaj.  butnglavc  
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #232 : sreda, 03.02.2010 : 22:29:43 »

Zakaj pa niso Vide privlekli zraven?  Angry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #233 : sreda, 03.02.2010 : 23:46:23 »

No, saj ne da se strinjam z njegovo izjavo, ker sama dnevno sprehajam dva psa naenkrat.
Ampak mi je vseeno malce komicno, ker mu ocitate, da pelje na sprehod po tri pse naenkrat, sploh ce ves, da je eden srednji pudelj, drugi chihuahua, tretji pa je bila umirjena stara gospa od nemske ovcarke.
Kaj ima on doma, jaz ne vem. Kot pravim, sem kaj je izjavil, prebrala na sosednjem forumu. Sicer pa nima veze, če je to res rekel, je tudi sam med njimi.

Se pa sprašujem, je Jelinčič kaj preveril kako se prepoved "nevarnih" pasem obnese v drugih državah? Ve, koliko ta bedastoča stane državo?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #234 : četrtek, 04.02.2010 : 00:10:00 »

Upam, da razumete angleško, saj je na tem linku dobro razloženo kaj je BSL (breed specific legislation) oziroma prepoved določenih pasem po domače Wink Kaj je in zakaj ne prinese pričakovanih rezultatov, kaj so alternative prepovedi in kako naj se mi, kot odgovorni lastniki obnašamo.

http://www.everycreaturecounts.org/bsl.html
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #235 : četrtek, 04.02.2010 : 06:30:28 »

Kako tipično za naše državljane. Še en lov na čarovnice. Žrtve so lahko le naši psi in pa mi, lastniki psov.
Dogodek je zelo tragičen. Tudi zato, ker so poginile tri živali, ki bi v rokah pravih lastnikov izživele svoj čas na tem svetu na miroljuben način, kot večina psov.
Lastnik je v svoji ljubezni do svojih psov očitno precenil svoje sposobnosti in zato drago plačal s svojim življenjem.
Osebno menim, da nobena nova zakonodaja, pa naj bo to iz VURS-a ali pa direktno od vlade, ne bi preprečila tega dogodka. Dokler nimamo organov, ki bi uspešno uveljavljali že sprejeto zakonodajo, nobena zakonodaja ne bo pomagala.
Predvsem pa na področju lastništva psov manjka zdravega razuma. Na TV sem videla pozive, da bi vsi psi nosili nagobčnike in podobno. Lepo vas prosim! Ampak to je le posledica že omenjenega lova na čarovnice, ki se ga vzpodbuja tudi na tem forumu.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #236 : četrtek, 04.02.2010 : 06:40:04 »

Alenka Černe: Odgovor na članek Minister Milan Pogačnik se z bulmastifi vse bolj zapleta

Kot se je sedaj razkrilo, so ti "strokovnjaki" zelo dobro vedeli, da Baričevič ne obvlada svojih psov, da je pa tudi svojeglav; tako da je taka odločitev katastrofalno napačna in skrajno neodgovorna. Bo mogoče kdo sedaj od teh "strokovnjakov" odstopil?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #237 : četrtek, 04.02.2010 : 07:05:06 »

"Nato lastnika proti Vursu in ministrstvu sprožita upravni spor in istočasno zahtevata odlog usmrtitve. Upravno sodišče jima ugodi, odločitev potrdi tudi vrhovno sodišče. 10. marca 2008 upravno sodišče v celoti odpravi odločbo Vursa, s katero je bila odrejena usmrtitev in zadevo vrne Vursu v ponovni postopek. "

Vir citata:  http://24ur.com/novice/crna-kronika/bulmastifi-z-nasilno-preteklostjo.html


Naj bi kmetijski minister včeraj na radiu v novicah ob 19-ih povedal, da je Baričevič uporabil vsa pravna sredstva za to, da se mu pse vrne.

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #238 : četrtek, 04.02.2010 : 07:37:05 »

Mislim, da prvo kar bi morali tu premeniti je, da se nad takimi odločitvami VURS-a o usmrtitvah lastnik ne more pritožiti. Vsaj v takih primerih ne. Ne vem nekje sem slišala ali prebrala, da je Senica sam izbral komisijo?

In kja zdej bomo videvali čivave z nagobčniki??

Pa še nekaj bi vprašala, če mi kdo zna odgovoriti. Nanaša se na tista druga dva psa. Res sta poklala ogromno živali, to se strinjam. Zdaj sta v registru označena kot nevarna. Recimo moja huskyca, če bi imela možnost, bi jih isto poklala (pridno delamo vsak dan, da nima šans, ampak vseeno). Tako kot vsak drug husky. Kje je meja, da se nekega psa označi za nevarnega? Ker husky do človeka nima killer nagona, ki pa ga do določenih živali žal ima (muce, krti, miši, zajcu, srnje). In vsi lastniki huskyja smo že kdaj pokopali muco, ki je nesrečno končala v pesjaku našega psa.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #239 : četrtek, 04.02.2010 : 07:43:54 »

Na Radiu hit je zdajle vroča tema tole in bodo klici poslušalcev
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines