mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:39:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624268 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #240 : četrtek, 04.02.2010 : 08:00:18 »

Citat
In vsi lastniki huskyja smo že kdaj pokopali muco, ki je nesrečno končala v pesjaku našega psa.

Naš na srečo pusti vse pri miru, razen nepoznanih kokoši. In se je tudi nam zgodilo, ko je sosedova kura zatavala k nam, ali pa ko smo mi nabavili nove, da jih je nekaj spravil na oni svet, dokler se jih ni navadil.
Kar se pa ljudi, psov in ostalih živali tiče je pa pravi nežni srček. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #241 : četrtek, 04.02.2010 : 08:07:34 »

Na Radiu hit je zdajle vroča tema tole in bodo klici poslušalcev
Ja in eden od moderatorjev se vroče zavzema za to, da so nekatere pasme nevarne, eden pa, da so nevarni lastniki, ne psi.
Kar se pa tiče sprehajanja večih psov naenkrat - kot na vseh življenskih področjih, je tudi tukaj potrebna zdrava mera razuma. Tri ˝čivave˝ ali tri ogromna podivjana 70 kilska teleta so BISTVENA razlika, ne glede na to, kaj je nekdo izjavil da je, ali ni odgovorno. Kar povprek govorit, da treh se pa ne sme, je pomoje brezpredmetno. Ene se da, enih pa ne.
Pomoje jih lahko sprehajaš več, če jih obvladaš, ne pa, če samo misliš, da jih obvladaš. Torej, če lahko imaš doma do 5 živali (psov) iste vrste in lahko pelješ največ dva naenkrat ven, to pomeni, da jih boš moral peljati ven 9x na dan, da boš lahko 3x na dan sprehodil vsakega. To je pa NO GO! Kako lahko potem mama pelje na sprehod 5 svojih otrok, ko je vedno možnost, da kdo naredi kakšno štalo, skoči na cesto, karkoli, pa še na štriku jih nima Roll Eyes Tongue
Še vedno čakam izjavo direktorice VURSA in pa ostalih veleumov, ki so psa vrnili nazaj.
Kje so vsi? Sliši se samo ministra od vseh vpletenih v tole grozoto, ostali so tiho kot riti.
Še minister bi bil, če ne bi javnost s prstom pobezala vanj.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #242 : četrtek, 04.02.2010 : 08:10:54 »

No mene pa nekaj drugega zanima s tem primerom Smiley

Včeraj pri poročilih sem gledala, unega Megliča( glede na to ,da jih je on direktno fasal, je bil še kar " spodoben" in skuliran govornik) in pa uno inštruktorico.
Evo zdej pa mene nekaj zanima... naj bi bila iz Meli- ja( Hajdinjakovega)....
Prvo kot prvo je tudi meni prišlo na ušesa , da tale Hajdinjak ni ravno nekako usposobljen za šolanje....( tako kot je že Jadranka spraševala)
Drugo;
Če si ti inštruktor za prevzgojo nevarnih psov.... a ni to riziko poklica , da te lahko kakšen pes tudi obgrize?
Mislim čisto tako? Torej ni poskrbela za varnost pri delu Roll Eyes
Kaj sedaj napihuje, da so jo obgrizli psi in kolk  je šivov dobila in jadi po TV?Huh?.
In kdo sploh je ta veleusposobljena " inštruktorica" za nevarne pse? A je kdo že slišal zanjo?

Če mene udari profil po butici medtem, ko ga režem in mi prebije čelo ... komu se lahko žalim? Izdelovalcu profila? Huh
Ali sama sebi ker nisem  bila pazljiva pri delu...oz.  nisem uporabljala primerne  zaščite?
In če si ti nek inštruktor ...toliko usposobljen za prevzgojo.... potem moraš biti tudi toliko usposobljen, da lahko predvidiš kaj se ti lahko zgodi. Predvsem pa če so to zgodi- nisi ravno toliko usposobljen? ali pa si vsaj tiho.... zavoljo svoje " strokovnosti" Roll Eyes
In če so njo pogrizli, zakaj potem so dali strokovno oceno , da so psi prevzgojeni Huh
Meni tukaj nekaj ne gre skup!

Sem dobila en tak občutek, da  niti ni bilo tolk vse na tem , kako se psov ni dalo prevzgojiti, kot to kdo ji bo sedaj dal primerno odškodnino.....  oz. a se je pipca sedaj zaprla???

Mi je žal za tega človeka ,da se mu je to zgodilo, resnično!..... ampak skozi vse izjave pa dobivam občutek, da je bil glede te zadeve  obkrožen predvsem z lešinarji, ki so zavohali njegov denar, ne pa z nekimi strokovnjaki , ki bi bili tam zato da pomagajo?

Pa ne vem ali imam samo jaz tak občutek?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #243 : četrtek, 04.02.2010 : 08:26:23 »

damayanti... ravno to sem se jaz včeraj spraševala, zakaj je ta inštruktorca bila kao "presenečena", da so jo pogrizli. Kaj pa je mislila s kakšnimi psi ima opravka? Undecided
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #244 : četrtek, 04.02.2010 : 08:29:25 »

Če se ne motim inštruktorica pravi, da ji Hajdinjak ni povedal, da so tako nevarni.

Danes v Delu tudi o Čadonič-Špeličevi. Pravi, da ni posegala v postopek, da je samo ''opozorila na 293. člen''. Piše tudi ''Osebna mnenja inšpektorjev se velikokrat razlikujejo od veljavne zakonodaje, vendar je inšpektor dolžan odločati po zakonu'' - spet tule govori to, v drugih postopkih pa tega ne upoštevajo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #245 : četrtek, 04.02.2010 : 08:42:41 »

Če se ne motim inštruktorica pravi, da ji Hajdinjak ni povedal, da so tako nevarni.


Ja boga reva no Roll Eyes.... res ni mogla vedet, na ves pomp ki je bil v medijih okoli teh  psov Lips Sealed
Pa tudi če res ne bi nikjer tega zasledila, prebrala ... videla.... Roll Eyes
Če delaš z rizično "stvarjo" potem se te "stvari" lotiš z maksimalno previdnostjo in varnostnimi ukrepi ... al kako?

Samo stopnjujem občutek, da je bilo resnično vse zaradi " cekinčkov".
Me zanima koliko je ta nesrečnik zmetal denarja za vse to.... pa za to ,da je uspel na sodišču doseči , da mu niso usmrtili teh psov?
Me prav zanima koliko je moral koga podmazat...od prvega do zadnjega.

Očitno so se vsi zavedali kako rad ima te pse...predvsem so se pa zavedali , da ima človek denar....in v tem našli molzno kravo. Angry
Res se mi ta občutek zgolj stopnjuje...in mi grejo počasi določeni akterji v tej zadevi močno na kozlanje. In glede na zaključek zgodbe imajo ksiht še jadit in brihtat, ter se izpostavljat.
Upam pa da bo tudi širša javnost izvedela nekega dne te številke- in komu so bile vse namenjene Angry  In koliko so dejansko naredili za to da bi se ta dogodek preprečil.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #246 : četrtek, 04.02.2010 : 08:45:13 »

damayanti... ravno to sem se jaz včeraj spraševala, zakaj je ta inštruktorca bila kao "presenečena", da so jo pogrizli. Kaj pa je mislila s kakšnimi psi ima opravka? Undecided
Kako je lahko bila presenečena nad obnašanjem psov Shocked. Saj je bila ona tam, da jih oceni, ane? Undecided
In so prišli do je zato, ker so čisto odpuljeni, ne zato, ker so totalne zmazane face, ane?

Ja tisto o lešinarjih se pa strinjam. Je pa tako, da isti tiči vkup letajo in ni čudno, da so frendi naredili uslugo enemu od svojih Angry.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #247 : četrtek, 04.02.2010 : 08:47:27 »

Ma zdaj so tole bogo inštruktorico ven izbrskali....
Kje so pa tisti, ki so se odločili, da bodo vse priredili tako, da bo dobil pse nazaj? Tisti so tiho kot riti. Ona je bila pomoje zadnji člen v prehranjevalni verigi. Glavni katerji so tisti med njo in ministrom. Njih ni pa nikjer.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #248 : četrtek, 04.02.2010 : 08:53:27 »

Glede tele inštruktorice: ne vem zakaj bi ji moral Hajdinjak povedati kako nevarni ali nenevarni so, saj je vendar morala vedeti s katerimi psi ima opravka in kaj so storili Megliču! Torej sigurno z nevarnimi.
Glede lastnika: bil je zdravnik, ni bilo čakalne vrste pri njemu in usluge se vračajo.
Glede Jelinčiča: upam, da ga ne bodo resno jemali kot tolikokrat do zdaj Smiley
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #249 : četrtek, 04.02.2010 : 08:55:17 »

Glede lastnika: bil je zdravnik, ni bilo čakalne vrste pri njemu in usluge se vračajo.
Točno tako! Tu ni bilo potrebe po nobenih 'cekinčkih'  pevka
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #250 : četrtek, 04.02.2010 : 09:02:14 »

Če je malo razuma in odgovornosti v vladi, bo kmetijski minister padel.
In to je najmanj kar se mora zgoditi.

Bojim se da se bo direktorica Vursa ponovno izmuznila in ostala v fotelji.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #251 : četrtek, 04.02.2010 : 09:05:18 »

Bojim se da se bo direktorica Vursa ponovno izmuznila in ostala v fotelji.

Ja, je prenizko za politične igre/spletke in previsoko, da bi iz nje delali primer (to delajo na manjših uradnikih, ki se jih lahko po hitri poti znebijo in zamenjajo).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #252 : četrtek, 04.02.2010 : 09:11:09 »

Glede lastnika: bil je zdravnik, ni bilo čakalne vrste pri njemu in usluge se vračajo.

... ne  samo zdravnik - eden izmed boljših diagnostikov v SLO Wink .... solastnik diagnostičnega centra  Barsos....ki mislim ,da se je omenjal tudi takrat pri vložku/ nakupu Rimskih toplic Wink
Sem bila enkrat v Barsos-u na pregledu.... samoplačniško- nobene čakalne vrste Wink

Vem pa, da  mi je prišlo enkrat na  ušesa ( ...od enega posl partnerja/ .... ), kako naj bi kupil... neko veliko posest ograjeno... prav zaradi teh psov in kako naj bi urejal da vse ok za pse in zanj in za okolico....skratka ...in še marsikaj( sem že pozabila- ušlo iz glave)
 Uglavnem .....Veliko je vložil v te svoje ljubljenčke in verjetno mu za njihovo dobro ni bilo žal niti centa......

In eni so to zavohali...
Naj še to pride na plan.... ker mislim , da niso tisti ,ki so zavohali ravno zgolj  pri "spodnji prehranjevalni verigi" ampak da sežejo veliko višje "v zgornje veje".
Močno si želim , da bi se to razvedelo.


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #253 : četrtek, 04.02.2010 : 09:20:56 »

Damayanti, tvoje pisanje se bere, kot da so ga izkoristili vplivni za to, da so imeli v dobrem usluge in da so dobili denar. Meni se zdi bolj, da je on izkoristil druge in za to ponudil svoje usluge in denar in to brez slabe vesti, samo da bi dosegel svoje.
Ko bi bilo treba revežu, ki so ga psi zgrizli plačati odškodnino, mu ni bilo težko najeti in plačati Senice. Zakaj denarja raje ni dal unemu pogrizenemu revežu, če je tako razumen in odgovoren. Meni se zdi bolj aroganten kot kaj drugega.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #254 : četrtek, 04.02.2010 : 09:40:50 »

Glede inštruktorjev in tega, kako niso vedeli, da so ti psi tako nevarni...

Ne bom se spuščala v to, da so bili očitno vpleteni "inštruktorji" brez opravljenih licenc (Hajdinjak et al.), končno odločbo pa je med drugim podpisal pasji sodnik za športne discipline. Večinoma inštruktorji na svojih tečajih nimajo opravka z mastifi, še zlasti tisti ne, ki delujejo na področju pasjih športov. Delajo s športnimi, delovnimi pasmami, ki so po odzivih in obnašanju popolnoma drugačne. Mastif je tiho, je miren, ima visok prag tolerance, venomer pa opazuje in si vse zapomni. Ko se njemu zazdi, da je trenutek pravi oziroma da ima zvrhano mero, bo v trenutku šel v akcijo, brez opozorila, brez izrazitih vnaprejšnjih znakov razdraženosti.

Kot vem so prej sodelovali kinologi in behaviouristi, ki so močno odsvetovali vrnitev psov, ki so upoštevali vse te značilnosti in se niso slepili glede delovanja pasjega krdela oziroma možnosti prevzgoje. Ker njihovo mnenje ni bilo po godu lastnikov, njihovih odvetnikov in prijateljev na vplivnih položajih, ga niso upoštevali in pojavili so se drugi "strokovnjaki". Zelo priročno...
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines