mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:20:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624527 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #345 : četrtek, 04.02.2010 : 15:45:14 »

Na 24ur.com je podatek, da se 80% od malo manj kot 7000 ljudi strinja s sprejetjem novega zakona o lastništvu "nevarnih" pasem  butnglavc jezen Pa kaj je ljudem, so res tako zelo slabo osveščeni?!  bruham
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #346 : četrtek, 04.02.2010 : 15:47:38 »

Strinjam se s polzek. Izvirni greh se ze nekaj let sploh ne odpre kot problem. Nikjer. Ne v medijih, ne v politiki, najmanj na VURS. Oznaciti pse in izvajati zakonodajo od prve do zadnje tocke. Za oboje je v celoti odgovoren VURS.

Jean, super Smiley
Se bolj super bi morda bilo, da se agilitasi zberete na kup. Trenutno je tezko s kaksnimi konkretnimi organiziranimi odzivi na pripravljanje zakonodaje, ker je se nihce ni "na plano stresel". Zato pa pravim, da bi bilo super dobiti "predloge", ki verjetno ze kje krozijo okrog. KZS ze kar precej casa pripravlja (ze pri prejsnji spremembi zakona so poskusali, ce se ne motim) svoje, na spregled pa ni nikjer nicesar. Vsaj jaz nimam in ne najdem. Ce lahko kdo do teh materialov pride? Morda lahko kot clani zveze zahtevate, oz. zahtevate kaksna pojasnila, kaj pripravljajo in kam "vas peljejo".
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #347 : četrtek, 04.02.2010 : 15:47:57 »

Ve morda kdo, koliksno stevilo velikih psov na gospodinjstvo misli uvesti v spremenjen Zakon o veterinarskih merilih skladnosti sedanji minister? Obljublja veliko manjse stevilo od sedaj dovoljenih 5. To se vam ne zdi problem? Ce boste morda lahko imeli samo enega psa, ce bo le ta vecji od xy cm ali tezji od xy kg? Kam boste z ostalimi, ki ta trenutek zivijo z vami?
Boste hodili okrog (tudi od stanovanja do avta in nazaj) s psom, ki bo imel nagobcnik? So sploh vasi psi vajeni nositi nagobcnik? Kako se boste lotili tega problema? Ali pa bi mu morda vsaj poskusili nasprotovati z lastno izjavo, poslano na kreatorje takih sprememb?
Se mnogo tega je, le prebrati in malo misliti je treba. O nas in o psih. O nasem bivanju tukaj in zdaj skupaj z nasimi psi. Zavedajte se, da bodo spremembe hitre in drasticne, ker so trenutno vsi pozabili celo na gospodarsko krizo in vse ostalo, ter se vrgli v spremembe "za zascito naroda". Ste poslali svoj oseben protest vsem kreatorjem vasega nadaljnjega zivljenja z vasim psom, ki jih najdete napisane nad ali pod izjavami o zahtevah po spremembah? Je ze kdo poskusil priti do tekstov, kjer so spremembe nacrtovane ...? Kaj drugega?
Ja, skrbi me in ja trudim se po svojih močeh Sad Priznam pa da sem "zelena" v teh temah in mi zmanjkuje idej Sad

Zakon in vse trapaste člene bodo sforsirali  po hitrem postopku in potem bomo lahko skupaj s svojimi psi lajali v luno. Sem za zakon, ki bi urejal odgovorno lastništvo in sem proti da se v njem omenjajo pasme, število psov ter ostale neumnosti!

Sprašujem se pa: pasji forumi bodo pregoreli od objav, nikjer drugje pa se naš glas ne sliši! Zakaj ne?

Ali res nismo sposobni spravit skupaj ene izjave za javnost in jo razposlat medijem, spletu, poslancem, zbirat elektronske podpise podpore?

Če so že naše institucije tiho, ali bomo tudi mi?

Jean, če si pripravljena napisat karkoli, tudi v angleščini, bom po svojih močeh (in upam, da ob pomoči še koga) poskrbela za prevod!

Samo dajmo premaknit stvari iz mrtve točke!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #348 : četrtek, 04.02.2010 : 15:50:28 »

zalarjeva, "slovenska javnost" je tisto, kar pise pod raznimi clanki na medijskih portalih kot komentarji, zato se ne cudi statisticnim izidom ob taksnih vprasanjih.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #349 : četrtek, 04.02.2010 : 15:55:45 »

hvala bogu da moje naslednje leglo bokserjev ne bo registrirano pri Kzs in bom veterinarju rekel da so mešanci med budogom in nekim kratkodlakim vaškim psom. rodovnike bodo imeli pa lastniki pod oznako "JAVNA TAJNA" sprintane na mojem printerju za 10 generacij glih tolko da se ve kaj imajo v bajti...
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #350 : četrtek, 04.02.2010 : 15:57:31 »

Ljudje ne ločijo (ali pa jim je vseeno) med nevarnimi psi in nevarnimi pasmami!

Hočejo zakon, ki jih bo obvaroval pred napadom psa, kaj pa v njem piše, pa ni važno!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #351 : četrtek, 04.02.2010 : 16:01:15 »

Na odmevih včeraj je bil minister direktno izzvan z vprašanjem, da že imamo zakonodajo, ki pa se ne izvaja - psi niso na povodcih, so neoznačeni.
Odgovor je bil da je v prvi vrsti odgovoren lastnik  Roll Eyes Nato je rekel samo še nekaj v stilu ''Ja, nekaj nadzora izvaja veterinarska inšpekcija, nekaj pa tudi drugi''. Škoda, da ga novinar ni še naprej bolj izzval - če se toliko izgovarjajo na zakone in predpise, na kaj se bodo izgovorili ob dejstvu, da mnogo teh istih zakonov ne upoštevajo oziroma ne izvajajo nadzora, pa so edini pristojni?

Se povsem strinjam s Polzkom.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #352 : četrtek, 04.02.2010 : 16:03:58 »

pri nas na vasi se noben ne boji spuščenih ketnarjev ki letajo okol. Ko pa mene srečajo znanci s  psom na povodcu me pa klub temu da so že neštetokrat slišali odgovor vprašajo če bo ugriznil. Včasih razmišlam čes se jih bodo manj bali če bi jim pustil prosto letat po javnih površinah, ker hej....če je na štriku kot zahteva zakon, je ziher narobe kaj z njim. kaj bo šele ko bom kot zadnja budala upošteval obvezen nagobčnik. Folk se me bo na 5000 metrov izogibal.....
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #353 : četrtek, 04.02.2010 : 16:11:16 »

Na 24ur.com je podatek, da se 80% od malo manj kot 7000 ljudi strinja s sprejetjem novega zakona o lastništvu "nevarnih" pasem  butnglavc jezen Pa kaj je ljudem, so res tako zelo slabo osveščeni?!  bruham

No, če so, pač sprejmamo to kot izziv, da aktivno delamo na področju ozobraževanju.

Kje je link do ankete? Je še aktivna? Da jo malo "popravljamo."
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #354 : četrtek, 04.02.2010 : 16:13:36 »

Jean, super Smiley
Se bolj super bi morda bilo, da se agilitasi zberete na kup.

Jana, sem pravkar nekaj objavila na agi forumu, že preden sem tole prebrala. Bomo videli, kakšen no odziv.

Med tem časom, ste kar naprej napisali...torej nazaj k branju. Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #355 : četrtek, 04.02.2010 : 16:15:49 »

če je na štriku kot zahteva zakon, je ziher narobe kaj z njim. kaj bo šele ko bom kot zadnja budala upošteval obvezen nagobčnik. Folk se me bo na 5000 metrov izogibal.....

Točno o tem razmišljam tudi jaz. Bullov se večina ljudi že tako boji, kakšna slika se jim prikaže pred očmi, ko zagledajo bulla z nagobčnikom, pa mislim, da ne rabim omenjati. Nevarni psi - nagobčnik definitivno (ampak naj se potem to res dosledno izvaja - saj že imamo to v zakonu), pri vseh ostalih pa bi s tem samo potencirali paniko ljudi.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #356 : četrtek, 04.02.2010 : 16:28:27 »

Nevarni psi - nagobčnik definitivno (ampak naj se potem to res dosledno izvaja - saj že imamo to v zakonu), pri vseh ostalih pa bi s tem samo potencirali paniko ljudi.
zanimivo je tudi to da gre intelektualni domet občinskih redarjev in policije zgolj na iskanje nekih kriminacev ki napačno parkirajo in pa kriminalcev ki vlamljajo. Občasno primejo tudi kakega morilca.
Kje so policaji ki hodijo po okolišu? Zadnje čase videvam samo še avto ki se malo okoli zapelje in gre naprej.
Naj jim dajo 2 mesca šnel kurza iz zakona o zaščiti živali . dva meseca  je verjetno dovolj da jih naučijo mandatne kazni za pse ki v urbanem okolju niso na povodcu.

sedaj je na udaru vurs....ja zaradi konkretnega primera je to prav. ampak terenski izvajalec pa ne more bit vet. inšpektor ker imajo polne roke dela z resnim  delom  na farmah pa drugod. policaji morajo zakone za male zadeve urejat. Pa jih ne. Raje vsake tolko iz ka<ke klopce preženejo par mulcev s flašo al pa grejo radar trenirat na odmaknjeno vaško pot.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #357 : četrtek, 04.02.2010 : 16:35:53 »

No, &#232;e so, pa&#232; sprejmamo to kot izziv, da aktivno delamo na podro&#232;ju ozobraževanju.

Kje je link do ankete? Je še aktivna? Da jo malo "popravljamo."
Anketa je na strani 24ur.com na desni strani pod vremenom Wink Jaz sem jo že malo popravila, seveda z odgovorom NE! Smiley
Je pa spet nov članek o napadih psov na 24ur.com in sicer statistike: http://24ur.com/novice/crna-kronika/krdelo-razjarjenih-psov-napadlo-tri-otroke.html
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #358 : četrtek, 04.02.2010 : 16:47:44 »

hvala bogu da moje naslednje leglo bokserjev ne bo registrirano pri Kzs in bom veterinarju rekel da so mešanci med budogom in nekim kratkodlakim vaškim psom. rodovnike bodo imeli pa lastniki pod oznako "JAVNA TAJNA" sprintane na mojem printerju za 10 generacij glih tolko da se ve kaj imajo v bajti...
Odlična ideja! Moja slovakinja ni vpisana v SLR in tud ne bo. Še slovaški potni list zamenjam za slovenskega in zahtevam, da vpišejo da je mešanc, pa imam probleme rešene! Kaj se sploh sekiram Wink
Kdo od snovalcev zakona je pa že videl SBTja, ki ga s tako vnemo tlačijo na seznam? Še za marsikaterega "kinologa" je to pretežko vprašanje Wink Itak so to vse pitbuli.
Mešanka med dalmatincem in terierjem, to je to. Če pa ne verjamejo, naj ji pa trebuh pogledajo, je čist pikasta Cheesy
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #359 : četrtek, 04.02.2010 : 16:48:19 »

Saj lepo od uredništva 24 ur, da želijo narediti članek tudi o dobrih bulmastifih...ampak bolj gledam njihovo spletno stran in nove članke o napadih psov, sedaj še ta napačna anketa, ( KER NEVARNIH PASEM NI!) ki dobesedno kliče po nepravilnih ukrepih, si mislim svoje.  Lips Sealed Evil

Mediji se niti ne zavedajo kako pomembno vlogo imajo. In če bi v teh medijskih hišah delali ljudje, ki bi prav tako razumeli kaj "je in kaj ni", bi lahko z njihove strani tudi pripomogli k ureditvi  primerne zakonodaje ne pa da dnevno dolivajo bencin na ogenj. Ampak ljudem moraš dati hrano a ne, ne glede na ceno živih bitij, v tem primeru nedolžnih psov.
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines