mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:57:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629769 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #495 : petek, 05.02.2010 : 17:26:52 »

Tako na hitro je bilo povedano; dva stavka ali en dolg..ne vem...sem malo pod šokom...saj pravim, upam, da sem narobe razumela od vseh rumenih informacij danes ...
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #496 : petek, 05.02.2010 : 17:27:29 »

Mah pa kje?? Saj so samo živali no. Lažje je reči, da so nevarni, saj oni ne morejo povedati kako so oni videli situacijo. Ah Slovenija, Slovenija...
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #497 : petek, 05.02.2010 : 17:31:36 »

Nisem gledala ampak v primeru, da je res, je to zasuk v pogledu, ki preusmeri pogled na "krivca", človeka in proč od "krvoločnih psov". Uboga bitja, ki so bila v milosti in nemilosti takšnega ravnanja.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #498 : petek, 05.02.2010 : 17:32:20 »

Vsak pometa pod svojim pragom in počasi, se bo kaj spremenilo.

Upam, da bodo jutri začeli pisati kazni lastnikom spuščenih psov na območjih kjer so tudi ljudje, ki nimajo psov. PA ne glede na to kako šolan je in kako vzgojen je.
Mogoče so posnetki in javna opozorila v osrednjem dnevniku na nacionalni TV del vseh mojih istočnic in izjav, ki še niso bile objavljene;)

Če pa si/ste nehali verjeti, da lahko v prvi vrsti s svojim zgledom pripomoreš k tem, da spremeniš tudi koga drugega, potem je pa najbolje da kar nehamo upati in kaj šele zahtevati.

Če od ljudi, ki ne marajo psov in njihovih lastnikov ali pa novinarjev pričakuješ/mo, da bodo sedaj brali cel forum in govorili/pisali o tem, da le skrbimo in pišemo o skrbnem lastništvu, potem smo pa res optimistična/ni.

Različne poti vodijo do cilja, upam da imam vsaj skupni cilj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #499 : petek, 05.02.2010 : 17:32:28 »

Aja, pa še tega nisem pokomentirala, pa bom zdaj, ker imam ravno čas:

Ok, otroci in kilogrami so ocitno najvecji problem celotne populacije, ki obiskuje mojpes.net in to temo. Drugi problemi, ki se nam obetajo, se vas ne ticejo, ali kako?

Ve morda kdo, koliksno stevilo velikih psov na gospodinjstvo misli uvesti v spremenjen Zakon o veterinarskih merilih skladnosti sedanji minister? Obljublja veliko manjse stevilo od sedaj dovoljenih 5. To se vam ne zdi problem? Ce boste morda lahko imeli samo enega psa, ce bo le ta vecji od xy cm ali tezji od xy kg? Kam boste z ostalimi, ki ta trenutek zivijo z vami?

Boste hodili okrog (tudi od stanovanja do avta in nazaj) s psom, ki bo imel nagobcnik? So sploh vasi psi vajeni nositi nagobcnik? Kako se boste lotili tega problema? Ali pa bi mu morda vsaj poskusili nasprotovati z lastno izjavo, poslano na kreatorje takih sprememb?

Se mnogo tega je, le prebrati in malo misliti je treba. O nas in o psih. O nasem bivanju tukaj in zdaj skupaj z nasimi psi. Zavedajte se, da bodo spremembe hitre in drasticne, ker so trenutno vsi pozabili celo na gospodarsko krizo in vse ostalo, ter se vrgli v spremembe "za zascito naroda". Ste poslali svoj oseben protest vsem kreatorjem vasega nadaljnjega zivljenja z vasim psom, ki jih najdete napisane nad ali pod izjavami o zahtevah po spremembah? Je ze kdo poskusil priti do tekstov, kjer so spremembe nacrtovane ...? Kaj drugega?

Jana, ja, glede na trenutno stanje se mene osebno ali pa moje hčerke zadeva vse okoli otrok in tudi okoli kilogramov. Ker po tej logiki je zame osebno realni problem, če niti hči niti jaz ne bova mogli več vodit ven enega od psov - jaz se za 10kg namreč ne nameravam zredit, hči pa tudi ne  Tongue

Enako ja, me skrbi število dovoljenih psov, čeprav smo zdaj že slišali, da naj bi bilo to št. 3. Ampak spet se to navezuje na mojo skrb zgoraj. Zaradi mene jih lahko dovolijo 10, pa še vedno ne bom za 30kg težja od našega seniorja.

Glede nagobčnika - moji psi so vajeni nagobčnika, ker uporabljamo LPP, se mi zdi pa butasto hoditi z nagobčniki na sprehod, ker tako pri ljudeh, ki se že tako bojijo psov, povzročiš še večjo paniko.
Če pa bodo nagobčniki postali obvezni, bom pa z veseljem nabavila kovinske namesto zdajšnjih platnenih. Iz same zlobe.

Tole lahko tudi brišeš, samo po vseh komentarjih danes sem malo zlobna. In razočarana tudi.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #500 : petek, 05.02.2010 : 17:40:52 »

Vsak pometa pod svojim pragom in počasi, se bo kaj spremenilo.

Upam, da bodo jutri začeli pisati kazni lastnikom spuščenih psov na območjih kjer so tudi ljudje, ki nimajo psov. PA ne glede na to kako šolan je in kako vzgojen je.
Mogoče so posnetki in javna opozorila v osrednjem dnevniku na nacionalni TV del vseh mojih istočnic in izjav, ki še niso bile objavljene;)

Če pa si/ste nehali verjeti, da lahko v prvi vrsti s svojim zgledom pripomoreš k tem, da spremeniš tudi koga drugega, potem je pa najbolje da kar nehamo upati in kaj šele zahtevati.

Če od ljudi, ki ne marajo psov in njihovih lastnikov ali pa novinarjev pričakuješ/mo, da bodo sedaj brali cel forum in govorili/pisali o tem, da le skrbimo in pišemo o skrbnem lastništvu, potem smo pa res optimistična/ni.

Različne poti vodijo do cilja, upam da imam vsaj skupni cilj.

Jaz tudi upam , da bodo.
Če bi izvajali zakon tako kot je treba, bi lahko začeli pisati kazni takoj ko je prišel v veljavo.

Pa bi bila danes tale splošna nastrojenost do psov veliko manjša.

Ni to da obupaš Smiley...počasi se ti trapasto zdi, da upoštevaš nek zakon , ki ga nihče drug ne upošteva.
In dejansko na koncu, zato ker upoštevaš zakon izpadeš bebec...( ker ga velika večina ne)

Jaz se strinjam z vsem za kar se zavzemate kinologi.
Samo  meni tudi ni jasno kako boste ozavestili tiste, ki zakona ne upoštevajo.....
Nihče pa dejansko tudi ne izvaja tega zakona
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #501 : petek, 05.02.2010 : 17:46:45 »

In koliko nas ima dejansko pse na povodcih in pobiramo za njimi? Mislim že samo teh, ki smo na tem forumu...
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #502 : petek, 05.02.2010 : 17:51:56 »

Jaz jih imam vedno, razen v gozdu in če pride kdo mimo, ga pripnem. Glede kakcev pa moram priznati, da sem v mestu pridna in povsod drugje, pri nas v naselju pa niti najmanj, zaradi odnosa ostalih ljudi, ki živijo v mojem okolju. Vem da ni prav ampak...pometali pa ne bodo z menoj Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #503 : petek, 05.02.2010 : 17:54:51 »

Hja, simi, kaj vec od ustreznega neproblematicnega bivanja za okolico s svojimi psi ne morem pokazat. Ok, lahko se pisem o tem, kako je treba, kako je prav, kako zapoveduje zakon ... Za ostale na forumu lahko recem, da ima vecina razpucana podstresja in se tudi ustrezno temu obnasajo v javnosti. Za ostale "zunanje" ne trdim nicesar. Vemo, kako izgleda sprehod po mestu ali podezelju. Upam, da vsi hodite ven z odprtimi ocmi.

Samo upanje, da bo kdo jutri zacel pisat kazni, ni dovolj, saj tisti, ki bi jih morali pisati, menijo, da za to ni potrebe. Torej, treba jim je povedati 10x na dan, pa morda kaj bo iz tega. Neimenovani in neznani posamezniki smo pac samo muhce, bi rekla. Ce to rece kaksen eminentnez nekajkrat na dan, bodo zaceli kaksno celico uporabljat, ce to rece vec eminentnezev in ce se v kaksnem mediju kaj pise, bodo pa zaceli z repki migat. Tudi ce organizacije kaj zinejo, je bolje, kot ena nedoj... forumovka. Aja, najprej morajo spoznat vse razseznosti in posledice problema, da lahko o njem govorijo.

Jaz nisem nikoli v nic verjela, tudi v to ne, da ce se bom s svojimi psi na gmajni obnasala po PDS, da se bodo obnasali tako tudi vsi ostali. Jaz se obnasam po PSD, drugi vsak po svoje. Se enkrat - nisem jaz tista, ki lahko koga po glavi, ce ne uposteva pravil. Tukaj ja, na cesti ne Wink. Ker nisem verjela, tudi vere nisem zgubila. Vem pa, kje je catch, ki bo morda kaksen procent ljudi k pameti spravil (ali ob denar ali pa celo ob pse). In resevanje tega catcha bo tudi javnost obrnil spet mal nazaj, tam kjer je bila pred napadi. Ta catch se trudim spraviti do oblasti ze dolgo in se bom trudila se naprej. Napisem ga ob vsaki priloznosti, pa ga bom se zdajle - oblast naj zgine na teren in zacne kasirat. Najprej naj oznaci VSE pse, popise VSE lastnike, pokasira kazni za VSE zatecene nepravilnosti, potem pa se naj sprehaja, pije kafetke in kasira naprej. To je vse in to je vsa znanost. Zame. Drugi pac imate svoje znanosti. Jaz se trudim izobrazevati. Brez placila, saj vse o odgovornem skrbnistvu lahko berejo vsi, ki pridejo mimo. Kinologi poskusate izobrazevati. Vse, ki vam placajo tecaje. Hm ..., bom v prihodnje naredila eno anonimno anketo, kaj jim je o odgovornem skrbnistvu in zakonodaji predstavljeno na tecajih. Kaj jaz pisem, je vse javno. Se kaj? Bi se kaj morala narediti? Hm ... pa sploh v kinologiji nisem Tongue.

Najmanj si zelim, da bi ljudje, ki jih psi ne zanimajo, brali ta forum. Predvsem zato, ker v vecini ne kapirajo. Ne po prvem, ne po drugem, ne po desetem branju. Enako je z novinarji. Kapirajo, kaj je odgovorno skrbnistvo in kaj je odgovornost oblasti, ali pa ne kapirajo. Vec, kot ene 100x na mesec tega nisem pripravljena napisat. Sicer pa. Ce zeli kdo novinarje seznanit z odgovornostjo, ki jo skrbniki menda nimajo in z odgovornostjo, ki je oblast ne izvaja - lahko jih poducite tudi na kafetu pred ali po snemanju.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #504 : petek, 05.02.2010 : 17:58:37 »

s temi spremembami zakona pa samo drek mešajo! kakšni trije psi! saj so ga ravno trije požrli ane! potemtakem so očitno tudi trije preveč. kakih 30 kg plusa, mater, potem lahko ta moment prepovejo vsem povprečnim ženskam bernardince in volčje hrte v skrbništvo.
to omejevanje števila psov bo lahko dejansko spodbujalo k nadaljevanju nečipiranja itd...


In ja, psom se lahko zneša kar tako. So naravna bitja, ki imajo lahko svoje bolezni/napake. Tudi vsak psihični bolnik ni tak izključno zaradi okolice.
se NE strinjam!
Psu se kar tako ne more zmešat (izvzamemo nevrološke ''okvare''). Če se mu zmeša za to obstaja nek vzrok, katerega ljudje velikokrat ne dojamejo.
100% bom trdila, da se mojim psom ne more zmešat. Ne more. Ob vseh spim mirno kot angelček.
Ne bom pa trdila, da ne morejo ugriznit, če bo za to obstajal tehten vzrok (čeprav gruntam kakšen vzrok bi lahko navedla se ne spomnim nič pametnega, ker so vajeni vsega možnega kar si trenutno zamislim Tongue )
 Mešanje psihičnih okvar in normalnih pasjih možganov ni primerljivo (v zvezi z nenadno agresijo).

Za te bulmastife se bo že odkril vzrok. upam.
Če se mene vpraša me zadnje novice prav nič ne presenečajo.
Ker brez vzroka psi niso napadli. Če je kanček resnice v zadnjih novicah lahko rečem samo tole - se še kaj čudimo zakaj je do tega prišlo??
Ne rabite pa mešat pasjega napada na človeka ali drugega psa. Agresija do psov spada v eno kategorijo, agresija do ljudi v drugo.




Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #505 : petek, 05.02.2010 : 18:13:00 »

Jana, ne vem kje si našla sebe v mojem pisanju. Nagovarjala sem vse nas, tudi sebe, da v tem momentu z našim pisanjem ne prilivamo olja na ogenj.
Vsak se naj trudi po svojih močeh, ti se s sredstvi in zanji ki jih imaš, drugi s svojimi znanji in sredstvi, ki jih imajo/mo.

Vsi pa mislim, da imamo isti cilj - normalno in s čim manj nerazumnimi prepovedimi in omejitvami s svojimi psi.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #506 : petek, 05.02.2010 : 18:35:07 »

En naključni utrinek z moje strani: če je pritisk zadosti hud, se vsakemu lahko zmeša. Tako psu, kot človeku. Dokazov ni treba it daleč iskat. Zadnja vojna v ex-Jugoslaviji? Masovna posiljevanja žensk? Ubijanje med sosedi (nekoč prijatelji) iz iste vasi? Se da vse to razložiti z normalnim miselnim orodjem?

Psi niso nobena izjema. So živa bitja, večinoma prijazna in polna življenjske radosti, žal pa je zadosti, da se zgodi ena takšna huda reč, pa se lahko vsi psi strpajo v isti koš nadležne in neupravičene stigme. Upam in si želim, da se histerija čim prej poleže.

Hvala za koristne razlage situacije, sama preprosto premalo vem o ozadju - četudi vem, da je država s svojimi službami tisti kraj, kjer škripa - in mi nekatera tukajšnja razmišljanja pridejo zelo prav.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #507 : petek, 05.02.2010 : 18:57:02 »

Teja, jaz nisem mislila tega, da se lahko vsakemu prijaznemu, socializiranemu psu odtrga iz lepega miru. Sem samo želela odgovorit zoni, ki pravi da je ziher nekaj zadaj. Ni vedno tako. Če smem, bom za primer dala Pocota od majas - če bi bil on namesto ''veverice'' 70kg zverina, bi se okrog njega verjetno drugače pogovarjali. Je prijazen, srček, ampak ima pa svoje muhe.
Teh konkretnih psov nihče od nas ne pozna in ne vemo ne v kakšnem stanju so bili, ne kaj je bilo zadaj, nihče tukaj ne more trdit da so bili čisto OK in da so jih ZIHER zlorabljali. Psi so takšni in drugačni, enim lahko tišiš glavo v gobec, ene lahko celo življenje tepeš pa bodo prijazni, ene pa že napačen gib znervira. Samo to sem želela povedat - da ne obsojajmo vnaprej če ne vemo, za kaj se gre.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #508 : petek, 05.02.2010 : 19:04:56 »

...kako skromni so sedaj pri poročanju  (nisem narobe razumela a ne???!!!)in še kar naprej namenijo največ časa novim zakonom  Lips Sealed in nevarnim psom in bla bla bla bla. Mučenje živali ni omembe vredno!
Na jok mi gre res.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #509 : petek, 05.02.2010 : 19:06:22 »

Ja ne vem kaj naj razumem pod neuradni rezultati obdukcije, so pokazali, da so bili psi zlorabljeni,...
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines