mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:40:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624292 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #720 : nedelja, 07.02.2010 : 12:16:17 »

Te bull mastifi so bili s spolnimi pripomočki od tega lastnika spolno zlorabljeni in to večkrat, potem se človek lahko samo zamisli zakaj so ga napadli do mrtvega. Res grozljivka kaj se dogaja na tem prostoru in kako so psi trpinčeni. Da pes napade svojega lastnika, je že razlog zakaj ga je napadel. Ker psi, ki so v varnem okolju in socializirani, ne bodo napadli.
Tukaj bi se jaz vprašala, zakaj jih niso že takrat evtanazirali in zakaj je lastnik podkupil politike, da so mu pse vrnili. Tukaj bi bilo potrebnih veliko več odstopov s političnega prostora, kot samo eden človek.

Sem pa opazila pri ljudjeh, ko sprehajam svojo prinašalko, da se veliko ljudi boji psov in te dobesedno "popljuvajo" pa čeprav v urbanem okolju vodim psa na vrvici. In mi je žal, da nas zaradi tega incidenta, vsi zdaj mečejo v isti koš. Nova zakonodaja, ki se pripravlja, da naj bi vsak pes imel opravljeno šolanje - ne bo zadosti (psa lahko šolaš, kaj pa lastnik z njim počne izven učnih ur v pasji šoli, pa noben ne ve). In vsi psi nagobčnike, se mi zdi absurd.

Tolko mojega mnenja.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #721 : nedelja, 07.02.2010 : 12:16:42 »

Še to: imama psa "nevarne pasme". Je pa ta pes maksimalno šolan, socializiran in vzgojen. Še nikoli do sedaj ni pokazal znakov agresije ne do ljudi, ne do drugih živai (vključno z mačkami). Kar pa ne pomeni, da nisem pri vsakem srečanju ali stiku z manjšim psom ali otrokom, 100% pozorna na njegovo obnašanje.

Bi mu morala preventivno vseeno nadeti nagobčnik, ker je dokazano, da ima močnejši ugriz kot ostali psi njegove velikosti?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #722 : nedelja, 07.02.2010 : 12:19:46 »

Celotna situacija je zelo zanimiva; mediji molčijo, zdi se mi pa tudi, da tudi pesjanarji na nek način molčijo/mo? Roll Eyes
Mislim na molčanje vsega kar privreva na dan iz odzadja. Omenjena zloraba takšna ali drugačna, kot sem že povedala - zame je zloraba živali zloraba. Ali ji niso dali hrane, ali so jo tepli ali pa občevali z njo.
Razumem - dejanja o katerih se govori nekateri težko spravimo čez svoja usta, ampak mislim da tudi čez svoje misli....
Lažje se je pogovarjati sedaj o vsem ostalem, o nevarnih psih, nevarnih pasmah, genetiki, kaj lahko naredi večji pes huje od majšega, pa o odgovornem lastništvu (kar se v bistvu pogovarjamo ti, ki smo tako ali tako odgovorni....žal)...
Pa ne me razumet narobe; vsekakor je vse to  potrebno pogovora. Ampak sedaj se mi zdi, da bi končno morale priti na račun živali. Kaj ljudje počnejo z njimi. Kakšne grozote prestajajo. Pa kaj to pišem, saj se na tem forumu velikokrat piše in nekateri se osebno soočate s tem.
Saj se lahko odmikamo od sedaj trenutnega, bistvenega problema. In postanemo še bolj odgovorni skrbniki psov. Na tisoč in en način razpredamo o genetiki in nevarnosti večjih pasem....itd, itd.
Ampak naj ne pozabimo skupaj z mediji, kaj se je verjetno tem ubogim psom dogajalo. In še marsikateremu, ...naj se ne pomete pod preprogo in postane to sedaj po teh vseh dogodkih "desetorazredna tema".

Veseli me, ko sem v tej temi prebrala, da tudi kinološko društva pripravlja dopise...Upam, da jih je takšnih več in da končno razumejo, da so psi tudi mučene živali.
Sama doma preganjam moža, da bi KLDOSovci kaj sestavili in imam občutek, da takoj ko pa je "samo" mučenje živali še ...se od članov več nihče za to ne briga... Lips Sealed Undecided Ampak bom vztrajala.
Pogrešam Kinološko zvezo, saj mislim, da bi tudi oni morali nameniti vsaj en del svojega delovanja mučenim spom oz.tej problematiki. Vsaj občutek bi morali imeti, da jim je mar........
Še nikoli nisem imela večjega občutka, da bi morali pesjanarji, živaloljubci, odgovorni ljudje, ki imajo zavest  in predvsem kinologi in zaščitniki živali skupaj stopit. Za njih.........
In mislim, da bi peticija morala imeti poudarek na tem.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #723 : nedelja, 07.02.2010 : 12:22:04 »

Ne morem si pomagati in kar naprej mislim na ta primer in na uboge pse. Zanimivo se mi zdi, da v medijih še nihče ni opazil, da se je zdaj vse spremenilo:

Z zakonom morajo na podlagi teh dokazov počakati, da se definira tudi vpliv lastnika na popadljivost oziroma agresivnost in kaznovanje le-tega, ne psov. V primeri agresivnih psov bi se moralo raziskati ozadje vzgoje in okolja.

Se strinjam. Sedaj je tako, da gre skrbnik k veterinarju, pove da je pes agresiven in nevaren za okolico , veterinar ga meni nič tebi evtanazira. Skrbnik tako pospravi svoje napake in si nabavi meni nič tebi novega poskusnega zajčka. Tako enostavno je to.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #724 : nedelja, 07.02.2010 : 12:23:13 »

Sarabenji, v otroštvu me je ugriznil nemški ovčar, pa sem še vedno živa Wink

Če te prav razumem: veliki psi - nagobčnik, mali psi - ne?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #725 : nedelja, 07.02.2010 : 12:26:15 »

saba, jaz sploh ne mislim, da bi mu morala preventivno nadeti nagobčnik.

in še vedno mislim, da če se mu enkrat sfuzla, bo naredil večjo škodo kot kak drug pes.

in še vedno mislim, pa ni vsak pes primeren za prvega.
pa da se da znake tega videti pri dosti mladih psih, tudi mešancih.
tudi najdenčki pokažejo, kam jih bo socializacija povlekla (beri podforum zavetišča horjul).
če je kje kako totalno presenečenje, pa lahko skrbnik sam evtanazira, če je odgovoren in nič drugega ne pomaga (beri altervito na preteklih straneh)
torej - odgovorni ljudje lahko odgovorno ravnajo s takimi in drugačnimi psi, ne glede na (ne)pasemskost.

če to želijo, seveda.

kako to napisati v zakon, da bodo tako morali delat tudi tisti ljudje, ki tega ne želijo... to pa je težka naloga.
karkol
Koda:
i napišeš, se bo nekdo spomnil nekaj spodbijat.
vidimo, da ima vsaka zakonodaja luknje.
če zaradi takih lukenj umirajo ljudje, še toliko bolj tragično.

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #726 : nedelja, 07.02.2010 : 12:27:29 »


Še nikoli nisem imela večjega občutka, da bi morali pesjanarji, živaloljubci, odgovorni ljudje, ki imajo zavest  in predvsem kinologi in zaščitniki živali skupaj stopit. Za njih.........


Klavdija, v kolikor vem, se dela na tem - potrebno je samo še malo potrpljenja... Wink
Medtem pa lahko vsak po svojih močeh počne, kar pač zna in zmore - tako kot je bilo opisano par strani nazaj  Smiley
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #727 : nedelja, 07.02.2010 : 12:29:27 »

Nima se smisla spuščati v te debate, ker bo tako ali tako vsak tule zagovornik svojega. To je nedokončana zgodba.

Kaj ima za ma bit vsak zagovornik svojega mnenja?! Je kar nekaj ljudi, ki bi jih res lahko imenovali stroka in v osnovnih rečeh so si edini. In takšni tudi slučajno ne zanikajo genetike! Ne bi bil že čas, da bi res stroka dobila besedo? Zato, da bi se sprejemale spremembe, ki bi bile res nečemu podobne in na mestu? Da ne bi prihajalo do takšnih absurdov, da ima čivava, ki je z mlečnim zobkom poškodovala otroka, status nevarnega psa? Da bi prišla v ospredje zdrava pamet in nekaj samokritičnosti? Kaj bi lahko bilo slabega v tem?
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #728 : nedelja, 07.02.2010 : 12:30:12 »

Klavdija, v kolikor vem, se dela na tem - potrebno je samo še malo potrpljenja... Wink
Medtem pa lahko vsak po svojih močeh počne, kar pač zna in zmore - tako kot je bilo opisano par strani nazaj  Smiley

aha Wink
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #729 : nedelja, 07.02.2010 : 12:30:52 »

Bi mu morala preventivno vseeno nadeti nagobčnik, ker je dokazano, da ima močnejši ugriz kot ostali psi njegove velikosti?

Ne vem, na to vprašanje bi si morala odgovoriti sama. Meni je tehnika zatajila, če razumeš, kaj želim povedat. Ko so posledice, je prepozno, tudi če obžaluješ.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #730 : nedelja, 07.02.2010 : 12:36:29 »


in še vedno mislim, pa ni vsak pes primeren za prvega.
pa da se da znake tega videti pri dosti mladih psih, tudi mešancih.


Se hudo strinjam s tem - lahko samo rečem, da sem hvalanevemkomu mojo zdajšnjo psico dobila po petindvajsetih letih življenja s psi - če bi bila moj prvi pes, ji zaradi izredno dominantnega značaja najbrž ne bi bila kos, pa socializacija gor ali dol. Nekaj se je dalo malce omiliti, nekaj ne - je pa blazno pomembno, da veš, koga imaš na drugem koncu povodca in da razumeš vsak njen še tako minimalen gib. Pa te baraba marsikdaj kljub temu preseneti in važno je, da veš kako odreagirati ob takih "presenečenjih".
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #731 : nedelja, 07.02.2010 : 12:40:02 »

Lažje se je pogovarjati sedaj o vsem ostalem, o nevarnih psih, nevarnih pasmah, genetiki, kaj lahko naredi večji pes huje od majšega, pa o odgovornem lastništvu (kar se v bistvu pogovarjamo ti, ki smo tako ali tako odgovorni....žal)...
Pa ne me razumet narobe; vsekakor je vse to  potrebno pogovora. Ampak sedaj se mi zdi, da bi končno morale priti na račun živali. Kaj ljudje počnejo z njimi. Kakšne grozote prestajajo. Pa kaj to pišem, saj se na tem forumu velikokrat piše in nekateri se osebno soočate s tem.
Saj se lahko odmikamo od sedaj trenutnega, bistvenega problema. In postanemo še bolj odgovorni skrbniki psov. Na tisoč in en način razpredamo o genetiki in nevarnosti večjih pasem....itd, itd.
Ampak naj ne pozabimo skupaj z mediji, kaj se je verjetno tem ubogim psom dogajalo. In še marsikateremu, ...naj se ne pomete pod preprogo in postane to sedaj po teh vseh dogodkih "desetorazredna tema".

Meni se ne zdi, da je razprava o vsem ostalem in ne o spolni zlorabi teh treh mastifov odmikanje od problema. Uradno potrjena ni, zaenkrat le "vsi vemo", da je bila. Osebno sem trdno prepričana, da so bili zlorabljeni na tisoč in en način in da so še vedno kljub temu, da jih ni več. Nima veze, kako.... dejstvo je, da so bili in so še.

Kdaj bomo, če ne zdaj?
Nenadoma se pri vseh, tudi pri tistih najbolj strastnih zagovornikih vseh grizačev vse neha, ko je/bi bil tak sam napaden. Ali pa njegova žival. Ne poznam nikogar, ki bi rekel: daj ga meni, me je pogrizel, fental mojega ljubljenega psa in mačko, vendar bom z vso ljubeznijo dokazal, da je lahko tudi drugače. Seveda da je lahko, meni že celo naš mix nemec iz Medvod po treh dneh z repom maha, mu bo ravnokar stran padel. In? Kaj naj? Ga posvojim? Koliko jih poznaš, ki so sposobni potencialno nevarnega psa, ki se je že "dokazal" voditi tako, da ne škoduje drugim? V tem je namreč čar sobivanja - ne škodujte drugim s svojimi odločitvami.
S pretiravanjem v eno ali drugo smer, s precenjevanjem lastnih sposobnosti, z napačnimi predstavami o tem, kaj pes je... bomo dobili butaste zakone in še bolj butasto izvajanje le le-teh. Krivi si bomo pa sami.
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #732 : nedelja, 07.02.2010 : 12:41:35 »

Sarabenji, v otroštvu me je ugriznil nemški ovčar, pa sem še vedno živa Wink

Če te prav razumem: veliki psi - nagobčnik, mali psi - ne?

mene je tudi marsikdo že ugriznil - lahko se preseliva v kako drugo temo pa si piševa ankedotice, sej bi bilo zanimivo brat te izkušnje. lahko si lepiva slike brazgotin, hehehe... kako smo se pobratili s krvjo s kom, proti svoji volji. pa kako je prijateljstvo potem šlo globje in dalje do popolne socializacije.

a kaj ima to veze s splošno tematiko?
sporadična anekdotična izkušnja zdaj kar dokazuje splošnost?

in ne razumem, od kje vlečeš te nagobčnike v debato. jaz jih nisem nikjer omenjala. sploh zato, ker vem, da taprav pes v tapravi situaciji naredi taprav raztur kljub nagobčniku.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #733 : nedelja, 07.02.2010 : 12:46:17 »

Smetka; vsekakor sem tudi jaz za evtanazijo, če se ugotovi, da je pes nevaren. Ampak žal mi je, da vedno ostane samo pri tem; pes se evtanazira, drugo več ni predmet debate. Zakaj je do tega prišlo? Pa saj vem, ni zmeraj odzadaj zloraba, da ne bi sedaj še to vsak mislil. Roll Eyes Ampak pač nevedoč delamo napake....
In kot sem napisala, naj ljudje ne počistijo svojih napak z evtanazijo in si potem nabavijo nič meni nič tebi novega poskusnega zajčka. To me najbolj moti! sram
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #734 : nedelja, 07.02.2010 : 12:49:21 »

Jaz tudi mislim tako, kot Klavdija, da je čas, da se pokaže na vse zlorabe, ki se psom/živalim dogajajo. Morda je ta situacija, ko se je zgodila tako ekstremna zloraba (vem, da je še neuradno), primerna, da se spregovori o vseh zlorabah in se jih pokaže - tudi slikovno.
Na to bi se bilo potrebno skoncentrirati.
Vse v zvezi s tem je večplastno in se prepleta:
- Z možno korupcijo naj se ukvarja policija in službe za odkrivanje korupcaije.
- Z napakami v postopku, pravne službe.
- Z zlorabo živali pa VURS in mi.
Tem psom bi se dalo morda (?) še pomagati pred leti, če bi jih razselili, zdaj pa nič več. Tako, da ja, strinjam se, da je najbolje za vse, da so mrtvi.
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines