mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:56:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629275 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #810 : nedelja, 07.02.2010 : 22:23:03 »

V kakšnem primeru pa lahko upravičeno odrečejo javnosti dostop do uradnega poročila o obdukciji?
Zasebnost pokojnika.
In točno to me skrbi - in na to kaže tudi izjava za javnost pokojnikove družine. Juhu.
Se pa vseeno, kljub vsej moji skepsi, pridružujem zmernemu optimizmu in čakam na objavo izsledkov obdukcije, me je pa kar precej strah, da bo gospodom in gospem uspelo vse skupaj pomest pod preprogo. Saj zanje to sploh ne bi bil nek hud napor, glede na to, da imajo vse vajeti v svojih rokah in da se večina ljudi zlahka prestraši še lastne sence, da ne govorim o terorju pred izgubo raznoraznih bonitet, ki jih nekatera prijateljstva prinašajo  bruham
Čakam na torek.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #811 : nedelja, 07.02.2010 : 22:23:41 »

Da ne bo na koncu informacijska pooblaščenka odločila, da gre za kršitev zasebnosti in prepovedala objavo butnglavc
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #812 : nedelja, 07.02.2010 : 22:24:34 »

Hehe moksa, sva pisali istočasno. Dajmo se pustit presenetit Roll Eyes
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #813 : nedelja, 07.02.2010 : 22:24:46 »

glede medijev pa menim da bi blo dobro da bi kak finec prišel mal raziskat. naši novinarji so se usrali. So šefi takoj dobil par klicev da nej pospravjo in samo birokratsko poročajo, drugač ne bo reklam....Noben urednik si ne bo upal objavit ker pol nikjer v slo ne bo zanj službe, niti v PR firmi niti nikjer
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #814 : nedelja, 07.02.2010 : 22:28:09 »

Jana, predvidevam, da je šlo za kršitev določila, da morajo biti psi ločeni v pesjakih in da lahko na sprehod vodi le posameznega psa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #815 : nedelja, 07.02.2010 : 22:35:41 »

Aja, tole bi pa skoraj pozabila:

Vzamem vse nazaj, kar sem v hvalo napisala Vidicu.

Nekje na zacetku teme sem napisala, da se mu zahvaljujem za odklonitev dela v taksni komisiji. No z vsakim njegovim pojavljanjem na TV se izkazejo neke nove razseznosti in nasprotujoce si izjave. Ze enkrat vmes je povedal, da v resnici ni bil povabljen v tretjo komisijo, ker naj bi Baricevicu povedal, kaj si misli o vracilu psov. V danasnjem TV Klubu pa je bilo razkrito, da ga je najel g. Baricevic in njemu je Vidic skupaj s kompanjonom izdelal porocilo, v katerem pravi minister, da pise, da zavetisce ni primerno bivalisce, Vidic pa pravi, da je ostalo (da morajo psi v tujino, oz. dalec od Baricevica, torej za vrnitev psov odklonilno mnenje) povedal Baricevicu osebno in da naj bi se stavek se nadaljeval. Sprasujem se, zakaj bi Baricevic potem hotel Vidica v tretji komisiji, kot je rekel minister, ce bi bilo njegovo mnenje res ves cas taksno, kot ga predstavlja zdaj?

Kdo se spreneveda? Je minister pomemben del papirja pozabil prebrat? Dvomim, ker Vidic ves cas govori, da je "povedal" Baricevicu. Ne napisal v mnenje? Ok, najbrz pisanje ni bilo potrebno, ce pa menda ni slo za uradno mnenje, temvec za narocen in najbrz placan pildek. Jaz tudi lahko najamem nekega "strokovnjaka" in mu placam, da pogleda moje psice in nekaj napise o tem, kar je videl in kar predlaga. Potem si lahko s tem papirjem ... Zdaj vsi uradno in neuradno opletajo z njim.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #816 : nedelja, 07.02.2010 : 22:40:34 »

saba, ce je tako, da bi "psi morali biti odvzeti, ker je slo za krsitev", potem je ocitno slo za neke predhodne krsitve. Potem bi inspektor, ki naj bi menda obiskal Baricevica nazadnje 5. ali 6.1. (vir eden od spletnih cajtng, lahko pa poiscem) moral odvzeti pse in jih dati uspavati. Je tako? Torej? kdo bo odgovarjal, ce je to res?

No, jaz se vedno mislim, da se stavek nanasa na dogodek 2.2. in mi je krepko mimo, da gre izjava tako eminentnega kinoloskega strokovnjaka v smer odvzema psov, ce pa vemo, kaj se je zgodilo in kako ter zakaj so psi koncali. Kaj naj zdaj odvzamejo?
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #817 : nedelja, 07.02.2010 : 22:41:35 »

Zasebnost pokojnika.

nima pravice do zasebnosti te situacije glede na to da je bilo še eno drugo živo bitje mučeno! Kaj se pa gredo. Kakšna zasebnost. Kaj pa živali? Ko jih šlivi a ne.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #818 : nedelja, 07.02.2010 : 22:44:06 »

Jana, mislim, da ga minister ni prebral do konca in je v Vidičevem mnenju pisalo, da gredo lahko psi ven iz zavetišča, vendar ne k Baričeviču. In da bi sodeloval in podpisal le papir, zaradi katerega bi šli psi v tujino vsak posebej in ne nazaj.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #819 : nedelja, 07.02.2010 : 22:45:43 »

Bi se skoraj strinjala s sesso. V primeru uradno odkrite zlorabe ne bo slo za prekrsek, temvec za kaznivo dejanje. Ce od vseh Franceljev, Plutov in Fritzlov podrobnosti prikapljajo na dan uradno, bi clovek pricakoval, da bodo tudi v tem primeru.
Ostajam optimist in racunam na p od tiste ku... drzave.

Ok, Smetka, se vedno mi je na lagerju ostalo vprasanje, zakaj je hotel Baricevic Vidica v komisiji. Najbrz ne zato, da bi rabil potem se 4. komisijo?
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #820 : nedelja, 07.02.2010 : 22:46:51 »

Jana, sory, možgane imam že čisto pregrete in ne razumem kaj mi hočeš povedati v 2. odstavku Sad
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #821 : nedelja, 07.02.2010 : 22:48:39 »

nima pravice do zasebnosti te situacije glede na to da je bilo še eno drugo živo bitje mučeno! Kaj se pa gredo. Kakšna zasebnost. Kaj pa živali? Ko jih šlivi a ne.
sessa, ne gre za moje mnenje, temveč za moje predvidevanje ki je zgolj sad vsega prebranega te dni in dejstva, da v tej državi nihče od tistih, ki "kaj veljajo" ni odgovoren za a ma ništa. Govorimo o državi, v kateri za ugotovljeno strokovno napako zdravnice ne odgovarja nihče. Govorimo o državi, v kateri je možno da take pse v takem številu vrnejo lastniku. Pač naredim ena plus ena je dva.
Majkemi, da če bo drugače, bom res pozitivno presenečena, sploh pa če bo kdo zaradi vsega tega gnoja letel.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #822 : nedelja, 07.02.2010 : 22:50:24 »

Hehe, saba, tudi moj mozak je kisel, pa vendar: Sterman pravi, da je lastnik pogoje 3. komisije krsil in bi mu bilo treba pse odvzeti. Ok, vse pase na svoje mesto, ce bi bili psi in lastnik zivi. Ker pa so vsi mrtvi in se je ob dogodku, ko so vsi umrli, videlo, da je lastnik krsil pravila 3. komisije, je izjava o odvzemu psov totalen nesmisel. Ali pac?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #823 : nedelja, 07.02.2010 : 22:51:04 »

Bogsigavedi kakšni so bili ti pregledi iz strani VURSa. Verjetno datumsko daleč vnaprej znani, da je lepo dal pse vsakega v svoj pesjak, inšpektor je rekel 'vse OK' in je to to.

Kako so sploh zastavili nadzor? Z namenom nadzirati in sankcionirati (to jim očitno ni uspelo) ali z namenom vnaprej zadostiti pogojem, da bodo psi še naprej in čim dlje tam, kjer so?

Pa še nekaj naj odgovorijo - kaj če bi pokojni v boju za življenje odprl vrata in s tem spustil pse? Noben argument ni, da jih ni odprl. Lahko bi jih. Če so vedeli da so psi nevarni tudi njemu so vedeli, da lahko znotraj tega ogrozi tudi okolico.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #824 : nedelja, 07.02.2010 : 22:53:29 »

Hehe, saba, tudi moj mozak je kisel, pa vendar: Sterman pravi, da je lastnik pogoje 3. komisije krsil in bi mu bilo treba pse odvzeti. Ok, vse pase na svoje mesto, ce bi bili psi in lastnik zivi. Ker pa so vsi mrtvi in se je ob dogodku, ko so vsi umrli, videlo, da je lastnik krsil pravila 3. komisije, je izjava o odvzemu psov totalen nesmisel. Ali pac?
Da ne bo pricurljalo sedaj ven še to, da jih je kršil že ob kakšnem od prejšnjih preverjanj in da so za to vedeli.
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines