mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:42:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624300 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1095 : sreda, 10.02.2010 : 15:01:21 »

Če komentiram:

Standard za bullmastife FCI iz leta 1987 pravi: Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

Vzrejni pravilnik iz leta 2000, ki je veljal do 2005 pa ni vseboval določila, da se vzrejno dovoljenje ne izda popadljivim živalim oziroma se jim izreče vzrejna prepoved.

A se hecajo? To še pri teh naših tamalih velja...  butnglavc

Pod vzrejnim pravilnikom je pa podpisan Šinko. 
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1096 : sreda, 10.02.2010 : 15:24:56 »

En zelo všečen komentar na rtvslo.si

krosnjar
10. februar 2010 ob 14:58
Prijavi neprimerno vsebinoTorej je za vlado vse v najlepšem redu in tako kot mora biti, zakonsko in moralno.

Psi so oklali Megliča in ljudje blizu sedanje vlade, njeni člani, ter njihov ugledni dr. Baričević v spregi z uglednim pravnikom Senico so vložili vse napore, da je Sošo (Maja) lahko natepaval(a) pse in hkrati preprečili kakršnokoli odškodnino Megliču, ki ga niti povohali niso (seveda, saj ni pes, da bi se z njim lahko "ljubili").
Da je človek (za elito "ugledni Dr.", za rajo sprevržen posiljevalec psov) zaradi njih umrl zgrizen je najbrž tudi nepomembno, saj je v skladu z zakoni.
Pri nas je vse v skladu z zakoni. Da se psi dajo v posiljevanje izprijencu, ker šiva p.f..kane riti Slovenske elite je čisto o.k.. Zahteve po minimalni plači 600 evrov, kar znaša manj kot kot oskrbovalni teden za dotične Bulmastife pa ogroža državo!? Državo? Kdo je pri nas država? Posiljevalci psov!!!!
Čas je, da sodrgo izženemo izven meja Slovenije!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1097 : sreda, 10.02.2010 : 15:42:25 »

Postopki ministrstva javno objavljeni
http://www.rtvslo.si/slovenija/bulmastifi-se-vracajo-postopki-ministrstva-javno-objavljeni/223251

Odločanje v primeru vračila dveh psov bullmastiffov - dokumentacija na spletnih straneh MKGP-ja
http://www.mkgp.gov.si/si/splosno/vstopna_stran/aktualne_teme/napad_bullmastiffov/
A komu uspe odpreti dokumente? Jaz lahko odprem le prve tri Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1098 : sreda, 10.02.2010 : 15:53:47 »

Meni ne uspe odpreti nobenega, je pa zalostno, da uradniki uporabljajo v imenih datotek, ki jih dajejo na server, sumnike in locila (a bi jih lahko, prosim, kdo naucil, da se to ne dela!). Kot za butnglavce, ali pa je ravno to namen, da dokumenti niso dostopni. Morda pa je vendarle razlog v tem, da nas najbrz mnogo poskusa videt te famozne papirje.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1099 : sreda, 10.02.2010 : 16:11:02 »

Meni vse odpre.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1100 : sreda, 10.02.2010 : 16:13:26 »

Za ostale dokumente ne vem, jaz sem brez težav odprla izvedensko mnenje g. Vidica in Levstka, ker mi je bilo tu še največ stvari nejasnih Wink No, zdaj mi niso več, nejasne namreč Wink

g. Vidic, sedaj govorite eno, podpisali ste se pa pod čisto nekaj drugega. Kaj ste vi osebno rekli lastniku, nas v tem trenutku bolj malo briga!
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1101 : sreda, 10.02.2010 : 16:34:43 »

Odločbe se ne da odpret, povezave na 2. in 3. komisjo pa tudi ni več Sad

Pogačnik pa pravi, da ni kriv, ker ni ON podpisal odločbe, ampak njegova sekretarka Tanja Hofman! Aleluja!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1102 : sreda, 10.02.2010 : 16:38:00 »

saba, s stranjo so očitne težave - meni je zdaj uspelo sprintat vse
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #1103 : sreda, 10.02.2010 : 16:47:13 »

Tudi meni ne odpira.

Tale identifikacija psov je pa strašno dolgo trajala- zanimivo- še dobro , da niso ugotovili, da psi niso pravi Roll Eyes
 Glede na to, lahko pričakujemo  uradne rezultate obdukcije šele naslednji mesec.
No meni se zdi, da je vse skupaj (vsaj nekaterim)  že kristalno jasno kako in kaj... mogoče pa še ugotavljajo kako bi se vse skupaj zatuškali...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1104 : sreda, 10.02.2010 : 16:48:33 »

Za ostale dokumente ne vem, jaz sem brez težav odprla izvedensko mnenje g. Vidica in Levstka, ker mi je bilo tu še največ stvari nejasnih Wink No, zdaj mi niso več, nejasne namreč Wink

Ti manjka nadaljevanje zadnjega stavka? Wink
Je pa res, da je to mnenje "glede njunih vedenjskih znacilnosti in smiselnosti, primernosti in upravicenosti tako dolgega in nadaljnega bivanja v zavetiscu" in ne o vrnitvi domov.

Zdaj tudi meni vse odpre. Ne boste verjeli, ampak iz imen dokumentov so odstranjeni prepovedani znaki Grin.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1105 : sreda, 10.02.2010 : 16:49:39 »

No, živi bili pa videli. Pustimo se presenetiti. menda da delajo histološke teste, ti res trajajo nekaj dlje.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1106 : sreda, 10.02.2010 : 17:46:23 »

Isti psi so ubili psico in skoraj ubili gospoda Megliča.

jst sem sele na 68. strani. Matr ste hitri Smiley

(se ze vanprej opravicujem, ce je ze kdo tole/kaj podobnega objavil)
V torkovi Jani (9.2.) je intervju z pred. KZS (upam da nisem mimo usekala), ki je sicer oba pokojna poznal ampak naj bi vedno trdil (se preden si je omislila prvega bulamstifa), da pes zanjo ni primeren in da nikoli nista mogla hendlati enega psa, kaj sele stiri. Poleg tega je za nazaj omenil ne samo pokoncano psico ampak tudi nekaj drugih psov, ki so jih poskodovali (in da sta lastnika vedno prosila za nasvete, pa nikoli zares poslusala). Omenjen je tudi slavni stric Hajdinjak, kot kvazi storokovnjak, ki je trdil, da je pse prevzgojil. Poanta? Pse bi morali evtan. ze 3 leta nazaj.

V danasjem (sre, 10.2.) Nedeljskem Dnevniku je tudi nekaj na to temo, kjer novinar pripise krivdo za smrt Bericevica predvsem odv. pisarni Senice (ki je hitro pisala pritozbe), sodisca (ker so njih "zelo hitro odlocala") in eni od treh komisij - Cerne, Kastelic in tretji (se ne spomnim imena ta trenutek). Pise se nekaj o Pusu in simulaciji, ki je psi niso opravili itd itd itd.

Zanimivo mi je recimo tudi to (priznam, da nisem vedela ali vedno spregledala), da inspektor A., ki je 3 leta nazaj 3x odredil evtanazijo, tega ni mislil za vse 3 prezivele pse (samo Atlas in Joy). Atos, ki se je v napadu 3 leta nazaj umaknil v avto, ni bil misljen za T61 (in tega je tudi prvega dobil nazaj).

Moram pa rect, da mene osebno sploh ne zanima katere komisije, katere simulacije, katere pritozbe, podkupovanja, sodniki so se dogajali v zadnjih letih. Zanima me samo to, zakaj se je driektorica VURSa odlocila kot se je 3 leta nazaj (kljub odredbi evtanazije inspektorja, katerega so nato se degradirali)? In zakaj danes za to ne odgovarja? In zakaj je kar izginila iz medijev/clankov (vidimo jo le se tam, kjer lahko govori)? Mislim, ce ne bi bilo njene odlocitve, ne bi bilo vseh nadaljnih komisij in bohsigavedi cesa se. A bomo nanjo kar pozabili?
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1107 : sreda, 10.02.2010 : 17:48:18 »

No, živi bili pa videli. Pustimo se presenetiti. menda da delajo histološke teste, ti res trajajo nekaj dlje.
Kaj se pa ugotavlja s histološkimi testi?
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1108 : sreda, 10.02.2010 : 17:55:09 »

Jana, že nekje proti koncu ugotavljata, da "bo vpliv bivanja v zavetišču mogoče ugotavljati po vrnitvi v drugačno okolje" - a so že vedli da gresta domov?
In pa zadnji stavek: "da lahko pod določenimi pogoji zapustita zavetišče, ker njun zapor s kin. stališča ni upravičen" - nikjer dodatka s katerim opleta sedaj in sicer, da ne smeta skupaj in na isto lokacijo. Wink

Kot sem že enkrat napisala: njuno mnenje je lastnik predložil kot verodostojen za vrnitev psov domov in je z njim tudi oporekal formiranju in odločanju tretje komisije.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1109 : sreda, 10.02.2010 : 17:56:34 »

Saba - Pojma nimam, ampak tako je bilo rečeno.
Logiran
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines