mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:59:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624487 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1140 : sreda, 10.02.2010 : 21:08:38 »

Kako se pa ugotavlja prisotnost zdravil, mamil in podobnih substanc?
Jana, mislim da dokaj enostavno - s pregledom telesnih tekočin, organov ipd, tako kot pri ljudeh. Nisem veterinar ali zdravnik, ampak v kolikor vem je to bolj easy pregled. Če seveda veš, kaj iščeš.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1141 : sreda, 10.02.2010 : 21:25:18 »

Bodo raje trobili o nevarnih pasmah! In pomislite, kako hitro so vsi začeli pisati neke nove predloge o prepovedi nevarnih pasem.

Sajovic je danes dvakrat ponovil, da bo treba poostriti ukrepanje in nadzor ''nad nevarnimi psi, ne pasmami, ponavljam, psi, ne pasmami''.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1142 : sreda, 10.02.2010 : 21:27:51 »

Glejte zdajle Info TV - vroèi stol - Vodusek - gosti so vsi glavni akterji iz naših zgodb Smiley
A ste tudi drugi razumeli go.vodjo VURS-a tako, da je danes pozno popoldan, po 18.00 uri prejela sicer neuradno poročilo obdukcije psov ( samo podpisano naj ne bi bilo ) in da bo zagotovo "resnično", ko bo šlo v javnost ...  čeprav je blo sicer tudi vprašanje če so bili pregledi narejeni v smeri spolnih zlorab ... pa kar neki ... kao v strokovnost vet. fakultete, sodne medicine sploh ne gre dvomit ... Me res zanima uradne verzija, ki bo prišla v javnost ... koliko časa bodo rabili da bo kao vse po reglcih ( podpisano in požigosano )...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1143 : sreda, 10.02.2010 : 21:31:01 »

Ja, pa kolikor sem razumela, je napeljevala tudi nekaj v tej smeri, da v poročilu ne bo omenjena zloraba.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1144 : sreda, 10.02.2010 : 21:32:05 »

A je tudi koga drugega od gledalcev te oddaje groza prihodnosti?
Mene je. Po slisanem zagotovo.
Bojim se strokovnosti, s katero je opletal del desnega in del levega omizja.

gina1, gospa vodja VURS je povedala, da ni v porocilu ugotavljanja nic drugega, kot pa tega, zakaj so psi umrli. Seveda so vmes dolocili tudi identiteto in ugotavljali steklino.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1145 : sreda, 10.02.2010 : 21:38:18 »

Saj, vsi se sprenevedajo....čakajo, da se malo vse poleže, vsi se pripravljajo kaj bodo rekli - tudi glede rezultatov obdukcije.
Tako kot pišejo komentatorji - obdukcija traja uro - dve....eh.... Undecided Lips Sealed
Ti nimaš pojma. Najprej uro odukcija...al pa manj, ker rabijo samo kaliber preverit da povedo da je pes umrl zaradi strela iz pištole ali puške. potem metek pošljejo na forenziko da ugotovijo kaliber. potem morajo indetificirati strelca...in to traja.
Vmes morajo določiti čip in ga izrezati. potem po internetu tako kot za izbiro komisije iščeo tri bulmastife. Morda Matoša nima enegaa starega na zzalogi.
In tako mine teden, ki da luft MISLECU da mministra svoje stranke pokrije. Ker madona, po 20 letih z oblasti se menda ne bodo umaknili...še bolj bodo stisnili. sej imamo komunistični revival. V krizi so oni svetla luč. in SO WHAT če tam eni grizejo. Saj na drugih področjih doživljamo preporod. Pa ne more bit kmetijski minister za vsakega ustreljenega cucka kriv.........

Za kante je seveda lahko ekološki minister, ker so Lojzove. Za majine kužke pa nikakor ne kmetijski, ker to bo pa sesulo pravno državo.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1146 : sreda, 10.02.2010 : 21:43:09 »

Žal zamudila Sad

Kako, zakaj so psi umrli? Ali nista bila dva evtanazirana, eden pa ustreljen? Kaj pa potem ugotavljaš?
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1147 : sreda, 10.02.2010 : 21:45:14 »

Identiteto  Grin
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1148 : sreda, 10.02.2010 : 21:46:35 »


Kaj pa potem ugotavljaš?

Morebitno okužbo s steklino. Baje da so vsi trije v prostem času lovili lisice po posesti na Oražnovi  trmoglavka
Ej ljudje, to gre preko vsake možne meje, resno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1149 : sreda, 10.02.2010 : 21:49:22 »

  butnglavc butnglavc
Saj oni niso resni. Kok so butasti, pa to prov ne morš. A res mislijo, da jim še njihova lastna mat' verjame?
Ugotavljali identiteto - sem prav popljuvala ekran, ko sem uno trzajočo in mežikajočo Čadonič Špeličevo gledala in poslušala, kako se zvija tam pred kamero....
Sori za tale izpad, ampak oni o nas mislijo, da smo KRETENI retardirani.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #1150 : sreda, 10.02.2010 : 21:56:10 »

Iz poročila patohistoloških preiskav ni razvidno, da bi bili trije bulmastifi zlorabljeni, je za MMC povedal tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič. Mnenja o tem, ali so bili psi zlorabljeni, v poročilu po Emeršičevih besedah sploh ni, zapisani so le rezultati raztelešenja, torej to, v kakšnem stanju so bili organi. Emeršiča smo zato vprašali, ali se je pri psih sploh ugotavljala zloraba. Odgovoril nam je: "Ne, očitno ne". Ponovil je, da je v poročilu zapisano stanje organov, in dodal, da tega mnenja verjetno ni nihče niti naročil, zato to po njegovem mnenju tudi ni navedeno.

Na vprašanje, ali bodo ti podatki tudi javno objavljeni, nam je Emeršič odgovoril, da ne more nič reči, ker spis še ni končan. Do takrat spisa ne morejo dajati v vpogled. "Dejansko pa noter ne piše niti nič takega, kar bi bilo za predstavljati, saj je zapisano stanje organov," je še pojasnil.

Psi bodo kremirani
V poročilu piše tako zgolj to, kako je bilo opravljeno raztelešenje in kakšno je bilo stanje organov, zapisani pa sta še ugotovitev o cepljenju proti steklini in vzrok smrti. Pse bodo zdaj kremirali.
http://www.rtvslo.si/slovenija/morebitne-zlorabe-psov-kot-kaze-sploh-niso-ugotavljali/223278


Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1151 : sreda, 10.02.2010 : 22:08:17 »

 

Ne morem verjet. Pričakovala sem VSE, le tega ne, da bodo izjavili, da SPLOH NISO ugotavljali, ali so bili psi zlorabljeni.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1152 : sreda, 10.02.2010 : 22:12:48 »

A lahko, za hudica, en novinar gre na Gmajnice in zahteva papirje, ki so bili "narejeni" ob odvzemu 15.3.2006!
Prosim lepo. Ker ce se izkaze, da ni nihce pregledal psov, oz. da so tam samo ugotovili, da imajo vsak 4 tace, vsak 1 rep, vsak 1 gobec in vsak svoj cip, smo vsi se vecji debili, kot si mislimo.

Po moje so psi ze zdavnaj prah postali, tako da lahko samo se buce v zemljo porinemo in se pustimo prosto po VURS, vladi, policiji in eliti nat.... do konca. Z glavo v zemlji ne bomo mogli grist in bo tako varnost zagotovljena. Sajovic & Comp. bodo lahko sli takoj na dopust studirat o svojih 20.000 psih, ki so jih v lajfu cepili.

Ok, jaz grem. Z glavo navzdol. jezen

Logiran

Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1153 : sreda, 10.02.2010 : 22:13:07 »

Saj niso butasti, samo malo koordinacije jim fali, ampak prav dobro se zavedajo, da jim nič ne bomo. Bomo šli na ceste? NE! Se je oglasil kdo od "elite" tako na kinološkem ali kakšnem drugem področju, ki bi zahteval odgovore? NE! Torej, za navadno rajo odgovori niso potrebni, samo tolažba  Grin
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1154 : sreda, 10.02.2010 : 22:13:15 »

Men pa zdej ni jasno, ta članek je bil objavljen, preden je VČŠ izjavila, da ne bo dajala nobenih podatkov, kakšni so rezultati poročila, ker da ne sme, ker je treba počakat na uradno poročilo, Emeršič pa takole pogumno izjavi to o zlorabi. Sta se slabo zmenila očitno.  
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines