mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:07:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Agresivnost med česanjem
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agresivnost med česanjem  (Prebrano 7146 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BJORK
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : ponedeljek, 08.02.2010 : 11:53:56 »

Pozdravljeni!

Imam 7 mesečno Bradato škotsko ovčarko, s katero že dva meseca hodimo v malo šolo. Rada dela vaje in trikce, tudi na sprehodu uboga, skratka, z njo nismo imeli večjih težav. Te pa nastanejo, ko vidi krtačo za česanje! Takrat postane totalno agresivna, renči in laja, skratka iz malega medota se spremeni v pravo zver!  Sad Nazadnje smo ji med česanjem nadeli nagobčnik, saj sem se resnično bala, da bi me ugriznila!  Češemo jo že od kar smo jo dobili, tako da ji krtača ni tuja, agresija pa se je pojavila zdajle. Ne da se je umiriti, ne pomaga niti pozitiven pristop (eden ji drži piškotke, ki jih počasi liže, drugi jo češe), niti avtoritativen (da jo okregaš, udariš po riti). Ne vem več, kakšen pristop ubrati. Mora vedeti, da ni ona šefica, ki bi komandirala kaj bi in česa ne, z agresivnim pristopom pa jo bomo vzgojili kvečemu v zmešanega, agresivnega psa, česar pa nikakor nočem!

Česanje psa mi nikakor ni odveč (sicer bi se odločila za drugo pasmo), vendar zadnje čase zaradi njene agresije postavljamo to ob stranski tir. In vozličkov bo vse več... Cry

Prosim vas za kakšen nasvet, morda obstaja kaj za pomiritev?

Pozdrav,
Bjork
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.02.2010 : 12:01:58 »

Mislim, da je bolje, da česanje povezuje s čim dobrim, kot kaznijo.

Mogoče ji pa krtača ne ustreza? Kaj če bi se enkrat oglasili pri dobrem pasjem frizerju, da vam da nekaj napotkov? A je kak poseben del, kjer jo še posebej moti ali prav povsod?
Logiran
BJORK
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.02.2010 : 12:23:02 »

Poskušamo jo hvaliti, nagrajevati med česanjem, vendar ne pomaga. Piškotokov tudi povohati noče!
Imamo 3 profesionalne krtače, ki nam jih je prinesla vzgojiteljica. Mislim da težava ni v tem...
Če jo bomo peljali k pasjemu frizerju se bojim da ga bo ugriznila. Niti slučajno ne bo stala na mizi pri miru, ampak bo skakala, renčala in grizla... Angry
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.02.2010 : 12:24:06 »

Kaj pa igranje? Da poskusiš krtačo najprej nekako vključiti v igro, ne da bi jo uporabili, dokler se je ne navadi? Pa zamenjava krtače z drugačno bi mogoče pomagala.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.02.2010 : 12:47:17 »

Mogoče je bolj občutljiva kot so običajno, pa jo bolj cuka, to ni odvisno od tega če je krtača profesionalna ali ne. Moja sestra recimo nikoli ni marala, da jo mama češe, ker ima bolj občutljivo lasišče od mene in se je že kot otrok raje česala sama. Zakaj ne bi bilo enako pri psih. Ali pa je bil kak vozel kje, katerega razčesavanje jo je bolelo, pa ima slabo izkušnjo - poizkusite najprej z glavnikom zelo nežno brez krtače, da odpravite kake skrite vozle, če se jih ne bo dalo razčesat, trenutno raje odrežite.
Pa mogoče jo češite v kaki drugi pozi? Naj leži recimo. Je veliko bolj nerodno to je res, ampak mogoče pa pomaga. Igra tudi ni slaba ideja.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.02.2010 : 13:37:10 »

Ali uporabljate kakšen sprej za razčesavanje? Ti spreji preprečijo nastajanje statične elektrike, omogočijo hitro razčesavanje vozličkov in glavnik/krtača bolj voljno steče skozi dlako.
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #6 : petek, 30.04.2010 : 18:28:31 »

tudi naša psička laja in renči ko jo hočem počesati ...krtača ni pregroba . Seveda ji dam krtačo tudi povohati. Ampak še kr beži pred mano in laja .
No bom kar tukaj vprašala čeprav nima veze s to temo česanja... Ko psičko peljem na sprehod me večkrat grize za hlače oz prav renči. kako naj jo odvadim? Sicer ji rečem ''fuj'' ampak učasih sploh ne zaleže. Je narobe če jo rahlo udarim po riti.. samo da občuti? ker sem opazila da potem neha.
hvala !
Logiran
ajda21
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #7 : petek, 06.08.2010 : 04:01:07 »

Ne da se je umiriti, ne pomaga niti pozitiven pristop (eden ji drži piškotke, ki jih počasi liže, drugi jo češe), niti avtoritativen (da jo okregaš, udariš po riti). Ne vem več, kakšen pristop ubrati.

Oprost BJORK ampak to ni avtoritativen pristop. Če praviš da psička pozna krtačo in prej nisi imela teh problemov, pomeni to zdaj da se ti upira in preizkuša tvoj položaj. Naslednjič ko se boš lotila česanja se tega loti mirno in brez strahu da bi te ugriznila. Ne prigovarjaj ji in izogni se kontaktu z očmi. Začni jo česati nežno-obvezno pazi da bo prijetno in ko se bo umirila jo pohvali, če pa bo njena agresija prehuda ji pokaži da je to nedopustno. To narediš tako da jo ali sunkovito streseš(pa ne premočno) ali pa postaviš v položaj podrejenga psa-torej prevališ na hrbet in se postavis tik nad njo, ob tem jo držiš da ne more vstati.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #8 : petek, 06.08.2010 : 04:12:39 »

Ali uporabljate kakšen sprej za razčesavanje? Ti spreji preprečijo nastajanje statične elektrike, omogočijo hitro razčesavanje vozličkov in glavnik/krtača bolj voljno steče skozi dlako.
Kateri pa so ti spreji. Za maltežana sem imela nekoč en nerc sprej, pa je dlaka posala mastna in ni prijetno "dišala"
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #9 : petek, 06.08.2010 : 07:33:22 »

Kateri pa so ti spreji. Za maltežana sem imela nekoč en nerc sprej, pa je dlaka posala mastna in ni prijetno "dišala"


Jaz sem zadnjega kupila v Super Čombetu in je fajn! Naš Švrk ratuje malo star in ni več ravno polnopripravljen na cukanje. Po spreju j dlaka lepa, suha in diši. Smiley

http://www.supercombe.si/nega-krtace/872-bio-groom-coat-polish-473ml.html
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #10 : petek, 06.08.2010 : 11:44:03 »

Hvala ti. Bom takoj naročila  Cheesy
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #11 : petek, 06.08.2010 : 15:45:57 »

Poleg Bio grooma je še Ring 5, ki je fantastičen, jaz ga uporabljam, kupim ga pa tule: **** ...
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #12 : petek, 06.08.2010 : 17:53:14 »

Hvala za podatek  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Agresivnost med česanjem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines