mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:43:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Španski hrtici (galgi) Neka in Ebony
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Španski hrtici (galgi) Neka in Ebony  (Prebrano 11386 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #15 : sobota, 28.08.2010 : 15:41:59 »

Mi smo letošnje poletje bolj kot ne preležali ... Tongue
V tej neznosni vročini se nam ni uspelo umakniti kam v višje ležeče kraje, zato smo se pač morali prilagoditi zgodnjim jutranjim in poznim večernim sprehodom. Neka in Ebony zelo težko prenašata vročino, zato jima je bilo najljubše poležavati doma v prijetno klimatiziranih prostorih ...
Ja, ni ga čez udobje pravita naši razvajenki ... Tongue

Naši jutranji sprehodi ob prebujanju narave ...


Pa poležavanje in sončenje na terasi počitniškega apartmaja ...






Najljubše v poletni popoldanski vročini jima je pa "svalkanje" po posteljah ... Tongue











Do prihodnjič en lep pozdrav od naših nosatih hrtjih damic ... Kiss

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : sobota, 28.08.2010 : 15:47:16 »

Kakšni lepi noski! Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 28.08.2010 : 18:31:39 »

Super uživata Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #18 : sobota, 28.08.2010 : 19:42:03 »

Ta dva noska sta pa samo za prelupčkat!
Pa tačke tudi!  Wink

Krasni sta! RES prav KRASNI!  Kiss
(pismo, pa mi spet tista pristna gorenjska fovšija mal' ven seka...)  Wink


A je za galge značilno, da niso ravno navdušeni nad vročino?
(ja, saj vem - če me že takoooo zanimajo, bi lahko tudi malce več o pasmi začela brat...  sram samo kaj ko so tole samo sanje...  Undecided)
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #19 : sobota, 28.08.2010 : 20:49:04 »

Hvala vsem za lepe besede ...Smiley

Šnjofle pa itak prelupčkamo vsak dan  Cheesy ...se prav nič ne branita ... Kiss Kiss

Glede hrtov in poletne vročine pa ...

Za vse hrte je značilno, da imajo malo (najmanj od vseh pasem) telesne maščobe, zato težko prenašajo tako vročino, kot tudi mraz ...
Čeprav galgi prihajajo iz mediteranskega podnebja (človek bi pričakoval, da so zato vročine navajeni) prav tako kot vsi ostali hrti ne prenašajo dobro vročine.

Takole izgleda pregretje, dehidracija in totalni kolaps telesa pri galgu na intenzivnem lovu za zajcem v Španiji. Za to galgico se je žal končalo s smrtjo. Sad
O tem kako so jo "ohlajali" sploh ne bom komentirala in človek bi pričakoval, da ima zveza pod okriljem katere se izvajajo tako organizirana tekmovanja z galgi, na vsakem tekmovanju zagotovljenega veterinarja, ki bi vedel kako postopati v primeru pregretja hrta ...

Celoten posnetek zajema tudi intervju z njenim lastnikom, a ubogo galgo in njeno stanje dehidracije in pregretja, ki se je na koncu žal končalo s smrtjo vidite pri 7 minuti in 23 sekund.
http://www.youtube.com/watch?v=XGJP74bLBzo

Zato venomer vsakemu skrbniku hrta svetujemo, da se v ekstremnih poletnih dneh izogibajo predolgim sprehodom in raje aktivnosti z njimi izvajajo zgodaj zjutraj in pozno zvečer, ko se ozračje ohladi.

Naše galgi sta pač takšni, da sami nakažeta, da jima ni za hoditi naokoli, ker jima je prevroče, zato nikoli ne izzivamo usode.
Včasih jih tudi zmočimo preden se odpravimo na poletni sprehod.

Nekaj napotkov za vroče poletne dni za skrbnike hrtov smo pripravili tudi na naši spletni strani:
http://www.hrtjisvet.org/napotki_za_poletne_dni.html

Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #20 : četrtek, 08.09.2011 : 14:19:59 »

Hoj,
samo v vednost, zanimiva knjiga o posvojenih galgih v nemščini, če bi koga zanimalo:
http://www.hunde-versandhaus.de/shop_id1_prod5866/windhunde_aus_spanien.html
Srečno!
K.


Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #21 : četrtek, 08.09.2011 : 22:37:37 »

 jokam zaradi tistega filmčka zgoraj, uboga galgica, eh Cry
 kako so jo pa sploh ''ohlajali'' Shocked že tako povišan utrip so še spodbujali al kaj Huh
Podencica, a misliš da bi preživela s pravilnim postopanjem ali je bil tale kolaps že očitno ''končni''??

vseeno pa mislim da kar tako do tega pri normalni aktivnosti ne more prit. ne spoznam se na te lovske dirke, ampak verjetno je galgu toliko do tistega zajca, da gre do kraja, tako ali drugače Sad
jaz sicer Indy (volčji hrt) ne vlečem npr. na kolo po soncu, sta pa fanta, ki sta mlajša in ''delovna'', vajena laufat tudi pri višji temparaturi.

napor te psice je moral bit res izreden da se je tako končalo.
ne vem kolikokrat se takšni kolapsi zgodijo na teh dirkah, ki se meni itak zdijo grozljive... bi me pa iz firbca zanimalo kaj več o teh galgo dirkah; koliko časa tečejo psi, a dokler ne fentajo zajca?

Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Španski hrtici (galgi) Neka in Ebony
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines