mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:39:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Gluh kuža
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gluh kuža  (Prebrano 24322 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #30 : četrtek, 08.09.2005 : 22:34:23 »

Uaaaaa, a res? Potem obvezna prisotnost naslednji teden, ko bo predavanje o klikerju Smiley. Sej ni panike, za predavanja bomo dobili neke knjižice, se mi zdi, pa ene zadeve sem si tut napisala, še posebi glede enih 6ih pomembnih ukazov, za katere je  pametno si čimprej domislit kakšne čimbolj razumljive znake.  Wink Cool
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #31 : sobota, 10.09.2005 : 09:15:21 »

A mi boš posodla zapiske za skopirat? Grin Grin Knjižico še imam, smo jo lani tudi dobili. Wink
Katerih šest pomembnih ukazov pa je to? Res se bediram, ker me ni blo ... Cry
A si prebrala, da celo Gaja sliši kliker? Res je anojink zvok. Tongue
A sta že gledali kaj za ovratnico? Če v ponedeljek pozabim ... Če bosta uspeli dobit kakšno pod 100 $ bi bilo super, ker stvari vrednosti 100 $ in več zapadejo pod carino. To sem šele včeraj ugotovila. Roll Eyes (Seveda sem jaz, burek, financirala državo. Roll Eyes) Natisnite torej račun!! Wink
Jaz začnem danes Gajo spet maltretirat, zdaj je imela tri dni mir. Cheesy
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #32 : sobota, 10.09.2005 : 17:57:28 »

No, sej ni glih dosti zapiskov  Smiley....ni panike, vse dobiš Cheesy pa dobili smo en listek kjer so gor ukazi, ker naj bi si sami zmislili besede, mi si bomo pač znake. meni je tko fajn, v pondelk gremo v šolo Cheesy..trema. haha.
ja, kliker, si povedala, smo ga hotele kupit samo je bil razprodan :/ za ovratnico bo pa treba pohitet.
ne vem, Atos nas včasih kr prestraši, ker ga je vsega strah, nonstop misli da mu je nekdo za hrbtom..pa sploh ne vsak dan, samo včasih....upam da bo kmalu ugotovil, da se mu pri nas nč ne more zgodit  Roll Eyes Cheesy Wink
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #33 : sobota, 10.09.2005 : 18:59:05 »

Aha, to z ukazi razumem kot vajo za jasnost in torej za psu prijazno komunikacijo. Wink
Mogoče so šli vsi, ki pridejo v četrtek na predavanje o klikerju in ga še nimajo, kliker kupit, pa jih je kar zmanjkalo. Grin Kam sta pa šli ponj? Zdaj sem se spomnila, da moram poskusit, kako daleč ta mala tole stvarco šmirgla. Roll Eyes Bom seveda sporočila. Tongue Ovratnica z vibracijami in posledično hrenovka pa nikakor nista zanimivi, ko je na vidiku kakšna muha. Huh Ne vem, kako naj presežem zanimivost žuželke, mogoče bom morala frčati po zraku. Grin
To je čudno, da je tako prestrašen, mogoče pa so ga prejšnji lastniki vedno (ne)prijetni presenečali. Gaja namreč nič ne kaže podobnih znakov. Čeprav ... Če smo na primer na sprehodu in očitno s kotičkom očesa zagleda kaj, kar se ji (s kotičkom očesa seveda) zdi grozno, ful odskoči in stisne rep med noge ali pa celo zdirja par korakov naprej. Tako na primer, kot bi reagiral človek, ki bi s kotičkom očesa v stanovanju zaznal nekaj črnega in visokega in bi mislil, da so ga prišli oropat. Grin Grin Grin No, ampak v stanovanju pa se to še ni zgodilo. Mogoče se morata začet nepredvidljivo prikazovat in mu postreči s kakšno klobasico. Wink Wink Cheesy
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #34 : sreda, 14.09.2005 : 18:52:41 »

Super da je ta tema že odprta. Najprej sem jo malo prebirala zdaj pa še jaz pišem in upam da bomo lahko drug drugemu pomagali. Pred kakšnim mesecem se nam je pridružila mala bullterrierka. S fantom sva vedela da ne sliši, vendar sva imela vsaj malo upanja da prepoznava mogoče vsaj kakšen zvok in sva jo peljala na BEAR test. No na žalost smo ugotovili da naša Pinky ne čuje čisto nič.
AklAm  kot najprej bi te prosila (ker že kar nekaj časa vztrajaš s svojo psičko) kakšni so kaj tvoji nasveti. Ali naj nabavim ovratnico ali naj poskusim z lučko...
Glede Pinky imava kar srečo, saj kot prvo ni edini pes pri hiši. In pa zeloooo je mahjena na hrano in hvala bogu jo od nje nič ne odvrne in bo zanjo naredila vse.
Pa tudi glede njenega odziva sva zelo zadovoljna, ker se sploh ne ustraši ničesar, tudi nenadnih gibov ne in tudi če se ji priplaziš izza hrbta in jo nepričakovano primeš ona veselo maha z repkom Grin. No tako malo na kratko. Razmišljava da bi nabavila ovratnico, sam bi potrebovala mnenje ali se jo izplača.
Hvala že v naprej.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 15.09.2005 : 08:10:25 »

Pozdravček, Ika! Cheesy

Ful lepo, da se bo nas počasi na tej temi nekaj nabralo. Trenutno vem za pet (zdaj čest Cheesy) lastnikov gluhih psičkov, pa se nič ne "združujemo". Roll Eyes

Veliko lastnikov gluhih psov (v tujini) čisto dobro shaja brez ovratnice, tako da se da. Sama sem ovratnico naročila predvsem zato, da mala ne bo vedno na žnurci. Wink Z lučko jo jaz prikličem, ampak samo, ko se stemni, podnevi na svetilko ne reagira. Nekateri gluhe pse prikličejo tudi tako, da jim vržejo žogco (na primer), ki jo potem kuža prinese (torej pride k lastniku). Tako da se da brez ovratnice. Ampak jaz sem kjub temu želela izkoristiti čim več različnih načinov komunikacije. Grin Je pa z ovratnico pač tako, da ne moreš spreminjati jakosti (vsaj pri tej, ki jo imamo mi, ne), tako da kuža lažje ignorira "klic", ker ga bolj izrazitega kot je, ne moreš nardit. Roll Eyes No, moj nasvet je vsekakor, da ovratnico naročita. Wink Aja! Lahko jo poskusiš priklicat tako, da z nogo udariš ob tla. Nekateri psi to zaznajo in jih lahko tako prikličeš. Seveda ne na velike razdalje. Pri naši ne deluje, smo doma poleg železnice. Roll Eyes Ovratnica (Pet Pager od Pet Safe-a) nese približno 100 metrov. Je pa fino, da ima slišečo družbo, verjetno reagira, če pokličeta ta drugega kužka?

Vprašanje nazaj. Kje sta opravila bear? Gaja namreč reagira na kliker, pa ne vem, če ga sliši ali pa samo "čuti". Zadnjič se ga je celo ustrašila in se skrila za zofo! Shocked Me je ful presenetlo. Bogica. In potem, jaz, pametna, valda, poskusimo še enkrat, saj to ne more bit res (ker sem jo pred tem že nekaj dni pitala na kliker Roll Eyes ) kliknem, mala pa ušesca nazaj in švrkne nazaj za zofo. Niti polika je ni zanimala. Tako da imamo zdaj malo pavze, sem razmišljala, da bi jo peljala na test. Nisem se pa še pozanimala, a bear meri frekvenco al jakost? Al oboje?
Lp,
Malka & Gaja Cheesy

Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #36 : četrtek, 15.09.2005 : 12:04:03 »

Bear test smo opravljali v ponedeljek pri topfieldih. V sloveniji še namreč nimamo nobenega ki ima dovoljenje delati te teste in se mora pripeljati gospa iz Avstrije. Škoda da nisi prej zasledila, ker bi se lahko prijavila in jo prišla testirat. Vprašanje kdaj bo spet test, če kaj izvem ti sporočim.
Bear test meri tako ferkvenco kot jakost. Jaz si tudi najprej nisem predstavljala kako je. No da na kratko opišem: Psa ospavajo tako da se pomiri, ker drugače testiranje ne bi bilo mogoče. Potem mu namesti 4 iglice (kot kakšna akupunktura): 1 na hrbet, 1 sredi glave in po eno pri vsakem ušesku. V ušese pa mu dajo slušalke po katerih se predvaja zvok. No in skozi tiste iglice se v računalnik zapisujejo reakcije možganov na zvoke.
Tako nekako no upam da sem dovolj razložila, da si lahko vsaj malo predstavljaš.
Ovratnico bomo pa naročili, sam problem je še ker ne pošiljajo v tujino in nimam nobenega poznanega tam. Bomo že, mogoče se bo pa kje tukaj kaj našlo ali pa jo kdo ima in je ne uporablja..
Bom pa vidla če deluje tudi na kliker, ker če bo Pinky reagirala pol so sigurno tresljaji. Smiley
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 15.09.2005 : 13:23:31 »

Točno, saj se spomnim, je tudi spomladi bil "oglas" za bear. Bom počakala na naslednjega. Wink Hvala za opis testa, sem si ga rahlo drugače predstavljala.
Ja, daj, poskusi kliker, prosim! To bi mi pomagalo. Cheesy
Ika, kje pa sta Pinky dobila?
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #38 : četrtek, 15.09.2005 : 18:40:53 »

Pinky sem našla tukaj na mojpes.net, ko se je oddajala na oglasih. Prejšnja začasna lastnica jo je našla na madžarskem pasjem sejmu. Imela je izrezan čip, pljučnico in bila je čisto podhranjena. Angry V dokumentih pa ji je pisalo da je črno-beli rotwailer. Roll Eyes Kupila jo je le iz usmiljenja da jo pozdravi in odda naprej. Kasneje pa so še ugotovili da je verjetno gluha.
No to je Pinky-cina zgodba.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #39 : četrtek, 15.09.2005 : 20:50:52 »

ika- daj pokaži nam to vašo frajlico. Cheesy

Vam moram pa vsem lastnikom gluhih kužkov povedat, da vas resnično občudujem. Sama poznam enega gluhega dalmatinčka, ki ga je posvojil kolega ( ko so ga lastniki, ko so ugotovili stanje pač zavrgli Cry), in opažam koliko več truda in volje je potrebno vložiti v takega malčka.
Sem mnenja, da je tudi takim ubožcem ( če so že pač tu...) potrebno omogočiti normalno življenje.
Jaz opažam, kako je tak kuža veliko bolj pozoren na lastnika, sploh se ne oddalji predaleč, neglede na moteče dejavnike ( verjetno ga bi kasneje kaka goneča punca le zanimala Tongue), pa ( vsaj ta)  kako doumljivi so za učenje...
Sem pa seveda jezna na "rejce" , ki takšne kužke spravijo na svet, potem pa so za njih pozabljeni.
Tu gre predvsem za nevestne šteparje nerodovniških ( ali rodovniških  Angry) legel, ki zavestno producirajo gluhe ali naglušne pse. Ampak to je že druga tema.

V glavnem, vesela sem, da se vas je našlo vsaj nekaj lastnikov, ki boste sigurno drug drugemu v pomoč . Se bom potrudila, da prepričam tudi mojega znanca, da se vam pridruži. Wink
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 15.09.2005 : 21:16:32 »

Bogeci, naši in Atosu so tud "odpovedali", ko so ugotovili, da sta gluha. Je pa menda še ena psička iz tega istega legla gluha, za ostale ne vem. No, te druge psičke niso pripeljali nazaj. Cheesy Ampak Pinky ima pa najbolj žalostno zgodbo, lepo, da je zdaj na varnem. Cheesy Cheesy Čim prej bi morali tudi pri nas za vzrejno zahtevati bear. Angry
Zelo dojemljivi za učenje pa so gluhi psi verjetno zato, ker poveljujemo na njim bolj naraven način, z gibi, in ne z glasovi.
Ika, če boš kaj drugega uporabljala za priklic, lahko ovratnico uporabljaš namesto klikerja. Mi smo ravno danes spet iskali kakšno "najboljšo" rešitev, pa se nismo ničesar novega domislili. Grin Zdaj bom še poskušala s klikerjem - klikerjem, pa bom videla, kako se bo obneslo. Reagira zagotovo, ne morem pa ugotoviti, na kakšno razdaljo. Če je preblizu, zbeži, tako da na kak meter ga zaznava. Če bo poskus propadel bomo poskusili z lučko (modro, rdečo ..., ker belo imam že za priklic).
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #41 : sobota, 17.09.2005 : 14:14:51 »

Jaz sem kliker že nabavila. Samo preizkusit ga še morem. Sporočim takoj če bo kakšen odziv.

Evo našo Pinky pred bear testom s prijatelji:







Več na: http://ikab.moj-album.com/
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #42 : sobota, 17.09.2005 : 15:14:17 »

Lušna! Cheesy Cheesy Cheesy Sem pa mislila, da je še bolj majčkena. Grin

Ika, meni se zdi, da ima ta kliker svojo voljo ... Tongue Ne, saj se šalim, ampak je očitno valovanje, ali karkoli že, odvisno od zraka (vlažnosti, temperature, kaj pa vem ...). V četrtek zvečer sem kliknila kak meter vstran od Gaje, pa se je spet blazno ustrašila in se skrila. Potem sem kliker zavila v šal, da ga ni videla in da sem zadušila zvok, pa je očitno še vedno nekaj slišala, ker je ob vsakem kliku položila ušesca in stisnila rep. Shocked No, včeraj pa ni niti trznila, pa sem ji na koncu kliker nastavila skoraj na uho. Huh Če ga sliši v "zmernih količinah",  je odziv takšen kot pri psu, ki je pač navajen, da kliku sledi priboljšek. Včasih pa zbeži, včasih pa niti ne trzne ... Huh Huh Glede na to torej ni ravno opcije stvarce uporabljat. Roll Eyes Tako da sem šla iskat svetilko z veliko "svetilno" površino in jo zatemnila (s tistimi lepimi barvami za steklo Grin), ker preveč blešči. Ne vem sicer, če naj nekaj dni počakam in jo začnem potem privajati na "blinker", ker bo sicer čisto zmedena.
Ika, hm, pa še nekaj glede predloga o uporabi ovratnice kot klikerja ... pozabila sem na to, da ovratnica ni ravno zanesljiva. sram Včasih sploh ne zavibrira, včasih pa potrebuje kar nekaj časa, skoraj nikoli pa ne zavibrira v tistem trenutku, ko stisneš gumb na dajincu.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #43 : sobota, 17.09.2005 : 19:11:40 »

Ja Pinky je že kar velika. Stara naj bi bila 5 mesecev, ampak smo ugotovili da jih mora met kar kakšnih 6 ali celo 7, ker je že pred 1 mesecem zamenjala zobke.
No bomo probal najprej z ostalimi stvarmi, potem pa z ovratnico.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #44 : torek, 25.10.2005 : 19:14:58 »

Blinker, po moji presoji, kar lepo deluje. Malce je nerodno z vsemi temi pripomočki naenkrat (pilot za ovratnico, svetilka, povodec, priboljški ...), ampak napredujem. Tongue Vibracije sem predelala v oprsnico in se zdaj spet malo lovimo; na sprehodu si je še vedno ne upam uporabljat, da se mala preveč ne navadi na ignoriranje. Je pa zanimivo, da je pozornosti na dotik (jo "potrkam" po hrbtu) nikoli nisem veliko učila, je bilo čisto spontano, pa reagira veliko zaneslivejše kot na vibro.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Gluh kuža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines