mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:42:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psička Klea
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička Klea  (Prebrano 10349 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« : nedelja, 21.02.2010 : 19:27:40 »

Lepotička Klea (ime je dobila iz Kleopatra) se predstavi  Smiley



Iz začasnega doma, kjer je v postopu socializacije in prevzgoje (že 9. dan) se javlja psička Klea (bivša Kiara), ki zelo lepo napreduje. Dom si deli s psičko Simbo (Ameriški stafford terier) in še z enim kužkom mešančkom Ari-jem, ki sicer živi v isti hiši, vendar v drugem stanovanju. Ker ima Simba težavo z ravnotežjem, Klea pa je zelo živa, sta vsaka v svoji sobi, se pa gledata čez šipo v vratih in na sprehodu, kjer se tudi povohata. Druga do druge ne kažeta agresije, vendar Simba želi, da se jo pusti pri miru in ne dreza vanjo - rada ima svoj mir. Klea in  Arij sta velika prijatelja in se veselo igrata na dvorišču, ko je kakšen lep sončen dan.

sostanovalka Simba (s Kleo sta si malo podobni)



sostanovalec Ari in Klea



Klea je zelo nežna in prijazna psička, kljub temu pa ima v sebi nekaj trme bulčka. Ko npr. ukrade nogavico, jo je težko prepričati, da jo vrne, vsakič malo poskusi, če bo morda popustil nasprotnik. Ko pa vidi, da je tudi nasprotnik trmast popusti.





Rok se ne boji več in se pusti pobožati, ob kakšnem poku  oz. ropotu začne lajati, ko vidi, kje je izvor se umiri in celo pride od blizu pogledati. Iz dneva v dan je manj plašna. Ni agresivna, ne do ljudi, ne do psov, ne do muc.

Ker ja tako živa, ji izziv predstavljajo ptice (želi si steči za njimi in jih loviti) in motorna vozila - avto, motor (želi skočiti in zagrabiti kolo).
 
Klea se zelo hitro uči in je prava pozerka.

Edini resnejši problem predstavlja ločitvena tesnoba, pa tudi tu se uči, da če, oz. ko je sama, to ne pomeni, da je zapuščena in, da se človek vrne domov.

Klea še ni za oddajo, rabi svoj čas, včasih reagira še malo plašno, vendar napreduje.





Ko bo primerna za oddajo, bo objavljeno tukaj. Oddajala se bo iz začasnega doma, v soglasju z zavetiščem Horjul, samo v dom, kjer ji bo tako dobro, oz. bolje kot zdaj.

Je čudovita psička in si zasluži najboljše.

Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : nedelja, 21.02.2010 : 19:43:06 »

Ful sem vesela, da tako napreduje, res.  Kiss
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2 : nedelja, 21.02.2010 : 20:10:44 »

Uaaauuu, kakšen napredek v samo 9 dneh, bravooo!!! Sem vesela zanjo! Cheesy  veselje bravo Afro Afro Afro
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : nedelja, 21.02.2010 : 20:23:27 »

Res bravo Anery!  bravo
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 21.02.2010 : 20:24:26 »

Res me veseli da napreduje, in to da je že samo v 9 dneh viden napredek je res super. Cheesy Smiley Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : nedelja, 21.02.2010 : 20:25:54 »

Bravo, Anery in Klea, še veliko uspehov.   bravo
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6 : nedelja, 21.02.2010 : 20:43:48 »

Irena,  Kiss. hvala.

Katarina
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : ponedeljek, 22.02.2010 : 07:54:43 »

Res lepo!!
Logiran
brinko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 115


« Odgovor #8 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:20:26 »

super da napreduje bravo
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:31:12 »

 Smiley Smiley
Super, samo tako naprej!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #10 : ponedeljek, 22.02.2010 : 11:26:02 »

Hvala nebu za takele ljudi! Kiss
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : ponedeljek, 22.02.2010 : 11:27:47 »

Tako zelo vesela  Smiley
Logiran
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 22.02.2010 : 20:59:44 »

Katarina hvala  Wink

hvala tudi vsem drugim za veselje, ki ga delite z nami ob napredku psičke.

Klea je res srček, ni pa primerna za vsakogar, samo za človeka, ki mu to ni prvi pes, ampak že ima nekaj izkušenj. To je bulček, ti so ponavadi malo trmasti, ta psička pa je imela travmatično prvo leto in je zato potrebno z njo delati pravilno, da se ne pojavijo nove težave, oz. vrnejo stare.

Trenutno pokašljuje in če ne bo kmalu bolje, bo potreben pregled pri veterinarju, da ugotovi razlog. Jaz ji dam vsako jutro in večer (pa še vmes) 1dcl toplega mleka z žličko meda. Upam, da bo kmalu bolje.

Trzanja tačke, ki ga je imela ob prihodu v zavetišče ni več, torej je bil razlog živčnega izvora. Zdaj ko je mirnejša in straha skoraj ni več, je tudi trzanje izginilo. Smiley
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:13:31 »

 bravo Super napredek! Res sem vesela, ko vidim uspehe in obojestransko zadovoljstvo. Kiss
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #14 : petek, 26.02.2010 : 13:46:50 »

Tudi jaz sem nacdušena nad napredkom!
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psička Klea
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines