mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:07:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Jack Russel terier - čvek
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack Russel terier - čvek  (Prebrano 41175 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
j-cop007
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #15 : četrtek, 07.07.2005 : 20:37:14 »

EMm sei newm če je prav kraj za to vprašanje..
a bi kdo slučajno vedel kje bi se dalo dobit psa te pasme?(mislim v sloveniji?)
hvala
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #16 : četrtek, 04.08.2005 : 09:52:27 »

Vidim , da je dosti nejasnih informacij o Jack Russel terierjih ter Parson Ruseel Terierjih.
Moram reči da je ogromna razlika v teh pasmah.Najbolj v karakterju. Če samo v enem stavku povem razliko. Jack Russel je delan za lov in njegov karakter je zelo temperamenten in extremno živ. Zato se nepriporoča vsakemu,večinoma so primerni za takega psa lovci ter tisti ,ki se profesionalno ukvarjajo z pasmo in če se aktivno dela s psom(agiliti...itd). Parson pa je bolj miren karaker,pa še zmerom dosti bolj aktiven pes in temperamenten kot ostale pasme. Toda dosti bolj učljiv ter primeren navadnim ljudem kot Jack. To pišem zaradi tega ker so mnogi po nakupu pasme Jack Russel terierja vrnili psa lastniku ali pa ga dali uspavat. Zelo pomembno je da se poinformirate pri rejcih o pasmi. Pri nas sta eden oz.dva vzreditelja in upam da bodo iskreni do kupcev,ker v nasprotnem znajo biti kasneje težave.

Je še dosti drugih informacij o linijah,..katere so dobre in katere ne. Zato bom z veseljem odgovoril vsakemu,ki nas kontaktira.

LP

Zoran
*****
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #17 : četrtek, 04.08.2005 : 09:54:14 »

Še informacija o ceni...cene Jack Russel terierjev so dosti nižje od Parsonov. V tujini so JRT ji okoli 400 Eur. V angliji tudi po 150 funtov.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #18 : četrtek, 25.08.2005 : 22:14:25 »

Angleski Kennel Klub pasme Jak Russell ne priznava, oni imajo se vedno samo pasmo Parson Jack Russell Terrier, vecina jih pa vzreja lovski tip.

Link do en najbolj znanih angleskih psarn:
http://www.foxwarren.co.uk/1432/frames.php

Skoraj vsi parsoni kot tudi JRT imajo korenine iz teh vzrej, vendar pa je patronat nad JRT prevzela Avstralija njihov tip je pa malo drugacen.
http://home.austarnet.com.au/Lindy2001/interest.htm

Vsi evropski vzreditelji ( ki dajo kaj na kvaliteto) se skusajo z vzrejo sedaj priblizati temu avstralskemu tipu, v Evropo je bilo uvozeno kar nekaj kvalitetnih avstralcev.
http://www.lejack-online.com/pe_foxy.htm

Zoran moram ti pa povedat da se kvalitetnega Jacka ne da dobit za taksno ceno, kvecjemu pri kaksnem preprodajalcu iz vzhoda.

Lp
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #19 : četrtek, 25.08.2005 : 22:23:41 »

 ;)Aja, kar se pa karakterja tice, pa mislim, da je kar podoben. Oba sta lovca, ce pa so psi nekaj generacij v nelovskih rokah, pa so karakterno bolj umirjeni, vendar kot je napisal Zoran se vedno zelo aktivni psi, kateremu ni dovolj kratek sprehod do prve travce.

Pred nakupom pa se velja natacno pozanimat iz kaksnih legel izhajao psi, ce sta oba starsa lovca, novi lastnik pa to ni, mislim, da mu lahko ta pes povzroca veliko tezav.

Je pa pasma trenutno zelo popularna in mislim, da se bo kaj hitro zgodilo, da bodo tudi prvi JRT v zavetiscih. Cry
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #20 : četrtek, 25.08.2005 : 23:11:40 »

Veliko JRT je imelo krive tacke, to je pri novem standardu nezazeljeno.
Ceprav so nizke rasti nikakor ne smejo imeti krivih tack.
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #21 : sreda, 31.08.2005 : 08:47:26 »

12.septembra bo mogoče ponovno opravljati BAER test (elektronsko preverjanje sluha) v Sloveniji. Iz Dunaja bo prišla dolgoletna vzrediteljica bulterierjev (Laureola's kennel) in magistra veterine Regina Bregenzer dr.vet.med. Vsi, ki se želite prijaviti, lahko pokličete na GSM 031/238-448 ali pišete na mail ***. Vsi psi bodo dobili tudi uradno veterinarsko potrdilo o opravljenem testu.

Zaenkrat je prijavljeno 11 psov (BRAVO!), upam, da se vas bo prijavilo še več, ker boste s tem pomagali vaši pasmi do selekcije in s tem do  bolj zdravih potomcev.

Tanja Bonić
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #22 : četrtek, 10.11.2005 : 12:53:00 »

Lep pozdrav!

Mi lahko kdo navede kakšno ključno značajsko in/ali fiziološko razliko med nemškim lovskim in (domnevam, po velikosti bolj primerljivim) Parson Russell terierjem??
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #23 : četrtek, 10.11.2005 : 21:45:54 »

A misliš parsona, ki je višji kot nemški lovski terier ali kratkonogega Jack Russell terierja? Cool
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #24 : petek, 11.11.2005 : 10:46:22 »

Ja, kolikor vem je plečna NLT-ja do 40cm, parsona pa do 38cm in sta torej bolj primerljiva. Kratkonogi russel, pa je manjši od obeh...
Ni tako?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #25 : petek, 11.11.2005 : 12:28:37 »

Vprašanje od kolega, ki ga zanima nakup JRT - ali je terenutno v SLO kakšno leglo Jack-Russel-Terrier - jev?

V naprej hvala za informacije!

Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #26 : petek, 11.11.2005 : 16:17:05 »

Po mojih informacijah ni, sta pa bila letos že dva legla, mislim pa da so vsi mladički oddani.


Ja, kolikor vem je pleèna NLT-ja do 40cm, parsona pa do 38cm in sta torej bolj primerljiva. Kratkonogi russel, pa je manjši od obeh...
Ni tako?


Ja, sorry, sem imela v glavi, da je NLT nižji. Probaj z vprašanjem v temi o Parsonih, jaz sem bolj doma pri JRT. Wink
Logiran
Nels
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #27 : sobota, 12.11.2005 : 17:54:18 »

Lep pozdrav!

Mi lahko kdo navede kakšno ključno značajsko in/ali fiziološko razliko med nemškim lovskim in (domnevam, po velikosti bolj primerljivim) Parson Russell terierjem??

Živjo!

En lep članek na to, kaj je jack russel, parson... http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Russell_Terrier

Drugače pa naj bi imel nemški lovski terier bolj izražen lovski nagon. Poudarek na 'naj bi', saj je od vsakega psa odvisno koliko ga ima.

LP

Druga alternativa bi lahko bili še foxterierji, ki so že bolj prilagojeni na družinsko življenje in druge pse.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #28 : torek, 20.12.2005 : 11:56:14 »

Čao Martinca, sem se sem preselil v to temo, da ne bom tam pri Parsonih. Škoda da si je tvoj Oscar poškodoval nogico že tako mlad, ja so ful energični in živi. Eden od mojih prvih psov v življenju si je tudi zlomil stegnenico in ker nikakor ni miroval se mu ni zarasla in morali smo ga operirat in predstavljaj si, stegnenico so mu vzeli ven in bil je brez!!?? Pa je čisto normalno hodil, no pol je pa divjak še skočil iz ene škarpe in si je še prednjo nogo poškodoval in za zmeraj mu je ostala malo kriva, bil pa je ravno ene take velikosti kot tvoj, zgledal pa je kot Yorki - terierski mešanec seveda - divjak mali. No zdaj ga ni več, to je že kar stara zgodba. Lep pozdrav   Smiley
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #29 : torek, 20.12.2005 : 12:15:28 »

Saj Oscar nima bolečin, tako da je še vedno divjak (poizkušava tudi malo začet agility), pač včasih malo pošepa in tudi eno tačko ima malo (nekaj mm) krajšo, tako da pač ne bo razstavni pes, ampak to tudi ni bil moj plan.

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Jack Russel terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines