mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:45:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zlata prinašalka
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlata prinašalka  (Prebrano 13289 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #30 : torek, 02.03.2010 : 14:07:10 »

FŽ, moj podpis. Na vse napisano.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #31 : torek, 02.03.2010 : 14:51:33 »

Ja alergije so lahko hude, samo ne pride to preko noči.  Ja zdravila imajo stranski učinek, sem pa sama popolnoma normalne rasti in dobrega zdravja, pa sem od 7 leta alergik.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #32 : torek, 02.03.2010 : 15:08:15 »

Tule vse to sploh ni pomembno. Dejstvo je, da neverjetno veliko število psov (katerih imena pasem ali njihova podobnost z njimi so zadnje čase bolj izpostavljeni) od dogajanj po 2. 2. letos išče nove dome zaradi ''pomanjkanja časa'', ''alergije'', ''nepričakovane selitve''.  Med njimi je zaradi bistroumnih izjav VČŠ tudi tale reva, ki bo morala po osmih letih pokati kufre in iskati nov dom.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #33 : torek, 02.03.2010 : 15:24:21 »

Tule vse to sploh ni pomembno. Dejstvo je, da neverjetno veliko število psov (katerih imena pasem ali njihova podobnost z njimi so zadnje čase bolj izpostavljeni) od dogajanj po 2. 2. letos išče nove dome zaradi ''pomanjkanja časa'', ''alergije'', ''nepričakovane selitve''.  Med njimi je zaradi bistroumnih izjav VČŠ tudi tale reva, ki bo morala po osmih letih pokati kufre in iskati nov dom.

Je pomembno. Ker bi po drugi strani lahko čisto legitimno iskala dom, če bi šlo res za alergijo, torej se mi zdi debata o tem, ali gre glede na napisano za realen razlog ali za bull...(dog), čisto v kontekstu.

A tele "odgovorni skrbniki" slučajno vejo, če se psička razume z drugimi psi/psičkami in mački?
Logiran
rmpse
otrok do 14 let
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #34 : torek, 02.03.2010 : 16:16:37 »

Ne še. Ker če slučajno še ne veš: "In ne boste verjeli, največkrat ugriznejo zlati prinašalci", je rekla VČŠ. Zdaj pa imamo, kar imamo.

Jaz sem pa brala v časopisu da je največ ugrizov od mešančkov, nato nemških ovčarjev(mislm da 97 nisem pa 100%), od zlatih prinašalcev jih je pa 10.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #35 : torek, 02.03.2010 : 21:16:42 »

Fižolova župca... Ja, čist verjamem, da je lahk alergija huda nadloga. Se je men v otroštvu (ko je bila alergija še veliko hujša) tudi dogajalo to, kar si opisala. Ampak... ! Da je treba psa oddat čez noč in da ne morejo sami poiskati nekoga, ki bi mu res zaupali... Od tega se mi pa želodec obrača! (Še nisem slišala za koga, ki bi anafilaktični šok fasu od pasje dlake... Torej bi vsekakor - tudi, če bi dejansko šlo za alergijo - imeli sami čas poiskati drugega skrbnika. Da tega, da so alergije na mačjo dlako precej bolj pogoste od alergij na pasjo, sploh ne omenjam...) Sicer me pa to niti ne briga, ker lahko v končni fazi o pravem vzroku oddaje zgolj ugibam, oz. so tukaj razne špekulacije z moje strani res čisto brez pomena... Bistvo tega, kar sem želela povedati v prejšnjem odgovoru, je nekje drugje...  bruham  butnglavc  V glavnem... Upam, da bo psička našla nekoga, ki bo res znal odgovorno in ljubeče poskrbeti za njo...  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : torek, 02.03.2010 : 21:21:02 »

So me danes spet klicali. Psici se mudi.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #37 : sreda, 03.03.2010 : 08:19:17 »

Sonce rumeno, vem ja...
Sej zato pa piše, da je ''huda svinjarija takole se zgovarjat, ker se potem apriori neha verjet vsem, ki se jim dejansko zgodi taka štala in res nimajo izbire''.

So me danes spet klicali. Psici se mudi.
Bi si človek skoraj mislil, da je ona alergična, ko je kljub zunanjemu bivanju tako nujno Undecided!
Logiran
smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #38 : sobota, 06.03.2010 : 08:50:23 »

prijeteljica je klicala za to psičko...in ni bilo kaj govora o alergiji. Baje je sosed ne mara, in zato bi jo dali stran. Pozanimala se je tudi o zdravstvenem stanju- in ne boste verjeli, tako zdravega psa redko srečaš- po besedah gospe na drugi strani ima celo modro knjižico, kartoteko pa...ja najbrž jo ima  Sad
danes bos pet klicala, če se bo lahko dogovorila za obisk...potem pa upam na najbolje....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : sobota, 06.03.2010 : 09:14:13 »

Upam, da bo šlo, res. Jaz sem dobila tole:

Spoštovana ga. Polona,

Oglašam se v zvezi z oddajo Zlate prinašalke - Venere.
Od sedaj nas ni še nihče kontaktiral. Kot pa vidim na forumu pa je kar precej (mlatenja prazne slame). Nihče pa ni pripravljen vzetijo v svoj dom. Zgodilo se je celo to, da je neko klical in zafrkaval, zakaj oddajamo psičko (zelo arogantno).
Spraševal sem tudi v zavetišču Gmajnice, kjer jo tudi niso pripravljeni sprejeti, ker ni iz njihovega področja, zelo pijazno! Pa tako, zavetišče!...
Vi pa tudi pravite, da jo nebi sprejeli!
Sedaj pa vidim, da mi žal res ne ostane nič drugega, kot, da jo peljem k veterinarju na avtanazijo.
Če se slučajno premislite in ste jo pripraljeni sprejeti v vaše zavetišče mi prosim čimpreje odgovorite.

Hvala, bili ste mi v veliko pomoč!

Lep pozdrav,
Boris

Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : sobota, 06.03.2010 : 09:18:32 »

avtanazijo...  Huh uboga psica, res.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #41 : sobota, 06.03.2010 : 09:21:24 »

Ker očitno berejo tole 'prazno slamo' -
dragi moji, po slovenski zakonodaji je 'avtanazija' zdravega psa, ki ne trpi, kazniva in vam je veterinar ne sme odobriti. Glede na to, da ste se javno izpostavili in zatrdili, da JE zdrava, v zavetišču pa so tudi vaši podatki, samo upam, da si izginotja psice ne boste dovolili, ker bi znali kasirat kakšno ne ravno poceni prijavico ustreznim organom.
A je res težko potrpet s psom, ki ste si ga nekoč v napadu navdušenja navlekli in mu s tem takorekoč obljubili vodstvo, oskrbo in naklonjenost za vse življenje (zdaj pa ga zapuščate), vsaj toliko, da z manj stresa od vas najde nov dom? Barabe  Angry.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #42 : sobota, 06.03.2010 : 09:24:07 »

Saj to je moj namen. Ne da je nočem sprejet, ampak vem, kakšen stres je to za takšnega psa. Sem to tudi razložila, pa se očitno menimo en mimo drugega....
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : sobota, 06.03.2010 : 09:31:13 »

Ker ocitno lastniki berejo tole temo, en cisto dobronameren nasvet. Pregled hise zaradi plesni. Poznam primer, kjer vzrok alergije in astm. napadov ni bil pes, ampak plesen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : sobota, 06.03.2010 : 09:53:40 »

Saj niso alergični sploh.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zlata prinašalka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines