mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:37:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rodovniški rotvajler
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rodovniški rotvajler  (Prebrano 6656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 16.03.2010 : 18:05:12 »

Danes smo prišli do tega, da ga bo "pač treba uspavati, če nimamo prostora". Torej:

 zaradi menjave sluzbe in selitve v stanovenje nimam vec casa za mojega psa, ker sem po cele dneve od doma ter ni nobenega da bi ga pogledal ter peljal ven cez dan (je zunaj v pesjaku ) in bi ga rad cim prej oddal. je Rottwailer polezen 24,9,2007 je cistokrven ter ciperan,ni solan ter je zelo razvajen. z drugimi psi se zastopi v redu je igriv ni hud na otroke.zraven dodajam slikce ter podatke o psu.

hvala za vas odgovor

 
LP Mike 030/397-156



Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1 : torek, 16.03.2010 : 18:18:44 »

a ste sploh doužni takega psa uzet ubistvu?
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #2 : torek, 16.03.2010 : 18:25:41 »

Khm, očitno se je pes po lastniku vrgel, ker očitno tudi lastnik ni šolan. Vsaj pismen ni in kar se mene tiče, si takšen človek psa niti ne zasluži. Škoda, da mu ni kdo tega povedal že septembra 2007.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3 : torek, 16.03.2010 : 18:34:57 »

Vzreditelj je pa...? Če sploh je, ker čistokrven lahko pomeni marsikaj. In, pri Bogu ali komurkoli drugem, ali je osebku kdo pojasnil da se ZDRAVEGA psa NE SME EVTANAZIRATI?Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : torek, 16.03.2010 : 19:00:45 »

Slike:


* rot01.jpg (43.08 KB, 300x300 - pogledano 911 krat.)

* rot02.jpg (35.43 KB, 300x300 - pogledano 889 krat.)

* rot03.jpg (36.33 KB, 300x300 - pogledano 882 krat.)

* rot04.jpg (34.75 KB, 300x300 - pogledano 890 krat.)
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : torek, 16.03.2010 : 19:02:08 »

Rodovnik:


* rot05.jpg (43.39 KB, 300x300 - pogledano 941 krat.)
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : torek, 16.03.2010 : 21:22:13 »

No, potem pa ni problema. Naj ga zacasno vzame vzreditelj in mu najde nov dom.  Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : torek, 16.03.2010 : 21:51:23 »

Vzreditelju je bil takoj ob objavi slik poslan mail.
Se vedno sem mnenja, da je vzreditelj prvi, ki mora vedeti, da se za katerega od psov iz njegove vzreje isce nov dom. To mu je dolzan sporociti lastnik.
Kako kaksen vzreditelj reagira ob taksni informaciji, je pa drugo vprasanje. Seveda, ce ne ve, ne more reagirati. Torej, ta bo izvedel vsaj takrat, ko bo pogledal mail.
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : torek, 16.03.2010 : 21:53:43 »

presneto....zadnje čase se ljudje nekam na veliko selijo in nekam nimajo časa N-č in kar nekam ene bolezni se jih lotevajo....in iščejo nove domove - za svoje najboljše prijatelje!
Meni gre kar na nekaj ob takih zgodbah, no sori... Angry Cry Shocked
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : torek, 16.03.2010 : 22:06:24 »

Vzreditelju je bil takoj ob objavi slik poslan mail.
Se vedno sem mnenja, da je vzreditelj prvi, ki mora vedeti, da se za katerega od psov iz njegove vzreje isce nov dom.

Jaz sem pa mnenja, da mora biti vzreditelj prvi, ki izve v primeru, da ima v pogodbi tako zapisano. Me prav zanima, koliko je takih. Pravzaprav me v bistvu ne, ker se mi precej dobro sanja, da jih praktično ni.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #10 : torek, 16.03.2010 : 22:09:55 »

Pa sej, a ni ta lastnik tudi član tega foruma  Undecided
Ah v bistvu nima veze, če se ga želi znebiti, se že bo. Pogost pojav, da je pes samo v prvih parih letih aktualen. V bistvu bolje, da mu najde dober nov dom, kot pa da ga zanemari. Vseeno mi ne gre v račun očitno nepremišljena nabava psa. Še manj izsiljevanje z grožnjami o usmrtitvi zdravega in neproblematičnega psa.

Tudi mene zanima reakcija vzrediteljev.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #11 : torek, 16.03.2010 : 23:08:28 »

Jaz sem pa mnenja, da mora biti vzreditelj prvi, ki izve v primeru, da ima v pogodbi tako zapisano. Me prav zanima, koliko je takih. Pravzaprav me v bistvu ne, ker se mi precej dobro sanja, da jih praktično ni.
So, sicer verjamem, da (pre)redki ... (mam tako pogodbo) Smiley.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 16.03.2010 : 23:25:33 »

Povsod so izjeme. Torej so tudi pri vzrediteljih, ampak žal sem še vedno trdno prepričana, da so le izjeme.
Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #13 : torek, 16.03.2010 : 23:33:16 »

Ko se enkrat odločiš za psa, boš z njim živel 10-15 let. Ko se odločiš za otroka, boš z njim živel do smrti. Otrok je tvoj in niti ne pomišliš, da ti je odveč, da potrebuje nov dom, da imaš delo/stroške z njim, da je bolan, da ima težave, da se seliš, da... Otrok, živo bitje, je tvoja odločitev. Niti pomisliš ne, da ga danes imaš, jutri pa zanj iščeš novo družino, nov dom. Hočes ga, ob sebi, za vedno. Je tvoj otrok, tvoja odločitev, tvoja odgovornost.
Kje za vraga imaš toliko nečustev, da se losaš psa, živega bitja, za katerega si se zavestno odločil? In sprejel odločitev, da bo tvoj član družine naslednjih xy let, no matter what? Ja, pes ni enako človek, to je dejstvo. Ali... Živo bitje, za katerega si se ODLOČIL SAM. Ni ti bilo treba. Ni se kar zgodil, ne da bi kdokoli karkoli vedel. Si odrasla, odgovorna oseba in stojiš za svojimi "razumskimi" dejanji. Sprejemaš svoje odločitve. In potem brezbrižno priznaš, da si ga totalno usral? Da si pripravljen zaradi svoje nepremišljene odločitve ubijati!?! Ne razumem, res ne razumem?!?  Živo bitje s katerim si preživel toliko časa... potem pa ga "prodaš za počen groš"... In greš z mirno vestjo spat? Kdo si vendarle? Se pogledaš v ogledalo zjutraj in si mirne vesti rečeš, da si naredil prav? Tako preprosto je, in ti ne moreš nič narediti? Nič več kot to, kar si? Zagroziti z usmrtitvijo in upati na usmiljenje drugih? Ker si ti sprejel napačno odločitev? Sram te bodi, da prelagaš svojo odgovornost (svoje odločitve) na druge. Sram te bodi, da si egoist. Sram te bodi, da si brezbrižen, neodgovoren in nemoralen osebek. Sram te bodi, neusmiljen morilec... ker so sosedje tako rekli, ker je za družbo tako najbolje, ker je zate tako najelegantneje. Ker je situacija tako nanesla... Pfuj in pfej  Lips Sealed

Roti, iskreno upam, da najdeš nov dom v katerem boš član družine. Za vedno.
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #14 : torek, 16.03.2010 : 23:47:27 »

Kako lahko daš med oddajanje psa primer otroka? Jaz mislim, da je kar nekaj otrok, ko starši nimajo časa zanj in je potem otrok sam po cele dneve, okol "luta", starše malo briga za to...ampak ja, njih lih ne oddajaš...psa pa "lahko".
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rodovniški rotvajler
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines