mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:06:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rodovniški rotvajler
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rodovniški rotvajler  (Prebrano 6658 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #15 : sreda, 17.03.2010 : 00:09:06 »

Govorim o živem bitju za katerega si se odločil sam. Sem napisala, da ni primerljivo, vendar pa so iztočnice iste - odločiš se sam. Sam se odločiš, da boš imel družino, otroka. Sam se odločiš, da bo v tej družini pes/mačka/neka žival. In za to žival se obvezeš skrbeti. Ne, ker so ti tako povedali na KZS ali sosedje ali prijatelji/znanci/sorodniki/nekdo pač,  ne ker imaš trenuten vzgib, da bi se to šel. Ko se enkrat odločiš, je pes/živo bitje del tvojega življenja. Če ni, se že v štartu zanj ne bi smel odločiti. Da pa kasneje prelagaš na vse ostale svojo odogovornost, je pa popolnoma zgrešeno z vsemi pravili "razumskosti".

In  ponavljam, primerjava je zgrešena. Suma sumarum pa še vedno govorimo o živem bitju. Ali imaš odnos do živega, do živih bitij, ali pa ga nimaš. "Predalčkanje" mi ni bilo nikoli blizu, priznam.

Roti... upam, da naposled le najdeš pravo družino.

Logiran
šipon
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 17.03.2010 : 08:21:17 »

Pozdravljeni vsi,
sem vzrediteljica Wine Hillčkov.
Gledam, kako odkrivate toplo vodo...ne vem...ste se sploh vprašali, da brcate v temo, ko v cel šmorn, ki ga delate, mešate tudi vzreditelja?
Midva sva takoj, že ob 8. zjutraj včeraj stopila v akcijo, ker sva bila prva obveščena. Kužku ne bo šlo slabo v prihodnje, ne se bat.
Res je, da je lastnik neodgovorno ravnal, vendar sva midva kot vzreditelja ravnala tako, kot morava. Zato pa ne si izmišljevat stvari in brcat v temo, kaj sva storila in kaj še bova. Ste že bili vi v takem primeru? No, če niste, bolje za vas. Boste prišparali nekaj živcev.
Če ima še kdo kakšno vprašanje glede Hellasa, lahko kontaktira mene osebno in mu vse razložim, da bo potem pisal na forum stvari, ki so pravilne in ne bedarij, ki jih nisva storila.
04183856
Mateja Lomšek
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #17 : sreda, 17.03.2010 : 08:31:35 »

Mateja saj noben ne govori grdo o tebi. Vsaj jaz nisem opazila, da bi.

In lepo, da ste med vzreditelji tudi take izjeme, ki poskrbite za zivali iz svoje vzreje Wink

Se pravi je za Hellasa poskrbljeno in gre tale tema lahko v arhiv?

Vse dobro pesjanarju in enega super lastnika mu zelim Kiss
Logiran
zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 17.03.2010 : 09:15:26 »

mateja, jaz tudi nisem opazila, da bi kdo pljuval cez vzreditelje v konkretnem primeru - torej cez vas... se pa je govorilo o tem, da vse zanima, kaksna bo reakrcija vzreditelja (osebno negativnega tona tukaj nisem zasledila) in o tem, da mogoce nimajo vsi pogodb s kupci v smislu, da se vzreditelje obvesti v primeru "tezav" s kuzkom.

mogoce ste povrsno/prehitro prebrali... vsekakor je treba pred razburjanjem najprej temeljtio preveriti, ali se razburjate upraviceno. sicer lahko koga obtozite cesa, cesar ni storil Wink

tudi mene veseli, da ste hitro reagirali in si zelim, da bi vsi vzreditelji ravnali tako odgovorno, kot ste vi.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #19 : sreda, 17.03.2010 : 09:24:57 »

Meni pa prelaganje odgovornosti na vzreditelja niti ni blizu. Iskanje odgovornih lastnikov za mladiče ja, obveza jemat jih nazaj po več letih pa ne. Fajn, če mora vzreditelj vedet za predajo psa v druge roke (tudi to je njegova dobra volja zaradi ljubezni do živali, ne do lastnika), da bo pa on lastniku rit odnašal in prevzemal breme vseh kolobocij rihtanja novega doma, je pa kar nekaj. Sploh pri taki pasmi, kjer se napake neodgovornega ravnanja lahko precej maščujejo. Morda vzreditelj ponudi neko pomoč ipd., sicer pa je od trenutka, ko psa prevzameš in podpišeš papirje, izključno tvoje breme.

Kdo na tem svetu bi si upal vzrejat, če bi si s tem nakopal obvezo, da vzame nazaj vse 'svoje' mladiče - ne glede na to, kako so ga skrbniki usrali pri vzgoji, zanemarili ali povzročili neželena vedenja, agresijo? Eno leglo na 15 let morda. Je to vse, kar se spravi recimo iz neke kvalitetne in uspešne razstavne psice, ki bi lako žlahtnila pasmo? In če si se medtem preselil v garsonjero, poročil z alergikom na pse, obubožal... pa ti po primeru Baričevič 15 ljudi pripelje svoje pse, ki jih 'po moralni dolžnosti' moraš imet? Hm...

Še najbolje bi bilo lepo po telefonu pobrat podatke od takih ničetov in jih vse po spisku prijavljat zaradi groženj z evtanazijo in zanemarjanjem živega bitja Angry.
Riti odnašat in njihove odgovornosti jim jemat z ramen, pa v bistvu niti ni fino - imajo samo še dodatno potuho potem. Tako da - vse kar šipon naredi za psa, je znak njene dobre volje, ne neke dolžnosti. SunnyDay, od tebe je zelo lepo, pa tudi pogumno, da si upaš imet tako pogodbo - bi bilo pa čisto fer, če bi ti bili (nezreli) oddajatelji dolžni po pogodbi pokrit tudi vse stroške namestitve in oskrbe do oddaje v nov dom, ker se morajo zavedat posledic svojih dejanj - s tem, ko sebe razbremenijo, obremenijo nekoga drugega in ti nakopljejo ogromno problemov in težav, ki si jih nisi povzročila sama.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sreda, 17.03.2010 : 09:26:31 »

šipon, nihce ni pisal bedarij zato je skakanje v luft zaradi nasih besed povsem nepotrebno. Tudi izmisljeval si nihce ni nicesar, da pa smo pisali o vzreditelju pa se mi zdi cisto normalno. K odgovornemu skrbnistvu in odgovorni vzreji spada tudi skrb za psa iz svoje vzreje in pomoc lastniku, zato smo takoj ven potegnili tudi vzreditelja.  Smiley Samo to in nic vec.

Me veseli, da boste pomagali in poskrbeli za psa. lp
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 17.03.2010 : 09:32:55 »

Kdo na tem svetu bi si upal vzrejat, č;e bi si s tem nakopal obvezo, da vzame nazaj vse 'svoje' mladiče - ne glede na...
Zame osebno bi bilo to samoumnevno, seveda pod določenimi pogoji in z obvezami lastnika, ravno da se ne bi kar tako znebil odgovornosti, ampak se med drugim tudi zaradi tega ne bi/ bom odločila za vzrejo živali. Ornk ali nič - bolje ne imeti, kot imeti slabo. Odločitev posameznika.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : sreda, 17.03.2010 : 09:33:53 »

fž, za mladica je moralno odgovoren tudi njegov vzreditelj. Ce ga ne more vzet nazaj (govorim na splosno) naj pomaga pri oddaji, najde zacasen dom, hotel za pse ali karkoli. Ce ne, pa ne vzrejat! Simpl!

In tukaj ni nihce bil naperjen proti nikomur razen mogoce proti lastniku. Saj je Jana lepo napisala, da je vzreditelja obvestila. Ker dostikrat se zgodi, da vzreditelji sploh ne vedo, ker jih lastniki pac ne obvestijo, da se njihov pes oddaja. lp
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : sreda, 17.03.2010 : 09:38:46 »

Mimogrede tudi jaz imam pogodbo za svojo psico v kateri med drugim pise, da moram obvestit vzrediteljico, ce jo ne morem imeti vec in v tem primeru jo po dogovoru vzame ona. In vem, da bi tako tudi bilo. Malo tezje je seveda, ce vzrejas recimo rote, pa imas ze svojih ene par, pa prostorsko stisko. Ampak tudi zavetisca niso nic na boljsem. lp
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : sreda, 17.03.2010 : 09:52:37 »

Riti odnašat in njihove odgovornosti jim jemat z ramen, pa v bistvu niti ni fino - imajo samo še dodatno potuho potem. Tako da - vse kar šipon naredi za psa, je znak njene dobre volje, ne neke dolžnosti. SunnyDay, od tebe je zelo lepo, pa tudi pogumno, da si upaš imet tako pogodbo - bi bilo pa čisto fer, če bi ti bili (nezreli) oddajatelji dolžni po pogodbi pokrit tudi vse stroške namestitve in oskrbe do oddaje v nov dom, ker se morajo zavedat posledic svojih dejanj - s tem, ko sebe razbremenijo, obremenijo nekoga drugega in ti nakopljejo ogromno problemov in težav, ki si jih nisi povzročila sama.
Vsekakor, da riti odnašat kar tako po defoltu nikakor, sicer se pa popolnoma strinjam s skogkatt in kajo. Nisem vzreditelj in niti slučajno ne nameravam biti. Imam tako pogodbo kot kupec in imam pogodbo v takem smislu tudi kot začasni namestitelj. Ne tako, da se psa tako kot znebitev bremena in odgovornosti preprosto vrne vzreditelju. Govora je bilo za začetek o obveščanju Smiley.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : sreda, 17.03.2010 : 10:07:07 »

Krasno. Torej lahko psa spravim v arhiv?
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #26 : sreda, 17.03.2010 : 10:21:54 »

Po mojem ja Wink.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : sreda, 17.03.2010 : 10:32:59 »

Stokrat premleto -ampak ne morem kaj da se ne vprašam- če je razlog res nova služba , nov partner ali nov otrok .....pa za božjo voljo, a ljudje ne pomislijo, da bodo v toku 15 let imeli lahko novo službo , novo prebivališče in novega partnerja ?
Meni vedno znova ob takih razlogih visi pred očmi bistvo, da pač psa nočejo imet, ker jim pač ni všeč, ker se jim posveti kaj pomeni imeti psa oz ker si zamislijo nov hobi. Vse ostalo je izgovor. Zaklaj si izmišljevat sto in en za lase privlečen izgovor- povejte pravega!
Pes se bo oddaja, ker ga pač nočete (več) imet. Pika.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : sreda, 17.03.2010 : 12:08:25 »

Bom počakala na odgovor vzreditelja. Torej, a lahko spravim psa v arhiv, ker boste vi poskrbeli zanj?
Logiran

šipon
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 17.03.2010 : 12:35:42 »

Prosim, da psa spravite v arhiv.
Hvala.
Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rodovniški rotvajler
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines