mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 19:07:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nola/Vodice
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nola/Vodice  (Prebrano 12172 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 23.03.2010 : 17:38:49 »

Psička, leto in pol, neoznačena, najdena v Polju pri Vodicah.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : torek, 23.03.2010 : 17:45:44 »



Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : torek, 23.03.2010 : 22:15:05 »

Lepotička.  Kiss

-Žena za Flipija mogoče? Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #3 : sreda, 24.03.2010 : 01:12:34 »

Lepotička.  Kiss

-Žena za Flipija mogoče? Wink

Vsekakor! Ker če se najdeta dva psa tako podobne pasme, bi bilo prav, da sta skupaj. Tako kot Avica in Skipi, na primer. 

Azn
Logiran
Andreja Č.
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 27.03.2010 : 11:11:33 »

Kot najditeljica zapuščene psičke in njena dvodnevna začasna lastnica lahko rečem o tej mali krasotici le vse lepo. Po brazgotini in pobritem trebuščku gre sklepati, da je bila pred kratkim sterilizirana, večji seski pa tudi kažejo, da je bila vsaj enkrat, verjamem da ljubeča mamica :-) nadeli smo ji ime NOLI in ne Nola, kot je tu napačno zabeleženo. V dveh pičlih dneh, ko smo ji uspeli nuditi začasen dom smo ugotovili da je zelo prijazna, nežna in nadvse naklonjena otrokom. S sestrični in njenima dvema prijateljicama so skupaj brcale nogomet! :-D Čeprav je bila prvi dan, ko se je zatekla k nam zelo lačna, je brketke jemala z rok zelo nežno. Skratka, o njej le vse lepo in res upamo, da kmalu najde ljubeč in prijazen dom, kjer bo lahko urno dirkala po spomladanskem vrtu. Mačke ima tudi rada, za našo Liso je kar urno šprintala ;-) Si je Lisa kar sama kriva,ker je tekla pred njo :-D Sosedov maček se ji je le umaknil in tako je tudi ona izgubila zanimanje zanj. Lupčke v Horjul pikica!!! ;-)
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #5 : sobota, 27.03.2010 : 11:30:05 »

 Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : sobota, 27.03.2010 : 12:07:03 »

Po brazgotini in pobritem trebuščku gre sklepati, da je bila pred kratkim sterilizirana,
     

Brazgotina je poškodba. Ga ni veterinarja, ki bi v kontra smeri trebuh rezal. Tudi če je imela mladiče, ni nič romantičnega v tem.

Sicer je pa res simpatična psička, žal je črna, ni najmanjša in se bojim, da bo trajalo, preden bo v novem domu.
Logiran

Andreja Č.
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 27.03.2010 : 19:56:28 »

Lepo je slišati še eno mnenje, ki verjamem da ima močno osnovo in da temelji na veliko izkušnjah. Moje sklepanje o brazgotini je sicer potrdila tudi gospodična, ki je psa odpeljala v zavetišče, očitno sva obe prehitro sklepali..

Sicer pa sem trdnega mnenja, da je forum namenjen vzpodbujanju pomoči in čim lažjemu iskanju novih ali starih lastnikov. Realnost pa ima vsaka svojega malarja, moja je vsekakor pozitivna, vsaj glede na izkušnjo s psičko...

Lep pozdrav vsem!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sobota, 27.03.2010 : 20:07:11 »

Seveda... žal mi je le, če kdo vidi pasje materinstvo v tako romantičnem duhu, da bi se komu še lahko zazdelo, kako lepo je imeti en kupček takšnih mešancev. Zato se bom žal vedno obregnila ob kakšno tako pripombo. Nič osebnega, le psov je preveč in mi kakršna koli propaganda pač ni všeč, pa to povem.
Logiran

k.tinkara
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.04.2010 : 08:01:56 »

Smetka se 100% strinjam z zgoraj napisanim. Ob tem pa sem se spomnila, kako smo/so ljudje "zahojeni". Pred kratkim, ko sem se sprehajala s svojima psičkama po našem koncu, sem srečala gospo, ki ji je bila ena od psičk strašno všeč in me je vprašala, če bo imela kaj mladičkov. "Ne, je sterilizirana." sem ji odgovorila, pa me je vprašala "Ali ni to greh?"....Huh
Sem ji povedala, da je greh to, kar počnejo ljudje z živalmi, da jih vržejo, zavržejo, maltretirajo, zlorabljajo, zanemarijo, niti osnovno ne oskrbijo...  ampak, ali me je sploh razumela, kaj sem ji govorila???

Noli pa veliko sreče pri iskanju novega doma saj je vsaj na slikah prekrasna in crkljiva psička.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.04.2010 : 09:19:09 »

Realnost pa ima vsaka svojega malarja, moja je vsekakor pozitivna, vsaj glede na izkušnjo s psičko...

Pozitivna ali samo in izključno vase usmerjena?

Sicer pa sem trdnega mnenja, da je forum namenjen vzpodbujanju pomoči in čim lažjemu iskanju novih ali starih lastnikov.

Pozabili ste izobraževanje, ki je precej močan element na temle forumu, za katerega ste vi prepričani, da veste zakaj obstaja.

nadeli smo ji ime NOLI in ne Nola, kot je tu napačno zabeleženo

A je to važno? A je to tako pomembno, da je potrebno pisati z velikimi tiskanimi, ki v internetnem svetu (katerega ne dvomim da poznate) pomenijo kričanje? Ali je to le del tistega vašega pozitivnega sveta v katerem mislite, da ste boga za jajca prijeli, ker je bila psička cela 2 dni pri vas. V teh dveh dneh ste postali strokovnjak in poznavalec veterinarske stroke.

Lepo je slišati še eno mnenje, ki verjamem da ima močno osnovo in da temelji na veliko izkušnjah. Moje sklepanje o brazgotini je sicer potrdila tudi gospodična, ki je psa odpeljala v zavetišče, očitno sva obe prehitro sklepali..

Ne verjamete, ne? Zdi se vam, da bi nekako morali priznati, da niste dr.vet.med, ampak vseeno imate svoj prav. Koga pa briga Nolin prav.

In koga briga dobrobit živali, če so pa mladički luštni (dokler ne zrastejo), mački pa si tako ali tako zaslužijo svojo usodo (tudi, če jih povozi avto), saj izivajo, a ne (kaj pa imajo za hodit čez cesto)?

večji seski pa tudi kažejo, da je bila vsaj enkrat, verjamem da ljubeča mamica

Mačke ima tudi rada, za našo Liso je kar urno šprintala ;-) Si je Lisa kar sama kriva,ker je tekla pred njo :-D Sosedov maček se ji je le umaknil in tako je tudi ona izgubila zanimanje zanj.

Ali lahko prosim vdihnete in premislite preden naslednjic napišete kako tako neumnost na javnem mestu?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.04.2010 : 09:33:33 »

In zakaj smo popadljivi!?  Sad
Logiran
nazgul
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.04.2010 : 10:11:59 »

Res ne bi vedela, čemu je bil namenjen zgornji izpad. In čemu se je (ponovno) treba spravljati na nekoga, ki je očitno psu želel le dobro in ga spravil v pristojno zavetišče, namesto da bi se še naprej klatil okoli? Še posebej, ker se je najditeljica po Smetkinemu postu očitno zavedala svojega prehitrega (in napačnega) sklepanja.

Ali lahko prosim vdihnete in premislite preden naslednjic napišete kako tako neumnost na javnem mestu?

Pridna, za tole tvojo zgornjo trditev bi pa tudi tebe prosila, da jo upoštevaš. Namesto neumnost lahko vstaviš tudi popadljivost, ki v velikih primerih nima osnove.
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.04.2010 : 10:25:30 »

Pridna, no! Sad Novinka je vendar, daj ji malo časa!
Logiran
asila
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.04.2010 : 12:52:01 »

Tale Pridnin izpad pa kaže totalno nestrpnost do človeka, ki je hotel samo pomagat živali in ji tudi je pomagal! Pa ne samo nestrpnost, še kaj drugega. Na tak način se samo odganja ljudi, namesto da bi se jih pridobilo čimveč, da bi se kaj premaknilo na tem področju. Pol se pa čudimo, če rečejo pasjeljubcem, da s(m)o nestrpni do ljudi, pa čudni, pa kaj jaz vem, kaj še.
A je to res tisto, kar si želimo in rabimo??

Andreja Č, hvala vam, da ste psičko našli in zanjo poskrbeli, kot ste. Naj vas izpadi kot je zgornji, ne odvrnejo, da bi pomagali še naprej - psi res niso krivi za človeške neumnosti, samo posledice njih pa ponavadi oni nosijo Sad.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nola/Vodice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines