mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 05:58:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nola/Vodice
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nola/Vodice  (Prebrano 12151 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #15 : ponedeljek, 05.04.2010 : 13:16:22 »

Andreja Č, ostani tukaj in veliko beri! Smiley Kmalu boš na marsikaj gledala drugače in med drugim boš gotovo razumela tudi to, zakaj Pridna piše na tak način. Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #16 : ponedeljek, 05.04.2010 : 13:20:26 »

Človeka naj ne bi določale besede, temveč dejanja (pa ne, da so bile besede napačne).
 butnglavc
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #17 : ponedeljek, 05.04.2010 : 15:19:56 »

Zakaj naj bi moj post odvrnil kogarkoli od pomoči živalim, če je že po naravi dober človek?

Res ne bi vedela, čemu je bil namenjen zgornji izpad. In čemu se je (ponovno) treba spravljati na nekoga, ki je očitno psu želel le dobro in ga spravil v pristojno zavetišče, namesto da bi se še naprej klatil okoli? Še posebej, ker se je najditeljica po Smetkinemu postu očitno zavedala svojega prehitrega (in napačnega) sklepanja.

Pridna, za tole tvojo zgornjo trditev bi pa tudi tebe prosila, da jo upoštevaš. Namesto neumnost lahko vstaviš tudi popadljivost, ki v velikih primerih nima osnove.

Nazgul. Preveč je, da bi komentirala, sploh pa se mi ne da debatirat o uporabi besede "nestrpnost". Ne vidim pa razloga, da se ti in ostali spravljate name (po vaših besedah - čeprav jst tega ne jemljem tako, vi pa očitno). Vsekakor tudi ne vidim prav nič plemenitega v tem, da človek odobrava preganjaje drugih živali (in to celo svoje lastne), ker so si pač same krive, da obstajajo. In mi je popolnoma vseeno ali mu pod nikom piše novinec ali pa moderator. Mislim, da je bilo že večkrat kristalno jasno, da podnapis nima veze, al kaj?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 05.04.2010 : 15:39:22 »

Ne verjamete, ne?

Ne, ne verjamejo, ko so vendar videli. No, Nola (naslednjič sploh ne bom upoštevala želja) je breja. Sterilizirana bo takoj, ko bo mogoče (a jih pofotkam v dokaz?). Lahko jo pa tudi brejo pustim, pa računam občini 60 dni za vsakega, da se proračun za letos kar takoj zaključi. Vanj prispevamo vsi. Torej povejte, kaj vam je ljubše. Za kepice plačevat? Takšne črne, krasne, ki jih nihče noče? Za ene 5 malih Nolčkov in Nolic?
V bistvu nima smisla in nič na nič ne vpliva, ker ne more vplivat. Če je kdo užaljen ali pa ne, za Nolo ni zanimanja. Me bo težko prepričat, da ga zato ni, ker ji ni Noli ime ali pa ker še ni bila sterilizirana ali pa ker je domnevno že bila ljubeča mamica.
Nikogar na tem svetu, tudi novincev ne, nič ne odvezuje od odgovornosti do živali. Kaj pa skačete v luft, a vam je všeč, kar piše, ali kako? A je dovoljeno tako mislit, ker si novinec? A se je kdo vtaknil v to, da je psica mačka lovila mogoče? Al se bomo spet znašli v situaciji, ko je treba "preslišat" neprimerno ravnanje do živali na forumu, ki je njim namenjen?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 05.04.2010 : 15:40:43 »

Pa še enkrat za vse, ki drug drugega hvalite, ker ste tako zelo veliko naredili za žival kot je npr. poklicali v zavetišče (!!!!). To je DOLŽNOST in NE PRAVICA vseh državljanov RS!
Logiran

missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #20 : ponedeljek, 05.04.2010 : 16:26:29 »


Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #21 : ponedeljek, 05.04.2010 : 19:48:58 »

No, Nola (naslednjič sploh ne bom upoštevala želja) je breja. Sterilizirana bo takoj, ko bo mogoče...

O, kul. Luštno. Upam vsaj, da je fejst na začetku.

a jih pofotkam v dokaz?

Imam skoraj željo napisat, da posnemi (sploh, če so že dovolj veliki)...

Pa še enkrat za vse, ki drug drugega hvalite, ker ste tako zelo veliko naredili za žival kot je npr. poklicali v zavetišče (!!!!). To je DOLŽNOST in NE PRAVICA vseh državljanov RS!

Pomemben izobraževalni moment tega foruma. Bi bilo fino, če bi se tega vsi tukaj začeli zavedati in vsaj to delili s krogom svojih znancev/prijateljev/sorodnikov... Če že ne gre jih prijavit, ker pes nima koče ali ker pobijajo mladiče.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #22 : sreda, 07.04.2010 : 23:41:08 »

In zdaj, ko smo se naučili osnove? A se bo kdo od ogorčenih potrudil in vsaj Noli poiskal nov dom? Recimo najditeljica ali nazgul ali pa asila? Ker to, da je prišla v zavetišče, je šele začetek. Prišla je 23.3. Po zakonu ima 30 dni. Smo že na slabi polovici. Zato se bo treba kar potrudit in ji hitro najt posvojitelje.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #23 : četrtek, 08.04.2010 : 08:16:39 »

Res ni nobene potrebe, da se odvrne vsakega človeka, ki ima v glavi razščiščeno, da je izgubljenemu psu treba pomagat in ga spravit do zavetišča. Na žalost se namreč potem odzove človekov ego in posledice so lahko katastrofalne. In ne vem no, a jih ni že tako premalo, teh ljudi, ki ne grejo samo mimo?

Razumem vaš gnev do ljudi in do napačnega interpretiranja mladičkov, a marsikdo pač nima izkušenj iz prve roke, kot jo imate tisti, ki se vsak dan borite proti človeški krutosti. Velika večina ljudi se težav povezanih z zapuščenimi živalmi sploh ne zaveda.

In o odgovornosti in podobnem. Jaz to vem, mi to vemo. Pa vejo to ostali ljudje? Kako lahko pričakujemo odgovorne ljudi v današnjem svetu? Odgovornost in moralne vrednote so danes le še utopija, otroci ne spoštujejo starejših, ti nimajo avtoritete, izkorišča se ljudi na ogabne načine, gleda se ljudi stradat in se jim ne da hrane, in nenazadnje tudi živali...Ne bom o tem, kaj se tu vse dogaja, vemo vsi predobro.

Andreja ni mislila nič slabega in se je o določenih stvareh pač motila. Bolj smiselno bi se mi zdelo, da jo na lep način opozorimo, da ni nič z ušesi za ploskat, če je kužika breja in jo na ta način še poučimo o problematiki mladičev.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 08.04.2010 : 08:43:03 »

Kdo pa je kaj drugega naredil kot lepo povedal, kar je za povedat? Je bil kdo nesramen, je kdo vpil, je kdo komu svet podrl, gume prerezal? Če je treba okoli ovinkov, pa ujčkat zraven, pol pa buh pomagej...
Logiran

missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #25 : četrtek, 08.04.2010 : 14:10:21 »

Prijaznost nikoli ni bila ujčkanje...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 08.04.2010 : 17:57:05 »

Še kar vztrajam, da nihče ni bil neprijazen. Kar je res, je res. Nihče od vas se ni obregnil ob neprimerno skrbništvo mačke in nihče se ni obregnil ob to, da je mačko lovila. Diplomatske trike komot izvajate kjer vam pač paše, meni se ne da. Vse, kar sem hotela povedat, sem tudi povedala. Ne zdi se mi primerno reklamo mladičem delat na kakršenkoli način, še manj je pomembno zanjo, kako ji je ime.
Tisto, kar je važno in ne vem, kako bi se prijazno povedalo je, da je breja in da vsi plačujemo za takšne ljubke mamice, pa da nima doma. Dejmo se zdaj o prijaznosti menit.... bo zihr vse drugače.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #27 : četrtek, 08.04.2010 : 18:13:52 »

Na zelo prijazen način (bolj prijazen, kot se dejansko počutim ob misli, da bo Nola tukaj še dolge mesece samo zato, ker je ni 8kg in puhasta in je črna) sem poudarila, da Noli po zakonu pripada samo še dobrih 14 dni bivanja v zavetišču. Predvsem zato, ker se mi je zdelo, da bi se lahklo toliko ljudi, kot se je aktiviralo za pomoč najditeljici z njenim razumevanjem živalskih potreb in pravic, aktiviralo tudi za iskanje novega doma psici, ki je pač malo večja in črna. Moj "gnev" (ki to pač ni, ker nad dejstvi stanja zavetišče problematike nisem ogorčena, ampak jih sprejemam in me žalostijo) nikakor ne izhaja iz pisanja kogarkoli v tej temi, pač pa dejstvom, da jih je tukaj preveč. In da je treba nekaj narediti in to zdaj ta trenutek. Mnenja sem namreč, da bi lahko bila energija, vložena v analizo mojega zavedanja, stanja, občutenja (itd), porabljena veliko koristneje.

Torej:
In zdaj, ko smo se naučili osnove? A se bo kdo od ogorčenih potrudil in vsaj Noli poiskal nov dom? Recimo najditeljica ali nazgul ali pa asila? Ker to, da je prišla v zavetišče, je šele začetek. Prišla je 23.3. Po zakonu ima 30 dni. Smo že na slabi polovici. Zato se bo treba kar potrudit in ji hitro najt posvojitelje.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #28 : četrtek, 08.04.2010 : 23:58:33 »

Če bo karkoli pomagalo, lahko tukaj iz prve roke povem, da so veliki črni psi odlična izbira.

1. So popolnoma drugačni od malih belih, ki jih srečaš po 10 na vsakem ovinku. Pa nič proti malim belim, bog ne daj, so luštni in fajn, ampak veliki črni so bolj posebni.
2. Nobena dlaka se na soncu ne sveti tako lepo kot črna. No, ajde, čokoladna je tu nekje blizu.
3. Odlično se jih da kombinirat z vsake sorte živobarvno opremo. Ki na velikem psu pride pač lepše do izraza kot na malem. Recimo, Črt nosi oranžno in je prav šik. Samo fotoaparata nimam. Tejle gospe bi pa krasno pristojala tudi pink, barbi-roza, paris-hilton-roza...
4. Nikakor ga ne moreš izgubiti v snegu
5. Črna dlaka se manj vidi na oblačilih
6. Brez vsega so za ponoči res malo nepraktični, zato so pa tem bolj frajerski v rutici z odsevniki. Tudi rumena prvošolska rutica gre krasno k črni.
...
...
...
Skratka, same prednosti.  vegi

In še to: prosim slučajne mimoidoče, da upoštevajo, da zgoraj navedeno v veliki meri velja tudi za mačke.
Logiran
nazgul
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #29 : petek, 09.04.2010 : 00:16:30 »

Glede na to, da se poimensko čutim izzvano glede na "napad", ki sem ga bila deležna in je morda izhajal zgolj iz mojih prehitrih in preveč osebnih, napadalnih, nepoznavalskih  etc. sklepanj (kot naj/je bi bilo razvidno iz nekaterih prispevkov), in ker sicer kot nekdo z le malo prispevki na forumu (res ga niti ne pregledujem dnevno), ne bi jniti želela dodatno smetiti teme, se čutim vseeno dolžno odgovoriti. Poznam sicer kar nekaj ljudi, vendar pa je med njimi dokaj težko najti nekoga, ki bi bil primeren posvojitelj oziroma bi mu z veseljem in brez kančka slabe vesti zaupala žival, saj vem, da je težko najti primernega posvojitelja. In vsakemu, ki bi pač rad imel psa, ker je to fajn, pa ker te tako zaljubljeno gleda pa ker te tako obožuje do konca življenja etc. in brez pravega vedenja, kakšno odgovornost to potegne za sabo, pač ne bi rada usmerila na zavetišče. In se opravičujem, če tega ne obeležujem na dolgo in na široko na forumu, je pa očitno tako ali tako jasno, da se samo tukaj na temu forumu nekaj razburjam, namesto da bi aktivno posegla v dogajanje in poizkusila najti Noli nov dom.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nola/Vodice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines