mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 10:40:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Horjulčica Rita....
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Horjulčica Rita....  (Prebrano 8318 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : četrtek, 25.03.2010 : 11:17:55 »

... se želi javit iz novega doma, zato ji odpiram temo  Smiley.
Logiran

Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 25.03.2010 : 11:30:57 »

 veselje
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #2 : četrtek, 25.03.2010 : 17:19:05 »

No evo, danes sta točo 2 tedna, odkar je Rita dobila svoj dokončni dom. Kaj naj rečem, krasna kužika Kiss.

Na še hladen četrtek, smo se Atos, fant in jaz po pospešenem postopku spokali v avto in šli v zasnežene hribe, da še njegovo visočanstvo Atos da privolitev....ni bilo treba, ker sem itak vedela, da se bomo vračali z dvema vražičema. In smo se. Najprej je letela v banjo, kjer ji ni ravno pasalo kopanje (razen masaže med šamponiranjem Roll Eyes ), ampak je vsa čista lahko povohljala naokoli, se parkrat zamerila Atosu, itak, ker ni razumela, da je on bitje ki ceni svoj mir. Kmalu je spoznala, katera skleda nikakor ni njena, ni imela problema z raziskovanjem kavča, žrla je vsepovprek, kot da ne bi še videla hrane...in temu primerno pokakala celo stanovanje hehe.

Ampak kar je najpomembneje, Rita je od tistega četrtka imela svoje mehko ležišče, dva ljubeča objema (jooj, kako je mehka), in končno svobodo!! Ko smo šli na barje, je sploh ni motil tista dooolga vrv, ki jo je vlekla za sabo - smrček v tla in piči. Ko jo pokličem pa vedno prilaufa do mene, češ, kaj je Huh? Šušta, tak odriv ima da je že prav smešna Grin. Ko teče ji le malo manjka, da ne poleti, zaradi svojih ogromnih ušes Cheesy.

Naredili smo inšpekcijo ušes, inšpekcijo zobkov, tudi med brisanjem tačk je malo bolj umirjena. Hitro se uči....od Atosa...ampak nič gentelmanskega, samo skakanje in teženje Angry. Je malo hudiček tamala.

Do ljudi je prijazna, celo preveč, ker bi na vsakega skočila in ga polizala, pa ne razume, zakaj ne sme.... Kablov se na srečo ni lotila, se pa je mojih rok, eh, njen  Evil pogled, ko misli, da je grizenje igra. Domači so itak vsi očarani od njenega pogleda in lepote, tko je ljubka da se vsi obračajo za njo.

V glavnem, mi smo srečni, ona tudi. Atos malo manj, ampak je v teh dveh tednih že ful napredoval, hja, zdej sta že oba na kavču (prej je on bil pod kavčem) Grin, tako da smo pač vsi štirje stisnjeni in se prekladamo levo desno.

Trenutno leži pri meni na tleh in panča kot angelček in neki mrmra  Kiss

zdej pa še tri slikice, Rita je namreč zelooo sramežljiva dečva  Smiley






Upam, da ju še z Atosom skupaj kdaj ujamem  Cool
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : četrtek, 25.03.2010 : 19:18:24 »

Ijoj, kera ušeska Smiley vesela za tole pesjanko!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : četrtek, 25.03.2010 : 20:26:41 »

Lepotička, kako uživaš! Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #5 : četrtek, 25.03.2010 : 20:46:57 »

Druga slikca je  Kiss Kiss Cheesy Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6 : petek, 26.03.2010 : 09:59:18 »

Sploh ne gledam predaja pevka
Saj ne, gledam, gledam Cheesy... Razen v ušesa Kiss in karakter je prav naši Missy podobna Kiss Kiss
Lepa punca, ni kej Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #7 : petek, 26.03.2010 : 10:17:53 »

Res je lepa lubica.  Kiss
Sem vesela zanjo.  Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : petek, 26.03.2010 : 13:17:56 »

O ta ušesa  Kiss

Želim ji, da bi bilo čim več slikic kot je druga  Kiss
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : sobota, 27.03.2010 : 10:41:56 »

Lejo našo Pikico z malo daljšimi ušeski  Cheesy  Kiss zelo lušna je  Smiley enake barve, kot naša Pika.  Smiley Koliko kg ima ?
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #10 : sobota, 27.03.2010 : 12:30:07 »

Rita ima točno 7 kilc, ravno prav da se jo valja po rokah Grin. Sej vsi mislijo, da je mladič, prav smešno. Isto vedno msilijo za Atosa. Boooo, očitno imam take mladostne pse  Grin

Zdej ravno na Atosa skače, ta si pa misli svoje (t.j. dej pusti me pri miru, koza nora  Roll Eyes )
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : sobota, 27.03.2010 : 20:52:37 »

Rita ima točno 7 kilc, ravno prav da se jo valja po rokah Grin.

"7 kilc je glih prav!" Wink
- je rekla Cockta, ki tudi tolk tehta in Rito lepo pozdravlja.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : ponedeljek, 29.03.2010 : 14:23:31 »

O, aja, 7 kg, naša Pika jih ima okrog 14 kg  Smiley se pravi, da je še enkrat večja  Smiley v glavnem, na slikah zgleda Rita večja  Smiley
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #13 : nedelja, 11.04.2010 : 10:45:23 »

Naša Rita je že fajn aklimatizirana na kavč, Atos je to seveda razumel, kot da bomo zdej vsi gor  Tongue. Prejšnji vikend smo šli na sprehod in Rita je okusila malo svobode. V glavnem, popolnoma se ji utrga, ko vidi da je prosta. Gre ne nikamor, šprinta pa ko da bi jo kdo lovil. Najraje teče v krogu, pač.... Uha pa plapolajo Grin. Še dve slikici Rite:





Smo tudi že vse tabletke, ki nam jih je dala Polona pojedli. Dlakice na smrčku so začele poganjat, sicer počasi. Učke se ji pa še kr solzijo in ene 2x na dan ji nastanejo krmižlji. Ne vem, al je to normalno, al bo še zginlo Undecided.
Je pa en sesalec tamala, nos ima stalno v tla uprt, zadnjič sem ji kos sira iz požiralniak vlekla, danes čingum....vse pobere. Jo moram imet stalno na uči.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #14 : sobota, 01.05.2010 : 10:14:00 »

končno smo uspeli atosa in rito slikat skupaj:




za vikend smo bili v bovcu in rita se je kar spremenila - umirila se je (kolikor pač se lahko, ker je po naravi ena mala norka), zgleda mlajša, kot da bi ugotovila, da je to njeno novo življenje, ki ga jutri pač ne bo konec in da nima smisla težit, ampak uživat. dlako ima ful lepo, gladko in svetlečo. oči zvedave in niti malo več prestrašene, pridna je, je punca s kondicijo, dolgo hodit ji očitno leži, pol na koncu dneva pa zadovoljno panča Smiley. v glavnem, še fotka, kako uživa na sončku:

Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #15 : sobota, 01.05.2010 : 10:17:17 »

ja, res uživa  Kiss
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #16 : sobota, 01.05.2010 : 14:45:44 »

Lepotička  Smiley Smiley,..uživajte!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #17 : sobota, 01.05.2010 : 15:20:28 »

Kakšna lepa fotka med rožicam. Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #18 : sobota, 01.05.2010 : 20:03:57 »

A dejte no, še enaki oprsnici imata z našo Missy - me ravno moj s kavča sprašuje, če je naša Missy na fotki Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #19 : nedelja, 02.05.2010 : 14:40:16 »

hahaha, kocka, mogoče so pa kake daljne sorodnice, sej veš, da smo v sloveniji vsi v taki al drugačni žlahti  Grin. torej, je tvoja Missy tudi luštna  Cheesy Evil

Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #20 : nedelja, 02.05.2010 : 15:33:08 »

Sila fletni ste!  Cheesy
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #21 : nedelja, 02.05.2010 : 18:46:59 »

Kako se sveti! Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : ponedeljek, 03.05.2010 : 07:05:50 »

hahaha, kocka, mogoče so pa kake daljne sorodnice, sej veš, da smo v sloveniji vsi v taki al drugačni žlahti  Grin. torej, je tvoja Missy tudi luštna  Cheesy Evil
Ja, buh ne dej da sta res iz iste vzrejne linije Lips Sealed, veš, čeprav je Rita pomoje kar nekaj manjša od Micule naše Smiley...
Ima pa Rita taka kulska klapasta ušesa Kiss
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #23 : ponedeljek, 03.05.2010 : 19:19:46 »

jah, naša rita je bolj iz ene mišmaš "vzrejne linije"  Grin. uha ima pa, ja, ful smešna je ko teče na vso moč ji skakljajo gor in dol.
zdej mi pravi fant, da ko me ni doma, gre spat na moj pouštr Cool.
sem pa imela včeraj en zlomčič, ker imam stalno malo slabe vesti zaradi atosa, ker ni več edini, čeprav itak vse prej on naredi/dobi/gre, pred rito. včasih se mi zdi kot da bi bil užaljen. fora je k ko je rita užaljena neki kiha, atos se pa kar umakne  Huh
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #24 : torek, 04.05.2010 : 06:57:34 »

sem pa imela včeraj en zlomčič, ker imam stalno malo slabe vesti
Bo že preživel, ti pa tudi, boš videla. Je pa res, da taki ˝tiho trpeči˝ so najhujši za vzbujanje slabe vesti predaja...
Najbolje je, da ste vsi polno zaposleni, pa se potem kar malo pozabi na tole slabo vest, ker je drugega dela dovolj stop.
A se Atos in Rita kaj crkljata in igrata med sabo? Če se, potem itak ni panike, se mi zdi Afro
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #25 : torek, 04.05.2010 : 14:41:49 »

Koliko pa je stara Rita ? (mogoče sem spregledala)

Lepa lepa Rita  Kiss

Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #26 : torek, 04.05.2010 : 16:50:24 »

Rita ima 3 leta, Atos pa 5. Če bi se onadva vsaj igrala  sram, Atos njo gladko ignorira, ona pa vsake tolko skače nanj in oblaja (oz. bolj obpiska), ker bi se seveda rada igrala, pol pa on pobegne pod kavč trmoglavka. tudi ko smo zunaj, on laufa po svoje. pa ne da bi ji on hotel kaj nrdit, ampak je prou ne šmirgla. ne vem kako se lotit tega, če se sploh da. ker recimo vsako psico z veseljem obvoha,  mamino psico je srejel, se  tudi igrata (čeprav je pred tem 1x polulal mamino rožo, 1x pa fotelj), rita je pa očitno konkurenca v domu, ki je bil nekoč samo njegov.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : torek, 04.05.2010 : 17:04:23 »

Oh, koliko konkurentov dnevno imamo pri nas, ko si enkrat začnejo mislit, da so tule doma. Bo šlo pač na malo daljši čas, če seveda ne razmišljaš o tem, da bi jo vrnila. Sicer pa se psi vedejo tako, kot se lahko. Točno vedo, kdaj je treba dramo delat in pri komu... ko jo lastniki nehajo, jo nehajo tudi živali.

Logiran

MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #28 : torek, 04.05.2010 : 19:11:05 »

ma ne smetka, mi niti na kraj pameti ne pade, da bi rito vrlna!! sva jo oba s fantom tko vzljubila (on celo dosti več kot sem jaz mislila, da jo bo). ma sej mene sploh ne moti, če živita eden mimo drugega.  samo pa  priznam, da mi je lepša misel, da bi se psa imela rada  Roll Eyes  . verjamem pa tudi, da ko bom js v glavi premostila neko slabo vest, pol bosta tudi psa bolj sproščena drug z drugim  Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #29 : torek, 04.05.2010 : 19:52:00 »

MaTaAtos, da te malo potolažim : Imamo našega veterana Švrka, ki bo letos junija napolnil 12 let. In imamo tamalo Lizo, stara je sedem mesecev in pol. Švrki je dooolgo, doooooolgo ni hotel niti povohat,niti pogledat, niti jest iz kao njene skledice, niti pit iz iste, kot ona. Skratka, delal se je, kot da ne obstaja sploh. Tamala se je pa obnašala : ja te volim, a ti mene bacaš in ni odnehala.
Pred dvemi tedni pa se je zgodil preobrat. Se igrata skupaj, Švrki je kar naenkrat ves poskočen stric. Zunaj je sicer ona malo predivjaška in ji ne pustimo preveč po njemu skakat, ampak fino je, ko vidiš, da se upoštevata, počakata eden drugega....Lepo spita skupaj in imamo se fajn. Včasih se tudi malo polupčkata.
Daj Atosu čas, da se navadi, da ni sine edine, pa bo.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #30 : petek, 03.12.2010 : 19:40:25 »

Pred pol leta sem tarnala, da Atos Rite ne mara...no, še vedno je preveč ne mara, ampak se je kar lepo sprijaznil, da je to to, punca ne gre nikamor in da je bolje da jo prične ovohavat. No, in jo je pričel ovohavat, ona pa njega lizat  Cool. Dobro, še vedno mu teži, ker je polna energije, samo  Atos sam zrihta situacijo, če mu ne paše.

Rita pa...naša lepa Rita ljubi pozornost in objeme, veliko kiha in od ugodja gode Smiley. Odkar je prišla domov se je ful umirila, zdaj celo pse radovedno ovohava, mislim da jih samo kako tretjino potem oblaja. Ugotovila je, da jo bo hrana v počakala, če je takoj ne poje, ker včasih je dobesedno goltala. Dobila je novo roza posteljo, ki jo ima ful rada. In je prava mačkica, dobesedno, počasi stopi in preveri teren. Njena dlaka se sveti, očkice pa še bolj. Naš robocop je ful mišičast, je kot Rocky, zbije vse pred sabo...dostikrat slabo zmeri razdaljo do kašnih nizkih zidkov in se dobesedno zabije v zid, počaka pol sekunde in nadaljuje pohod, a vseeno elegantno  Roll Eyes Danes je ku zajček skakljala po snegu.

Še par fotkic (čeprav se ful ne mara slikat, vedno pogleda proč sram):





Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Horjulčica Rita....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines