mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:00:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lord
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lord  (Prebrano 13672 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 29.03.2010 : 12:59:09 »

No. Menda je jasno, da Lord ni vedel, da je veterinar prišel uspavat ga. Ne jim pripisovat poznavanja poklicev in raznih predvidevanj, prosim. Lord je ugriznil tujca na svojem dvorišču in to bi bilo to.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #31 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:14:28 »

No. Menda je jasno, da Lord ni vedel, da je veterinar prišel uspavat ga. Ne jim pripisovat poznavanja poklicev in raznih predvidevanj, prosim. Lord je ugriznil tujca na svojem dvorišču in to bi bilo to.
VURSu res ni pripisovat pozanvanja česarkoli, ampak v pes je pa zagotovo vedel, da se nekaj sumljivega naklepa.
Ampak- očitno je bi namen povedan kot izjava s strani lastnikov (kogha drugea? ), ali je zgolj predvidevanje? Kre če je bila taka izjava -a ni to nek dokaz kaj se je na tem dvorišču dogajalo?
In kri? Je bila vsa od ogrizenega človeka ali bolj od psa? Mogoče bi bilo v eni normalni državi smiselno podvomit o usposobljenosti veterinarja, ki ne zna niti evtanazirat psa, ne da bi bi bil pri tem on pogrizen in pes poškodovan. Navsezadnje je to eden od enostavnejših "veterinarskih posegov", a ne? In če je pogrizen veterinar me dposegom- to sodi menda v rizik službe. Kdor ne zna delat svojega posla strokovno s potrebnimi zaščitnimi stredstvi , se pač poškoduje- pri vsakem delu. A zdej bo vsak pes vpisan kot nevaren, če bo med posegom pogrizel vet, osebje,ker mu pač ne znajo zavezat gobca al pa nagobčnika nataknit?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:21:57 »

Normalno, da je vedel, da se nekaj dogaja. Tujec ga je v rit pikal na njegovem dvorišču!
Ne, ne bo vsak nevaren, ker mora napasti brez razloga, da je izpolnjen prvi pogoj za vpis, da si nevaren. Lord brez razloga ni napadel. Boli ga taca, vsak dan bolj, po veterinarjevih besedah sta se "ruvala". Kri je bila na mestu, kjer je pes ležal, ko sem prišla tja na dan napada in ne tam, kjer je ugriznil. Torej bi rekla, da je bila njegova. Zakaj je bilo krvavo, ne vem, vem pa, da ga vsak dan bolj taca boli. Do zdaj je šepal, danes ne stopi več nanjo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:27:48 »

jadrankaj, uradni veterinarji so seveda obveščeni, do sedaj ni niti en namignil, da bi bilo kar koli narobe z evtanazijo 7 let starega zdravega psa, ki se ga lastniki bojijo.
Bila sem tam in če kaj, potem vem, da bi Lord šel od tam tako ali drugače. Ko sem prišla prvič, je bilo razočaranje popolno, ker sem ga "samo" zavarovala, da ni mogel do nikogar, ne pa tudi odpeljala, ker sem presodila, da je ob slabi osvetljenosti preveč nevarno delat. Kakor koli... kam z njim in z ostalimi? S 7 let starim rotvajlerjem, tudi če bi bil najbolj prijazen pes na svetu?
Ne mislit, da zagovarjam veterinarja, ker ga ne.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #34 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:34:30 »

Celoten postopek bi si torej prej zaslužil prijavo za mučenje živali, kakor opis neposrečene (proti) pravne evtanazije.
Vterinarska zbornica se pa najbrž prav tako zelo modro drži ob strani, ko njeni člani nestrokovno mesarijo po dvoriščih.
Ostajamo torej tam kot vedno- krivim se krivde ne da dokazati (oz se pristojnim ne ljubi),  pes pa se bo še nekaj časa valjal po zavetiščih potem pa odšel v večna lovišča.
kako domače se počutim....
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:37:21 »

No, tega, da ga je prišel uspavat res ni vedel. pozna pa prav vsak pes veterinarja, še posebej tistega, ki je kdaj prej grdo delal z njim. Pa če ga magari prvič vidi zunaj ambulante, ga zavoha. Da je pa iz vedenja lastnikov lahko vedel, da se nekaj sumljivega naklepa in je bil že zaradi tega bolj našpičen, je tudi jasno.

Da je bil veterinar milo rečeno štorast, je jasno. Prav zaslužil bi si kakšno kazen, za svojo nemarnost.
 
Da pa se lastnik ne bi smel dati uspavat psa, ki se ga boji, ga ne obvlada več in ga ne more (ali si ga ne upa, zaradi morebitnih posledic) oddati, bi bilo pa malo prehudo, se vam ne zdi? V zavetiščih takih ne marajo, če jih že vzamejo, jih nazadnje itak čaka injekcija, če se jim ravno čudež ne zgodi. Če bi tak pes, ki ga lastnik ne obvlala, ga ne more oddati, ga ne sme usmrtiti...enega pošteno pogrizel, bi bila pa spet panika, pa pitbule prepovedat, pa zagrenit življenje vsem po vrsti, krivim in nedolžnim.

No vsekaor temu nesrečnežu želim čudež.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:44:27 »

V zavetiščih takih ne marajo

Ej, Lanabela... evtanazija psov mi res ni v veselje.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #37 : ponedeljek, 29.03.2010 : 13:47:09 »

Mislim, da evtanazija vsakemu, ki mu je mar za živali ni v veselje in še manj prijetna zadeva.

Meni pa se na pogled zdi prej prestrašen kot žalosten. Žalostno, še en očitno rahlo zafuran pes, in to zgolj zaradi še bolj zafuranih lastnikov. In glede na trenutno stanje v državi je realistično pričakovati, da bo dom najti zanj res čudež.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : ponedeljek, 29.03.2010 : 14:09:49 »

Ja komu pa je v veselje. Dejstvo pa je, da je lastniško žival težko spraviti v (katerokoli) zavetišče. Čeprav...v nekem idealnem svetu, bi morala biti zavetišča v glavnem za take živali, ki jih lastniki ne morejo več imeti, zaradi takih ali drugačnih vzrokov. In oskrbo tudi plačajo. Pa za tiste, izgubljene, da imajo kje počakati na lastnika. Ker naj bi bili vsaj psi že davno vsi označeni, divjih pa pri nas naj ne bi bilo...





Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #39 : ponedeljek, 29.03.2010 : 14:19:52 »

Nisem nek striktni nasprotnik evtanazij. Nasprotno. Sem pa nasprotnih izgovorov in nasprotnik šalabajzerskega dela.
Prvič to da se psa boji in da ga ne obvlada se lahko vsak spomne- torej dejmo rečt bobu bob in v ZZZV raje člen, da pač vsak lahko svojega psa uspava, če se ga naveliča.
Ker če gledam koliko ljudi svoj pse dejansko obvlada(pa ne s tehničnimi pripomočki ampak z avtoriteto, kamor spada med drugim po moje tudi, da ga lahko vedno v prvo odpokliče ali pa vsaj v vsaki situaciji ustavi), lahko kar večino lastnikov uvrstimo v to kategorijo.
Da se nekateri bojijo tudi svojih psov- ja tudi takih je zelo veliko. Npr v tečaju smo imeli celo enega pomeranca, ki je doma gospodoval. Pa soseda svoji čivavi tud ne upa vzet iz gobca smeti, ker renči. Torej - poleg tega, da se marsikdo (ali pa član njegove družine) svojega cucka pod določenimi popgoji res boji lahko vsak tako zatrdi- pa dokaži da ni res, če moreš.
Torej- ali so res lastniki ( ali in nespecializirani veterinarji ) tisti, ki lahko  ugotavljajo ali je nek pes nevaren ali ne (V bilo katero smer).

In ali si res veterinar lahko privošči , da dela nestrokovno, pa nikomu ništa ?
Seveda si žal lahko, ampak meni se pač ne zdi prav!
Logiran
spely
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 93


« Odgovor #40 : ponedeljek, 29.03.2010 : 18:46:03 »

Samo zanima me kakšni morajo biti ti ljudje, (mislim da popolmnoma brezsrčni) ki dajo zdravega  psa ki je 7 let svojega življenja dal  za njih, kar tako lepo na dvorišču evtanazirat?HuhHuh Čudim se da so se sploh odločili za evtanazijo, da ga niso kr z enim kolom usekal po ......... V kakšni državi jest živim?Huh
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #41 : torek, 30.03.2010 : 00:53:33 »

Kako je lahko moralizirat, dokler je človek v formi in fit.  Angry Lahko je tudi bit pameten o odgovorni nabavi, pa da ne si psa nabavljat, če ne moreš skrbeti za njega. 10 - 15 let pasjega življenja je dolga doba in v tem času se lahko stvari tudi čisto postavijo na glavo. Recimo, da imaš psa, ki je karakterno malo neroden ali pa ima kako vedenjsko napako. Ali pa tudi če nič od tega in je v bistvu čisto fajn pes, pa samo spada med take sorte, do katerih imajo ljudje predsodke. Pa se ti nekaj postavi na glavo in dejansko ne zmoreš več spodobne oskrbe. Kaj takrat? Kar nekomu znanemu "podtaknit" ga ne moreš, ker lahko nastane štala in imaš potem nesrečo na vesti. Kar nekomu za na ketno (ali elektro kabel) ga oddat ne moreš, ker nikoli več ne moreš spat. Torej? Kaj takrat?

Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #42 : torek, 30.03.2010 : 05:23:30 »

Zato pa je potrebno pred nabavo psa predvideti takšne stvari.
Zagotovo pa ni pravi način, da si nabaviš psa in to pasme, do katerih ima še veliko ljudi predsodke in se ga potem znebiti preko veterinarja, kar na domu.
Pes zahteva odgovornost...zakaj pa misliš, da se tako na veliko ponavlja, da je potrebno pred nakupom premisliti, da ni kasneje izgovorov?
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #43 : torek, 30.03.2010 : 09:21:42 »

enaNika
gospodarja tega nesrečnika sta bila pred 7 leti tako "nemočna" kot danes, tako da izgovor o tem da psa kar naenkrat ne obvladaš enostavno ne pije vode. A mi lahko nekdo prosim razloži kako si nekdo lahko na stara leta kupi 60 kg težkega rotija?
Glede na izjave o tem, da njima pes dejansko ni hotel nič in da so se spravili nanj zato, ker JE STAR  Angry se močno bojim da je enostavno tudi ta evtanazija posledica sindroma VČŠ. Meni veliko pove že podatek da ga v trenutku, ko so ga odpeljali ni nihče od njih prišel niti pogledat. Pes je moral stran od tam TAKOJ, ni važno pod kakšnimi pogoji in na kakšen način!

Pes je NORMALEN in prepričana sem, da bi ob normalnem skrbniku lahko funkcioniral v vseh situacijah.

lp ostržka
 
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : torek, 30.03.2010 : 09:49:53 »

Pes je NORMALEN in prepričana sem, da bi ob normalnem skrbniku lahko funkcioniral v vseh situacijah.

Oblast pravi drugače. Lord bo uspavan po desetih dneh. Meni je grozno žal.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lord
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines