mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:12:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lord
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lord  (Prebrano 13622 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : petek, 26.03.2010 : 21:43:07 »

Lord je karakterno nedvomno močan pes, ki ne prizna zlahka avtoritete. Midva trenutno niti slučajno nisva najboljša prijatelja. Trdim pa, da je pes zdrav, da bi lahko kvalitetno preživel še nekaj let, vendar le ob nekom, ki bi ga bil sposoben vodit, pes pa upoštevat. Če je kje kdo tak... deset dni. Počasi le še devet.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 27.03.2010 : 13:46:40 »



Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #17 : sobota, 27.03.2010 : 15:35:44 »

Lord ima najbolj žalosten pogled, kar sem ga videla v svojem življenju. Še huje je, da ima za to več kot dovolj razlogov.  Sad
Verjamem, da je kje kdo, ki je že imel rotija in verjamem, da bi bil tega pesjana vesel. Dajte prosim vprašat prijatelje, znance, sodelavce ali je kje kdo, ki pozna pasmo in ki bi mu bil pripravljen ponuditi zadnjo možnost. Mogoče pa...

nad ljudmi (spet) razočarana ostržka  Sad
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #18 : sobota, 27.03.2010 : 19:26:58 »

eh...
ni besed...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 28.03.2010 : 11:03:31 »

Lepotec. Boli ga prva taca, šepa. Na dan neuspele evtanazije je bilo tam na dvorišču kar nekaj krvi, ne vem, kaj so počeli z njim. Tako zelo na ti, da bi ga lahko pregledali, še nisva.
Je pa sicer stabilen pes, na druge živali sploh ne reagira, v pesjaku in zunaj je miren, zanko uporabljam le zato, ker sem previdna, ni pa več zategnjena.  Pusti se božat, sicer me več ali manj zaenkrat ignorira, ampak mu nisem odveč. Če jaz kaj vem, je to v bistvu en krasen pes.









Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 28.03.2010 : 11:13:09 »

evtanazija z veliko krvi? ah pa sej človek ne ve a nes se joka al naj gre u luft... :S upam da se vseeno najde kdo ki ga je pripravljen uzet h sebi pred iztekom njegovih 10 dni v zavetišču
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #21 : nedelja, 28.03.2010 : 18:32:16 »

Uboga zival s takimi lastniki do sedaj. Drzimo pesti za njega.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : ponedeljek, 29.03.2010 : 08:19:46 »

Ja, itak... Čisto brez razloga je tak, kakršen je...
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 29.03.2010 : 08:54:46 »

Se opravičujem, če neumno sprašujem, ampak zakaj ima samo 10 dni v zavetišču?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #24 : ponedeljek, 29.03.2010 : 08:59:02 »

Ker so taka uradna pravila. Toliko mu je plačano.
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 29.03.2010 : 09:14:49 »

A to pomeni, da so bivši lastniki še vedno njegovi lastniki in da ga bodo po 10 dneh opazovanja vzeli iz zavetišča in ga evtanazirali, če ga ne bi prej vzel kdo drug?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 29.03.2010 : 09:20:24 »

Ker so taka uradna pravila. Toliko mu je plačano.

Ali pa če bi mu bilo plačanih 100 dni...

V desetih dneh po ugrizu je potrebno opraviti pregled na steklino. 1., 5. in 10. dan. Vse skupaj se je začelo z neuspelo evtanazijo. Lastniki niso sposobni zagotoviti desetdnevnega opazovanja na steklino, torej je prišel v zavetišče, v katerem bomo to opravili in opravili po desetih dneh tudi evtanazijo.
A zakaj? Zato, ker če bo tu 30 dni, ali pa 100 dni ali pa dve leti, mi bo težje uspavat ga kot po desetih dneh.
A zakaj uspavat? Zato, ker jaz ne morem imeti še enega. Objavila sem ga zato, da ima vsaj minimalno možnost, da ga prav po čudežu opazi kdo, ki bi ga želel in zmogel posvojiti.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : ponedeljek, 29.03.2010 : 09:30:40 »

ja no res super  Angry. Velik sreče mu želim .
Čeprav sumim, da v Sloveniji ne mrgoli ljudi, ki si želijo in so sposobni vzeti k sebi 7 let starega rotija z omadeževano zgodovino  Undecided.
Upam da bo njegov duh pridno in preganjal obiskoval vetrinarja in njegove "ljubljene" skrbnike. Pa če  kdo obvlada kakšno VUDU tehniko naj mal trenira do takrat  Evil.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #28 : ponedeljek, 29.03.2010 : 12:09:59 »

A se da dobiti ime in priimek veterinarja oz.ambulante v kateri dela, ker bi ga rada prijavila. V Sloveniji se pač ne da kar tako več evtanazirati živali, ker se je lastnik "boji". Razumem ampak zakon točno določa postopek pod kakšnim pogojem se psa lahko uspava in ta postopek je bil kršen. Žal psu ne morem pomagati lahko pa vsaj nekaj naredim, da bodo v bodoče nekateri veterinarji krepko razmislili preden bodo hodili evtanazirati zdrave živali. Seveda je ugriznil, tudi jaz bi grizla, ko bi mi nekdo prišel vzeti življenje!
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 29.03.2010 : 12:38:41 »

.. tudi jaz bi grizla, ko bi mi nekdo prišel vzeti življenje!
Točno tako. Žival ni neumna.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lord
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines