mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:22:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sky/Gmajnice
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sky/Gmajnice  (Prebrano 17320 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #15 : četrtek, 08.04.2010 : 17:50:16 »

Pozabila sem omenit še to, da so te živali, ki jih od življenja pretepeni skrbniki ne morejo več imeti, ob sprejemu v zavetišče, v velikem odstotku tako ali drugače skvarjene, nesocializirane (praviloma ne-S/K) in kot take strašno težko posvojljive. Redko gre za živali, ki so bile do trenutka oddaje deležne dobre oskrbe, socializacije, vzgoje itd.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #16 : četrtek, 08.04.2010 : 18:10:03 »

Ta pes je nesocializiran?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 08.04.2010 : 18:11:35 »

Razne tragične situacije se pač dogajajo, izjemoma seveda in nikakor ne praviloma.
Pred nekaj dnevi me je klicala posvojiteljica psice iz Gmajnic. V prvem stavku je obžalovala, da so Gmajnice zaprte in se mora name obrnit. Namreč, psica jim je ušla, našli so jo z domnevno zlomljeno taco, krvavitvami v očeh, z ranami po telesu, hudo ranjeno torej. In problem? Hja... komaj jo je posvojila, ker ima 4 otroke. Nima denarja, ne more je peljat k veterinarju, ker bo to preveč stalo. Ne ve, ali naj otroka pelje raje, ker je v šoku. Itak nima časa, ker ima čez pol ure neko konferenco vseslovensko.
Srčno upam, da je psica živa in je dobila potrebno pomoč. Takšnega posvojitelja spoznaš takoj, če mu le nekaj vprašanj postaviš. Takšnemu pri nas še narisane krave ne damo, kaj šele živega bitja.
Tako se posvaja. Po nekih hipnih nagibih, brez denarja, brez razmisleka vsepovprek.

In skorajda kjerkoli seveda dobiš, kar želiš.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #18 : četrtek, 08.04.2010 : 18:11:47 »

Pes je  prišel  včeraj. Kaj in kako v zvezi z njim malo kasneje. Povem kako je v splošnem.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 08.04.2010 : 18:12:30 »

Ni še odgovora na to vprašanje. Ko je ostal brez lastnikov, je odreagiral z brezglavo agresijo. Danes je precej bolje.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 08.04.2010 : 18:29:50 »

Do mene. Sem pravkar govorila z Ado in izvedela, da jo je hotel požret danes. Torej ja, nesocializiran.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #21 : četrtek, 08.04.2010 : 18:36:00 »

Ada, upam, da si okej, da te ni pogrizel.
Drugače pa zgleda negovan in rejen.

Eno tako, malo mimo teme vprašanje (bolj za šalo)... čuj, ti, Smetka; kdaj ti je uspelo mene tako poskenirat, da sploh ne vem, psico sem pa vseeno dobila? Jaz se ne spomnim nobenih čudnih, neprijetnih vprašanj. V bistvu se spomnim samo enega Tongue.



Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #22 : četrtek, 08.04.2010 : 18:45:23 »

Ne, pogrizt se ne pustimo kar tako. Je pa to kar se trudimo tukajle dopovedat vsakodnevno dejstvo. Če koga zanima lahko pogleda  predposvojitveni vprašalnik v kakem tujem zavetišču.
Logiran

popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 08.04.2010 : 19:20:32 »

Binulja hvala.enanika in vixen imata pravico na svoje mišljenje ampak vprašala bi vaju in vse ostale,ki mislijo,kot vi dve ali bi v enaki situaciji naredile enako?Bi dale svojo žival v zavetišče ne glede katero?
Ven,da je Horjul super imam dobre izkušnje z njimi ampak jaz nebi mogla dati svojega Rikija za nič na svetu nikomur pa naj se zgodi,kar koli.Skupaj gremo do konca in kjer je mesto zame je tudi zanj pa čeprav v šotoru in za svojim napisanim stojim lep pozdrav.
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 08.04.2010 : 19:25:05 »

Pozabila sem napisati,da ne sodim nikomur ali ste prebrale,kako pes trpi zaradi zapuščenosti.
Nekega dne se bo začelo z zapuščanjem otrok zaradi življenske stiske ne samo živali.
Še sreča,da obstaja Horjul z Polono in dobrimi ljudmi.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : četrtek, 08.04.2010 : 19:26:23 »

Veliko srece pri postavljanju sotora, ko bos ostala brez stanovanja/hise/sluzbe/starsev, ki te zivijo.... Roll Eyes
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #26 : četrtek, 08.04.2010 : 19:26:28 »

Je pa to kar se trudimo tukajle dopovedat vsakodnevno dejstvo. Če koga zanima lahko pogleda  predposvojitveni vprašalnik v kakem tujem zavetišču.
In vam tudi uspeva. Na Dog trust-u sem se ravnokar "mantrala" z vprašalnikom. pevka
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 08.04.2010 : 19:26:52 »

Eno tako, malo mimo teme vprašanje (bolj za šalo)... čuj, ti, Smetka; kdaj ti je uspelo mene tako poskenirat, da sploh ne vem, psico sem pa vseeno dobila? Jaz se ne spomnim nobenih čudnih, neprijetnih vprašanj. V bistvu se spomnim samo enega Tongue.

Saj to ni, da ti uspe.To izkušnje prinesejo, hehe. Se ne spomnim, kaj sem te vprašala; če je bilo le eno, bi pa rekla, da sem te vprašala, kaj je bilo s prejšnjim psom.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #28 : četrtek, 08.04.2010 : 19:30:33 »

Jaaa, točno to vprašanje je bilo.
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 08.04.2010 : 19:35:52 »

Kaja imam 32 let sem poročena že 10 let in že 10 let živim na svojem in imam vse,če pridem pod šotor tud prav me pa starši ne živijo in me nikoli niso.Pa moje starše pusti pri miru,ker ne veš niti,če so živi ali jih sploh imam .
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sky/Gmajnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines