mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 20:04:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odvzem  (Prebrano 15221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : četrtek, 08.04.2010 : 13:12:47 »

V takšnem nimaš psa, ker če ga imaš, ti ga odvzamejo. Če rabim gasilce, da ga sploh lahko snamem, se je pa res za zamislit. Iskal bo dom, v katerem bodo zanj skrbeli. Je mlad in prijazen.















Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 08.04.2010 : 13:14:35 »

Lepi je Smiley
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : četrtek, 08.04.2010 : 13:59:42 »

 Lips Sealed
Sam neki pa ne razumem, stanje je itak da katastrofalno. Ampak zakaj nekje drugje enako ali še slabše zadošča minimumu in grozijo z globo za lažno prijavo? Angry Kaj je bilo odločilno? Resno sprašujem. Hvala.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 08.04.2010 : 14:01:48 »

Kako naj jaz to vem? Jaz delam z inšpektorji, ki ob taki prijavi žival odvzamejo in nič nikomur ne grozijo.
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #4 : četrtek, 08.04.2010 : 21:06:44 »

Temu bi jaz rekla, da očitno še obstaja upanje za VURS (oz.za živali), če VURS med svojimi vrstami premore ljudi, katerim je jasno, da je v taki situaciji samo odvzem edini primeren ukrep...Takih revežev smo poslikali že malo morje, delali prijave...dlje od opozorila nismo prišli. Ampak se trudijo ane, to pa zagotovo  Cool
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : četrtek, 08.04.2010 : 23:15:24 »

jaz še nisem doživela da bi ''navaden smrtnik'' dosegel odvzem. oz. njegova prijava... je pa dosegel odvzem kolega, ljubitelj psov, vendar preko policijskega postopka, ki ga je sprožil sam kot policist Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #6 : petek, 09.04.2010 : 05:52:07 »

Kako naj jaz to vem? Jaz delam z inšpektorji, ki ob taki prijavi žival odvzamejo in nič nikomur ne grozijo.
takile so za skopirat pa za sklonirat pa vse, kar je tacga!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : petek, 09.04.2010 : 11:32:45 »

takile so za skopirat pa za sklonirat pa vse, kar je tacga!

Kaj pa, ce ni point v kopiranju in kloniranju inspektorjev? Smiley
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : petek, 09.04.2010 : 12:08:53 »

Kaj pa, ce ni point v kopiranju in kloniranju inspektorjev? Smiley
point JE v kopiranju in kloniranju takih inšpektorjev (="ki ob taki prijavi žival odvzamejo in nič nikomur ne grozijo.")
 Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : petek, 09.04.2010 : 12:14:52 »

Je potem nemogoce, da bi bil point morda v integriteti koga drugega? Smiley
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #10 : petek, 09.04.2010 : 12:22:06 »

Dajmo se držat osnovnih naravnih zakonitosti in se izogibat nemogočega. Dajmo raje namesto sanjat izpolnit naše želje.  Cool
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #11 : petek, 09.04.2010 : 19:28:14 »

O,groza še eden nesrečnik!
Lastnike na verige pa naj vidijo,kaj se to pravi!
Logiran
karena
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 12.04.2010 : 12:36:49 »

Se strinjam s tem,da to ni (anonimno) prijavil navaden smrtnik,ampak nekdo ki ima "hudičeve" veze. Naj pove kdo je bil,če ga je že toliko v hlačah da prijavi,naj se izda in pove komu je šel tako na živce.
Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.
Poznam ta primer osebno,zato vam lahko povem da so ga lastniku odvzeli brez njegove vednosti,prišli,preščipnili verigo,napisali zapisnik (brez podpisa lastnika),ga oddali v poštni nabiralnik,naložili psa in ga odpeljali,brez poprejšnih obvestil-opozoril,itd.
Kako si inšpektor upa stopiti na ozemlje brez dovoljenja lastnika?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 12.04.2010 : 12:52:25 »

Kdo pa je lastnik? Pes namreč ni označen = ni cepljen. Kdo je torej lastnik?
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:00:20 »

Se strinjam s tem,da to ni (anonimno) prijavil navaden smrtnik,ampak nekdo ki ima "hudičeve" veze. Naj pove kdo je bil,če ga je že toliko v hlačah da prijavi,naj se izda in pove komu je šel tako na živce.
Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.
Poznam ta primer osebno,zato vam lahko povem da so ga lastniku odvzeli brez njegove vednosti,prišli,preščipnili verigo,napisali zapisnik (brez podpisa lastnika),ga oddali v poštni nabiralnik,naložili psa in ga odpeljali,brez poprejšnih obvestil-opozoril,itd.
Kako si inšpektor upa stopiti na ozemlje brez dovoljenja lastnika?

A potem se bo lastnik javil in pojasnil, zakaj je pes živel v takih razmerah?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #15 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:11:36 »

Hehe, najbrž je "lastnik" opazil šele po nekaj dnevih, da psa pa tam ni več...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:24:52 »

A potem se bo lastnik javil in pojasnil, zakaj je pes živel v takih razmerah?

Karena, saj boš posredovala pri lastniku in ga prosila, da to pojasni, a ne? Lepo prosim. V bistvu lahko tudi ti napišeš, kaj je povedal, ampak bi res iz srca rada vedela.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #17 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:28:52 »

Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.

Ta je vsekakor ena boljših. Bruh.

Katarina
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #18 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:38:18 »

Ne razumem, v čem je problem. Stanje ni ustrezalo (bi rekla, da po več alinejah) niti minimalnim zakonskim standardom, zato je bil pes odvzet.
Če veste za pse, ki živijo v še slabših razmerah, upam, da ste/boste v kratkem prijavili njihove lastnike.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:49:15 »

Se strinjam s tem,da to ni (anonimno) prijavil navaden smrtnik,ampak nekdo ki ima "hudičeve" veze. Naj pove kdo je bil,če ga je že toliko v hlačah da prijavi,naj se izda in pove komu je šel tako na živce.
Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.
Poznam ta primer osebno,zato vam lahko povem da so ga lastniku odvzeli brez njegove vednosti,prišli,preščipnili verigo,napisali zapisnik (brez podpisa lastnika),ga oddali v poštni nabiralnik,naložili psa in ga odpeljali,brez poprejšnih obvestil-opozoril,itd.
Kako si inšpektor upa stopiti na ozemlje brez dovoljenja lastnika?
Tipski primer slovenceljskega razmišljanja ("Jaz nisem nč kriv, Janez je biu...", "Pod sosedovim tepihom je bl prašno kot pod mojim, pa mu prijazno pomagam pometat..."; aja pa še bistveno: "Žvau je pa ja prmejduš samo žvau, ane"...) in vzrok, zakaj se na nobenem področju v institucijah te naše "Doline Šentflorjanske" ne da ničesar spremenit!
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:52:40 »

... in vzrok, zakaj se na nobenem področju v institucijah te naše "Doline Šentflorjanske" ne da ničesar spremenit!
...mišljeno je človeško razmišljanje, ne da je VURS v tem primeru, kaj narobe ravnal. Kvečjemu edino prav...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:57:48 »

Se strinjam s tem,da to ni (anonimno) prijavil navaden smrtnik,ampak nekdo ki ima "hudičeve" veze. Naj pove kdo je bil,če ga je že toliko v hlačah da prijavi,naj se izda in pove komu je šel tako na živce.
Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.
Poznam ta primer osebno,zato vam lahko povem da so ga lastniku odvzeli brez njegove vednosti,prišli,preščipnili verigo,napisali zapisnik (brez podpisa lastnika),ga oddali v poštni nabiralnik,naložili psa in ga odpeljali,brez poprejšnih obvestil-opozoril,itd.
Kako si inšpektor upa stopiti na ozemlje brez dovoljenja lastnika?

Sem  mislila bit tiho, pa ne morem.
Lej, Karena: meni se ne more zgoditi, da nekdo "pride, preščipne verigo, napiše zapisnik, naloži psa" (in nevemkajše vse), ker:
- vse svoje pse imam vedno pod nadzorom;
- niso na verigi (pa tudi, če so sami doma  Tongue -grozno, a ne);
- niso podhranjeni, brez družbe, nesocializirani in hvaležni za vsak košček kruha, ki slučajno pade v njihovo 100 let staro pločevinasto kastrolo;
-pa še bi lahko naštevala.

Dejstvo je, daje ta pes živel v nemogočih razmerah. Če si za to vedela in nisi prijavila, se torej s tem strinjaš? Kar še sploh lahko sklepamo iz tvoje navedbe, da pač mnogo psov živi še v slabših razmerazh kot ta. Jaz ti svetujem, da se najprej malo zagledaš sama vase in se vprašaš, od kje tebi tako "slovenceljsko" razmišljanje - ki ga konec koncev tudi sama omenjaš.

Z veseljem bi ponosno napisala, da sem jaz ta "Janez" (al pa "Jožica") ki je prijavila tvojega znanca, pa žal nisem.. Če mi pa zaupaš, kje približno stanuješ, pridem pa pogledat vse tiste okoliške pse, ki živijo v še slabših razmerah, in prijavim vsakega lastnika posebej. Že takoj  danes popoldne. In se podpišem z imenom in priimkom, z velikimi črkami, pa še ponosna bom na to.

Bi napisala še kaj, pa te nočem užalit. jezen jezen

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #22 : ponedeljek, 12.04.2010 : 13:58:20 »

karena,
aha, torej so tebi odvzeli psa?
In tebi so se zdele razmere v katerih je pes zivel cisto O.K.?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #23 : ponedeljek, 12.04.2010 : 14:00:34 »

karena,
aha, torej so tebi odvzeli psa?
In tebi so se zdele razmere v katerih je pes zivel cisto O.K.?

To je tudi meni na misel padlo...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : ponedeljek, 12.04.2010 : 14:26:27 »

Aha... Torej imamo tu enega očitno lastnika, ki se mu zdi čisto OK, da je bil pes v takih razmerah in bo torej prišel v ZH po ljubljenega psa in seveda plačal vse stroške, objasnil, zakaj je tako bilo in nadalje za psa poskrbel, kot more. Al kako?
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.04.2010 : 17:42:12 »

Sem zelo vesela za tegale revčka, da je bil odvzet. Obenem pa žalostna, ker inšp. ne ukrepajo v vseh primerih, ko je žival zanemarjena in trpi. Žal se je inšp., ki je obravnavala starejšega psa/co z gnilimi zobmi, z vneto kožo zaradi zvozljane dlake in shiranostjo zdelo vse v najlepšem redu in si je celo drznila napadat veterinarko, ki je slabo stanje ugotovila. Bi povedala še več pa nima smisla. Res žalostno, da korektno ne ukrepajo v vseh primerih.
Ker kareno tako zelo zanima kdo je prijavil kaže na to, da je lastnik.... Če temu ni tako, pa je kršila zakon o zaščiti živali, ker je vedela za psa a ni prijavila. Za kršenje zakonov je treba plačat kazen, ne.
Lahko me brišete, ker nisem nameravala smetit teme, sem pač morala povedat kaj me žuli.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #26 : sobota, 17.04.2010 : 09:06:30 »

Karena za to ne potrebuješ "hudičevih" vez, za to potrebuješ samo veterinarskega inšpektorja z vrednotami, takega, ki ve kaj so njegove pristojnosti in ki zna potrditi, da gre za mučenje živali kar v tem primeru nedvomno gre (ker imaš dostop do interneta ti svetujem, da si malo prebereš zakon in pravilnik in ugotoviš v kakšnih razmerah pes NE SME bivati in v kakšnih MORA bivati). Nedvomno pa je imel nekdo še pred inšpektorjem dovolj veliko srce in sočutja, ter vrednote, da je zadevo prijavil in veseli me, da je vsak dan več tega, da ljudje ne odobravajo več takih mučenj živali! Če tebi ustreza, da bi živel/živela v takih pogojih izvoli, preveri na lastni koži. Enako kot Pepsi - vsakega, ki ima psa v takih pogojih ali katerokoli drugo žival, vsakega, ki zlorablja tako ali drugače čuteče bitje ne glede na vrsto, bom vedno nemudoma in takoj prijavila na vse možne pristojne organe, se podpisala s polnim imenom in priimkom, s polnim naslovom in toliko časa pristojnim stala ob strani dokler zadeva ne bo rešena. In to bom naredila z velikim ponosom in "hudičevo" vztrajnostjo!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : sobota, 17.04.2010 : 10:11:38 »

Se strinjam s tem,da to ni (anonimno) prijavil navaden smrtnik,ampak nekdo ki ima "hudičeve" veze. Naj pove kdo je bil,če ga je že toliko v hlačah da prijavi,naj se izda in pove komu je šel tako na živce.
Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.
Poznam ta primer osebno,zato vam lahko povem da so ga lastniku odvzeli brez njegove vednosti,prišli,preščipnili verigo,napisali zapisnik (brez podpisa lastnika),ga oddali v poštni nabiralnik,naložili psa in ga odpeljali,brez poprejšnih obvestil-opozoril,itd.
Kako si inšpektor upa stopiti na ozemlje brez dovoljenja lastnika?

Pa kaj je zdej to? Pes JE živel v NEPRIMERNIH razmerah in je bil zato odvzet, ne zaradi nekih "hudičevih vez", ampak zaradi kršenja zakona. Kaj je zdaj narobe, si mogoče ti lastnica? Če nisi in torej "le" poznaš lastnika, to pomeni, da veš v kakšnih razmerah je ta pes bival? Zakaj torej nisi ravnala tako, kot si po zakonu DOLŽNA - PRIJAVITI vsako neprimerno ravnanje s psom (ne le nekatera). To si, še enkrat ponavljam, dolžna (!) storiti po zakonu! Če si pa ti lastnica, pa tako povej.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #28 : nedelja, 18.04.2010 : 07:25:17 »

Citat
Nekateri imajo res pse v precej slabših razmerah kot je bil ta.
Mene pa samo zanima, ali imaš zase tudi take standarde? Namreč, da si rečeš: ah, nekateri so še na slabšem kot jaz, in recimo oblečeš strgane cunje, ješ pomije... Saj so nekateri res še na dosti slabšem, nimajo kaj obleči in kaj jesti.
Razmere so ogabne, nevredne živega bitja, razen morda tistega, komur se zdi čisto v redu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #29 : nedelja, 18.04.2010 : 09:20:17 »

Karena, ker vidim, da spremljaš temo, sem res firbčna, zakaj nič ne napišeš! Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #30 : petek, 23.04.2010 : 23:45:34 »



   

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #31 : sreda, 28.04.2010 : 10:00:45 »

Za moje pojme krasen pes in po moji nestrokovni oceni se mu ketnarstvo ne pozna. Vesel zivljenja do konca, pozitiven dobrovoljcek, crkljiv, leze v narocje (in se zna ze oglasit, ko cohas pred njegovim pesjakom nekoga drugega).
Najbrz bi bil idealen ze nekoga, ki veliko hodi, ker ima veliko energije (ampak ne tezi, kot znajo nekateri), ni pa nujno. Vrt je tudi ok, pravzaprav karkoli, samo da je poleg clovek in kaksna zogica Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #32 : ponedeljek, 17.05.2010 : 22:43:53 »

Brezo je navezan na cloveka (in brikete) in je cel halo, ce se posvecas drugemu ali bohnedej celo futras koga drugega.
Simpaticen fant, pravzaprav po moji nestrokovni oceni precej pozoren in ucljiv, taksen ki bo neskoncno  uzival z vami na izletih ali doma na kavcu.

Posvojitelji? Ali bo tudi on ostal pozabljen? Vazno, da so ga gasilci lahko sneli z verige. Zdaj lahko cel svet ali pa vsaj cela Slovenija pozabi, da obstaja, ker mu ni vec hudo.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #33 : torek, 18.05.2010 : 08:59:44 »

Zanima me, recimo ti lastniki. A imamo tudi pri nas možnost prepovedi, da bi še kdaj imel žival? Al si lahko kar brez težav dobijo novega?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #34 : torek, 18.05.2010 : 09:01:17 »

Vurs jim lahko prepove.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : sobota, 21.08.2010 : 20:43:59 »

V novem domu že nekaj časa, pozabila napisat.
Logiran

Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odvzem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines